vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

74 επισκέπτες, 2 χρήστες
Boogie2008, manoslykos

Twitter

Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #795 στις: Ιουλίου 17, 2016, 15:56 »
Για εμένα είναι τα ίδια λειτουργικά. Έχουν κάνει ότι τους έχω ζητήσει και τα δύο. Δεν έχω βρεί καμία διαφορά. Το μόνο κουσούρι του VTC mini είναι η λάθος μέτρηση της αντίστασης προς τα πάνω που σε πολλούς είναι αρκετά μεγάλη. Δεν ξέρω αν έχει διορθωθεί αυτό στο VTwo mini... :dontknow:
Το pico θα το ξαναέπαιρνα με κλειστά μάτια και απο την άλλη θα έπαιρνα και το VTwo αν ήξερα ότι έχει διορθωθεί το θέμα με τη μέτρηση της αντίστασης.
Τα θέματα εμφάνισης δεν χρειάζεται να τα αναλύσουμε νομίζω, είναι εμφανείς οι διαφορές και πρέπει να τα δείς και τα δύο στο χέρι σου για να αποφασίσεις αν τα κριτίρια περιοριστούν σε αυτό και φυσικά δεν σε ενδιαφέρουν και ατμοποιητές πάνω απο 23mm παρόλο που υπάρχουν λύσεις και για αυτό.

Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #796 στις: Ιουλίου 17, 2016, 16:04 »
Σ ευχαριστω πολυ!
Στο χερι μου καθεται καλυτερα το pico και τα σπειρωματα του μου φαινονται καλυτερα απο του vtc...
Αναρωτιομουν ωστοσο εαν το vtc σαν ακριβοτερο, ειναι και καλυτερο. 

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #797 στις: Ιουλίου 17, 2016, 16:17 »
Μπα δεν έχω δεί να έχει κάτι καλύτερο το VTC. Μάλιστα έχουν και ακριβώς τις ίδιες λειτουργίες!
Το pico δουλεύει δύο μήνες στα χέρια μου και το VTC mini επτά. Κανένα απο τα δύο δεν μου έχει κάνει το παραμικρό. Ούτε με τα σπειρώματα είχα κανένα πρόβλημα.
Αν σου κάθεται καλύτερα το pico, λειτουργικά και μόνο δεν έχεις να πάρεις κάτι παραπάνω απο το VTC.

Αποσυνδεδεμένος alex-kal

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #798 στις: Ιουλίου 17, 2016, 20:03 »
Καλησπέρα σας.
Εχω ένα πρόβλημα ως προς την επιλογή ενός μελλοντικού η.τ. 
Σκέφτομαι να πάρω το pico.
Ως εδώ καλά (διαβάζω εδώ και τρεις μέρες ότι σχετικό με αυτό).
Ομως έχω ένα μικρό προβληματάκι με τις γεύσεις: θέλω να έχω 2-3 διαφορετικές.
Αξίζει να πάρω και 2-3 ατμοποιητές  μαζί  και να τους εναλλάσω ή να το ξεχάσω .
Θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα με το σπείρωμα του pico ? υπάρχει κάποια άλλη λύση.
Προς το παρόν έχω ένα ΑΙΟ και δύο CE5 + Aspire BDC (νομίζω έτσι λέγονται ).
Τα υγρά μου είναι όλα 18άρια και θάθελα δυνατές τσιγαρίσιες ή και καλές πνευμονικές (τις τελευταίες από εδώ τις έμαθα και μόλις τις έκανα ..... έστρωσα!! )
Ευχαριστώ ..

Αποσυνδεδεμένος gstamatos

  • ***
  • 539
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #799 στις: Ιουλίου 17, 2016, 20:09 »
Το pico είναι πολύ καλή επιλογή,  το έχω και αυτο, με 18 υγρά δεν παίζουν πνευμονικες με τίποτα. Εγώ θα έπαιρνα 2 aspire k3 που είναι πάμφθηνοι και τσιγαρισιοι και ένα cubis pro για ποιο αερατες, ημιπνευμονικες .

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #800 στις: Ιουλίου 17, 2016, 21:56 »
Εάν κάνεις πνευμονικές με 18άρι υγρό θα γίνει αυτό:



Δεν ξέρω την οικονομική σου κατάσταση. Εγώ κάθε 2-3 μήνες έπαιρνα ένα mod & ένα ατμοποιητή οπότε τώρα έχω αρκετά ώστε να μην αναγκάζομαι συνέχεια να βιδώνω-ξεβιδώνω...

Αποσυνδεδεμένος zamc

  • ***
  • 558
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #801 στις: Ιουλίου 17, 2016, 22:02 »
Σ ευχαριστω πολυ!
Στο χερι μου καθεται καλυτερα το pico και τα σπειρωματα του μου φαινονται καλυτερα απο του vtc...
Αναρωτιομουν ωστοσο εαν το vtc σαν ακριβοτερο, ειναι και καλυτερο.

Δείτε και αυτό

Τελικα χθες το απογευμα το τσίμπησα!
Πήγα και τα είδα και τα τρία απο κοντα και τα δοκίμασα...τελικα ... http://www.easyvape.gr/%CE%9C%CF%80%CE%B1%CF%84%CE%B1%CF%81%CE%AF%CE%B5%CF%82-n-Mods/apv--mods/box-mod/wismec-reuleaux-rx75-kit

Κι εγώ ήμουν μεταζύ pico και αυτού και τελικα δεν το μετάνιωσα. Το κράτημα που εχει στο χέρι και το κουμπί του (που είναι όλη η πλευρά ουσιαστικα) είναι όλα τα λεφτά. Καθώς και η οθόνη αλλα και το "φιμέ" πορτάκι του!

Αποσυνδεδεμένος alex-kal

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #802 στις: Ιουλίου 17, 2016, 22:55 »
Εάν κάνεις πνευμονικές με 18άρι υγρό θα γίνει αυτό:

(Image removed from quote.)

Δεν ξέρω την οικονομική σου κατάσταση. Εγώ κάθε 2-3 μήνες έπαιρνα ένα mod & ένα ατμοποιητή οπότε τώρα έχω αρκετά ώστε να μην αναγκάζομαι συνέχεια να βιδώνω-ξεβιδώνω...
Τις πνευμονικές τις έκανα με το ΑΙΟ (μισές έτσι για να δω πως είναι) .
Μπορώ να παίρνω κάθε λίγο ένα mod αλλά θα φτάσω να έχω ένα τσαντάκι γεμάτο mods , υγρά , κλπ κλπ μαζί μου. 
zamc : 
Αυτό το rx-75 μου αρέσει αρκετά (είναι πιο μαζεμένο , πιο ομοιόμορφο ) ..

gstamatos :
Στους Aspire BDC βρήκα ένα κόλπο: έχουν δύο τρύπες σε ακτίνα 180 μοιρών μεταξύ τους. Τη στιγμή που ρουφάω , καλύπτω τη μια και έτσι γίνεται πιο βαριά η τζούρα..


Υ.Γ. Τώρα τι γράφω έτσι!! Αν κόψω τελείως το τσιγάρο - κ.τ. και η.τ.- με βλέπω να καπνίζω και καναπέδες !!

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #803 στις: Ιουλίου 17, 2016, 23:23 »
Εγώ πάντως αυτό κάνω: Κουβαλάω πάντα μαζί μου μία κασετίνα που χωράει 4 mods μαζί με τους ατμοποιητές.
Όταν με ρωτάνε γιατί έχω τόσα μαζί μου τους λέω πως είμαι γευσιγνώστης και δοκιμάζω τα υγρά με καφέ (ή ποτό) να δω πως αποδίδουν...

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #804 στις: Ιουλίου 17, 2016, 23:30 »
Αν δεν αλλάζεις τους ατμοποιητές κάθε πέντε λεπτά, αλλά μια δυο φορές την ημέρα
μπορείς να τους πάρεις σκέτους και να τους χρησιμοποιείς εναλλάξ με το Pico ή όποιο άλλο mod θέλεις εσύ.
Σταδιακά θα δεις ότι είναι πιο βολικό να έχεις ένα mod για κάθε ατμοποιητή κι ας είναι πιο ακριβή λύση.
Τέλος δεν είναι καθόλου απαραίτητο να τα κουβαλάς όλα μαζί σου.
Μπορείς να έχεις ένα καλό σετ με το αγαπημένο σου υγρό και 1-2 ΑΙΟ και να είσαι μια χαρά.  ;)

Όμως εδώ είναι το νήμα για βοήθεια στην επιλογή mod.
Καλό θα είναι η συζήτηση να συνεχιστεί στα πιο κατάλληλα νήματα εάν έχεις περισσότερες απορίες.

:OnTopicPlease:

Αποσυνδεδεμένος geanagno

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #805 στις: Ιουλίου 18, 2016, 15:21 »
Είχα γράψει προ μηνός περίπου, καθώς έψαχνα ένα νέο μοντ. Πλέον, είμαι μεταξύ ipv5 και vaporflask classic. Έχω διαβάσει τα αντίστοιχα νήματα αλλά δεν μπόρεσα να καταλήξω. Ποιό θα επιλέγατε?

Sent from outer space


Αποσυνδεδεμένος leriban

  • **
  • 292
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #806 στις: Ιουλίου 21, 2016, 11:23 »
καλημερα σας. ειμαι στην αναζητηση καινουριου mod. αυτη τη στιγμη  χρησιμοποιω το vtc mini. θα ηθελα καποιο με 2 μπαταριες... αλλα ειναι τοσα πολλα που δεν ξερω ποια ειναι καλα...  οποια προταση σας ειναι καλοδεχουμενη... ευχαριστω!

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #807 στις: Ιουλίου 21, 2016, 11:34 »
Φίλε μου καλημέρα. Εκτός από διαθέσιμες προτάσεις, που είναι πολλές, πολλές είναι και οι παράμετροι επιλογής σε κάτι τέτοιο. Ίσως αν μας έδινες περισσότερες πληροφορίες για το τι ακριβώς ζητάς, πχ τιμή, βάρος, μάρκα, λειτουργίες και άλλα, να μπορούσαμε να σου δώσουμε κάποιες επιλογές...

Αποσυνδεδεμένος leriban

  • **
  • 292
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #808 στις: Ιουλίου 21, 2016, 11:50 »
εχεις δικιο... 

χρηματα 70€-80€

το βαρος δεν με ενοχλει δεν εχω θεμα, οπως επισης και η μαρκα. 

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #809 στις: Ιουλίου 21, 2016, 12:09 »
Αν μιλάς για αγορά από Ελλάδα, οι επιλογές σου στα λεφτά που ζητάς, δεν είναι πάρα πολλές.
Αν σε ενδιαφέρει mod με tc, θα σου έλεγα το cuboid ή το istick TC100.

Διαγραφή άμεσης παράθεσης λόγω διαγραφής ποστ
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 21, 2016, 12:21 από Cruiser79 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 234 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 193 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20941 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281775 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208006 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66218 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174865 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313082 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14541 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124962 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93695 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4242 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix