vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

103 επισκέπτες, 6 χρήστες
teo77, Jorge, manoslykos, bloodlessz, Doubt, infernity

Twitter

επιθυμία για κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #645 στις: Μαρτίου 17, 2012, 14:27 »
Αναρωτιέμαι... σε περίπτωση που αν για κάποιο λόγο ξεμένατε από η.κ. θα αγοράζατε πακέτο;

Όσο εξαρτημένη κ αν είμαι από το ητ? Αν μια κακιά μέρα...ξεμείνω από όλα? Το μόνο σίγουρο είνα ότι δεν θα κάνω απολύτος τίποτα!! Γιατί μετά από το ητ δεν υπάρχει τίποτα απολύτος για εμένα!!!!!! Τίποτα!!!!!!!! Απλά θα περιμένω με υπομονή μέχρι να μπορώ να ατμίσω κ αν αυτό θα είναι αδύνατο τότε θα ξέρουν όλοι ότι όσα κατάφερα με το ητ δεν θα τα καταστρέψω μπροστά στην απουσία του..... ;)

Αποσυνδεδεμένος gx2

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #646 στις: Μαρτίου 17, 2012, 15:42 »
Υπήρξα καπνιστής επί σχεδόν 30 χρόνια. Πριν από ακριβώς 4 μήνες αγόρασα το η/τ. Από τη πρώτη στιγμή με κάλυψε κατά 60% σε σχέση με το κ/τ. Υπήρξαν στιγμές που το ήθελα πολύ έντονα. Ήταν σαν να προτιμούσα μια φουσκωτή κούκλα από μια όμορφη γυναίκα. Η θέληση για διακοπή του κ.τ όμως ήταν πολύ ισχυρή και έτσι δεν υπέκυψα ούτε μια στιγμή στον πειρασμό.
Με τη συμπλήρωση μιάς ολόκληρης βδομάδας χωρίς κ/τ, ακολούθησα την συμβουλή ενός φίλου, που με είχε μυήσει στο η/τ. Σε συνθήκες ιδανικές για κάπνισμα, δηλ. πρωί σε συνδυασμό με καφέ, άναψα ένα κ/τ ίδιας μάρκας με αυτά που κάπνιζα. Ανάβοντας το κ/τ με την πρώτη τζούρα πνίγηκα και μου ήρθε έντονη γεύση καμμένου. Παρόλα αυτά δοκίμασα και δεύτερη τζούρα η οποία με έκανε να αισθανθώ ότι είχα βάλει στο στόμα μου ένα κομμάτι κάρβουνο.
Αυτό ήταν. Έσβησα το ρημάδι και μαζί έσβησα και τα 30 χρόνια συνύπαρξης μαζί του. Από εκείνη τη στιγμή το η/τ με κάλυπτει 100% το κ/τ δεν μου λείπει καθόλου και θεωρώ ότι δεν υπάρχει περίπτωση να ξανακαπνίσω.
Μάλιστα μετά από 4 μήνες σχεδόν έχω κόψει και το η/τ (έχω τον ίδιο ατμοποιητή στο want μου εδώ και 2,5 μήνες αφού δεν έχω ατμίσει παραπάνω απο 15 ml σε αυτό το διάστημα :D).

Αποσυνδεδεμένος iceberg

  • **
  • 223
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #647 στις: Μαρτίου 17, 2012, 15:47 »
Άμα ξεμείνουμε από η.τ το μόνο που χρειαζόμαστε για να ατμίσουμε σε ελάχιστο χρόνο είναι μια σύνδεση internet που αυτή τη βρίσκει κανείς σήμερα πιο εύκολα κι από περίπτερο.

Μπαίνουμε στη γραμμή sos που έχει καθιερώσει το φόρουμ κι όλα καλά!  :thumpup:

Απ΄την άλλη όποιος θέλει να καπνίσει και πάλι το ξέρει μέσα του ήδη και δε χρειάζεται να του συμβεί κάτι τραγικό για να το κάνει.

Αποσυνδεδεμένος iceberg

  • **
  • 223
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #648 στις: Μαρτίου 17, 2012, 15:52 »
Ήταν σαν να προτιμούσα μια φουσκωτή κούκλα από μια όμορφη γυναίκα. Η θέληση για διακοπή του κ.τ όμως ήταν πολύ ισχυρή και έτσι δεν υπέκυψα ούτε μια στιγμή στον πειρασμό.

Φίλε μου τώρα με βάζεις σε βαθύτατο προβληματισμό... :hmmm:
Ξέρεις πόση γκρίνια, χρόνο και έξοδα θα γλυτώσει κανείς με μια φουσκωτή κούκλα;
Αυτό κι αν θα κάνει καλό στην υγεία!

Αποσυνδεδεμένος ktm

  • **
  • 135
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #649 στις: Μαρτίου 17, 2012, 18:51 »
αν μου συμβεί κάτι τέτοιο θα γίνω ένα μικρό κλεφτρόνι..... :ninja_hide: :ninja_hide: :ninja_hide: :ninja_hide: τυχαία έγιναν οι περισσότεροι γνωστοί μου ατμιστες? ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος vzol48

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαστατε....θα γλυτωσουμε...
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #650 στις: Μαρτίου 17, 2012, 20:54 »
Μπαίνουμε στη γραμμή sos που έχει καθιερώσει το φόρουμ κι όλα καλά     
 :confused1: :confused1:
Δηλαδη;    Υπαρχει γραμμη sos ;;;;;;;.........!!!!!!!!!!
30 μερες χωρις.....ΚΑΙ χαρις στα παιδια του Φορουμ (Ναστε καλα)...
Νομιζω οτι θα τα καταφερω.....
Την 15 και 19 μερα απο 2 τζουρες ετσι....απο περιεργεια.....πολυ δυσαρεστη αισθηση.....μετα απο 35 χρν κτ..... :wall: :wall: :wall:
Εχω eGO c..... με vg 18 νικοτινη,αρωμα tuscan,ροδακινο,μηλο, :-[ :-[υπαρχει καλυτερη συσκευη ; :-[
Ευχαριστω πολυ για ολα.... :respect:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 17, 2012, 21:03 από vzol48 »

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #651 στις: Μαρτίου 17, 2012, 20:59 »

Αποσυνδεδεμένος Giannaros

  • *
  • 86
  • Φύλο: Άντρας
  • Kαι με τα φυλλοκαρδια μου τραβω τον ξελιγωνω!
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #652 στις: Μαρτίου 17, 2012, 21:14 »
Η 1η εβδομαδα ηταν δυσκολη ειδικα οταν ημουν εξω,18μγ νικοτινη κ με τρβουσε το ατιμο! το ξεπερασα ομως,επεσα κ σε 9 μγ νικοτ κ πλεον ειναι παρελθον το κ.τ!

Αποσυνδεδεμένος Strummer

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
  • Power of Unity
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #653 στις: Μαρτίου 24, 2012, 01:24 »
Γεια σας Συνφορουμιτες.  Σημερα το απογευμα λοιπον ενω εκανα εσπρεσακι, ξαφνικα  :hmmm:  η γνωστη σε ολους μας Φλασια!!  Παρολο που σημπληρωνω 4 μηνες ακαπνος,  ας παρω ειπα  μερικες τζουρες απο το τελευταιο μου πακετο :wall:.  Καταρχην το αστειο ειναι πως ξεσυνηθισα να κρατω κ.τ.  :)). Αν και ημουν σιγουρος για την αηδια που θα νιωσω  δοκιμασα να ξανακαπνισω.
Λοιπον  1η τζουρα σαν να γυρισα 21 χρονια πριν (την εκανα και μιση)                2η  τζουρα και η αηδια να ανεβαινει σιγα σιγα προς τα πανω.                               Στην  3η   που υποτιθεται ηταν και κανονικη  αμεσως το'σβησα, με  :P μια βρωμα που μου πλημμυρισε απο τα ποδια ως τα μαλια ειλικρινα σας μιλω.         Οποτε καμια μα καμια επιθυμια για κ.τ.   8)      Αληθεια σημαινει κωλοτσιγαρο ή κανονικο??

Αποσυνδεδεμένος ktm

  • **
  • 135
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #654 στις: Μαρτίου 24, 2012, 19:16 »
Λοιπόν την επόμενη φορά που θα ξαναέρθει αυτή η φλασιά να θυμάσαι την εμπειρία αυτή και να μην το ξαναβάλεις το καταραμένο στο στόμα σου....Γιατί είναι ύπουλο και δεν θέλει και πολύ για να σε ξανακουκουλώσει το ριμάδι :angry_orange: :angry_orange: :angry_orange: :angry_orange: την έχω πατήσει και μιλάω από πείρα....Μακριά... Έχεις κάνει μεγάλη προσπάθεια  ;) ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος geost2012

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #655 στις: Μαρτίου 24, 2012, 19:28 »
Οφείλω να ομολογήσω και γω την αμαρτία μου σήμερα...
Δεν ξέρω πως μου ήρθε και λόγο της παρέας που όλοι κάπνιζαν(αν και δεν ήταν πρώτη φορά),μου ήρθε να ανάψω και γω ένα για να μου φυγει η ιδέα..πραγματικά όπως είπε και ο φίλος μας πιο πάνω ήταν σαν να γύρισα πίσω το χρόνο την πρώτη ή πρώτες φορές που άρχισα να καπνιζω...μια ιδιαίτερη(απαίσια) γεύση δηλαδή,συνέχισα με μια δεύτερη τζούρα ακόμη πιο απογοητευμένος και γεμάτος ενοχές..στην τρίτη και τελευταία το πέταξα,μου έφυγε η ιδέα και πήγε από εκεί που ήρθε...
Ξέχασα να πω ότι έκλεισα 3 μήνες χωρίς ούτε ένα τσιγάρο... :)

Αποσυνδεδεμένος ktm

  • **
  • 135
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #656 στις: Μαρτίου 24, 2012, 19:43 »
Αμαρτία εξομολογημένη ουκ έστι αμαρτία.... :D :D :D :D  Εγώ που ακόμα κάνω δύο κ.τ. την ημέρα μπορώ να πω πως νιώθω πολλά από αυτά που περιγράψατε εκτός από την απόλυτη αηδία..... Θα μου πεις τι περημένεις και δεν ξεμπερδεύεις και με αυτά τα 2??????????? Θα γίνει και αυτό λίαν συντόμος!!!!!!!!!!!!!! :bye: :bye: :bye: :bye:

Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #657 στις: Μαρτίου 24, 2012, 19:58 »
Οφείλω να ομολογήσω και γω την αμαρτία μου σήμερα...
Δεν ξέρω πως μου ήρθε και λόγο της παρέας που όλοι κάπνιζαν(αν και δεν ήταν πρώτη φορά),μου ήρθε να ανάψω και γω ένα για να μου φυγει η ιδέα..πραγματικά όπως είπε και ο φίλος μας πιο πάνω ήταν σαν να γύρισα πίσω το χρόνο την πρώτη ή πρώτες φορές που άρχισα να καπνιζω...μια ιδιαίτερη(απαίσια) γεύση δηλαδή,συνέχισα με μια δεύτερη τζούρα ακόμη πιο απογοητευμένος και γεμάτος ενοχές..στην τρίτη και τελευταία το πέταξα,μου έφυγε η ιδέα και πήγε από εκεί που ήρθε...
Ξέχασα να πω ότι έκλεισα 3 μήνες χωρίς ούτε ένα τσιγάρο... :)

Για αυτές τις περιπτώσεις έχω πάρει από την Αμερική υγρά με WTA (whole tobacco alcaloids) και έχω μόνιμα ένα PV έτοιμο για χρήση στην ανάγκη.
Με τον καιρό η ανάγκη έγινε αρκετά σπάνια...Ευτυχώς!

Αποσυνδεδεμένος isidoros515

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #658 στις: Μαρτίου 24, 2012, 19:59 »
καμια παιδια ;D ;D :thumpup: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος akpe

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #659 στις: Μαρτίου 24, 2012, 20:10 »
Έχοντας πια φτάσει στα 4-8 κανονικά στριφτά την ημέρα (παλιότερα κάπνιζα από 30 εως 40, έναν 25gr την ημέρα) το μόνο αξιοσημείωτο που έχω παρατηρήσει είναι το εξής.

Η επιθυμία υπάρχει ακόμα και είναι τραγικά έντονη η καταραμένη. Δεν ξέρω αν ενισχύεται από το γεγονός πως άλλο η συνηθεια του "βγάλε το εμφιαλωμένο από το πακέτο" και άλλο το "κάτε στρίψε". Το δεύτερο πιστεύω είναι πιο δύσκολο να το ξεσυνηθήσεις αφού ουσιαστικά έχεις συνδυάσει το κάπνισμα με την "τελετουργία" του στριψίματος.

ΑΛΛΑ:

Το τσιγάρο πια για εμένα έχει καταντήσει σαν γεύμα από γνωστό-fastfood-που-δεν-αναφέρω-για-ευνόητους-λόγους. Ξέρω οτι το θέλω τραγικά αλλά επίσης ξέρω πως σχεδόν με το που το ανάψω θα ξενερώσω. Παρ'ολα αυτά συνέχεια τρώγομαι να στρίψω ένα, αλλά με το που θα στρίψω και θα ανάψω στην τρίτη-τέταρτη τζούρα έχω ηδη "μπουκώσει" και το πολύ στο μισό το έχω πετάξει.

Και μετά από κανένα δίωρο φτού και απ' την αρχή.  :wall:

Που θα πάει, θα συνηθήσω και εκεί που έπιανα μηχανικά τον καπνό θα πιάνω το giant.

Και κάτι ακόμα που προσωπικά με έχει βοηθήσει. Όσοι καπνιστές στριφτού ακόμα καπνίζετε στην ζούλα, πετάξτε ότι ταμπακιέρα/θήκη είχατε και έχετε μαζί σας ξεχωριστά καπνό/φιλτράκια/χαρτάκια/αναπτήρα. Έτσι έκανα κι εγώ και τελικά, μια ξέχναγα φιλτράκια, μια έχανα τα χαρτάκια, βαριόμουν να ψάχνω, το giant πάντα έτοιμοπόλεμο στη θηκούλα του οπότε... win  :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 181 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 157 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20675 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281303 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207900 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65816 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174477 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312817 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14164 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124784 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93535 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4186 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix