vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

174 επισκέπτες, 4 χρήστες
manoslykos, Tem, Blackwolf, azzazel

Twitter

επιθυμία για κ.τ.

Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #780 στις: Απριλίου 21, 2012, 11:42 »

Δυστηχως ακομη μια φορα δεν μπορεσα να κανω κατι,οταν πινω ενα καφε η ποτο το στριφτο τσιγαρο μου δινει μια ευχαριστηση που δεν βρισκω στο HT.

Το καλο σε εμενα ειναι οτι κανω κανα 2 τσιγαρα με τον καφε η το ποτο,δηλαδη μπορει να περασουν 2-3 μερες και να μην κανω καθολου και δεν με απασχολει.
Τελικά μάλλον θα πρέπει να εκμεταλλευθείς την ευκαιρία που σου δίνεται αφού μπορείς πολλές χωρίς κ.τ.
και να το κόψεις οριστικά.Όσο θα παραμένεις σε αυτή τη κατάσταση θα είσαι αμφίβολος για τη διακοπή του.
Προσπάθησε είσαι σε καλό δρόμο αρκεί να ψάξεις να βρεις τι είναι αυτό που ακόμα σε κρατάει σε χρήση κ.τ.
Ίσως να πρέπει να βρεις καταλληλότερο υγρό μάλλον καπνικό και με περισσότερη νικοτίνη για αρχή
Όπως και να χει πρέπει να έχεις και την ανάλογη θέληση και η θέληση είναι δύναμη. Καλή συνέχεια  :)

Αποσυνδεδεμένος aristidis540

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #781 στις: Απριλίου 21, 2012, 22:20 »
θα κανω ακομα λιγες δοκιμες με υγρα πριν το παρατησω οριστικα.

Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #782 στις: Απριλίου 21, 2012, 22:31 »
θα κανω ακομα λιγες δοκιμες με υγρα πριν το παρατησω οριστικα.
Κοίτα μην απελπίζεσαι, πάρε ένα υγρό 12 mg καπνικό, ας πούμε Tribeca 12mg και έναν CE4+ και αν δεν
τα καταφέρεις - που πιστεύω θα τα καταφέρεις- κάνε λίγο υπομονή και ...πίστη ...θα δεις  ;)

Αποσυνδεδεμένος tux

  • **
  • 194
  • Ανενεργός / Διεγραμμένος λογαριασμός (tux)
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #783 στις: Απριλίου 21, 2012, 22:40 »
Η πλειοψηφία των φορών που στο παρελθόν έκανα τη βλακεία να καπνίσω, ήταν με συνοδεία ποτού σε μαγαζί. Πριν λίγο καιρό που το γύρισα σε DIY άγλυκο καπνικό κατάλαβα ότι το βασικό μου πρόβλημα ήταν η κακή γεύση του ατμού που είχα συνοδεία ποτού(ουίσκυ-βότκα-μπύρα).

Πλέον με το νέο μου υγρό δεν το σκέφτομαι καν, καθώς το απολαμβάνω περισσότερο από κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος smoka

  • **
  • 408
  • Φύλο: Άντρας
  • Κάνε το καλό και ριξ΄το στον ατμό!
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #784 στις: Απριλίου 23, 2012, 11:58 »
Σε εμενα τουλαχιστον.
Οταν ατμιζω αγευστο υγρο (vg 18mg χωρις αρωμα) η επιθυμια για κ.τ. ειναι  πολυ μικρη εως ανυπαρκτη ενω αντιθετα με αρωμα απο λιγη μεχρι πολυ.Και επειδη πολλοι εχουν την επιθυμια ωρες ωρες για κ.τ. προτεινω να κανετε μια δοκιμη χωρις αρωμα (με νικοτινη παντα).

Αποσυνδεδεμένος iguasu

  • **
  • 260
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #785 στις: Απριλίου 23, 2012, 12:07 »
Η 18αρα βαση που ατμιζεις ειναι αρκετη υψηλη....μαλλον θα καπνιζες πολλα κ.τ. ε;

Αληθεια ποσα ml ατμιζεις την ημερα; Εχει κι αυτο τη σημασια του.

Αποσυνδεδεμένος smoka

  • **
  • 408
  • Φύλο: Άντρας
  • Κάνε το καλό και ριξ΄το στον ατμό!
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #786 στις: Απριλίου 23, 2012, 12:18 »
H 18αρα βαση ειναι σχετικα medium.Οι βασεις φτανουν μεχρι τα 36.Και ναι καπνιζα πολλα.
Υπολογιζω γυρω στα 4ml.
12-13(περιπου) και 18mg..Το περισσοτερο που κανω κατα τη διαρκεια της ημερας ειναι 13mg.
Η 13αρα με λιγο αρωμα (εχω κανει αραιωση 18ρι υγρου με vg 0mg).

Αποσυνδεδεμένος iguasu

  • **
  • 260
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #787 στις: Απριλίου 23, 2012, 12:24 »
ναι ναι γνωριζω  :)  βασεις μεχρι και 52mg εχω βρει, εννοω για απευθειας ατμισμα τα 18 mg ειναι ψηλα...οι περισσοτεροι πεφτουν στα 9 κι ακομα πιο κατω...

...και τα 4ml ειναι αποδεκτο ποσο... ;D

Τωρα για την επιθυμια για κ.τ. δεν ξερω...διαφερει απο ανθρωπο σε ανθρωπο...εγω π.χ. δεν καπνισα (σχεδον) καθολου εδω και 10 μηνες.

Επιθυμια μηδεν. Ισως ειμαι περιπτωση...αλλα το τσιγαρο με αηδιαζει τωρα πια, αν κανω κανενα -ετσι για επιβεβαιωση- αμεσως μετα ατμιζω για να φτιαξω τη γευση στο στομα....

Αποσυνδεδεμένος smoka

  • **
  • 408
  • Φύλο: Άντρας
  • Κάνε το καλό και ριξ΄το στον ατμό!
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #788 στις: Απριλίου 23, 2012, 12:31 »
Oι περισσοτεροι με 18 ξεκινησαμε.Και πολλοι εκει παρέμειναν η ανεβηκαν σε 24

Πεφτουν στα 9 και πιο κατω αλλα τα ml μεγαλωνουν. :))

Αποσυνδεδεμένος aristidis540

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #789 στις: Απριλίου 23, 2012, 22:27 »
Και εμενα με αηδιαζει το κανονικο τσιγαρο,αλλα το στριφτο ειναι αλλο πραμα.
Gianni pap πηρα μερικα υγρα τις halo για δοκιμη και το τριμπεκα,μεσα σε 5 λεπτα ο λαιμος μου καθαρισε.(και σε αλους 3 που εδωσα να δοκιμασουν εγινε το ιδιο,σε μια κοπελα εβηχε και εκλεισε η φωνη τις για λιγο χαχαχαχχα)
σμοκα τι προτεινεις χωρις αρωμα για μια τελευταια δοκιμη(υποψην οτι κανω ελαχιστα τσιγαρα και μονο με καφε και ποτο).

Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #790 στις: Απριλίου 23, 2012, 22:33 »

Gianni pap πηρα μερικα υγρα τις halo για δοκιμη και το τριμπεκα,μεσα σε 5 λεπτα ο λαιμος μου καθαρισε.(και σε αλους 3 που εδωσα να δοκιμασουν εγινε το ιδιο,σε μια κοπελα εβηχε και εκλεισε η φωνη τις για λιγο χαχαχαχχα)
Με τη χρήση του η.τ. έχει παρατηρηθεί τις πρώτες μέρες λίγο γαργάλημα στο λαιμό το οποίο φεύγει από μόνο του είναι η ...αποτοξίνωση !! αν βρήκες τη γεύση σου δεν το ξέρω αυτό που ξέρω ότι τα halo είναι καλά αλλά και ακριβά  :)

Αποσυνδεδεμένος juli

  • *
  • 5
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #791 στις: Μαΐου 23, 2012, 23:16 »
ναι, ναι, σε νιώθω...μου έφεραν δώρο το Η.Τ προχτές...δεν ήθελα...τώρα κάπως είπα να κάνω μία προσπάθεια...τα νεύρα σύννεφο...δεν καταλαβαίνω...πήρα περισσότερα ml νικοτίνης από αυτά που καπνίζω και πάλι θέλω τα Κ.Τ , μ...αν δεν ήταν αργά...ήθελα να ρωτήσω όλοι έτσι είναι τις πρώτες μέρες; είναι ιδέα ή ανάγκη;

Αποσυνδεδεμένος mouko

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Γυναίκα
  • σήματα... ατμού!!!
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #792 στις: Μαΐου 23, 2012, 23:21 »
ιδέα σου είναι φίλε μου...

ΑΛΛΑ... έχεις ανθρώπους μέσα στο σπίτι σου που κανπίζουν??
αν ναι, είναι δύσκολα τα πράγματα..

αλλά, μια απόφαση είναι.. μπορεί να μην σε καλύπτει το υγρό που πήρες γευστικά..
προσπάθησε όμως.. ;)


Αποσυνδεδεμένος juli

  • *
  • 5
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #793 στις: Μαΐου 23, 2012, 23:39 »
Σ'ευχαριστώ, κάνω οτι μπορώ...όχι, ίσα -ίσα μένω με αντι-καπνιστές, αλλά νιώθω σαν να μου λείπουν πολλά..όχι μόνο η νικοτίνη (πάω στην κουζίνα και παίρνω παρέα και το τασάκι :laugh1: :laugh1: :laugh1:) δεν κάνω πλάκα... αλλά επίσης νομίζω οτι κάνω περισσότερη νικοτίνη από οτι πριν...δηλαδή αντί για ένα με τριά τσιγάρα το βράδυ, αυτό το πράγμα μπορεί να το κάνω συνέχεια...μ..πως να το πω..μία τζούρα εδώ...μία εκεί...δεν είναι ακριβώς σαν το κάπνισμα που το ορίζεις και λες.."μ, εκανα τρία, φτάνει για απόψε..δεν καταλαβαίνω πόσο κάνω με αυτό...και μου λείπει η αίσθηση ελέγχου του άλλου..." και θέλω ακόμα να ρωτήσω (αν και εσείς είχατε περάσει ποτέ το ίδιο στάδιο) εσείς πότε σταθεροποιηθήκατε; μετά την εβδομάδα ή το μήνα; και πως βάζετε φρένο; πως το μετράμε;

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #794 στις: Μαΐου 24, 2012, 00:02 »
juli μονη σου θα βαλεις το μετρο.... ενας καλος τροπος ειναι να μην το κρατας διαρκως στο χερι σου και να μην το εχεις κρεμασμενο στον λαιμο σου... :yes:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1103412 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176885 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 538 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 368 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22392 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285596 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209595 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68791 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315815 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15649 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126989 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95345 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem