vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

72 επισκέπτες, 8 χρήστες
tapantari, Doubt, Jorge, I.P, manoslykos, JohnDag, bloodlessz, infernity

Twitter

επιθυμία για κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος bokostas

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
    • aqua4fun
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #240 στις: Δεκεμβρίου 26, 2011, 10:28 »
18 Νοέμβρη έκανα το τελευταίο μου κ.τ. μετά από 28 χρόνια καπνίσματος 3 πακέτων ημερησίως.
Από τότε (και δεν το πιστεύω ούτε ο ίδιος καλά-καλά) δεν έχω καμιά επιθυμία να επιστρέψω, δεν
μου λείπει καθόλου. Ατμίζω 18άρια υγρά και παίρνω τη νικοτίνη μου και είδα ήδη μεγάλη βελτίωση.
Δεν υπάρχει λόγος να ξανακυλήσει κανείς. Το χρωστάω σ' αυτό το φόρουμ, αφού με τις δικές σας
οδηγίες και συμβουλές βρήκα την εναλλακτική που έψαχνα (hybrid + m&m) και σας ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ. :)

Αποσυνδεδεμένος nikosier

  • **
  • 188
  • Φύλο: Άντρας
  • If you can’t convince them, confuse them.
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #241 στις: Δεκεμβρίου 27, 2011, 08:41 »
γιατρος?   ειδικοτητα?
καλημερα...
ειμαι φυσικοθεραπευτης !!!

Αποσυνδεδεμένος kos-greece

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
  • Χερι που το φοβασαι φιλα το
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #242 στις: Δεκεμβρίου 27, 2011, 16:18 »
Αν και διαβαζω και βλεπω τι λενε οι φιλοι συνατμιστες υπαρχουν πολλοι διαφορετικοι οργανισμοι και ο καθενας πρατει διαφορετικα,εγω 9 μερες τωρα δεν εχω κανει κτ και ουτε εχω επυθημια να κανω(καπνιζα 12 χρονια τωρα) αλλα ατμιζω υγρα γλυκα που λατρευω πολυ και με νικοτινη 9 με 6mg,μου λεγανε πριν την αγορα της συσκευης να παρω νικοτινη παραπανω αλλα καταλαβα πως με αυτην την ποσοτητα προς το παρον ειμαι οικανοποιημενος,μετα δεν ξερω τι θα γινει...

Το μονο σιγουρο ειναι οτι επηδει ατμιζω πολυ γλυκο καπνο απο γευσεις το κτ οταν το μυριζω με ποιανει αναγουλα καλο σημαδι αυτο για αρχη για μενα χωρις βεβαια να λεω πως με ενοχλει γιατι πριν μερες καπνιζα και δεν θελω να φανω αγενης σε μερικους

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #243 στις: Δεκεμβρίου 27, 2011, 17:45 »
αυτο με τα γλυκα υγρα ειναι ενα θεματακι μιας και πολλες φορες σε λυγωνουν,,,, το θεμα ειναι να παρεις κ ενα με καπνικη προσεγγιση ψστε να φυγει εντελως απ το μυαλο σου η επιθυμια για κ.τ.!!! αν μπεις στη διαδικασια να κανεις κ.τ. θα αηδιασεις παρα πολυ, αυτο εινια το μονο σιγουρο :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος kos-greece

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
  • Χερι που το φοβασαι φιλα το
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #244 στις: Δεκεμβρίου 27, 2011, 21:01 »
Ναι εχεις δικιο φιλε μου και ειναι ενα αισθημα ουδετερο προς το παρον και δημιουργο ερωτηματα του τυπου τι εκανα τοσο καιρο και τετοια αλλα μου αρεσει γιατι δεν εχω την επυθυμια...

Εχεις απολυτο δικιο ομως να παρω μια καπνικη ουσια και πηρα αλλα δεν το εχω χρεισιμοποιησει ακομα το geo 9mg νικοτινη και μαλλον θα το δοκιμασω σε λιγο καιρο,προς το παρον μου αρεσει που ατμιζω το (κανταιφι) :)) :))

Σε ευχαριστω για την συνβουλη σου παντως

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #245 στις: Δεκεμβρίου 28, 2011, 00:11 »
Η επιθυμία για τη γεύση του κ.τ. μου έχει φύγει πλέον, ελπίζω για πάντα.
Οταν με κερνουν τσιγάρο σε παρέες λέω αβίαστα όχι εδώ και καιρό.
Ο καπνός πια με ενοχλεί, αλλά δεν γίνομαι σπαστικός.

Αποσυνδεδεμένος GanaG

  • **
  • 371
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα είναι ατμός ... (Θρασύβουλος)
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #246 στις: Δεκεμβρίου 28, 2011, 00:50 »
Πάτερ αμάρτησα ...
Μετά από σουβλακοφαγία και κατά την οινοποσία προδώθηκα από τη Giant και ενέδωσα σε στριφτό μετά από δεκαπέντε μέρες χωρίς κ.τ. !
Λοιπόν ανάμικτα συναισθήματα που θέλω να τα μοιραστώ μαζί σας: πίκρα (στις πρώτες τζούρες) έντονο κάψιμο με αναγούλα ταυτόχρονα με πραγματικό άρωμα και γεύση καπνού (και αναμνήσεις). Στην αρχή είπα να το πετάξω αλλά τελικά το έκανα...

Πώς θα αποφύγω ξανά το κάλεσμα του πονηρού ? Προσευχή και νηστεία αρκούν? Ποιά είναι η προτεινόμενη τιμωρία ?  :angel:

 

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #247 στις: Δεκεμβρίου 28, 2011, 01:00 »


Φύλαξε τη δύναμή σου για αργότερα.
Τότε θα έλθει η επιθυμία...
όταν πειστείς ότι νίκησες...

Συγχωρεμένος..
αλλά να ΜΗΝ ΞΑΝΑΓΙΝΕΙ.

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #248 στις: Δεκεμβρίου 28, 2011, 01:08 »
Πάτερ αμάρτησα ...
Μετά από σουβλακοφαγία και κατά την οινοποσία προδώθηκα από τη Giant και ενέδωσα σε στριφτό μετά από δεκαπέντε μέρες χωρίς κ.τ. !
Λοιπόν ανάμικτα συναισθήματα που θέλω να τα μοιραστώ μαζί σας: πίκρα (στις πρώτες τζούρες) έντονο κάψιμο με αναγούλα ταυτόχρονα με πραγματικό άρωμα και γεύση καπνού (και αναμνήσεις). Στην αρχή είπα να το πετάξω αλλά τελικά το έκανα...

Πώς θα αποφύγω ξανά το κάλεσμα του πονηρού ? Προσευχή και νηστεία αρκούν? Ποιά είναι η προτεινόμενη τιμωρία ?  :angel:

η τιμωρία είναι γνωστή..
7 πατερημά , 13 μετάνιες και 3 μέρες χωρίς φαγητό παρα μόνο με χυμούς και νερό.
και πάλι ευχαριστώ να λες  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος GanaG

  • **
  • 371
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα είναι ατμός ... (Θρασύβουλος)
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #249 στις: Δεκεμβρίου 28, 2011, 01:22 »
Ευχαριστώ Αγιοι πατέρες,
θα προτιμήσω την απάντηση του spectrum, γράφω ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΓΙΝΕΙ και τέλος!
(άλλωστε οι χυμοί κοστίζουν KoreYdro lol !)

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #250 στις: Δεκεμβρίου 28, 2011, 02:25 »
Η ταπεινή μου άποψις τέκνο μου είναι να ενδώσεις στην αμαρτία! Οπως δίδαξε και ο Μέγας Ρασπούτιν, πρέπει να αμαρτήσεις για να έχεις κάτι για το οποίο να μετανοήσεις.
Ο Θέμας είναι οτι αηδίασες!
Αλλα αμα σουρχεται κατ'εμέ ειναι καλυτερο να ενδίδεις, και στο τελος θα το εχεις σιχαθεί απο μόνος σου , παρά να ζορίζεσαι και στο τέλος σιχτιρήσεις και το ΗΤ που σε κραταει μακρυα απ το αγαπημενο σου. Τωρα βεβαια αν εχεις έλλειξη 20 φορές τη μερα, τί να πω... Κάηκες  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #251 στις: Δεκεμβρίου 28, 2011, 02:35 »
Η επιθυμια και η αναγκη για απολαυση απο κτ γινονται δυο διαφορετικα πραγματα,
μολις αρχισεις το ατμισμα και περασει καποιο ευλογο χρονικο διαστημα.
Το πρωτο - επιθυμια για μενα ειναι συχνα εκει στη γωνια και περιμενει.........το δευτερο - η απολαυση,
με εχει αφησει εδω και καιρο με την αναμνηση και μονο της αποστροφης ::)

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #252 στις: Δεκεμβρίου 28, 2011, 10:08 »
Πάτερ αμάρτησα ...
Μετά από σουβλακοφαγία και κατά την οινοποσία προδώθηκα από τη Giant και ενέδωσα σε στριφτό μετά από δεκαπέντε μέρες χωρίς κ.τ. !
Λοιπόν ανάμικτα συναισθήματα που θέλω να τα μοιραστώ μαζί σας: πίκρα (στις πρώτες τζούρες) έντονο κάψιμο με αναγούλα ταυτόχρονα με πραγματικό άρωμα και γεύση καπνού (και αναμνήσεις). Στην αρχή είπα να το πετάξω αλλά τελικά το έκανα...

Πώς θα αποφύγω ξανά το κάλεσμα του πονηρού ? Προσευχή και νηστεία αρκούν? Ποιά είναι η προτεινόμενη τιμωρία ?  :angel:


Καλημέρα,

Καμία  "προσευχή" δεν σε βοηθάει όταν η καρδιά σου δεν σε ακολουθεί.............Καμία "νηστεία" δεν σε βοηθάει όταν το μυαλό σου πεινάει.........Δεν χρείαζεται να τιμωρηθείς  επειδή μια φορά "έπεσες"!!!!

Αφού όμως ζητάς την τιμωρία σου?  "Τιμωρία" καλή για σένα  ;) θα είναι να "σηκωθείς" κ να συνεχίσεις από εκεί που ήσουν πριν "πέσεις"  ;) ;) ;) ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #253 στις: Δεκεμβρίου 28, 2011, 11:02 »
Μπραβο ρε Dark Angel....
Αυτο που εγραψεσ ταιριαζει σε τοσεσ καταστασεισ.....!

Προσπαθω να το μαθω απεξω να το λεω σε ανθρωπουσ που το χρειαζονται... Απο την αρχη ωσ το τελοσ... απλα τελειο.!!!

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #254 στις: Δεκεμβρίου 28, 2011, 11:06 »
Η επιθυμια και η αναγκη για απολαυση απο κτ γινονται δυο διαφορετικα πραγματα,
μολις αρχισεις το ατμισμα και περασει καποιο ευλογο χρονικο διαστημα.
Το πρωτο - επιθυμια για μενα ειναι συχνα εκει στη γωνια και περιμενει.........το δευτερο - η απολαυση,
με εχει αφησει εδω και καιρο με την αναμνηση και μονο της αποστροφης ::)


Καλημέρα, Γιάννη έχεις δώσει σε δυο γραμμές αυτό που αισθάνονται οι περισσότεροι απο εμάς,η επιθυμία πάντα θα υπάρχει αλλά επειδή έχει χαθεί η απόλαυση απο το κ.τ είμαι σχεδόν σίγουρος οτι ποτέ ξανά. :bow:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 182 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 162 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20686 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281325 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207910 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65829 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174503 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312828 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14171 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124789 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93540 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4186 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix