vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

503 επισκέπτες, 4 χρήστες
dkostas, Tem, Ηρακλης, petr@n

Twitter

ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #1155 στις: Ιανουαρίου 21, 2018, 20:19 »
Αφού μείωσες την ποσότητα, μπορείς να πάρεις κάτι πιο ακριβό  ;)

Πάντως, τα λεφτά εμένα μου τα τρώνε τα τσάγια, οι δυόσμοι, οι μέντες κλπ κλπ  :laugh1:

Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #1156 στις: Ιανουαρίου 22, 2018, 10:43 »
Καλημερα στην παρεα!!! Βηχω το βραδυ στον υπνο και σπανιως οταν ατμιζω. Αλλα πολυ πολυ εντονα. Εννοειται αν επιμεινει θα δω γιατρο αλλα λεω μηπως ειναι "φυσιολογικο" λογω της μεταβασης. Οσο για το νερο αυτο το ζηταει ο οργανισμος μου ασταματητα. Υγρο εχω nobacco intenso καπνικο 6ρι και ενα DIY με αρωμα βανιλια καπνικο κ αυτο απο την εταιρεια ladybug. Με 4 booster αυτο οποτε περιπου 8ρι. Ψιλο.. noname το υγρο... Λετε να προτιμω μονο επωνυμα;

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #1157 στις: Ιανουαρίου 22, 2018, 10:51 »
Μπορεί να φταίει οτιδήποτε, ακόμη και μια δυσανεξία σε συγκεκριμένο άρωμα.
Κάνε μερικές αλλαγές να δεις πώς θα αντιδράσει ο οργανισμός σου. Μήπως το 8αρι σου πέφτει πολύ?
Το γεγονός ότι πονάς όμως μέχρι την πλάτη ... δεν θέλω να σε τρομάξω, αλλά μήπως πρέπει να σε ακούσει ένας γιατρός?

Διαγραφή άμεσης παράθεσης Αγαπάμε [member=12547]ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ[/member] και δεν της βάζουμε κόκκινο click
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 23, 2018, 01:37 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος koukouvaou

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμιζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #1158 στις: Ιανουαρίου 22, 2018, 11:05 »
1.Το υγρό είναι 50/50 η hi pg? 2. Μήπως να έριχνες νικοτίνη?.Αν επιμείνει ασφαλος στον γιατρο.

Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #1159 στις: Ιανουαρίου 22, 2018, 11:09 »
50/50 είναι το υγρό. Είναι μια βδομάδα τώρα που με ταλαιπωρεί αυτό το πράγμα. Αντί να βελτιωθώ δηλαδή νιώθω σαν να καπνίζω Assos International αφορολόγητο και ίσα με 10 πακέτα την ημέρα!!! :p Θα επισκεφθώ γιατρό οπότε και θα δοκιμάσω και άλλο υγρό.. Ευχαριστώ πάρα πολύ!!!

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #1160 στις: Ιανουαρίου 22, 2018, 11:42 »
Μηπως ατμιζεις "υπερβολικα" ?
δοκιμασε κ σε χαμηλοτερη νικοτινη.

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #1161 στις: Ιανουαρίου 22, 2018, 14:23 »
 Ο βήχας είναι συνήθεις κατάσταση οταν διακόπτεις το κάπνισμα. Δυο φορες το έκοψα, την μια με ηλεκτρονικα πάντα εβηχα.
 Την περασμένη εβδομάδα εκανα σπυρομέτρηση, όλα σούπερ καλύτερα από όσο επρεπε για μη καπνιστη της ηλικίας μου. Οταν είπα στον πνευμονολόγο για το ηλεκτρονικο, μου απάντησε κάνε οσο γουστάρεις

Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #1162 στις: Ιανουαρίου 22, 2018, 22:24 »
Drum η αληθεια ειναι πως μου αρεσει πολυ η γευση οποτε ατμιζω σχεδον συνεχεια. Θα ριξω σιγουρα τη νικοτινη και θα δω καλου κακου γιατρο γιατι ισως ουδεμια σχεση να εχει με το η.τ. 

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #1163 στις: Ιανουαρίου 22, 2018, 22:25 »
Πόνος στην πλάτη = ραντεβού με τον γιατρό ;)

Όλα τα άλλα θα τα βρούμε

Αποσυνδεδεμένος sotirakis37

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #1164 στις: Φεβρουαρίου 25, 2018, 23:02 »
καλησπερα,σωτηρης 37 χρονων.
καπνιστης 18 χρονια απο τα οποια τα 17 ηταν με 2 πακετα.
αποφραξη στους πνευμονες απο το τσιγαρο στα 37  :(
τσουξιμο στους πνευμονες κυριως οταν επεφτα για υπνο.
2 εβδομαδες ατμιστης...απο την πρωτη εβδομαδα εφυγε το τσουξιμο και η οσφηση εχει διπλασιαστει.
θα τα λεμε

Αποσυνδεδεμένος JohnT

  • **
  • 244
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #1165 στις: Φεβρουαρίου 25, 2018, 23:36 »
Μετα απο 2 μηνες χρησης ΗΤ 28 χρονια καπνιστης με 2 πακετα την ημερα εχει βελτιωθει η οσφρηση μου η γευση μου η αντοχη μου και η ποιοτητα του υπνου μου. Η γυναικα μου συγκεκριμενα μου ειπε οτι πλεον στον υπνο μου δεν "σφυριζω" και κοιμαμε ποιο ηρεμα

Αποσυνδεδεμένος sotirakis37

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #1166 στις: Απριλίου 28, 2018, 23:28 »
2,5 μηνες ατμιστης και παμε...εδω να πω την αμαρτια μου κανω 2 τσιγαρα την μερα.
1)σταματησαν να τσουζουν οι πνευμονες.
 2)η οσφηση μου εχει τριπλασιαστει.
 3)σταματησα να ροχαλιζω.
 4)σταματησα να ξυπναω απο δυσπνοια στον υπνο.
το κακο ειναι οτι ο κοσμος,οι καπνιστες για την ακριβεια οτας τους πεις αυτα απαντανε...ειναι χημικα,γεμιζουν οι πνευμονες υγρο ειναι χειροτερο απο το τσιγαρο και ενα σωρο αλλα.

Αποσυνδεδεμένος nikosgia

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Tρεις μηνες ακριβως  ατμιστης (& 23 χρονια καπνιστης....)

Θετικα:
α,Aπο τις πρωτες μερες κιολας επαψα να αναζητω το τσιγαρο ....
β,Εχω παρατηρησει οτι δεν εχω τις ατονιες που ειχα ειδικα οταν ξυπναγα , αν και τα τελευταια 2-3 χρονια καπνιζα λιγο -περιπου στο μισο πακετο Lights.
γ,Σαν γευση μου αρεσει πολυ περισσοτερο απο τσιγαρο... (και να φανταστειτε οτι δεν κανω καπνικα υγρα)

Αρνητικα:
α.Tον πρωτο μηνα με ταλαιπωρουσε ο λαιμος μου (τελικα ομως με τον καιρο  εξαφανιστηκε η ενοχληση :D)
β.Αυτο που με ταλαιπωρει ακομα ειναι η ξηροστομια  - και ειναι ο μονος λογος που εχω .....να γυρισω στο τσιγαρο..... :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος JohnT

  • **
  • 244
  • Φύλο: Άντρας
4,5 μηνες μετα λοιπον και υστερα απο επισκεψη στην ιατρο μου μου ειπε καθαρα οτι με το στηθοσκοπιο δεν ακουει πλεον κανενα "γατι" στην αναπνοη μου και αν συνεχισω ετσι θα ειμαι σουπερ. 

Αποσυνδεδεμένος verdeangelo

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #1169 στις: Ιουνίου 16, 2018, 13:27 »
Καλησπέρα σε όλους σας.
Άντε να πω κι εγώ την ιστορία μου (όσο πιο σύντομα γίνεται).
Ξεκίνησα το Η.Τ τον Αύγουστο του 2011 με Nobacco (όπως οι περισσότεροι),μια εποχή όπου όλους τους χρήστες Η.Τ τους κοίταζαν σαν εξωγήινους και μετέπειτα συνέχισα να ψωνίζω από το αγαπημένο μας μαγαζί,το Healthcabin.
Μετά από ένα χρόνο και κάτι,το σταμάτησα για τα γνωστά προβλήματα (υγρό νικοτίνης στο στόμα,στεγνός atmomizer-καμμένο στο στόμα,μπαταρίες VGO που ήταν maximum 1300 mAh και αποφόρτιζαν γρήγορα,λίγο ντουμάνι κλπ.
Περιστασιακά το συνέχιζα και πάλι και μανά ξανά πίσω στο κλασσικό τσιιγάρο. :(
Όπου ήρθε το σωτήριο έτος 2018 (αρχές Μαίου),προμηθεύτηκα ένα mod Eleaf iKonn 220,έναν επισκευάσιμο RTA kayfun V5 και δεν υπάρχει πλέον ΚΑΜΜΙΑ δικαιολογία για να γυρίσω στο κ*λοτσίγαρο. >:(
Τώρα που θα πάρω και τον atomizer με άνω αέρα (οπότε,τέρμα οι διαρροές),δεν θα υπάρχει ΤΙΠΟΤΑ που θα με κάνει να σκεφτώ το πισωγύρισμα.
Συν τοις άλλοις έχω κι ένα μεγάλο πλεονέκτημα σε σχέση με πολλούς άλλους χρήστες Η.Τ:
Δεν παίζω με διάφορες γεύσεις μιας και είμαι ΑΠΟΛΥΤΑ ΚΟΛΛΗΜΕΝΟΣ με την βανίλια οπότε δεν υπάρχει κάτι που να με αηδιάζει ή να κάνω πειράματα,περίεργες μίξεις,να ψάχνονται για άλλα κοκ

Μετά από ΜΟΛΙΣ 45 μέρες ατμίσματος,έχω να πω τα εξής:

Λόγο φύσης της εργασίας μου (πολύ ανθυγιεινό περιβάλλον με σκόνες κοκ,αρκετές ώρες οδήγησης με μηχανάκι κοκ,με βαρύ ρουχισμό χειμώνα-καλοκαίρι),είχα αρκετά θέματα,που δεν έχω πλέον ή τείνουν να εξαφανιστούν.
Ελάχιστο εώς καθόλου λαχάνιασμα μετά από την άνοδο 2 ορόφων,έφυγαν τα "γατιά" που είχα στο στήθος μου,καθόλου δύσπνοια τις ζεστές μέρες του καλοκαιριού (ειδικά τις μέρες με υγρασία),καθαρά δάκτυλα στα χέρια από την πίσσα,πολύ πιο καθαρά δόντια,ΚΑΜΜΙΑ βρώμα σε ρούχα και δωμάτιο,άτμισμα πλέον με ασφάλεια ακόμα και σε χώρους με εύφλεκτα υλικά,φλέματα μηδέν,καθαρή αναπνοή,πολύ καλύτερη όσφρηση και γεύση,φτερνίσματα από καθόλου εώς πολύ ελάχιστα και φυσικά πλέον με τα ντουμάνια τα καλά που βγάζουν οι νέοι ατμοποιητές,ατμίζω πολύ λιγότερη νικοτίνη από πριν (18 το 2011,6άρα τώρα και που και που,μηδενική).
Προσωπικά μου έλειπαν πιο πολύ τα ντουμάνια παρά η νικοτίνη .... να φανταστείτε με το κλασσικό τσιγάρο (βαρύ κιόλας,τύπου Camel) τραβούσα βαθιά τζούρα ή 2 απανωτές για να πάρω ντουμάνι.
Για να μην πω για τις επιδόσεις,ξέρετε που ... νύχτα με την ημέρα λέμε.
Τώρα πλέον ΑΥΤΑ τα Η.Τ τσιγάρα που κυκλοφορούν σε σχέση με τότε,ΜΕ ΚΑΛΥΠΤΟΥΝ ΑΠΟΛΥΤΑ και πιστεύω ότι ΚΑΝΕΙΣ ΠΛΕΟΝ δεν έχει ΚΑΜΜΙΑ δικαιολογία για να το παρατήσει από την στιγμή που θα το αρχίσει !!!.

Δεν είμαι απ`αυτούς που θέλουν να κόψουν το κλασσικό τσιγάρο ΑΛΛΑ να βρουν έναν εναλλακτικό τρόπο που να μην έχει παρενέργειες και φυσικά,τον (ξανα)βρήκα !!!.

Μεγάλη αυτονομία σε υγρό & μπαταρία και φυσικά,ΝΤΟΥΜΑΝΙΑ !!!.
Τι άλλο να ζητήσω ;;;.

ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ !!!.
Να`στε όλοι σας πάντα καλά και να συνεχίσετε να ατμίζετε σαν τζιμινιέρες !!!!.

Υ.Γ Ευχαριστώ πολύ το φόρουμ (και τα μέλη αυτού) για τις κατατοπιστικότατες πληροφορίες που δίνει σε νέους και αραχνιασμένους παλιούς χρήστες ώστε να μπουν με ασφάλεια και σύνεση,σ`αυτόν τον μαγικό κόσμο,τον κόσμο του Η.Τ.
Ευχαριστώ και τον έμπειρο ατμιστή,τον φίλο μου τον Γιάννη,για τα φώτα που μου έδωσε ώστε να ξαναμπώ στην νέα γενιά ΗΤ.

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 16, 2018, 13:54 από verdeangelo »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1454 171635 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:15
από Olga68
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275604 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15261 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13967 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9300 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42827 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35081 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557857 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182154 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 182 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9248 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364