vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

194 επισκέπτες, 2 χρήστες
mathimatikos1966, manoslykos

Twitter

AVOCADO 24 by Geek Vape

Αποσυνδεδεμένος neofitosgr

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO 24 by Geek Vape
« Απάντηση #360 στις: Νοεμβρίου 22, 2016, 01:09 »
Εμένα την δεύτερη ημέρα τις αντιστασεις τις κάνει κάρβουνο!!! 
Το ίδιο και σε εσάς ?
Στα πόσα watt ατμιζετε με τα παραπάνω στησίματα ?

Αποσυνδεδεμένος perelevas

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO 24 by Geek Vape
« Απάντηση #361 στις: Νοεμβρίου 22, 2016, 09:27 »
Παιδια ,ψαχνω για ενα φιλο που την εσπασε ,την κετριξη βιδα του 510.Ξερει κανεις που μπορει να την βρει Ελλαδα ή και εξωτερικο;
Δεξια στην φωτο το χρυσο βιδακι.

Αποσυνδεδεμένος gstamatos

  • ***
  • 537
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!
Απ: AVOCADO 24 by Geek Vape
« Απάντηση #362 στις: Νοεμβρίου 22, 2016, 10:00 »
Κοίτα  fasttech 

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: AVOCADO 24 by Geek Vape
« Απάντηση #363 στις: Νοεμβρίου 23, 2016, 01:39 »
Παιδια ,ψαχνω για ενα φιλο που την εσπασε ,την κετριξη βιδα του 510.Ξερει κανεις που μπορει να την βρει Ελλαδα ή και εξωτερικο;
Δεξια στην φωτο το χρυσο βιδακι.
Περικλή η συγκεκριμένη επίχρυση βίδα του κεντρικού πόλου είναι το ευαίσθητο σημείο του Avocado 24.
Ή θα κοπεί ή θα χαλάσουν τα πάσα της.
Συγκεκριμένα ο γαμπρός μου, έδωσε τον δικό του Avocado 24 σε ένα φίλο του και αυτός  έσφιξε την βίδα λίγο παραπάνω και χάλασαν τα πάσα της.
Επειδή έψαξα να βρω από Ελλάδα δεν υπάρχει πουθενά.
Για την περίπτωση τώρα που έχουν χαλάσει τα πάσα εφαρμόζεις το παρακάτω τιπ:
Προσθέτεις ένα χάλκινο συρματάκι (βγαλμένο από ηλεκτρολογικό καλώδιο) στα εσωτερικά πάσα του κεντρικού πόστ και μετά βιδώνεις την βίδα με τα χαλασμένα πάσα.
Έτσι θα σφίξει.
Προσοχή να μην κάνει σώμα.
Μην βιδώσεις πολύ δυνατά, με στοργή και προδέρμ. :))



Εμένα την δεύτερη ημέρα τις αντιστασεις τις κάνει κάρβουνο!!!
Το ίδιο και σε εσάς ?
Στα πόσα watt ατμιζετε με τα παραπάνω στησίματα ?

Σου έστειλα π.μ. ;)
 

Αποσυνδεδεμένος perelevas

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO 24 by Geek Vape
« Απάντηση #364 στις: Νοεμβρίου 23, 2016, 08:29 »
Περικλή η συγκεκριμένη επίχρυση βίδα του κεντρικού πόλου είναι το ευαίσθητο σημείο του Avocado 24.
Ή θα κοπεί ή θα χαλάσουν τα πάσα της.
Συγκεκριμένα ο γαμπρός μου, έδωσε τον δικό του Avocado 24 σε ένα φίλο του και αυτός  έσφιξε την βίδα λίγο παραπάνω και χάλασαν τα πάσα της.
Επειδή έψαξα να βρω από Ελλάδα δεν υπάρχει πουθενά.
Για την περίπτωση τώρα που έχουν χαλάσει τα πάσα εφαρμόζεις το παρακάτω τιπ:
Προσθέτεις ένα χάλκινο συρματάκι (βγαλμένο από ηλεκτρολογικό καλώδιο) στα εσωτερικά πάσα του κεντρικού πόστ και μετά βιδώνεις την βίδα με τα χαλασμένα πάσα.
Έτσι θα σφίξει.
Προσοχή να μην κάνει σώμα.
Μην βιδώσεις πολύ δυνατά, με στοργή και προδέρμ. :))




Θα το δοκιμασουμε Μακη.Ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: AVOCADO 24 by Geek Vape
« Απάντηση #365 στις: Νοεμβρίου 23, 2016, 14:14 »
Περικλή βρήκα αυτές τις βίδες που είναι για τον 22άρη οι οποίες από ότι γράφουν στα review ταιριάζουν και στον 24άρη:

https://www.fasttech.com/product/5309300

Αποσυνδεδεμένος merixas

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO 24 by Geek Vape
« Απάντηση #366 στις: Νοεμβρίου 25, 2016, 10:34 »
Θα ήθελα να ρωτήσω που μπορω να βρω το σιλικονακι?λαστιχακι?ταπουλα? που εχει ο 24αρις στο πορτακι αναπληρωσης ? Σας ευχαριστώ πολύ 

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: AVOCADO 24 by Geek Vape
« Απάντηση #367 στις: Νοεμβρίου 25, 2016, 11:24 »
Μας βάζεις δύσκολα τώρα. :hmmm:

Από ένα ψάξιμο που έκανα πουθενά. :nope:

Κάνε καμμιά πατέντα. Κόψε ένα κομματάκι από σιλικονένια θήκη που δεν χρειάζεσαι από κάποιο παλιό μοντάκι (αν έχεις) και με μικροχειρουργική ταίριαξέ το. 8)

Αποσυνδεδεμένος perelevas

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO 24 by Geek Vape
« Απάντηση #368 στις: Νοεμβρίου 25, 2016, 22:33 »
Περικλή βρήκα αυτές τις βίδες που είναι για τον 22άρη οι οποίες από ότι γράφουν στα review ταιριάζουν και στον 24άρη:

https://www.fasttech.com/product/5309300
Μάκη είσαικαι ο πρώτος 

Αποσυνδεδεμένος geobot24

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO 24 by Geek Vape
« Απάντηση #369 στις: Νοεμβρίου 26, 2016, 17:24 »
Το καινούργιο με το bottom airflow τον εχει δοκιμάσει κανείς? 
Εκτός απο το θέμα με το γέμισμα, αξίζει?

Αποσυνδεδεμένος wcpaeb

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO 24 by Geek Vape
« Απάντηση #370 στις: Δεκεμβρίου 10, 2016, 17:46 »
Καλησπέρα, 

κατοχος του Avocado 24, απόλυτα ικανοποιημένος, αλλά.... 

όπως πολλοί άλλοι έχασα το μονωτικό που υπήρχε κάτω από το deck μέσα από το οποίο περνάει η χρυσή βίδα. Υπάρχει καμιά πατέντα ή ακόμα καλύτερα να το αγοράσουμε απο κάπου?

Αποσυνδεδεμένος wcpaeb

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO 24 by Geek Vape
« Απάντηση #371 στις: Δεκεμβρίου 11, 2016, 18:28 »
Ενα μικρό update,

πέρασα ενα μικρό o-ring στην βίδα, για να αποφύγω τυχόν βραχυκύκλωμα, αν και η αλήθεια είναι πως και χωρίς αυτό ατμοποιητής-μοντάκι δουλευουν κανονικά χωρίς να βγάλει το μοντ κάποιο σφάλμα (short/no atomizer κτλ)

Η ερωτηση μου τώρα είναι, 

είναι ασφαλές να χρησιμοποιήσω τον ατμοποιητή έτσι? χωρίς το μονωτικό insulator που είχε από την μάνα του? εννοώ πως για κάποιον λόγο το βάλαν εκεί οι κατασκευαστες.
Κρίμα πάντως που στην συσκευασία δεν έχει ούτε ενα manual που να δείχνει όλα τα μέρη από τα οποία αποτελείται ο ατμοποιητής. Δεν είχα ιδέα πως είχε μονωτικό υλικό σε εκείνο το σημείο.

Αποσυνδεδεμένος kglampr

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO 24 by Geek Vape
« Απάντηση #372 στις: Δεκεμβρίου 11, 2016, 21:27 »
Και εγώ έχω φάει τον κόσμο για να βρω αυτό το μονωτικό για να  έχω backup. Είναι το άγχος μου κάθε φορά που θέλω να τον καθαρίσω. Είναι ίσως το μόνο του μειονέκτημα.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO 24 by Geek Vape
« Απάντηση #373 στις: Δεκεμβρίου 11, 2016, 22:31 »
Μου την κάρφωσε προχτές και πήγα και πήρα τον νέο 24άρη με το bottom airflow, αν εξαιρέσει κανείς τη χαζομάρα που έκαναν να αφαιρέσουν το "πορτάκι" εισόδου του υγρού στα υπόλοιπα είναι οκ. Σημαντική αναβάθμιση η είσοδος του αέρα από κάτω, έχω την εντύπωση ότι όντως ενισχύει κάπως τη γεύση αυτή η προσθήκη. Μου αρέσει επίσης που η καμπάνα έγινε ένα μασίφ κομμάτι και πλέον δεν υπάρχει η υγρασία που εμφανιζόταν ανάμεσα στα δύο δαχτυλίδια του προηγούμενου 24άρη.
 Τεράστιες τρύπες ("μισοφέγγαρα" πλέον κι όχι 4 μονές ) για το βαμβάκι επίσης, σε αναγκάζουν να βάζεις μπόλικο στα coils ώστε να τις καλύψεις πλήρως για να μην υπάρχουν διαρροές στο πλάγιασμα του ατμοποιητή. Παρόλα αυτά η αναπλήρωση υγρού έγινε ολίγον μαρτύριο, η που θα παραμερίσεις το βαμβάκι, ή που θα τραβήξεις πάνω τη μία άκρη του ή που θα βρεις μπουκαλάκι με μακρυά βελόνα στη μύτη για να καταφέρεις να γεμίσεις.. προσθέτουν όμως στην ευκολία τοποθέτησης του βαμβακιού που δεν χρειάζεται πια τόσο "χτένισμα" ώστε να τροφοδοτείται εύκολα μέχρι το κέντρο του coil. Ένα απλό πλάγιασμα (όταν η στάθμη του υγρού έχει κατέβει χαμηλά ) και τα βαμβάκια είναι έτοιμα για fire.
Απέκτησε και "fluid control", ένα περιστρεφόμενο πορτάκι που κλείνει τα "μισοφέγγαρα" αυτά αλλά μέχρι στιγμής δεν είδα να χρησιμεύει κάπου, ίσως αν κάνω μικρότερα από 2.5mm coils (εκεί που θα στενέψει το βαμβάκι δηλαδή ) να βοηθούν στο να κλείνει κάπως τις θηριώδης αυτές τρύπες αποτρέποντας τις διαρροές. Βέβαια νομίζω ότι στον συγκεκριμένο ατμοποιητή δεν ταιριάζουν μικρότερα coils οπότε..

Στα reviews που είδα αναφέρεται ότι ο θετικός πόλος πάνω στο deck "παίζει" λίγο, δεν μένει δηλαδή απόλυτα σταθερός. Στον δικό μου δεν παρατήρησα κάτι τέτοιο, με απλό σφίξιμο του pin από κάτω ο πόλος μένει στη θέση του σαν βράχος και όλα λειτουργούν υποδειγματικά, ούτε διακυμάνσεις στις τιμές των αντιστάσεων ούτε τίποτα. Βράχος.!

Αυτά τα λίγα για την ώρα από μένα, έτσι κι αλλιώς τον πήρα για μερικές τζούρες μέσα στη μέρα κι όχι για ολοήμερο άτμισμα. Αποδίδει σαν τους υπόλοιπους αβοκάντους όπως τους γνωρίζουμε, λίγο περισσότερο μου αρέσει το airflow που πλέον δείχνει να έχει λίγη παραπάνω ουσία απ'το να εισάγει απλά τον αέρα μέσα σε μια τεράστια καμπάνα. Δείχνει ότι τώρα τον "καθοδηγεί" πιο σωστά, κάτι τέτοιο.. κι αυτό είναι όλο.
Όσοι έχετε τον παλιό δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος για αντικατάσταση, όσοι πάλι θέλετε έναν νέο 24άρη γιατί όχι.. :)



Αποσυνδεδεμένος leontamp

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO 24 by Geek Vape
« Απάντηση #374 στις: Δεκεμβρίου 12, 2016, 00:52 »
..


Να κάνω ένα hijack στο θρεντ και να με συγχωρέστε κιόλα, αλλά φίλε Μακη επειδή βλέπω έχεις το ipv6x, έχεις θέμα με το πορτακι των μπαταριών; Λίγο να το αγγιξω σε συγκεκριμένο σημείο ανοίγει...
Όλο το μοντακι είναι άψογο με έχει ικανοποιήσει φουλ αλλά οι μπαταρίες έχουν φάει 2 σούπες μέχρι τώρα ευτυχώς χωρίς συνέπειες...Μία στο χαλί και μία στον καναπέ πάνω..


Και για να επιστρέψω οντοπικ βγήκε νέος 22αρης με τρύπα εισαγωγής υγρού σε τρελιαρικα χρώματα...
http://www.geekvape.com/project/avocado-22-rdta-special-edition/

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 278663 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:33
από stavax
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 12921 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123802 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64008 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206727 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93002 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3922 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1151 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173156 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15610 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14329 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9676 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos