vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

502 επισκέπτες, 5 χρήστες
gfilip, dkostas, petr@n, sentinelba, camber

Twitter

ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;

Αποσυνδεδεμένος Humphrey

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
  • Σήμερα είναι το αύριο για τ οποίο ανησυχούσες χτες
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #495 στις: Φεβρουαρίου 05, 2012, 10:06 »
Τις καλημέρες μου στην Αραβία  :bye:
Εχεις απολυτα δίκιο. Και στο θέμα της αλλαγης του χρώματος αλλα πολυ περισσότερο στο θεμα της ψυχικής αλλαγής. Μου συνέβη και μενα και ειναι δυσκολο να το εξηγησω αλλα θα προσπαθήσω . Βασικά όσο καπνιζα διαπιστωσα οτι χρόνο με το χρόνο με ειχε καταβάλλει μια βιολογική νωθρότητα με ψυχικές ομως προεκτάσεις. Βαριεστημάρα, απροθυμία για συμμετοχή σε αθλητικές δραστηριοτητες και παλούκωμα στον καναπε >:( Επισης μια απαισιοδοξία και μειωμενη αυτοπεποιθηση
Μια μόλις εβδομαδα αφοτου το εκοψα ενιωσα μια ευδιαθεσία , μια ταση για αλλαγη και ενα ενεργειακο κύμα. Τελικά πιστευω οτι και τα συναισθηματα εχουν εν μερει τουλαχιστον βιολογική βαση, δηλ ειναι αποτελεσμα βιοχημικών αντιδράσεων.
οσο για τον τσιγαροβηχα, αν και καπνιζα αρκετα χρόνια και βαρια τσιγαρα δεν τον εμφανισα ποτε, γεγονός που μου κανει μεγαλη εντυπωση.
Καθε μερα, καθε ωρα καθε στιγμη και καθε φορα που αισθανομαστε τον πειρασμο για κτ να μας περικυκλωνει ας αναλογιστουμε τη βιολογική βελτίωση που εχουμε αισθανθει για να παιρνουμε δυναμη και κουραγιο :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #496 στις: Φεβρουαρίου 05, 2012, 10:15 »
Καλημέρα!!  :)

Δυστυχώς πολλοί έχουν την εσφαλμένη εντύπωση ότι το κτ ανεβάζει την ψυχολογία κ ότι βοηθάει στην κατάθλιψη!!! Το άκουσα να το λένε πολλοί!!!!  Ανάμεσά τους κ φίλοι μου.... όταν ξεκίνησα το ητ άρχισαν να με ρωτάνε μήπως "έκανα" κάτι άλλο παραλλήλα με το ητ  ::) ::) ::) ::) επειδή ήμουν πολύ χαρούμενη κ με τρομερά ανεβασμένη διάθεση για ζωή!!!!

Τα ερωτήματα των  καπνιστών μερικές φορές είναι τόσο αστεία που ειλικρινά πας να γελάσεις μα στο τέλος κλαίς......Κλαίς τελικά από χαρά  που είσαι επιτέλους καλά κ που βλέπεις τον εαυτό σου να "Αναπνέει" κ πάλι !!!!!!!!!!!  :yes: Η υγεία που έχει γερά "πόδια"  είναι αυτή που σε πάει παραπέρα........ ;) Ακούγεται κάπως αυτό μα οι ατμιστές σίγουρα το καταλαβαίνουν!

Αποσυνδεδεμένος dimitris2000

  • **
  • 144
  • Φύλο: Άντρας
  • Μη μου τους κύκλους τάραττε.
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #497 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 00:30 »
καλησπέρα  8)
να πω και εγώ οτι συνολικά στο διάστημα που ατμίζω
1. έχω καλύτερη όσφρηση
2. έχω καλύτερη γεύση
3. έχω καλύτερη αντοχή
4. τέλος τα πρωινά τάληρα
Γενικώς είμαι πολυ καλύτερα. :bye:

Αποσυνδεδεμένος rocket-1

  • **
  • 289
  • Φύλο: Άντρας
  • Bitcoin expert
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #498 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 00:46 »
γεια σας ,,ειμαι νεο μελος εδω,,κ εδω 2 μηνες ανακαλυψα το ηλεκτρονικο τσιγαρο,,,η διαφορα που βλεπω σε σχεση με το κλασσικο που καπνιζα σε αυτο το διαστημα ειναι εντυπωσιακη...καλυτερη γευση,,,καλυτερη οσφρηση,,,κ κυριως καλυτερη αναπνοη κ λιγοτερο λαχανιασμα..οσο για το κλασσικο τσιγαρακι ουτε το σκεφτομαι καν,,,εχει βγει απο το μυαλο μου,,,κ τελος να μιλησω για το οικονομικο οφελος τεραστιο....ηθελα 200 ευρω σχεδον τον μηνα για 2 πακετα τσιγαρα καθημερινα,,τωρα με το 1/3 των χρηματων ειμαι οκ!!

Αποσυνδεδεμένος christina

  • 2
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #499 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 01:50 »
Κάπνιζα περίπου 15 χρόνια 2 πακέτα/ημερα κτ και δεν είχα σκεφτεί ποτέ να το κόψω μαχαίρι - που λέμε. Εδώ και δύο εβδομάδες που ξεκίνησα το ητ, σκέφτομαι να μην πιάσω ποτέ στα χέρια μου κτ ξανά! Οι αλλαγές στη ζωή μου μεγάλες (αν και είναι μικρό το χρονικό διάστημα που ατμίζω) και λίγο πολύ τις αναφέρουμε όλοι εδώ - ξεκινούν απο την υγεια μας πρώτα απ' όλα και καταλήγουν σαφώς στην τσέπη.
Αυτό που μου κάνει εντύπωση όμως είναι ότι παρακολουθώ εξονυχιστικά τους καπνιστές κτ και μου φαίνονται πλεον σαν ασθενείς. Φανταστείτε πως ήμασταν, μυρίζαμε, ζούσαμε κτλ τόσα χρόνια  :idiot1:Μακάρι το ητ να είναι εκτός απο απόλαυση και ένας τρόπος να κόψουμε εντελώς αυτή την κατα τ΄αλλα - αγαπημένη μας συνήθεια!
το μόνο σιγουρο είναι ότι χρειάζεται θέληση και η επιμονή και να μην τα παρατάμε μασουλώντας την καραμέλα της συνήθειας και βάζοντας μπροστά τον αδύναμο εαυτό μας. Καλή επιτυχία σε όσους ξεκινούν τώρα το άτμισμα  ;D

Αποσυνδεδεμένος Humphrey

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
  • Σήμερα είναι το αύριο για τ οποίο ανησυχούσες χτες
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #500 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 07:25 »
καλησπέρα  8)
να πω και εγώ οτι συνολικά στο διάστημα που ατμίζω
1. έχω καλύτερη όσφρηση
2. έχω καλύτερη γεύση
3. έχω καλύτερη αντοχή
4. τέλος τα πρωινά τάληρα
Γενικώς είμαι πολυ καλύτερα. :bye:

τι ειναι τα πρωινα ταληρα ??? :confused1:

Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #501 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 07:42 »
μεταφραση : ροχαλες και φλεγματα

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #502 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 08:52 »
εγω παιδια ταληρα βγαζω ακομα που και που, αλλα καμια σχεση οπως πριν, εχω βεβαια τρομερη ανοδο στην αντοχη κ αναπνοη

Αποσυνδεδεμένος Humphrey

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
  • Σήμερα είναι το αύριο για τ οποίο ανησυχούσες χτες
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #503 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 09:29 »
ή που εχω μεγαλώσει πολυ ή που απλα εχω χασει επεισόδια απο τη slang της γλώσσας μας  :)) ακου ταληρα  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Tselemba

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #504 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 10:41 »
110 μέρες ατμιστής.  ;D
Βελτιώθηκε η όσφρηση τόσο πολύ που μυρίζομαι έντονα....... χρεοκοπία.  >:(
 :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος marc40ath

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιωργος
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #505 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 11:45 »
Ως ατμιστής εδώ και 1380 ημέρες μπορώ να πώ πως αν και έχω κάνει καταχρήσεις στα e-liquids  :idiot1: δεν έχω δεί καμία βελτίωση πέρα του 6μήνου αφότου διέκοψα το κ.τ για το η.τ
Δηλαδή μετά το πρώτο εξάμηνο της διακοπής απο το κ.τ επανέρχονται σχεδόν όλα στο φυσιολογικό (όσφρηση, αναπνοή, γεύση, μεγαλύτερη αντοχή) αλλά από εκεί και πέρα αυτό δεν συμαίνει ότι η νικοτίνη που πέρνουμε απο το η.τ δεν προκαλεί τις βλάβες τις στην καρδιά και το αγγειακό σύστημα.


Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #506 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 22:21 »
Το πρώτο εξάμηνο, οι αλλαγές είναι ραγδαίες και εύκολα εντοποιήσιμες. Αργότερα, είναι μικρές και μη εύκολα ανιχνεύσιμες. Π.Χ. η σπιρομέτρηση είναι απλώς λίγο καλύτερη από την προηγούμενη κοκ

Αποσυνδεδεμένος marc40ath

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιωργος
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #507 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 22:44 »
Η αλήθεια είναι οτι σπιρομέτρηση δεν έχω κάνει απο το 2004 οπότε κάτι καλύτερο μπορεί να δείξει τώρα.

Αποσυνδεδεμένος obsession

  • *
  • 79
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #508 στις: Φεβρουαρίου 19, 2012, 17:48 »
Την 4η μερα διακοπης του τσιγαρου σταματησε ο βηχας και τα σφυριγματα στους βρογχους.Μεσα στον μηνα μειωθηκαν κατα 90΄τοις 100 τα φλεγματα το ροχαλητο στον υπνο και το λαχανιασμα.Καμμια διαφορα στην γευση και στην οσφρηση.

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #509 στις: Φεβρουαρίου 19, 2012, 17:50 »
σε 10 ημερες θα δεις μεγαλη διαφορα σε οσφρηση και γευση :yes:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1454 171625 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:15
από Olga68
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275589 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15261 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13967 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9298 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42822 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 406 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35073 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557838 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182136 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 180 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9244 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364