vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

515 επισκέπτες, 7 χρήστες
Tem, dkostas, Christos Z, ZoeM, Giannis.B, trabaman, maprix

Twitter

ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;

Αποσυνδεδεμένος kkpsy

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #1215 στις: Φεβρουαρίου 08, 2019, 10:49 »
Έλα Αργυρούπολη το Σάββατο να σου πω εγώ διατροφή και άσκηση...  ;D
τι θα γίνει το Σαββατο ? θα φαμε κόλυβα? 

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #1216 στις: Φεβρουαρίου 08, 2019, 14:33 »
Κ εμένα μου αρέσουν τα κόλλυβα πολύ  :laugh1: :laugh1: :laugh1: Αλλά  παχαίνουν ......

Κ περα από την πλάκα θέλω να πω ξανά ότι εδώ κ 8 + χρόνια που ατμίζω κάθε μέρα
βλέπω ότι ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΠΟΤΕ!!!  

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2299
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #1217 στις: Φεβρουαρίου 08, 2019, 15:35 »

Εστι ουν οφθαλμός, ος..... ;D

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #1218 στις: Φεβρουαρίου 26, 2019, 16:39 »
ΚαλησπΕρα, Χθές έκανα για δεύτερη φορά καρδιογράφημα κ   (πριν μια εβδομάδα το πρώτο μαζί με τρίπλεξ) κ τεστ κοπώσεως.
Αυτό γιατί όπως έχω πει κ σε άλλο νήμα κάνω υψηλής έντασης διαλειμματική προπόνηση εδώ κ έναν χρόνο τρεις φόρες την εβδομάδα δλδ όσο επιτρέπεται. Είχα καλό μου φίλο προπονητή  σε όλη μου αυτή την προσπάθεια που με παρακολουθούσε κ με καθοδηγούσε  ναι?

Όμως επέμενε να κάνω έλεγχο καρδιάς αν κ ΔΕΝ είχα κανένα θέμα.
Επέμεναν κ στο γυμναστήριο που πάω να κάνω έναν έλεγχο για να μην υπάρξει κάποιο πρόβλημα στο μέλλον.

Το έκανα λοιπόν εχθές με κάποιον φόβο λόγο του προφίλ του καρδιογραφήματος μου την πρώτη φορά...
Τελικά από όσα είπε ο γιατρός είναι όλα καλά κ μου έδωσε κ γραπτή βεβαίωση κ φυσικά κ τα αποτελέσματα.
Το τεστ κοπώσεως ήταν στο ανώτατο όριο όπως μου είπε κ με βρήκε πολύ καλή!

Ενώ στην αρχή ήταν αρνητικός με το είδος προπόνησης που κάνω? Μετά το τεστ μου ζήτησε να κάνω ότι
ακριβώς εδώ κ έναν χρόνο κ μάλιστα να μην πάψω το τζόκινγκ συμπληρωματικά κάθε που δεν έχω έντονη προπόνηση.

Μου είπε ότι επειδή δεν καπνίζω είμαι σε καλή φυσική κατάσταση κ εκεί γέλασα λίγο κ του εξήγησα ότι κάπνιζα πολύ κ ότι εδώ κ 8μιση χρόνια ατμίζω.  Δεν έδωσε καμία σημασία, απλά μου είπε ότι μπορώ να συνεχίσω άνετα αυτό που μου κάνει καλό αλλά  πάντα με μέτρο.

Σας ενημερώνω εδώ  γιατί παιδιά ατμίζω τόσα χρόνια κ ήθελα να γνωρίζετε την κατάσταση της υγείας μου που
είναι καλύτερη από ποτέ. Αν κάποιος θέλει να δει τα αποτελέσματα των εξετάσεων μου? Κανένα πρόβλημα.
Ο γιατρός ονομάζεται Αθανάσιος Τσακρής.

Εύχομαι σε όλες κ όλους ΥΓΕΙΑ  κ  να αθλείστε γιατί όντως σώζει ζωές η όποια αθλητική δραστηριότητα.


Αποσυνδεδεμένος ΛΥΚ

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #1219 στις: Φεβρουαρίου 26, 2019, 18:40 »
Κοντεύω τα 60. Κάπνιζα περίπου 40 χρόνια 1,5 - 2 πακέτα. Μετά τα 45 άρχισαν προβλήματα ΧΑΠ και ΓΟΠ. Κάθε Οκτώβριο ΄- Απρίλιο ήμουν με αντιβιώσεις, εισπνεόμενα, αξονικές κ.λ.π. λόγω βήχα, συριγμών - "γατάκια", δυσκολίας στον ύπνο κ.α. Ο πνευμονολόγος μου - επίκουρος καθηγητής - αφού είδε ότι δεν υπήρχε περίπτωση να κόψω το τσιγάρο, μου πρότεινε να δοκιμάσω το Η.Τ. εξηγώντας μου, λαϊκά, ότι έχει κάτω από 100 ύποπτες ουσίες σε αντίθεση με τις εκατοντάδες αποδεδειγμένα καρκινογόνες και τις χιλιάδες ύποπτες ουσίες του Κ.Τ (αυτά πριν 5 χρόνια). Τον άκουσα και έχω να τον δω σαν γιατρό από τότε!!! 
Έχω, όμως, τσακωθεί άσχημα με φίλους  γιατρούς, διαφόρων ειδικοτήτων, που επιμένουν στην "γραμμή Μπεχράκη" ότι το άτμισμα είναι το ίδιο ή και χειρότερο με το κάπνισμα. Η τελευταία, καλή παιδίατρος, που ήξερε τη βελτίωσή μου, προσπαθούσε να με πείσει ότι ήταν τυχαία, λόγω καιρικών και άλλων συνθηκών ...

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #1220 στις: Φεβρουαρίου 26, 2019, 19:11 »
ΚαλησπΕρα, Χθές έκανα για δεύτερη φορά καρδιογράφημα κ   (πριν μια εβδομάδα το πρώτο μαζί με τρίπλεξ) κ τεστ κοπώσεως.

Κοιτα να δεις......
Εσεις οι ανω των ......αντα ,πρεπει να κανετε τετοια. :idiot1:  :laugh1:(.....αντα=30-40)
Εμεις παλι που ειμαστε  κατω των .....αντα,δεν ειναι απαραιτητο. Ειμαστε διπλα στον χαρο  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:(...αντα=60)

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #1221 στις: Φεβρουαρίου 26, 2019, 20:43 »
φαντασου Ντινο τον [member=13885]cpbaroque[/member] , που ειναι με πινακιδες ΕΛΠΑ :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #1222 στις: Φεβρουαρίου 27, 2019, 10:18 »
αυτός δεν μετράει, τα απολιθώματα δεν παθαίνουν τίποτα :)

την αγάπη μου Κωσταντίνε!

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #1223 στις: Φεβρουαρίου 27, 2019, 11:19 »
Από του χρόνου που πατάω τα εξήντα, θα εκτιμήσω ιδιαίτερα αν αρχίσετε να μου μιλάτε στον πληθυντικό... :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #1224 στις: Φεβρουαρίου 27, 2019, 14:37 »
...... αααρχισαμεεε  :wall:

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 27, 2019, 14:43 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #1225 στις: Φεβρουαρίου 27, 2019, 14:41 »
Εγώ θα σηκώνομαι να κάτσει. Πιο πριν θα έχω βάλει πινέζα στην καρέκλα βέβαια.

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #1226 στις: Φεβρουαρίου 27, 2019, 16:25 »
Κοίτα να δεις που όλοι ψάχνουμε μια αφορμή για να κάνουνε ένα νήμα πουτ@ν@.
Μετα θα έρθει ο ψηλός θα μας κάνει μπαν. 
Ε...... Και εμείς θα του πούμε μπουμ. 

Κύριε cp  μην τους ακούτε. Όπως λένε και τα jumbo............. ΚΡΑΖΕΙΣ; ;ΘΑΥΜΑΖΕΙΣ.
Με αγάπη ο άλλος Κωνσταντίνος.  :angel: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #1227 στις: Φεβρουαρίου 27, 2019, 16:33 »
Ντίνο καλό μου παιδί.  :tongue_smilie: θέλω, κ πρέπει λέμε, να δεις λίγο πιο βαθιά το θέμα. (μπρατσακια βανε ρε) :tongue_smilie:  Το ότι κάνουμε σαματά στο παρών νήμα, δείχνει υγεία, που μπορεί κ να προέρχεται από το ατμιΖμα.  8)

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #1228 στις: Μαρτίου 28, 2019, 21:33 »
[justify]Εδώ τα έχουμε ξαναπεί πολλοί φίλοι. Σαφέστατα, σωστά θηρία και βελτίωση ταβάνι, αγαπάμε ατμό και μπλα μπλα μπλα. Όμως και το σώμα ό,τι του δώσεις σου δίνει, όπως το εκπαιδεύεις και δεν πρέπει να το αφήνεις στην τύχη του. Που χου, πριν τα χειρουργεία μου, αερόβιες τρέλες και σούπερ καταστάσεις, ωραιότατα και μπλα μπλα μπλα. Κατόπιν, μία ψιλοκατάρευση σε πολλά επίπεδα και μπλα μπλα μπλα. Πριν μία εβδομάδα, κι ούτε, έπιασα κηπουρική για σκάρτα μία ώρα, μισή θα έλεγα. Ε, ακόμα πιασμένος είμαι, πονάνε ακόμα και τα μαλλιά μου...[/justify]

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #1229 στις: Μαρτίου 28, 2019, 23:04 »
Θυμήθηκα τα νιάτα μου στο στρατό, πάνε πολλά χρόνια.
Έπρεπε να καθαρίσω ένα διαδρομάκι και ξαφνικά εμφανίστηκε ένα σατανικούλι  περιτύλιγμα κρουασάν, την ώρα της επιθεώρησης...
Θυμάμαι ότι εκείνη ακριβώς τη στιγμή που έσκυψα να το πιάσω...
... είδε η μέση μου το τέλος του Σύμπαντος...

Βλέπεις, ο ατμός προστατεύει τα εσωτερικά όργανα...
συκώτια, παγκρέατα, πνεύμονες, καρδιά...

Όχι μέσες και αρθρώσεις (άτιμοι κάλοι)

Αν το άτμισμα μας προστάτευε και από αυτά, η κολυμβήθρα του Σιλωάμ θα ήταν.

Πάντως, η διαίσθησή μου λέει ότι κάτι δεν κατάλαβα...

« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 28, 2019, 23:13 από spectrum »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171451 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275378 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15231 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13950 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9260 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42715 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 387 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34902 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557537 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181922 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 168 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9095 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364