vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

επιθυμία για κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος septero

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #915 στις: Ιουλίου 05, 2012, 04:57 »
Χαχα καλά δεν είναι κάπνισμα αυτο! 2 σε 10 μέρες και ούτε 10 απόταν ξεκινησα! Το πακετάκι θα μεινει στη θέση του μέχρι να ξεχαστεί! Το θέμα είναι καθαρά θέμα γούστου πλέον παίδες οχι εξαρτησης σ αύτη τη φάση γουσταρω το ητ πολύ περισσότερο απο κτ. Εξαρτημενος είμαι και στις 2 περιπτώσεις

Sent from my Nexus S using Tapatalk

φιλε μου πετα το πακετακι και ξεχασε το.... :yes: :yes:


Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #916 στις: Ιουλίου 05, 2012, 06:14 »
Ναι, γιατί αν θέλει να κάνει θα δυσκολευτεί να βρει... 8) :tongue_smilie:
Το θέμα είναι να καταφέρει να κάνει χρήση μόνο η/τ στη χειρότερη και στη καλύτερη, εφόσον το θελήσει και αντέξει, να πετάξει και τα δύο. ;)
Μέχρι να συνηθίσει πλήρως το η/τ ας έχει πακέτο φυλαγμένο, αν νοιώθει πιο "ασφαλής", αχρείαστο να είναι!
Προσωπικά, όταν ξεκίνησα δε μπόρεσα να κάνω ποτέ λιγότερο από 2 τσιγάρα ημερησίως επί 2-3βδομάδες...
Εδώ μιλάει για 2 τσιγάρα σε 10 μέρες.....για μένα είναι super για κάποιον που είναι "φρέσκος" στο η/τ.
Ειδικά η πρωινή συνήθεια κ/τ με καφέ είναι βάσανο για να κοπεί, κυρίως αν είσαι βαρύς καπνιστής.

Καλή δύναμη ManosRadX :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος maimou

  • **
  • 157
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #917 στις: Ιουλίου 05, 2012, 06:26 »
Το εχουμε ξαναπει η "ενοχοποιηση" του κανονικου τσιγαρου το μονο που μπορει να κανει ειναι να λειτουργησει σαν ανασταλτικος παραγοντας κ να σε κανει να το ζητας περισσοτερο...

Οκ κανουμε μια προσπα8εια να απαλλαγουμε μια κ καλη απο αυτο αλλα αν ειναι χρονια συνη8εια 8ελει το χρονο του, ας μη το παμε στο αλλο ακρο κ να ξορκιζομαστε κ μονο στο ακουσμα της λεξης τσιγαρο....  ;)

Επιμονη κ υπομονη κ ολα 8α γινουν οταν πρεπει...  :)

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #918 στις: Ιουλίου 05, 2012, 07:37 »
Ειχα ν,αναψω κτ απο τον Μαρτιο του 11 και εκανα δυο τσιγαρα τις τελευταιες 3 μερες .
Δεν μπορω να το αιτιολογησω αν ηταν απο περιεργεια ή απο κουραση .
Αντιστοιχες δηλωσεις με τους πιο πανω συνατμιστες εχω κανει και γω κατα καιρους  :))
Το κτ ειναι πολυ δυνατος αντιπαλος , πολυ περισσοτερο απ,οσο φανταζονται μερικοι .
Κι αν σε βρει σε δυσκολη , σε νικαει με γκολ απο τα αποδυτηρια  ;)

Αποσυνδεδεμένος maimou

  • **
  • 157
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #919 στις: Ιουλίου 05, 2012, 07:41 »
Χαχαχα δεν εχεις αδικο...  :thumpup:

Απο την αλλη ομως οι κλεφτες ματιες σε αυτα που ανηκουν πλεον στο παρελ8ον δε βλαπτουν που8ενα...αρκει να ειναι μια στο τοσο κ να μην προκαλουν νοσταλγια  ;)

Αποσυνδεδεμένος efhkal

  • ***
  • 572
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ποτέ δε φοβήθηκα τα άσχημα,πάντα τα μέτρια έτρεμα.
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #920 στις: Ιουλίου 05, 2012, 08:58 »
Ειχα ν,αναψω κτ απο τον Μαρτιο του 11 και εκανα δυο τσιγαρα τις τελευταιες 3 μερες .
Δεν μπορω να το αιτιολογησω αν ηταν απο περιεργεια ή απο κουραση .
Αντιστοιχες δηλωσεις με τους πιο πανω συνατμιστες εχω κανει και γω κατα καιρους  :))
Το κτ ειναι πολυ δυνατος αντιπαλος , πολυ περισσοτερο απ,οσο φανταζονται μερικοι .
Κι αν σε βρει σε δυσκολη , σε νικαει με γκολ απο τα αποδυτηρια  ;)

ο πιου σε πακετο των 20?χαχαχαχαχχαχαχαχαχα
εγω οποτε θελω πολυ να κανω κανω...μια φορα το μηνα ισως αλλα το αναβω....ασχετα αν στην δευτερη τζουρα το σβηνω επειδη βλεπω αστερακια....... :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος maimou

  • **
  • 157
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #921 στις: Ιουλίου 05, 2012, 09:00 »
Σωστη...αλλωστε η καταπιεση μονο το αντι8ετο αποτελεσμα φερνει...  ;) :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #922 στις: Ιουλίου 05, 2012, 09:19 »
Ξέρω πώς όλοι οι άνθρωποι δεν έχουν την ίδια δύναμη κ θέληση κ αυτό δεν το κατακρίνω.
Πάντα στους νέους ατμιστές λέω να έχουν θέληση κ να κάνουν προσπάθεια για να νικήσουν την όποια επιθυμία τους για κ.τ.

Φυσικά πάντα  λέμε άν μια φορά "πέσεις" έχεις χίλιους λόγους να σηκωθείς. :) :) :) :) (Στους νέους ατμιστές)  ;)

Όταν όμως ατμίζουμε για τρείς μήνες κ έχουμε το ητ που κ νικοτίνη έχει κ άπειρα υγρά σε καταπληκτικές γεύσεις αλλά
κ  καπνικές γεύσεις πολύ ανώτερες από τα καμμένα χαρτάκια... κ μιλάμε για επιθυμία για κ.τ. τότε παιδιά κάτι κάνουμε λάθος!!!!!!!!

Είναι τόσο μα τόσο απλό να σκεφτούμε οτι κάτι δεν κάνουμε σωστά  όταν μετά από τρείς μήνες καπνίζουμε  ένα η δυο τσιγάρα.....
Δεν χωράει καμία δικαιολογία εδώ ακόμα κ αν μας καεί η μπαταρία κ αν δεν έχουμε υγρά να ατμίσουμε υπάρχει μια πολύ καλή λύση που
θα μας βοηθήσει να μην γυρίσουμε στο κ.τ.

Η  λύση  είναι αυτό εδώ το φόρουμ που αν ένας από εμάς (Στην Ελλάδα  ;)) πεί ότι ξέμεινε από η.τ. το λιγότερο που
θα βρεθούν να του προσφέρουν κ η.τ. κ υγρά αφιλοκερδώς θα είναι 50  άτομα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  :yes: :yes: :yes: :yes:

Πρίν σκεφτούμε να ανάψουμε ένα κ.τ. καλό είναι να σκεφτούμε αν αξίζει ο κόπος να μας πάει ξανά από εκεί που ξεκινήσαμε ....
Θα έχουμε τις ίδιες δυνάμεις να πούμε δεν πειράζει άναψα ένα κ δεν θα το ξανακάνω? Αυτά τα λέω γιατί δεν είμαστε όλοι το ίδιο.

Εγώ γύρισα την πλάτη στο κ.τ. κ πραγματικά δυο ολόκληρα χρόνια δεν σκέφτηκα να το αγγίξω γιατί κατάλαβα ότι ήταν λάθος επιλογή μου
το κάπνισμα!!!!!!!! Το άτμισμα με κέρδισε από τη στιγμή που το είδα σαν σωτηρία αρχικά κ μετά στην πορεία είδα ότι είναι πραγματική
απόλαυση που έσβησε την ανάμνηση του κ.τ. μέσα σε μια στιγμή !!!

Αν δεν "ερωτευτείς" το άτμισμα θα έχεις πάντα μια παλιά "αγάπη" να σε βασανίζει μα κ να σου τρώει τις στιγμές εκείνες που ήσουν
υγιής κ  πολύ  ευτυχισμένος !!!!  Αν αυτό αξίζει τότε καμία βοήθεια κ καμία προσπάθεια δεν είναι αρκετή.





Αποσυνδεδεμένος maimou

  • **
  • 157
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #923 στις: Ιουλίου 05, 2012, 09:28 »
Αγγελικη μου εχεις δικιο...αλλα το αν 8ελησει καποιος εστω κ μετα απο 2 κ 3 οσα χρονια ατμισματος να καπνισει ενα τσιγαρο δε σημαινει πως παραταει τον αγωνα του ουτε κανει πισωγυρισματα...απλα το η8ελε, το ζητησε ο οργανισμος του οτιδηποτε τελος παντων κ το εκανε...για'μενα δεν εχει σημασια αν ειναι παλιος ή νεος ατμιστης...κ δε σημαινει πως ψαχνει να βρει δικαιολογια να το κανει...  :)

Κ μιλαμε για ενα τσιγαρο μια στις τοσες...οχι γι'αυτους που εχουν κα8ημερινα ενα πακετο μονιμα κ απο την αλλη εχουν κ το η.τ για το 8εαθηναι...εκει μετα ειναι αλλο 8εμα... :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος ilias.2008

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
    • Εργαστήρι Αγιογραφίας - Ζωγραφικής
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #924 στις: Ιουλίου 05, 2012, 09:50 »

Αν δεν "ερωτευτείς" το άτμισμα θα έχεις πάντα μια παλιά "αγάπη" να σε βασανίζει μα κ να σου τρώει τις στιγμές εκείνες που ήσουν
υγιής κ  πολύ  ευτυχισμένος !!!!

Μεγάλη κουβέντα!!! ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #925 στις: Ιουλίου 05, 2012, 10:00 »
Αγγελικη μου εχεις δικιο...αλλα το αν 8ελησει καποιος εστω κ μετα απο 2 κ 3 οσα χρονια ατμισματος να καπνισει ενα τσιγαρο δε σημαινει πως παραταει τον αγωνα του ουτε κανει πισωγυρισματα...απλα το η8ελε, το ζητησε ο οργανισμος του οτιδηποτε τελος παντων κ το εκανε...για'μενα δεν εχει σημασια αν ειναι παλιος ή νεος ατμιστης...κ δε σημαινει πως ψαχνει να βρει δικαιολογια να το κανει...  :)

Κ μιλαμε για ενα τσιγαρο μια στις τοσες...οχι γι'αυτους που εχουν κα8ημερινα ενα πακετο μονιμα κ απο την αλλη εχουν κ το η.τ για το 8εαθηναι...εκει μετα ειναι αλλο 8εμα... :thumpdown:


Όταν έχουμε τελειώσει με κάτι σημαίνει ότι πήραμε μια απόφαση που  θα μας κάνει να μην γυρίσουμε πίσω.
Με το κ.τ. είμαι απόλυτη γιατί εγώ κάπνιζα τόσο πολύ που μόνο όταν κοιμόμουν σταματούσα κ ειλικρινά
κανείς από τους δικούς μου μέχρι σήμερα δεν πιστεύει ότι δεν κρατάω κ.τ.!!!!!!!

Η απόφαση πάρθηκε μια φορά μα για πάντα! Είναι κρίμα όταν κάποιος ατμίζει καιρό να ανάψει κ κ.τ. αυτό εμένα
με στεναχωρεί γιατί είναι σαν να του λέει το κ.τ. "ΕΓΩ ΚΕΡΔΙΖΩ" !! Το βλέπω πολύ εγωιστικά το όλο θέμα. :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος maimou

  • **
  • 157
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #926 στις: Ιουλίου 05, 2012, 10:27 »
Δεν ειμαστε μικρα παιδακια για να το δουμε εγωιστικα...οχι κ το ατμισμα...ειμαστε τοσο εγωιστικα πλασματα σε ολα που ας αφησουμε κατι ανεπαφο απο τον εγωισμο μας... ;)

Αλλωστε αυτο που λες ειναι προσωπικη σου εμπειρια κ αποφαση κ πως το δεχτηκε ο δικος σου οργανισμος...κ πραγματικα μπραβο σου που τα καταφερες...  :thumpup: αλλα αν δεν υπηρχε η διαφορετικοτα μεταξυ μας 8α ηταν ανουσια αυτη η συζητηση...ο κα8ενας με το τροπο του λειτουργει αλλιως κι αυτο ειναι το ωραιο...  :)

Κ αφου μιλαμε για ερωτες...οσο κοινοτυπο κ αν ακουγεται το 8εμα ειναι να ερωτευτεις τη ζωη κ ν'αγαπησεις τις παγιδες του μυαλου σου.....  ;)

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #927 στις: Ιουλίου 05, 2012, 10:37 »
 
 :) :) :) :) Mια κακιά παγίδα του μυαλού μου θα ήταν να μου έλεγε να ανάψω τώρα ένα κ.τ. ...
Αυτήν δεν την αγαπάω κ καμία φυσικά παγίδα δεν επιτρέπω να γεννηθεί μέσα σε έναν χώρο που σκέφτεται το καλό των αποφάσεών μας......

Εγώ αποφασίζω τι είναι καλό για εμένα κ βάζω εμπόδιο στην  επιθυμία  την θέλησή μου!!!
Από τη στιγμή που ατμίζω κ είμαι ευχαριστημένη από την απόφασή μου δεν θα κάνω πίσω με τίποτα!  ;) ;) ;)

Πιστεύω ειλικρινά ότι όλοι μας μπορούμε να καταφέρουμε απίστευτα πράγματα φτάνει να ξεχωρίζουμε τις στιγμές που θα
χαιδεύουμε τον εαυτό μας κ τις στιγμές που θα είμαστε αυστηροί μαζί του.
Πολλές φορές ο εαυτός μας είναι αυτός που θέλει το καλό μας μα εμείς λέμε το αντίθετο.....  :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος maimou

  • **
  • 157
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #928 στις: Ιουλίου 05, 2012, 10:44 »
Δεν ειναι ολα ασπρο μαυρο....οπως επισης εσυ κ ο εαυτος σου ειστε ταυτοσημες εννοιες...  :)

Οπως κ να'χει ο κα8ενας εχει τη δικη του οπτικη...η δικη μου ειναι αυτη...να αγαπω κ τα ασχημα του εαυτου μου κ να τα απενοχοποιω...ετσι νιω8ω εγω καλυτερα...αλλος μπορει να μην ενιω8ε καλα με τον εαυτο του...κ αυτο νομιζω ειναι το βασικοτερο...ο,τι κ αν κανουμε, ο,τι κ αν σκεφτομαστε να ειμαστε καλα με τον εαυτο μας....  ;)

Ουτε τιμωρια, ουτε μαλωμα χρειαζεται αν καποιος κανει μια παρασπονδια, την κανεις, το απολαμβανεις ή οχι κ προχωρας σα να μην εγινε...κ αυτο 8ελει περισσοτερη 8εληση κ δυναμη απ'το φοβο να το κανω ή οχι... ;)  :)

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #929 στις: Ιουλίου 05, 2012, 10:56 »
Φυσικά κ  είναι άσπρο -μαύρο στο μυαλό μου όπως  είναι κ  ΖΩΗ -ΘΑΝΑΤΟΣ..... ;) Η αλήθεια είναι αυτή κ αν μια μέρα αποδειχτεί (που εγώ το πιστεύω!!!)
ότι το η.τ. δεν προκαλεί κακό τότε θα δείς αν πραγματικά μιλάμε για ζωή η θάνατο.....για άσπρο η μαύρο.....

Άσπρη βάφτισα την θέλησή μου κ μαύρο το παρελθόν που κάπνιζα κ ναι το άσπρο μου κάλυψε όλες τις μαύρες εκείνες στιγμές!!
Θέλει λίγη φαντασία κ δύναμη να δώσεις τρόπους στο μυαλό σου να πάρει αποφάσεις!!!!!!!!  ;)
Δεν βλέπω τις αδυναμίες μου ώς ασχήμια του εαυτού μου.. τις αγάπησα κ τις ΘΕΡΑΠΕΥΣΑ τουλάχιστον όσες είχαν να κάνουν με το κ.τ.

Δουλέυουμε με τον εαυτό μας για να γίνουμε καλλίτεροι κ όχι για να τον αποδεχτούμε απλά για να μην πονέσει όταν θα κάνουμε
τις αλλαγές μας .....

Δεν αποδέχομαι εμένα ως ένα αδύναμο πλάσμα από τη στιγμή που έχω δυνάμεις να παλεύω για το καλό μου.
Η μεγαλύτερή μας δύναμη ώς ατμιστές είναι η θέλησή μας κ το φόρουμ εδώ!  ;)

Μπορούμε πολύ απλά να μην επιθυμούμε αυτά που εμείς διώξαμε από μέσα μας!
Αν δεν το θέλουμε αυτό τότε δεν χρειάζεται καν να προσπαθούμε.

Αυτοί που θα ξεκινήσουν σήμερα το άτμισμα θα πρέπει να γνωρίζουν ότι κ.τ. κ η.τ. είναι "εχθροί" κ όχι "φίλοι"!!!
Γιατί πολύ απλά  το η.τ. ήρθε για να σώσει αυτούς που καπνίζουν.


« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 05, 2012, 11:24 από DARK ANGEL »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 186 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 165 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20716 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281389 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207918 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65880 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174558 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312848 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14202 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124798 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93554 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4192 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix