vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

510 επισκέπτες, 7 χρήστες
camber, dkostas, zamploutos, lounik, takoulas, Sergios, white varadero

Twitter

επιθυμία για κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος kgalaz

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1755 στις: Μαΐου 14, 2016, 14:56 »
Και εγώ τα ίδια τσιγάρα έκανα...Βάλε νικοτίνη στο 12. Και εμένα με τα 6mg δεν καταλαβαίνω τίποτα. 

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1756 στις: Μαΐου 14, 2016, 15:45 »
Χρειάζεται πολύ πολύ πολύ μεγάλη περιεκτικότητα σε νικοτίνη, για να έχεις την ίδια συγκέντρωση στο αίμα, στον ίδιο χρόνο, σε σχέση με καπνιστή.
Μετά το φαγητό, ο οργανισμός χρειάζεται "χτύπημα" νικοτίνης, αν είσαι νέος ατμιστής ή αν καπνίζεις παράλληλα.
Εξαιρέσεις (προς επιβεβαίωση) υπάρχουν.
Με τον καιρό ο οργανισμός μαθαίνει σε ισορροπημένη πρόσληψη νικοτίνης και όχι στα "ξεσπάσματα" του καπνίσματος.
Εξαιρέσεις (προς επιβεβαίωση) υπάρχουν.
Νομίζω ότι είναι ο κύριος λόγος που πολλοί ατμιστές με έστω και 1 κ.τ. την ημέρα ξαναγυρίζουν.
Θεωρώ ασφαλέστερο το άτμισμα με πολύ μεγάλο νούμερο mg υγρών, από την χρήση 2 κ.τ. την εβδομάδα.

Αποσυνδεδεμένος mfk

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
  • dream on...
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1757 στις: Μαΐου 14, 2016, 16:03 »
Επιθυμία για τσιγάρο δεν εχω απο την ημέρα που αρχισα το ατμισμα. Στην ιδεα της τσιγαρίλας στα χερια και τα ρούχα ανεβάζω πίεση. Ποτέ δεν πίστευα οτι θα μου συνεβαινε αυτό αλλά δεν μπορώ ούτε να το μυρίσω. Αν  δεν αλλάξει κατι στην ζωή μου δεν βλέπω πάντως να καπνίσω ποτέ ξανά.

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος jibezid

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
  • Παντού υπάρχουν κομπλέξαρες είρωνες ακόμα και εδω
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1758 στις: Μαΐου 14, 2016, 17:02 »
Επιθυμία ευτυχώς η μαλών ευτυχώς δεν έχω πάνε οι εποχές, που δεν είχα τσιγάρα και έψαχνα περίπτερο ανοιχτό ακόμα, και 3 ώρα τα ξημερώματα για τσιγάρα πάνε οι εποχές που αν δεν είχα τσιγάρα μου έφταιγαν και τα ρούχα μου, ορισμένες φορές όταν πίνω καφέ και κυρίως ελληνικό έχω μια μικρή νοσταλγία για κανονικό τσιγάρο, αλλά τραβάω 2-3 δυνατές τζούρες από το ηλεκτρονικό και μου περναει

Αποσυνδεδεμένος Zelatini

  • **
  • 233
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι δρόμος...
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1759 στις: Μαΐου 14, 2016, 18:43 »
Δεν θυμαμαι να εχω ξαναγραψει εδω..( μαλλον εχω χασει την μπαλα ... αλλα μαρεσει να μιλαω  :-[
Νομεμβρη του 15 πηρα.το πρωτο η.τ. Ειπα στον εαυτο μου ... :idiot1: " δεν το κοβεις κιολας  φιλεναδα ,απλα αν σε καλυπτει το η.τ. εχει καλως. Ετσι ελεγα και σε ολους τους γυρω... Πρωτο μηνα εκανα κανα δυο οταν πηγαινα σε σπιτι φιλων μανιωδων καπνιστων... την βδομαδα.  Δευτερο μηνα τιποτα. Μετα κατι χαλαει στο η.τ.πηρα  πακετο. Οταν φτιαχτηκε τιποτα ξανα. Εδω και 3 ή   4 μηνες δεν θελω να καπνισω. Εκανα και το αγορι απο τους φιλους μου ατμιστη ( του δωσα το πρωτο μου γιατι αναγκαστηκα κιολας να παρω δευτερο) μενει το κοριτσι να πεσει...σημερα πηρε πιο ελαφρυα τσιγαρα για να μην παιρνει λεει τοση πισσα.. ειδωμεν! Καθομουν διπλα της στον καναπε και ηθελα παρα πολυ να της πω να το σβησει αλλα ενταξει δεν ειμαι κανγκουρ...ίνα!!!
Για να πω και την αμαρτια μου πριν 1 μηνα ακριβως πηρα πακετο καμελ, και καλα καλος καπνος, και το εκανα σε δυο μερες για να δω πως παω.  Ενταξει το κανα. Απο τοτε..
Καμια επιθυμια για τσιγαρο. Εχω βαλει μπρος να μην μου χρειαζεται ουτε ο ατμος αλλα με τοσο αγχος βρε αδερφακι μου ενα τραβα ρουφα φυσατονε δε γινεται το χρειάζομαι!!!
Ευχαριστω που με ακουσατε η ξαναακουσατε...  ::) :)

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1760 στις: Μαΐου 14, 2016, 20:13 »
Κάπως ετσι μπλεξαμε ολοι και ξεμείναμε μόνιμοι ατμοιστες :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1761 στις: Μαΐου 14, 2016, 20:21 »
εγω καπνιζω ενα τσιγαρο τον μηνα μονο και μονο να βεβαιωθω οτι μου αρεσει περισσοτερο το ατμισμα

οπως λεμε, οτι πραγματικος αντρας ειναι αυτος που εχει παει με αντρα και δεν του αρεσε... :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1762 στις: Μαΐου 14, 2016, 20:47 »
[justify]Εγώ, βρε παιδιά, μέσα στους 6 υπέροχους μήνες κράτησα χαρακτήρα. 1 φορά μ' έπιασε στερητικό λόγω βιασύνης για μείωση νικοτίνης και ταυτόχρονα από κορεσμό γεύσης. Εκεί ήθελα ένα τσιγάρο, όμως απ' την άλλη δεν ήθελα και να χάσω, και το εντυπωσιακό ήταν που έβλεπα φίλους να εγκαταλείπουν το άτμισμα μ' ένα “δεν βαριέσαι”, άτομα όπου 1 καπνιστική εβδομάδα τους ήταν η δική μου μέρα.[/justify]


[justify]Το λέω συνέχεια και δεν βαριέμαι, το κάπνισμα δεν το χόρτασα ποτέ και ίσως δεν θα το σιχαθώ και ποτέ, από τη στιγμή όμως που βρήκα για πρώτη φορά λύση, γιατί να βγάλω μόνος τα ματάκια μου; Ούτε 1 ούτε 2, κανένα.  [/justify]

Αποσυνδεδεμένος arxiloxos

  • ***
  • 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα αγαθα κο(λ)ποις κτωνται
    • arxiloxos.simplesait.com
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1763 στις: Μαΐου 14, 2016, 20:54 »
Ολα ειναι παιχνιδια του μιαλου.Οταν πηρα το πρωτο η.τ ειπα στον πωλητη οτι και θα καπνιζω και θα ατμιζω.Εστω ενα δυο την ημερα.Η-σοφη-απαντηση του ηταν....η καπνισμα η ατμισμα,και τα δυο δεν γινετε.

Ετσι λοιπον το εριξα στο ατμισμα και 5 μηνες τωρα οχι μονο δεν επιθυμω να καπνισω αλλα το σιχαινομαι και να το μυριζω κιολας.

Αποσυνδεδεμένος kop79

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1764 στις: Μαΐου 14, 2016, 21:22 »
Καμία επιθυμία, έχω βγάλει το κ.τ. από τη ζωή μου εδώ και δύο μήνες. Όταν ένιωσα ότι δεν με κάλυπτε πλήρως το η.τ., δηλαδή το Πάσχα με το πολύ φαγητό και το αλκοόλ, ανέβασα νικοτίνη στα υγρά στα 18 mg και είμαι κομπλέ. 

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1765 στις: Ιουνίου 22, 2016, 01:31 »
[justify]Τυχαία, τώρα είδα άλλο νήμα με θέμα και το κ.τ. και με αφορμή πως σήμερα, απροειδοποίητα και χωρίς λόγο ήρθε κάτι σαν στερητικό κι έντονη επιθυμία για κ.τ.[/justify]

[justify]1 φορά είχα βιαστεί και πλέον προσέχω πολύ και δεν βιάζομαι για τίποτα, ούτε να ρίξω άρον άρον νικοτίνες ή δεν ξέρω τι άλλο. Γράφω απλώς για να τα δω κι εγώ: Είναι ο πιο ύπουλος εχθρός το κάπνισμα και το γνωρίζουμε όλοι. Όσοι δεν το γνωρίζουν ή νιώθουν σίγουροι να έχουν μάτια και στην πλάτη.[/justify]

Τι έκανα; Δεν λυπήθηκα ούτε 1 λεπτό τού ευρώ. Τρεχάλα, f.p., αγαπημένο καπνικό επάνω σε αγαπημένο εργαλείο και ρούφηξα τα ml σαν να ήταν το τελευταίο μου υγρό. Ηδονή μέσα σε καύσωνα.  

Αποσυνδεδεμένος alex-kal

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1766 στις: Ιουλίου 31, 2016, 16:47 »
Η δύναμη της συνήθειας .
Οδηγώ φορτηγό με συγκεκριμένο δρομολόγιο: από το Α στο Β θέλω 2 τσιγάρα και έφτασα, από το Β στο Γ το ίδιο κλπ .. Από τις 06:30 μέχρι τις 12:00 ένα πακέτο άνετα..
Και ξαφνικά στο σημείο που είναι το πακέτο..... κενό !! άδειο ..
Πιο δίπλα, ένα η.τ. να με κοιτάει και να μου κλείνει το μάτι (ρούφηξέ με,  λέει) ..
Το τίμησα, το ρούφηξα του άλλαξα τα φώτα..
Τώρα είμαι σε άδεια και ζορίζομαι . Θα περάσει, μάλλον θα ΜΟΥ περάσει .
Είμαι πολλές ώρες εδώ μέσα διαβάζοντας , και (να είστε σίγουροι) μου δίνετε δύναμη να συνεχίσω και να βγω νικητής .
Σκέψεις... το μυαλό θολώνει , ζορίζεται , καθαρίζει .
Προσπαθώ να χαλιναγωγήσω τις αδυναμίες μου , τα θέλω μου , μια συνήθεια 30 χρονών , στιγμές είναι και περνάνε , πέρασαν ... πάμε για τις επόμενες.
Νάστε καλά και εγώ θα σας διαβάζω να ξεχνιέμαι . 
Εσείς θα με βγάλετε νικητή , εσείς θα μου δείξετε το σωστό  ..
Σταματάω ,άλλη φορά τα υπόλοιπα..
 

Αποσυνδεδεμένος valerou

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1767 στις: Ιουλίου 31, 2016, 18:55 »
Όταν ήμουν στην δεύτερη  εβδομάδα ατμισματος (ακόμα δεν ήμουν σίγουρος αν συνέχιζα το "ατμισμα", γιατί το τσιγάρο με καλούσε και δεν είχα καπνίσει ούτε 1 μέχρι τότε), είχα τον γιο μου στο αμάξι και ατμιζα το supreme. Γυρνάει που λέτε ο γιος μου και μου λέει "πφφφφ.. τι μυρωδιά είναι αυτή ρε μπαμπά?", τον κοιτάω και του λέω "καλά τόσο καιρό για τον καπνό του τσιγάρου δεν παραπονέθηκες, και τώρα που σου ήρθαν βανίλια, καρύδα και μπισκότο παραπονιέσαι?" Εκεί κατάλαβα πόσο μεγάλο κακό έκανα και στο παιδί μου, είχε συνηθίσει τον καπνό, όχι μονο τον δικό μου αλλα και των γύρο μου. Αυτό ήταν, το έβαλα πείσμα και πλέον είμαι ένας ευτυχισμένος ατμιστής. Ξέρω οτι ποτέ μην λες ποτέ αλλά δεν το ζητάω τόσο πλέον, και όταν το ζητήσω ....... νανε καλά οι πνευμονικές με 18αρα νικοτίνη...... χεχε περνάει με την μια η επιθυμία.
Τελικά και το άτμισμα πέισμα είναι.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 31, 2016, 19:02 από valerou »

Αποσυνδεδεμένος s.i.jerefos

  • **
  • 305
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1768 στις: Ιουλίου 31, 2016, 19:36 »
Σωστος!!
Βεβαια με το κτ ισχυει το ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ!
Σε λιγο καιρο οταν μυρισεις κτ θα σου ερθει αναγουλα...
Αναψα μετα απο καιρο κτ και συνηδητοποιησα οτι ειναι πληρη σαπιλα σε βαθμο που αμεσως το πεταξα με επιθυμια εμετου...

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk


Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1769 στις: Αυγούστου 02, 2016, 04:01 »
Ατμίζω 4 γεμάτους μήνες και δεν είχα ποτέ ιδιαιτερη επιθυμία για τσιγάρο. Πάντα έχω καπνό στην τσάντα μου και είπα ότι αν επιθυμήσω θα κάνω. Πριν 1-2 μήνες έκανα ένα στριφτο επειδή μου είχε σπάσει ο ατμοποιητής.
Χτες το μεσημέρι είχα έντονη επιθυμία για τσιγάρο. Με τα πολλά, το απόγευμα έστριψα ένα. Απορώ πώς στο διάολο μπορουσα να κάνω 20 τέτοια παλιοτερα!!! 2 τζούρες τράβηξα και το πέταξα.
Ε, πριν λιγο κατάλαβα τι έφταιγε που ήθελα τσιγάρο: ειχα μπερδεψει τα μπουκαλάκια και χτες όλη μέρα έκανα μηδενική νικοτίνη!!


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171573 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275549 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15255 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13962 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9288 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42795 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 404 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35039 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557774 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182087 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 179 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9207 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364