vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

71 επισκέπτες, 8 χρήστες
tapantari, Doubt, Jorge, I.P, manoslykos, JohnDag, bloodlessz, infernity

Twitter

επιθυμία για κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1050 στις: Οκτωβρίου 01, 2012, 01:45 »
Με βλέπω να ξαναψάχνω σύντομα (και οι επιλογές είναι τόσες πολλές πια που ζαλίζεσαι!).
Νά'σαι καλά lemy, θα με βάλεις σε έξοδα!  :))

Αποσυνδεδεμένος STYLIANOS

  • ***
  • 725
  • Φύλο: Άντρας
  • δεν ΙΜΕΟ ΓΚΑΝΤΕΜΗΣ
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1051 στις: Οκτωβρίου 01, 2012, 01:48 »
ο επισκευάσιμος, τα μοντ με επιλογές ρύθμισης βολτ βοηθούν πολύ στο να πέσει η νικοτίνη και να απολαμβάνει κανείς τον ατμό λίγο περισσότερο. λέω λίγο για να μη γίνω υπερβολική, μιας και αρκετοί έχουν καταφέρει να ρίξουν τη νικοτίνη με εργοστασιακούς μόνο ατμοποιητές...

την νικοτίνη την ρίχνουν !!!!!!!!

τα μλ μήπως τα εκτοξεύουν ;;;;;;;

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1052 στις: Οκτωβρίου 01, 2012, 02:36 »
ΠΑΙΔΙΑ ΠΡΟΣΟΧΗ !!
Το έχω κάνει στα νιάτα μου να κόψω το τσιγάρο για μια βδομάδα και στην βδομάδα πάνω είπα να καπνίσω ένα (κανονικό φυσικά, μιλάμε για αρχαία Ελλάδα-Βυζάντιο) Η αηδία και η ζαλάδα ήταν μέγιστη που το έσβησα στις 1-2 πρώτες τζούρες. Σοκαρίστηκα τόσο πολύ που στο καπάκι άναψα κι άλλο ένα μόνο που αυτό (το δεύτερο) δεν ήταν τόσο χάλια και το έκανα όλο. Τελειώνοντας το μου ήρθε μια επιθυμία για ...ένα ακόμα οπότε καταλαβαίνεται τι ακολούθησε!!!  :eyesplash:


 :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Δημήτρης Νίκη

  • **
  • 116
  • Φύλο: Γυναίκα
  • e_High ατμιστής
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1053 στις: Οκτωβρίου 01, 2012, 03:24 »
Όλη την εβδομάδα ήμουν σε πολύ κακή διάθεση(προβλήματα) το μυαλό μου ήταν στο ΚΤ .Μόλις λύθηκε το πρόβλημα μου πέρασε!!!

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1054 στις: Οκτωβρίου 01, 2012, 07:45 »
(σαν τον παππού έγινα, έριξα τη νικοτίνη 3-4 mg και νομίζω πως ανακάλυψα το άγιο δισκοπότηρο)  :laugh1:

Η κίνηση όμως και ο ατμός που βγαίνει κάθε φορά ναι...είναι εθισμός. αυτό δεν μπορώ να το στερηθώ σε καμία περίπτωση....

Lemy- lemy θα σου τραβήξω το αυτί άμα πειράζης τον παππού.Δεν μπορώ να πω και τίποτε άλλο γιατί με παρακολουθούν τελευταία. :wall:

Το θέμα δεν είναι να ρίξης 3-4 mg τη νικοτίνη (ας πούμε από τα 12 στα 9) αυτό τοκάνει και η γάτα μου :yes: γιατί κάλιστα  μπορείς να ανεβάσης ml και να είσαι στα ίδια που ήσουν.

Το θέμα είναι να καταφέρης να μηδενίσης τη νικοτίνη και τότε και τα ml θα πέσουν από μόνα τους. :dontknow:

Επίσης σε πληροφορώ μέχρι να μηδενίσω τη νικοτίνη η επιθυμία μου για κ.τ. ήταν συνεχής να μην πω καθημερινή. :yes: :yes:

Από τότε που τη μηδένισα νομίζω ότι η επιθυμία για κανονικό τσιγάρο σιγά-σιγά άρχισε να γίνεται ένα μακρινό όνειρο (βέβαια όχι εφιάλτης ακόμη) :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1055 στις: Οκτωβρίου 01, 2012, 11:02 »
παππού μην τραβάς αυτί διότι δεν αύξησα τα μλ. όσα έκανα πριν τόσα κάνω και τώρα.  :dontknow:

Όλη την εβδομάδα ήμουν σε πολύ κακή διάθεση(προβλήματα) το μυαλό μου ήταν στο ΚΤ .Μόλις λύθηκε το πρόβλημα μου πέρασε!!!

ευτυχώς εγώ έχω κι άλλη εναλλακτική σε τέτοιες περιπτώσεις...το φαγητό  ;D

Αποσυνδεδεμένος lemon

  • *
  • 23
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1056 στις: Οκτωβρίου 01, 2012, 12:25 »
γω ειμαι στη φάση διερεύνησης του η.τ ακόμα και ΦΥΣΙΚΑ καπνιζω αν και ήδη τα τσιγάρα μειώθηκαν στο 1/4 με 1/3

Αλλα θα σας πω κατι. Αυτό το θέμα παρόλο που έχει τη δική του χρησιμότητα για ΣΟΣ επείγουσες καταστάσεις, αμα κάτσει ανθρωπος (οπως εγω) να το διαβάσει από την αρχή ως το τέλος θα αρχίσει να ουρλιάζει "Θελω να καπνισωωωω δώσε μου ενα τσιγάροοοοοοοο" :P

δω μέσα εχει τα αγγελάκια και τα διαβολάκια του υποσυνείδητου που τα μεν λένε μη καπνίσεις και τα δε ουρλιάζουν κάπνισε ρε! :P



κι όχι τίποτα άλλο πήγα να καπνίσω τώρα και μου χουν τελειώσει τα χαρτάκια

 :happy_roll_01: 


Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 01, 2012, 13:34 από alexmach »

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1057 στις: Οκτωβρίου 01, 2012, 12:31 »
Όλη την εβδομάδα ήμουν σε πολύ κακή διάθεση(προβλήματα) το μυαλό μου ήταν στο ΚΤ .Μόλις λύθηκε το πρόβλημα μου πέρασε!!!

Είσαι το ζωντανό παράδειγμα αυτών που εγώ πιστεύω! Εδώ  περιγράφεις μια πολύ γνωστή παγίδα...  :yes: :yes: :yes: :yes: :yes:
Πολλοί άνθρωποι έχουν συνδυάσει καλές κ κακές τους στιγμές με ένα Κ.Τ. !!! Όμως πίστεψε ότι δεν χρειάζονται τα προβλήματα μας τέτοια "παρέα"!!!
Αυτό σκέψου το λίγα λεπτά κ θα καταλάβεις  :yes: :yes: :yes: :yes:

Είδες ότι μόλις έλυσες το θέμα που σε απασχολούσε σου πέρασε κ η επιθυμία για Κ.Τ. ναι?
Άρα στην πραγματικότητα δεν ήθελες να καπνίσεις μα ήθελες "παρέα"!!!! Ακούγεται τρελό ναι? Αυτή είναι η αλήθεια όμως!!!  :yes: :yes: :yes: :yes:
Πολλές φορές η έλλειψη συμπαράστασης από έναν άνθρωπο μας οδηγούν στην εύκολη λύση που όλοι μας κατά καιρούς είχαμε έτοιμη στο χέρι!!!

Θα κλείσω λέγοντας σου κάτι που είδα κ που πραγματικά συμφωνώ απόλυτα με αυτό.  :) :) :) :) :) :) :) :)

Τα προβλήματα είναι μεταμφιεσμένες ευκαιρίες!!!!!!!!!!! Κ εδώ μέσα από ένα πρόβλημα σου δόθηκε η  ευκαιρία να μην καπνίσεις!!!  ;)



γω ειμαι στη φάση διερεύνησης του η.τ ακόμα και ΦΥΣΙΚΑ καπνιζω αν και ήδη τα τσιγάρα μειώθηκαν στο 1/4 με 1/3

Αλλα θα σας πω κατι. Αυτό το θέμα παρόλο που έχει τη δική του χρησιμότητα για ΣΟΣ επείγουσες καταστάσεις, αμα κάτσει ανθρωπος (οπως εγω) να το διαβάσει από την αρχή ως το τέλος θα αρχίσει να ουρλιάζει "Θελω να καπνισωωωω δώσε μου ενα τσιγάροοοοοοοο" :P

δω μέσα εχει τα αγγελάκια και τα διαβολάκια του υποσυνείδητου που τα μεν λένε μη καπνίσεις και τα δε ουρλιάζουν κάπνισε ρε! :P
Το "μπράβο" εδώ το κέρδισες για έναν πολύ σημαντικό λόγο... :yes: :yes: :yes:  Η τελευταία σου φράση !
Ο άνθρωπος που ξεχωρίζει το καλό από το κακό έχει μόνο μια επιλογή!!!!!!! Είναι τόσο απλό!!!!!
Αν το καλό το δικό σου είναι να ακούς "αυτούς" που σου λένε να καπνίσεις.....τότε αυτό θα κάνεις!

Εδώ πολλά παιδιά έχουν την επιθυμία να καπνίσουν μα δεν μας προτρέπουν να κάνουμε κ εμείς το ίδιο.. άρα η καλλίτερη δικαιολογία σου θα ήταν αν έλεγες ......
"Παιδιά εγώ ακούω εμένα που θέλω να καπνίσω"!!!!!!!!!!

Υπάρχουν πολλές "φωνές" μα αυτή που ξεχωρίζει είναι πάντα η δικιά μας κ αν πραγματικά αφήσεις τις άλλες να χαθούν θα ακούσεις καθαρά τον εαυτό σου να φωνάζει ότι ενώ πήρες την σωστή απόφαση πρέπει να έχεις κ την δύναμη να την τηρήσεις!!!

Μην διαβάζεις τίποτα που θα σου κάνει κακό αλλά μόνο αυτά που θα σου δώσουν δύναμη!!!! Αυτό για μένα είναι χρυσός κανόνας!!!!
Αυτά στα λέω για να ξέρεις σίγουρα ότι στο τέλος εμείς αποφασίζουμε για το καλό μας κ όχι οι άλλοι κ εσύ έχεις απίστευτες δυνάμεις
να καταφέρεις ότι κ οι περισσότεροι δλδ να αφήσεις για πάντα το Κ.Τ.!!!!



Συγχωνευση ποστ
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 01, 2012, 20:51 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος lemon

  • *
  • 23
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1058 στις: Οκτωβρίου 01, 2012, 12:57 »
βασικα εννοούσα οτι είναι τόσο το άγχος και το θέλω των παιδιών που μπαίνουν στον πειρασμο να καπνισουν που υποσυνείδητα μπαινεις στο τριπάκι όπως τα διαβάζεις.
ξέρεις μωρέ όπως πχ όταν πετάει κάποιος τη φράση "να χαμε τώρα λίγη μερέντα" κι αρχίζουν να τρέχουν τα σάλια όλων για μερέντα :P

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1059 στις: Οκτωβρίου 01, 2012, 13:16 »
Ποτέ να μην αφήνεις τα θέλω των άλλων να μπερδεύονται με τα δικά σου!
Είμαι ανάμεσα σε καπνιστές κ μάλιστα φανατικούς !!! Αυτοί έχουν ενώσει τα δικά τους θέλω κ εγώ προτίμησα
να μείνω από έξω μα με ένα τεράστιο χαμόγελο κ με μια γεμάτη καρδιά που κατάφερα να αφήσω το κάπνισμα μια για πάντα!!  :) :) :)

Θα σου πω μια μικρή ιστορία που θα σε βάλει σε σκέψεις κ ίσως σε  βοηθήσει πολύ να μην ακούς κ να μην επηρεάζεσαι από κανέναν!!
Κάποτε ένας δάσκαλος με έβαλε τιμωρία...... γιατί ενώ όλα τα παιδάκια ζωγράφιζαν εγώ τραγουδούσα!!!  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Με ρώτησε αυστηρά!!!!!!!! Γιατί παιδί μου δεν ζωγραφίζεις ε? !!!! Εγώ του είπα  αυτό που κάνουν δεν με ευχαριστεί κ θέλω να τραγουδάω!!!!!!
  ;) ;) ;) ;) Αν άκουγες πως τραγουδούσα? Θα τρελαινόσουν από τα γέλια μα ? Κατάφερα στην ώρα της ζωγραφικής να είμαι τιμωρία σε ένα προαύλιο μα να τραγουδάω!!!!!!!!!!   ;) Κάνε αυτό που σε ευχαριστεί μα να μην σου αφήνει τύψεις κ ενοχές μετά.  :) :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1060 στις: Οκτωβρίου 01, 2012, 14:34 »
Συγχαρητήρια που μείωσες το τσιγάρο lemon. Εύχομαι καλή συνέχεια και πλήρη διακοπή του τσιγάρου!

Διαβάζοντας το νήμα δεν βλέπω να κυριαρχούν οι νοσταλγοί του τσιγάρου αλλά δεν παίζει ρόλο.
Όποιος το κόβει, δεν το κάνει σε ένα κόσμο όπου εξαφανίζονται τα τσιγάρα και κανείς δεν καπνίζει.
Το κάνει στον κόσμο μας όπου οι γύρω καπνίζουν, κάποιοι ειρωνεύονται το ΗΤ και κάποιοι νοσταλγούν την παλιά συνήθεια. Σ' αυτό τον κόσμο θα πάρεις τις αποφάσεις σου.

Το υποσυνείδητό σου ακούει, βασικά, τον εθισμό σου και τη δύναμη της συνήθειας. Οι υπόλοιποι δεν παίζουμε ρόλο και νομίζω πως η επιρροή των άλλων είναι υπερτονισμένη. Οι αντικαπνιστές του κύκλου μου δεν επηρέασαν το χούι μου δεκαετίες ολόκληρες όσο κι αν μου έλεγαν να το κόψω... Η απόφαση είναι πάντα δική μας.

Όσο για τη μερέντα; Είναι λίγο πλασματικό το δίλλημα. Δεν είμαστε μεταξύ τρώω/δεν τρώω. Είμαστε (για να συνεχίσω στο ίδιο παράδειγμα) μεταξύ τρώω μερέντα ή τρώω νουτέλα! Δηλαδή δεν μιλάμε για πλήρη διακοπή της συνήθειας αλλά για μια μετατροπή της που διατηρεί τα ευχάριστα στοιχεία -ή και τα επαυξάνει. Η πλήρης διακοπή της συνήθειας μπορεί να είναι το καλύτερο αλλά εδώ απέχουμε πολύ από αυτό.

Αποσυνδεδεμένος Xena

  • *
  • 19
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1061 στις: Οκτωβρίου 03, 2012, 22:24 »
Εδώ και 15 μέρες που ξεκίνησα το ητ δε μου έχει έρθει ακόμη επιθυμία για κτ.
Μακάρι να κρατήσει για  πάντα αυτό. Σχεδόν δεν το πιστεύω .....

Αποσυνδεδεμένος agialas

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1062 στις: Οκτωβρίου 03, 2012, 23:05 »
σπανια να μην ερθει επιθυμια σε καποιον και ιδικα τους 2-3 πρωτους μηνες  :yes:
φανταστειτε εμενα να παιζω ποκερ και να χανω  :)) που δεν χανω ποτε.. ;D
να εχω τους αλλους γυρο μου και να καπνιζουν κ εγω να λυσσαω.. :-\ :-\ με το ητ μου  να ατμιζω απολαμβανοντας...αλα και  να παιζουν τα νευρα μου :yes:να παρακαλαω να μου το ειρωνευτει καποιος για να γινει το ποκερ του  φαρ γουεστ  :laugh1: :laugh1:
τελικα Νικησα  :D 10 μηνες χωρις τζουρα  :yes:

Αποσυνδεδεμένος doctor76

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
  • nemesis, kayfun L+ & DIY
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1063 στις: Οκτωβρίου 05, 2012, 09:05 »
Καλημερα σε ολους ! Εγω εδω και 4 μηνες, ουτε καν το σκεφτομαι για κ.τ Να μην πω πως με ενοχλει κιολας καποιες φορες που καπνιζουν διπλα μου.

Αποσυνδεδεμένος Xena

  • *
  • 19
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1064 στις: Οκτωβρίου 07, 2012, 12:46 »
Να μαι και πάλι! Αλλά αυτή τη φορά όχι για να πανηγυρίσω ότι δεν έχω
επιθυμία για κ.τ. , μα για το αντίθετο. :(
Είμαι στην 20 ημέρα ατμίσματος και χωρίς κ.τ.
Από την πρώτη μέρα ατμίζω υγρά 18mg και μέχρι χθες το βράδυ δεν είχα 
κανένα πρόβλημα. Απ' τη στιγμή όμως που το καταραμένο μου πέρασε από το
μυαλό δεν μπορώ να ησυχάσω. Κοντεύω να "καταπιώ" σχεδόν το η.τ.,
βουίζουν τα αυτιά μου, κομμένα χέρια πόδια και όλα τα στερητικά.
Απ την άλλη ξέρω ότι δε θέλω να καπνίσω ξανά  κ.τ. για όλους τους λόγους:
υγείας, αισθητικής, παιδιού (που έχει ενθουσιαστεί που δεν καπνίζω).
Φοβερή μάχη σώματος  -  νου συμβαίνει μέσα μου!
Λένε ότι ο νους μπορεί να επιβληθεί στο σώμα....
Θα αγωνιστώ για να το διαπιστώσω!
Συγνώμη για το μακροσκελές του ποστ αλλά πιστεύω ότι εδώ μπορεί να με καταλάβει κάποιος και γι αυτό κατέθεσα αυτό που βιώνω.


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 182 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 162 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20686 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281326 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207911 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65829 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174504 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312828 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14171 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124789 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93540 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4186 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix