vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

503 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, treloneritis, vasim, antiklitos140, camber

Twitter

ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;

Αποσυνδεδεμένος greekfury

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #315 στις: Οκτωβρίου 25, 2011, 23:19 »
larry συμφωνω απολυτα(λογικο μου ακουγεται χωρις να ξερω) :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος yianniss

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #316 στις: Οκτωβρίου 25, 2011, 23:34 »
Την απορια του δρακου ειχα και εγω παραπανω.

Το να περνεις κιλα ομως σημαινει πως οι τροφες δεν μεταβολιζοντε καν, και οι υδατανθρακες γινοντε λιπος.
Η απορια ειναι για το αν η νικοτινη τελικα οντως μεταβολιζει ή αν τελικα το ΗΤ δεν διοχετευει τελικα τοση νικοτινη οσο νομιζουμε.
Ισως το να οξυγονωνεται ο οργανισμος καλυτερα και να κανει καλυτερες καυσεις να ειναι αιτια να καις λιπος, οχι να συγκρατεις..

Οπως και να εχει ειναι μικρο το κακο σε συγκριση με τα "κακα" του τσιγαρου.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #317 στις: Οκτωβρίου 26, 2011, 03:00 »
Ξεφεύγουμε από το θέμα μας.
Η νικοτίνη που παίρνουμε με το η.τ. από ο,τι φαίνεται από έρευνες που έχουν γίνει είναι πολύ λιγότερη από ο.τι με το κ.τ.: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,416.msg73863.html#msg73863

Μην συνεχίζετε όμως αυτή τη συζήτηση εδώ. Υπάρχουν τόσα θέματα σχετικά με τη νικοτίνη.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #318 στις: Οκτωβρίου 26, 2011, 09:03 »
Σήμερα κλείνω επισήμως ένα μήνα ατμιστικό χωρίς να βάλω κανονικό τσιγάρο στο στόμα, κάπνιζα 16 χρόνια και για το μόνο που ήμουν -ψευτο-περίφανος ήταν το γεγονός ότι δεν άφησα τον εαυτό μου να ξεπεράσει το 1 πακέτο την ημέρα, να ομολογήσω βέβαια ότι δεν έκανα και καμμιά τρελή προσπάθεια για να το επιτύχω αυτό.. :))

Ένα μήνα λοιπόν και ακόμα με ακολουθούν δύο απλές λέξεις που όμως όταν τις λέω, όλοι καταλαβαίνουν ότι πίσω από αυτές κρύβονται πολλές περισσότερες. "Άλλος άνθρωπος"!

Από την επόμενη κιόλας μέρα:
-Έχω καλύτερη γεύση
-Έχω καλύτερη όσφρηση
-Έχω καλύτερη διάθεση για τα πάντα
-Μιλάω πολύ πολύ περισσότερο! :))

-Πρέπει νά'βαλα και κάνα-δυο κιλάκια αλλά κάνω τον Κινέζο όποτε περνάω δίπλα απ'τη ζυγαριά, το μέλλον θα δείξει αν και άρχισα να προσέχω λίγο το θέμα "φαγητό". Ποδηλατώ αρκετά και κρέμομαι πάνω σ'αυτό, είδωμεν.

Μέχρι σήμερα όλα καλά! 8)

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #319 στις: Οκτωβρίου 26, 2011, 09:21 »
Καλημερα, να σου πω ενα μεγαλο μπραβο που παρατησες το κτ!!! Πιστεψε με ναι? δεν ειναι το ιδιο ευκολο για ολους να το πετυχουν αυτο. Θα δεις οτι οσο θα περναει ο καιρος θα νοιωθεις πολυ καλλιτερα!!!

Μετα τους τρεις μηνες θα καταλαβεις την μεγαλη διαφορα!!!

Οσο για τα λιγα κιλακια? μην σε ανησυχουν γιατι κ εγω ειχα παρει μερικα μα με καλη διατροφη κ γυμναστικη ολα ειναι μια χαρα τωρα.  :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 21, 2011, 20:22 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #320 στις: Οκτωβρίου 26, 2011, 09:44 »
Καλημερα, να σου πω ενα μεγαλο μπραβο που παρατησες το κτ!!! Πιστεψε με ναι? δεν ειναι το ιδιο ευκολο για ολους να το πετυχουν αυτο.

Να σου πω και το καλύτερο; Θεωρώ ότι δεν μου αξίζει το "μπράβο" για τον εξής λόγο, από την πρώτη κιόλας στιγμή που έβαλα το ηλεκτρονικό στο στόμα μου σιχάθηκα το κανονικό! Και οι εκπλήξεις συνέχιζαν να έρχονται η μία μετά την άλλη, όταν δηλαδή έβλεπα τα τασάκια στο γραφείο και στο σπίτι καθαρά, τα χέρια και τα ρούχα μου το ίδιο, τα δόντια (το σημαντικότερο για μένα), κι ένας Θεός ξέρει τι έγινε στα εσώψυχα! :))

Όλα αυτά με έκαναν να μη θέλω όχι μόνο να το ξαναβάλω στο στόμα, αλλά να απομακρύνομαι κι απ'αυτούς που το κρατάνε δίπλα μου!

Δεν το περίμενα αλλά ειλικρινά μου έκανε τρελή έκπληξη, εγώ που θα έβαζα το χέρι μου στη φωτιά ορκιζόμενος ότι δεν θα σταματήσω ποτέ να καπνίζω, μέσα σε μία στιγμή έριξα μαύρη πέτρα σε κάτι που με συνόδευε χρόνια, ενώ από τότε δεν μου έχει λήψει στιγμή! Νομίζω λοιπόν ότι τα εύσημα αξίζουν σε αυτούς που παλεύουν και καταφέρνουν, κάτι τέτοιο σε μένα δεν συνέβει!  :yes:

Καλημέρα να έχουμε όλοι μας! :)


Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #321 στις: Οκτωβρίου 26, 2011, 09:54 »
Κι ομως!!! η δικια σου αυτη η "μικρη" νικη ... αυτο το μπραβο που σου ΑΞΙΖΕΙ ενω εσυ  λες οτι δεν  σου αξιζει? για αλλους ειναι το ακατορθωτο!!!!!!! Πηρες μια αποφαση μεσα σε μια στιγμη κ τα καταφερες!  :)
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 21, 2011, 20:23 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #322 στις: Οκτωβρίου 26, 2011, 10:09 »
Κ ομως!!! η δικια σου αυτη η "μικρη" νικη ... αυτο το μπραβο που σου ΑΞΙΖΕΙ ενω εσυ  λες οτι δεν  σου αξιζει? για αλλους ειναι το ακατορθωτο!!!!!!! Πηρες μια αποφαση μεσα σε μια στιγμη κ τα καταφερες!  :)

Άμα είναι έτσι δεκτό! :))


 :)

Αποσυνδεδεμένος kimmi

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
  • 생활은 아름답습니다
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #323 στις: Οκτωβρίου 26, 2011, 16:31 »
Καλησπέρα. Κλείνω 2 βδομάδες ατμιστής μετα απο 20 χρόνια καπνιστής.
Κάπνιζα περιπου 20 στριφτα την ημέρα
τωρα θελω 1 ml τις 2 ημερες με 0,6 mg νικοτινη!!!
τι να πω? δεν μου λείπει το κ.τ καθόλου.
Από βελτιώσεις αυτο που εχω δει ειναι η καλυτερη διαθεση,περισσοτερη ενεργεια και πλεον εχει φυγει το βαρος στο στηθος μου το βράδυ. ελπίζω να δω και άλλες αλλαγές προς το καλύτερο.
Ευχαριστω πολύ τους ανθρώπους του σαιτ και του φορουμ βεβαια που με βοηθησαν τα μεγιστα στο να το παρω αποφαση.
Να είστε καλα όλοι,
 

Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #324 στις: Οκτωβρίου 29, 2011, 20:35 »
Καλησπέρα. Εγώ ατμίζω δύο μήνες. Ειχα κάνει και παλιότερα προσπάθεια να κόψω το τσιγάρο και είχα φοβερούς πονοκεφάλους για αρκετές μέρες. Τώρα με το ηλεκτρονικό ούτε που κατάλαβα τη διαφορά..

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #325 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 07:57 »
Καλησπέρα. Εγώ ατμίζω δύο μήνες. Ειχα κάνει και παλιότερα προσπάθεια να κόψω το τσιγάρο και είχα φοβερούς πονοκεφάλους για αρκετές μέρες. Τώρα με το ηλεκτρονικό ούτε που κατάλαβα τη διαφορά..
Οντος στην αρχη εχουμε κατι περιεργους πονοκεφαλους μα μετα απο καμια δεκαρια μερες ολα καλα! Σου ευχομαι να συνεχισεις με το ατμισμα κ σε λιγους μηνες δεν θα θυμασαι οτι καπνιζες καποτε... ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος polis

Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #326 στις: Οκτωβρίου 31, 2011, 01:50 »
 Οντος και εγω ειχα καπιες φορές πονκέφαλο αλλά αφτο μαλλον απο ηπερβολικη χρησι και και δοσι νικοτινη αλλά τορα ολα μια χαρα

Αποσυνδεδεμένος johnk10

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #327 στις: Οκτωβρίου 31, 2011, 06:27 »
εγω παιδια καταφερα κι εκοψα το τσιγαρο εντελως (απο τον Ιουνιο) μαζι με τον φραπε (αυτα τα 2 πανε μαζι) για 2,5 μηνες μετα απο 25 χρονια εντονου καπνισματος και θα μου επιτρεψετε να πω  μια δικη μου ιστορια. Φετος το καλοκαιρι στην παραλια αναβοντας το 1ο τσιγαρο στην ξαπλωστρα ενιωσα ξαφνικα μια ζαλαδα και μια εντονη δυσφορια...Τοτε σηκωθηκα αμεσως νιωθωντας  μεσα μου πραγματικα οτι δεν θα την βγαλω ''καθαρη'' μεχρι το σπιτι λογο του υπερβολικου δηλητηριασματος του καπνου. Τα καταφερα ομως κι απο τοτε εκανα μια ''συμφωνια ζωης'' με τον εαυτο μου, πως δεν θα το ξαναβαλω ποτε στα χειλη μου αυτο τον ''καρκινο''.  Σ΄ αυτους τους 2.5 μηνες που το ειχα ''κομμενο'' ειδα μεγαλες διαφορες ως΄αναφορα την αντοχη την ελλειψη ενεργειας, την οσφρηση, τον πονοκεφαλο, το ροχαλητο, και πολλες αλλες παρενεργειες συν οτι δεν μπορουσα να ανασανω κανονικα και μονιμως τα ρουθουνια μου ηταν μπουκωμενα, να εξαφανιζονται. Σε αυτο ομως το διαστημα παιδια αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι στο οτι μπορει να επανερχεται η φυσικη σου κατασταση αλλα νιωθεις εντελως ξενερωτος αφηνωντας πισω τον παλιο σου εαυτο ετσι οπως σ΄εχει συνηθισει με αποτελεσμα να εχεις αυτη την αντιδραση...Εγω εχω ξεκινησει και ατμιζω το ego-T  εδω και 2 μηνες τωρα και ειλικρινα δεν εχω καμια παρενεργεια απο τα παραπανω που ανεφερα.....Γενικα εγω βρισκω οτι ειναι απολαυση και δεν δημιουργει κανενα σημαντικο προβλημα υγειας και πραγματικα την εχω κατα-βρει στον ελευθερο χρονο μου ατμιζοντας συνεχεια, με τον ηλεκτρονικο μου αργυλε επιτελους με κλειστα παραθυρα βρεξει-χιονισει μεσα στο σπιτι μου και χωρις να μπαινει το κρυο και το σημαντικοτερο να μην ενοχλουνται οι γυρω μου.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 31, 2011, 07:01 από johnk10 »

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #328 στις: Οκτωβρίου 31, 2011, 07:51 »
Οντος και εγω ειχα καπιες φορές πονκέφαλο αλλά αφτο μαλλον απο ηπερβολικη χρησι και και δοσι νικοτινη αλλά τορα ολα μια χαρα


Καλημερα,
στην αρχη ειχα πονοκεφαλο οταν διεκοψα το κανονικο τσιγαρο ποτε ομως οσο ατμιζα.
H ελλειψη νικοτινης προκαλει πολλες φορες αφορητους πονοκεφαλους.

Εαν ατμιζεις υπερβολικα πολυ να προσεχεις ποση νικοτινη εχουν τα υγρα σου ναι?
Εγω ειχα ζαλαδες οταν ατμιζα με 11 mg για πολλες μερες κ φυσικα το ειχα παρακανει!! Ομως οταν καταλαβα οτι με πειραζει προσεχω να ατμιζω λιγες μερες  με 11 mg κ μετα για να μην εχω προβληματα με 6 mg σε νικοτινη  :)


Αποσυνδεδεμένος Pseiras

  • ****
  • 1222
  • Chi_you+ΙΑΤΤΥ-Orion 2.1-GGTS+UFS-GGSlim+MARK-T
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #329 στις: Οκτωβρίου 31, 2011, 10:18 »
Σημερα καταλαβα εναν εδω στην δουλεια οτι ειχε καπνισει πριν ερθει στο γραφειο μου  :yes:
Ποτε δεν το εχω καταλαβει γιατι λογικα εγω θα μυριζα χειροτερα ...
Η μυτη μου δεν εχει ανοιξει τελειως αλλα μυριζω πολυ καλυτερα ...
Αυτο που εχω παθει πλακα ειναι οτι ξυπναω χωρις εκεινο το βαρυ κεφαλι !!!

8 μερες εχουν περασει μονο χωρις ΚΤ και θελω να πιστευω οτι θα δω και αλλες διαφορες προς το καλυτερο.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1456 171690 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:15
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275641 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15264 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13972 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9306 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42839 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35123 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557920 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182191 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 184 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9271 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364