vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

509 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, Tem, maprix, trabaman, GeorgeGTS, Sergios, Buliwyf

Twitter

eGo AIO by Joyetech

Αποσυνδεδεμένος Nia

  • *
  • 42
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #645 στις: Οκτωβρίου 14, 2016, 12:08 »
Κοίτα εμένα μπορεί για ένα ολόκληρο μήνα να μην μου παρουσιάσει κανένα σοβαρό πρόβλημα, αλλά εντελώς ξαφνικά μπορεί να αρχίσει να με παιδεύει. Δεν ξέρω πολλά από άλλα ηλεκτρονικά τσιγάρα, αυτό και μια vv μπαταρία με ce5 ατμοποιητή είχα. Οι αντιστάσεις που χρησιμοποιούσα τότε είχαν νομίζω πιο σταθερή απόδοση. Μόνο αν τύχαινα σε ελαττωματική άλλαζα την αντίσταση κατευθείαν και αυτό ήταν. Μια φορά στις 20 μέρες περίπου, στα 20-30 ml. Βέβαια το aio με τον ce5 η μέρα με τη νύχτα. Πολύ καλύτερο το aio σε ένταση. Για αυτό και χρησιμοποιώ αυτό παρόλο που μου χει βγάλει την πίστη ανάποδα.

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #646 στις: Οκτωβρίου 14, 2016, 12:58 »
Αντώνιε, αν εννοείς την ρύθμιση του αγέρα, δοκιμάστηκε σε τερμα ανοικτό από εμένα και ελάχιστα ανοικτό από την σύζυγο.
Την ρύθμιση εισαγωγής υγρού να πω την αλήθεια την έκλεισα 25% (ανοικτή 75%), αλλά και τερμα ανοιχτή που ήταν στην αρχή δεν ειδα κατι κακό. Κανένα πρόβλημα σε καμία περίπτωση.
Βέβαια μπορείς να την ανοιγοκλείνεις κατα βούληση, όπου σε βολέψει, όποτε θέλεις. Αρα δεν υπάρχει θέμα να μην σε βολέψει.
Το μόνο θέμα που παρουσιάστηκε ειναι κάποια φορά που ρυθμίζοντας τον αέρα ξεβίδωσε την αντίσταση και δεν έκανε καλή επαφή. Εκει ειχε μπουρμπουλήθρες προσπαθούσε χωρίς να ατμοποιεί και φυσικά πλημμύρισε την αντίσταση.

Αποσυνδεδεμένος georgeps

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
  • Every human beings should be treated equally
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #647 στις: Νοεμβρίου 02, 2016, 19:37 »
μια υπενθυμιση , η κατι που διαπυστωσα και ειπα να το μοιραστω εδω (υπαρχει περιπτωση να εχει ηδη ειπωθει)


Αφου εβαλα τη θηκη σιλικόνης στο aio Μου συνειδητοποιησα οτι δεν εχει "αεραγωγό" για τη τρυπα εξαγωγής πιεσης της μπαταρίας" δεν ξερω αν όντως κανει τεράστια διαφορά αλλα προτίμησα να το εχω φροντίσει.

Εγώ τράβηξα λιγο τη θήκη προς τα έξω ,εκανα μια μικρη τρυπα με οδοντογλυφιδα και μετα καθως κραταγα τα "2 ακρα" της τρυπας εκοψα με ενα νυχοκοπτη ενα μικρουτσικο κομματακι στο κεντρο.


Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #648 στις: Νοεμβρίου 02, 2016, 22:52 »
Σωστός, το έκανα κι εγώ από την πρώτη στιγμή. Θα έπρεπε να είχε ήδη τρύπα εκεί η θήκη, μπαίνει τόσο σφιχτά στο aio που σε περίπτωση αναποδιάς θα δημιουργούσε μεγαλύτερο πρόβλημα πιστεύω..

Αποσυνδεδεμένος georgeps

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
  • Every human beings should be treated equally
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #649 στις: Νοεμβρίου 03, 2016, 10:55 »
Καλά έκανες ναι. Αλλά αυτό στην αρχή δεν το παρατηρησα και μπορεί να ναι πολύ που επίσης δεν το είχαν δει... Θέλει προσοχή μάλλον 😁😛

Sent from my Lenovo A806 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Dhmfot

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #650 στις: Νοεμβρίου 08, 2016, 01:06 »
Εχει κανεις το ΑΙΟ D16?
Το βλεπω ποιο κομψο και θελω να το παρω για δωρο στην φίλη μου.
Επισης βλεπω οτι εχει καμπανα για να βιδωνει η αντισταση. Αυτό αυξανει την αποσταση του θαλαμου ατμοποιήσης απο το επιστομιο και λογικά θα εχει ποιο κρύο ατμό.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 08, 2016, 01:19 από Dhmfot »

Αποσυνδεδεμένος rouli726

  • *
  • 74
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #651 στις: Νοεμβρίου 16, 2016, 00:33 »
καλησπέρες καλημέρες!
4 μήνες χωρίς τσιγάρο κλείνουμε σήμερα, με το λατρεμένο ΑΙΟ πάντα παρέα  :)
ειλικρινά, ούτε σαν σκέψη δεν θα άναβα τσιγάρο ξανά! :nope:
σκέφτομαι να χαμηλώσω λίγο την νικοτίνη, γιατί ώρες ώρες μου χτυπάει πολύ στο λαιμό.
άλλωστε δεν κάνω πολύ, 2μλ την ημέρα.
και η αίσθηση εξάρτησης καμμία σχέση με το τσιγάρο. μια μέρα πήγα πρωί σχολή και το είχα ξεχάσει σπίτι, όπου γύρισα το μεσημέρι και ήμουν μια χαρά. με το τσιγάρο θα είχα αγοράσει επιπλέον πακέτο στο δρόμο!
υγεία-ποιότητα ζωής και τσέπη έχουν βελτιωθεί και κάθε μέρα μας κάνει να αισθανόμαστε όλο και καλύτερα.
μακάρι όλοι οι καπνιστές να κάνουν αυτό το δώρο στον εαυτό τους και να ξεφορτωθούν την "αλυσίδα" που τους κρατάει στο τσιγάρο. δεν αξίζει, σε κανένα "επίπεδο"!

Αποσυνδεδεμένος phil_marlowe21

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #652 στις: Νοεμβρίου 18, 2016, 01:49 »
Αυτό ακριβώς λέω κι εγώ παραπάνω. Έχει τύχει να αλλάζουν συμπεριφορά ακόμη και μετά από 1 μέρα και δεν κάνω ιδιαίτερες ποσότητες υγρού μία πού το aio δεν είναι ο βασικός μου ατμοποιητής. Εν τό μεταξύ ανεβάζουν τακτικά και υγρά.
Αυτό με τα υγρά το κάνει και σε εμένα. Έχω το ego aio και το aio box, και, τις τελευταίες μέρες, πίνω, κυριολεκτικά, liqua. Καλό δε λέω, σαν λικέρ είναι  :tongue_smilie:, αλλά πως το αντιμετωπίζουμε; Άλλαξα αντίσταση χθες και σήμερα και πάλι το ίδιο πρόβλημα.

Αποσυνδεδεμένος rouli726

  • *
  • 74
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #653 στις: Νοεμβρίου 18, 2016, 21:53 »
δεν νομιζω πως εχει να κανει με την αντισταση, απλως οταν το γεμιζεις μπορεις(αν δεν το εχει αναφερει ηδη καποιος) να κανεις τα εξης:
-τιναζεις αναποδα σαν θερμομετρο με το επιστομιο προς τα κατω, με μια χαρτοπετσετα στο επιστομιο, να βγει το επιπλεον υγρο
-βγαζεις το επιστομιο και το φυσα, παλι προς χαρτοπετσετα 
-καθαριζεις με χαρτι κατω απο το επιστομιο εκει που ειναι η τρυπα που βγαινει ο ατμος και μαζευει σταγονιδια.
-κανεις 2-3 αναποδες τζουρες(αντι να ρουφας φυσας) πατωντας το fire button.

Αποσυνδεδεμένος phil_marlowe21

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #654 στις: Νοεμβρίου 18, 2016, 22:29 »
Είχα κάνει τα τρία πρώτα. Η ελπίδα μου ήταν το φύσημα αλλά, δυστυχώς, τα πράγματα έγιναν χειρότερα. Δεν είναι το μόνο πρόβλημα η διαρροή αλλά το ότι πετάει σπίθες από το υγρό. Το πήγα στο μαγαζί, δεν ήξεραν τι να μου πουν... Το θέμα είναι αυτή η δυσλειτουργία καλύπτεται από την εγγύηση; Τουλάχιστον, να το δώσω πίσω, να βάλω και λίγα λεφτά και να πάρω κάτι καλύτερο. Απογοήτευση μεγάλη παιδιά.

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 19, 2016, 15:26 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος aio1998

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #655 στις: Δεκεμβρίου 14, 2016, 14:15 »
μια ερωτηση να κανω παιδια!
αγορασα το joyetech ego aio d22 xl και θελω να ρωτησω ποση ωρα κανει να φορτισει και ποσο κραταει η μπαταρια!!

Αποσυνδεδεμένος yianemma

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #656 στις: Δεκεμβρίου 24, 2016, 01:02 »
Αυτό με τα υγρά το κάνει και σε εμένα. Έχω το ego aio και το aio box, και, τις τελευταίες μέρες, πίνω, κυριολεκτικά, liqua. Καλό δε λέω, σαν λικέρ είναι  :tongue_smilie:, αλλά πως το αντιμετωπίζουμε; Άλλαξα αντίσταση χθες και σήμερα και πάλι το ίδιο πρόβλημα.
Το αγόρασα σήμερα με σκοπό να το έχω μονίμως για backup στο γραφείο, μπας και ξεχάσω το pico στο σπίτι. 

Οι πρώτες εντυπώσεις είναι ίδιες με του φίλου παραπάνω, μόνο που παραλίγο να καεί το μάτι μου από τα εκτοξευόμενα σταγονίδια. Έκτοτε εννοείται ότι έχω δοκιμάσει όλες τις λύσεις που προτείνονται παραπάνω, φροντίζοντας να χρησιμοποιήσω διαφορετικά υγρά για να αποκλειστεί η πιθανότητα να φταίει το υγρό.

Υποτίθεται ότι είναι starter kit, ένας νέος ατμιστής θα σηκωθεί να φύγει μετά από τέτοιο μπέρδεμα (βάλτο να κάθεται κάθετα, φύσα μέσα φύσα έξω, σφίξε λίγο σφίξε πολύ, χάιδεψέ το, κάνε μια τζούρα ανά 5 λεπτά κτλ). Αν δεν είχα κόψει το τσιγάρο, θα έκανα κανα πακέτο από την τσαντίλα μου.

Περίμενα αρκετά μεγάλη κατανάλωση υγρού, αλλά εδώ το πράμα έχει παραγίνει. 

Έχε χάρη που είναι περασμένη η ώρα, αλλιώς θα τους χτυπούσα το κουδούνι να το πάρουν πίσω. Πρωί πρωί αύριο θα το πάω πίσω. Δεν έχω χρόνο για να παίζω με το κάθε μαραφέτι που εισάγουν και πουλάν.

Χίλιες φορές το πρώτο μου nobacco mas mini με τον icube 16. Λίγο πιο ακριβό, αλλά με αυτό έκοψα το τσιγάρο. Αν έπαιρνα αυτο το aio, ακόμη θα κάπνιζα.





Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #657 στις: Δεκεμβρίου 29, 2016, 17:29 »
Ρε παιδια σε ενα ego aio box πατησα 2 φορες το κουμπι κι αρχισε να αναβοσβηνει το φωτακι 3 φορες κ μετα σταματαει! Πριν δεν αναβοσβηνε


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος john@kis

  • **
  • 263
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #658 στις: Ιανουαρίου 05, 2017, 21:11 »
Παιδιά έχει πάρει κανείς το ΑΙΟ με την αποσπώμενη μπαταρία;;; νομίζω είναι το pro-c... Κυρίως με ενδιαφέρει το να έχει τον ίδιο αέρα με το μικρό ΑΙΟ το οποίο με έχει ενθουσιάσει...

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Ifiyenia

  • 4
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #659 στις: Ιανουαρίου 20, 2017, 00:28 »
Παιδιά, αν κανείς δοκίμασε το ΑΙΟ Pro-C με την αποσπώμενη μπαταρία, για το οποίο ρωτάει και ο john@kis πιο πάνω, ας μας πει την άποψή του.
Έχω λίγο καιρό που ξεκίνησα με το μικρό ΑΙΟ, κι είμαι ευχαριστημένη, όμως αν στο κατάστημα που πήγα είχαν εκείνο με την μπαταρία ίσως και να το προτιμούσα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171449 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275371 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15230 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13948 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9260 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42712 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 387 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34897 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557532 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181917 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 168 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9092 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364