vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

136 επισκέπτες, 3 χρήστες
Pip, camber, infernity

Twitter

επιθυμία για κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος Humphrey

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
  • Σήμερα είναι το αύριο για τ οποίο ανησυχούσες χτες
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #450 στις: Φεβρουαρίου 16, 2012, 18:28 »
πω πω.. εγραψες και παλι σκοτεινε αγγελε..
να λειπεις απο αυτες ε? πολυ σωστο. ποια ομως ειναι η καταλληλη μεθοδος για να αποστασιοποιηθούμε απο τα παθη μας?

Αποσυνδεδεμένος Kris

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω κάποια να μ’αγαπήσει για τα λεφτά της... ツ
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #451 στις: Φεβρουαρίου 16, 2012, 20:08 »
Η Αγγελική λέει φοβερά και σοφά λόγια ώρες ώρες... :respect:


Αποσυνδεδεμένος striker

  • **
  • 202
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #452 στις: Φεβρουαρίου 16, 2012, 23:20 »
Να πω την αμαρτια μου ρε παιδια, μου λειπει τις τελευταιες μερες το κανονικο. Εδω και πανω απο ενα μηνα μονο ατμιζω. Αλλα μου λειπει. Προσπαθω να αντισταθω και τα παω καλα ως τωρα αλλα... ο ποθος ειναι ποθος.  :tongue_smilie: :laugh1:
Προσπαθω να σκεφτομαι οτι ειναι θεμα υγειας πανω απολα και κρατιεμαι.

Ολοι περασαμε απο αυτο το σταδιο!!! :yes:
Κανε λιγη υπομονη και θα το ξεπερασεις!!! :thumpup:
Θελει τον χρονο του!!! ;)

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #453 στις: Φεβρουαρίου 17, 2012, 13:47 »
Χθες... Τσικνοπέμπτη ...

Ήταν η πρώτη φορά μετα απο 26 μέρες μόνο ατμίσματος που βρέθηκα με φίλους, ψητά, λουκανικούμπες, μπύρες κτλ.
Είχα ετοιμάσει ένα υγρό με 5 mg/ml (εδω έχω φτάσει) με άρωμα ΚΑΠΝΟΣ και ΜΕΛΙ του καλλιτέχνη. Ένιωθα έτοιμος για crash test.
Μετα την 3η μπύρα οι αμυνές μου είχαν πέσει, δεν αντεξα άλλο, πήρα το γνωστό κίτρινο καπνο με χαρτάκι γλυκόριζα (τράκα από τον κουμπάρο) και έστριψα με περίσια λατρεία ένα τσιγάρο.
Στην πρώτη τζούρα ήταν σαν να με χτύπησε δυναμίτης, ενώ στη δεύτερη τζούρα άρχισα να βήχω σαν τότε που ήμουν 16-17 χρόνων και πρωτοκάπνισα.

ΝΑΙ είναι γεγονός ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ πλέον να καπνίσω Κ.Τ.
Εύχομαι κάποια στιγμή να απαλλαγώ και απο τη συνήθεια του Η.Τ. (πιστέψτε με για μένα ίσως είναι και χειρότερη συνήθεια).

Σας ευχαριστώ όλους γιατι απο τα γραφόμενά σας κρατήθηκα όλες αυτές τις μέρες.

Αποσυνδεδεμένος Humphrey

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
  • Σήμερα είναι το αύριο για τ οποίο ανησυχούσες χτες
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #454 στις: Φεβρουαρίου 17, 2012, 17:50 »
γιατι χειροτερη? απορω με αυτη την αποψη

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #455 στις: Φεβρουαρίου 17, 2012, 17:57 »
ναι, γιατι ειναι χειροτερη? ???

Αποσυνδεδεμένος Γιάννης Μ

  • **
  • 257
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #456 στις: Φεβρουαρίου 17, 2012, 18:09 »
Χειροτερη = Υπερβολικη Χρηση? (πιπιλα?)

Μετα απο

χθες το βραδυ (ξημερωματα) και μετα απο πολλα Haig......ειπα απο περιεργεια περισσοτερο, να παρω μια τζουρα....επεσα πανω σε ενα marlboro.
Δεν μπορω να πω οτι με γοητευσε...ουτε ενιωσα ΤΗΝ αηδια στο στομα μου

Τουλαχιστον καταλαβα πως δεν ειναι κατι που θα με ξανατραβηξει κοντα του......προτιμω το η.τ για πολλους και διαφορους λογους

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #457 στις: Φεβρουαρίου 17, 2012, 19:11 »
γιατι χειροτερη? απορω με αυτη την αποψη

ναι, γιατι ειναι χειροτερη? ???

´Χειρότερη ´ συνήθεια είναι (πάντα μιλώντας για μένα), και μεταξύ σοβαρού και αστείου, γιατι το τσιγάρο το έκανα τόσα χρόνια ήξερα ότι ήταν κακό και στην τελική το έκανα ενώ δεν μου άρεσε και ήθελα να το σταματήσω.
  Ενώ με τους ατμοποιητες έχω πάθει την πλάκα μου το κάνω εντελώς συνειδητοποιημενα, ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙΙΙΙΙΙ, και δεν θέλω να το σταματήσω με τίποτε για την ώρα!! :)
 
Γιατι εντελη όπως λέει και πιο πάνω ο Γιάννης Μ, το έχω κανει :baby: :baby:
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 17, 2012, 19:17 από demkoni »

Αποσυνδεδεμένος ktm

  • **
  • 135
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #458 στις: Φεβρουαρίου 17, 2012, 20:29 »
Μάθε να μην σου λείπουν οι  συνήθειες από την ζωη σου........αλλά να λείπεις ΕσΥ απΟ αυτΕς....... ;)
  και τι κάνεις αν είσαι άνθρωπος της συνήθειας εεε?????? ΕΝΟΧΗ :-[ :-[ :-[ :-[

Αποσυνδεδεμένος konn4312

  • *
  • 65
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #459 στις: Φεβρουαρίου 17, 2012, 22:21 »
Απο το καλοκαιρι που χρησιμοποιω το ητ παραλληλα με 2-3 κτ,εχω τωρα 3 μερες μονο με ητ και εχτες παρολο την δυσκολη μερα εννεκα τσικνοπεμπτη την παλεψα χωρις κτ και δεν ζοριστηκα!Βεβαια ειναι νωρις ακομα,θα δειξει!

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #460 στις: Φεβρουαρίου 17, 2012, 23:27 »
  και τι κάνεις αν είσαι άνθρωπος της συνήθειας εεε?????? ΕΝΟΧΗ :-[ :-[ :-[ :-[

Όταν ήμουν ακομη καπνιστής μια φίλη με είχε πει ούτε λίγο ούτε πολυ ναρκομανή γιατι στηριζόμουν?!?! στη νικοτίνη... Της είχα εξηγήσει ότι αυτο που κάνω είναι πρώτα συνήθεια ή χόμπι (όπως να διαβάζεις εφημερίδα, να πηγαίνεις στα μαγαζιά χωρίς να ψωνιζεις, να περνάς ώρα στον υπολογιστή σου κτλ) και μετα εξάρτηση.
Εκείνη επέμενε ότι ήμουν ψυχικά άρρωστος γιατι με έκανε κουμάντο η νικοτίνη.

Αυτη τη στιγμή είμαι με το άτμισμα στα 4-5 mg/ml και σε λίγα ml (τέλος το νικοτινούχο δεν έχω άλλο) θα περάσω στο φλορεξ. ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ , είμαι έτοιμος.
Μετά, για ποιο λόγο θα ατμίζω αφου δεν θα με κάνει κουμάντο η νικοτίνη?
Εντάξει έχετε δίκιο ίσως εκφράστηκα λάθος για τη  ´χειρότερη ´ συνήθεια, δεν είναι συνήθεια, αλλά το καινούριο μου χόμπι.

Αλλά τελικά δηλαδή είναι λάθος να έχεις συνήθειες? και γιατι θα πρέπει να λείπεις εσύ από αυτές τη στιγμή που σου δίνουν ευχαρίστηση στην ψυχή σου? και να νιώθεις ενοχές? πέρα απο το Η.Τ. Έχω και άλλες συνήθειες : να είμαι πιστός στους φίλους μου, να έχω τάξη (όσο μπορω) στη ζωή μου, κ.α. Δηλαδή θα πρέπει να λείπω εγω απο αυτές? οι διάφορες συνήθειες είναι αυτές που στην τελική απαρτίζουν τον χαρακτήρα, δεν νομίζω ότι πρέπει να λείπεις απο πουθενά.

ΟΛΑ ΕΊΝΑΙ ΕΔΩ ΤΏΡΑ.

Όπως και ο προσωπικός ατμοποιητής μου στο χέρι μου τη στιγμη που γράφω αυτα και χάρη σ αυτο το μαραφετι δεν έχω ´επιθυμία για Κ.Τ. ´ αλλά έχω ´επιθυμία για Η.Τ´

Αποσυνδεδεμένος striker

  • **
  • 202
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #461 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 01:33 »
Απο το καλοκαιρι που χρησιμοποιω το ητ παραλληλα με 2-3 κτ,εχω τωρα 3 μερες μονο με ητ και εχτες παρολο την δυσκολη μερα εννεκα τσικνοπεμπτη την παλεψα χωρις κτ και δεν ζοριστηκα!Βεβαια ειναι νωρις ακομα,θα δειξει!

7 μηνες με το η.τ και κανεις ακομα 2-3 κ.τ;;;; :o
Εισαι ιδιαιτερη περιπτωση, παλεψε το!!! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #462 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 01:37 »
για να συνεχιζει 7 μήνες τώρα να θέλει κ.τ προφανώς κάτι δεν κάνει σωστά.θα ήταν πολύ ενδιαφέρον αν μας εξηγουσε πόσα ml κάνει την ημέρα σε τί περιεκτικότητα κλπ.

Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #463 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 01:41 »
παιδια υπαρχουν και ανθρωποι που την βρισκουν ετσι και με τα δυο , δεν ειναι κακο , ο καθενας κανει τη επιλογη του εγω ξερω πολλους με η.τ και καπνιζουν 2 -3 κ.τ καθε μερα ;)

Αποσυνδεδεμένος nikolakis26

  • **
  • 438
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #464 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 02:10 »
εγω παλι απο την πρωτη μερα εκοψα "μαχαιρι" το κτ αλλα μπορει ανα 2-3 εβδομαδες να αναπψω ενα,οχι γιατι το ζηταω....αλλα για να βλεπω τι λαλακια εκανα τοσα χρονια που καπνιζα καθως πλεον μου προκαλει αηδια η γευση ενος κτ!!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1103813 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176961 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 566 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 386 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22441 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285713 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209634 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68856 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315929 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15685 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 127033 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95447 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem