vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

500 επισκέπτες, 3 χρήστες
gfilip, pngtszs1976, Lazy Dog

Twitter

Eviva By Atmistique

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Eviva
« Απάντηση #1920 στις: Οκτωβρίου 12, 2016, 18:21 »
Εγώ είμαι μόνιμα στο 70% vg και με αυτό το στήσιμο είμαι μια χαρά και με μια ελαφριά ελεγχόμενη υπερτροφοδοσια ανάλογα με το πόσο θα κλείσω την τρύπα... 

Αποσυνδεδεμένος Alexis7

  • ***
  • 708
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1921 στις: Οκτωβρίου 12, 2016, 21:36 »
Καλησπέρα παιδιά,μερικες ερωτήσεις.1)την καμπάνα την ανοίγουμε καθόλου ή πάντα κλειστή;2)απλά βάζουμε βαμβάκι μέσα στο ντεκ ή βάζουμε και στις τρύπες και 3)πως γεμίζουμε για την αποφυγή διαρροών;Ευχαριστώ εκ τον προτέρων.

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Eviva
« Απάντηση #1922 στις: Οκτωβρίου 12, 2016, 21:42 »
δεν ανοιγει η καμπανα στον εβιβα.στυσιμο καλο θα δεις μια σελιδα πριν που εχει ποσταρει ενας φιλος.για το γεμισμα γεμιζεις μεχρι πριν λιγο τα σπειρωματα που βιδωνει το καπακι..βιδωνεις σιγα σιγα.μολις νιωσεις οτι αρχιζει και σφυγγει to oring γυρνας αναποδα τον ατμο σφυγγεις και ετοιμος!!!

Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1923 στις: Οκτωβρίου 12, 2016, 21:43 »
1) Μόνο κλειστή η καμπάνα.

2) Μόνο στο ντέκ. Επίσης έχει μια τρύπα μόνο.

3) Γεμίζεις απο πάνω και λίγο πρίν βιδώσει το γυρίζεις ανάποδα.

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Eviva
« Απάντηση #1924 στις: Οκτωβρίου 12, 2016, 22:36 »
Εγω δε γυριζω ποτε ανάποδα.Ποτε δεν είχα διαρροή..

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Eviva
« Απάντηση #1925 στις: Οκτωβρίου 12, 2016, 22:44 »
Me, too.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1926 στις: Οκτωβρίου 13, 2016, 20:17 »
Επιτέλους μετά από τεράστια καθυστέρηση μπήκα κι εγώ σε αυτό το club που μυρίζει παλιό καλό κρασί.
Το απόγευμα παρέλαβα, έστησα με το ss cup, με δάκρυα στα μάτια μπήκα στη σελίδα της atmistique και παρήγγειλα και το jojo-κιτάκι.. Ο εβίβας ήρθε και θα μείνει.

Σε μόλις δύο ώρες μαζί του γεύτηκα το καλύτερο ry4 ever όμως, η ποιότητά του με έχει αφήσει άφωνο, η τζούρα του είναι στα δικά μου μέτρα (αυτό το "φσσσσσστ" με κάνει να λέω "μπόινγκ" μετά και έχει πλάκα.. :laugh1: ), ωρέ σε λατρείες έπεσα πάλι. Καλά άμα έρθει και το "νινί" θα δοκιμαστεί και το κεραμικό, κλάψε με μάνα..

Θα τα λέμε εννοείται :D


Αποσυνδεδεμένος chief79

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1927 στις: Οκτωβρίου 13, 2016, 20:23 »
Ευ ατμιστος! Παντως, αν τον εχεις στησει χωρις κεραμικο...ΧΑΝΕΙΣ ;)

Αποσυνδεδεμένος gigelis78

  • ***
  • 747
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1928 στις: Οκτωβρίου 13, 2016, 20:43 »
Με γειες ,θα πάθεις πλάκα Μακη χαλαρά ότι πιο γευστικό έχω δοκιμάσει σε ατμοποιητη,παιζουμε και στα ίδια watt βλεπω

Στάλθηκε από το XT1068 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Eviva
« Απάντηση #1929 στις: Οκτωβρίου 13, 2016, 20:53 »
Εγω το είπα...απο τη στιγμή που ήρθε στα χέρια μου η εβιβα σταμάτησα να ψάχνομαι να δοκιμάσω άλλους ατμοποιητες.Ακομα και με το Ss cup είναι γευστικοτερη από ο,τι άλλο έχω δοκιμάσει.Τωρα ευελπιστώ να εξοικονομησω τα χρήματα και για το ταίρι της τον ατέρμονα που ανακοινώθηκε οτι θα επανακυκλοφορήσει σε 23 αρη σε λίγες εβδομάδες (χωρίς afc ring) να ησυχάσει κι αυτή να ησυχάσω κι εγώ!

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1930 στις: Οκτωβρίου 13, 2016, 21:32 »
Ευχαριστώ πολύ παιδιά, για αρχή προτίμησα το ss cup μέχρι να τον "βρω" λίγο στα βαμβάκια του και στα λοιπά του, ήθελα να στήσω με 2άρη πυρήνα ώστε να έχω αυτό το "μπόλικο" κι αφράτο έξω απ'την αντίσταση για να το απλώσω με τη σιγουριά του πρωτάρη στο deck. Από το πρώτο κιόλας στήσιμο με 28άρι kanthal το πράγμα έδειξε να του ταιριάζει απόλυτα (6 σπείρες ) και όλα μέχρι στιγμής κυλάνε όμορφα. Ούτε υπερτροφοδοσίες, ούτε καμένα, υποδειγματικά!
Εννοείται ότι θα μπει και κεραμικό, λεπτότερο σύρμα, μικρότερος πυρήνας, ότι δυνατότητα υπάρχει θα δοκιμαστεί μέσα του (Ιωάννα ο δικός μου είναι αρσενικός :)) ) αν και ήδη αισθάνομαι ότι βρήκα μαζί του το απόλυτο!

Γεννήθηκε νέος έρως 8) 

Αποσυνδεδεμένος chief79

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1931 στις: Οκτωβρίου 13, 2016, 21:36 »
Με το στησιμο σου , δεν νομιζω οτι εισαι μακρια απο το ιδανικο :thumpup:
Α... και το κεραμικο μη ξεχασεις... 8)

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Eviva
« Απάντηση #1932 στις: Οκτωβρίου 13, 2016, 21:59 »
Εγώ τελικά δεν τα βρήκα με τον eviva. Όχι στη γεύση που είναι εξαιρετική, αλλά στην μικρή παραγωγή ατμού. Πάντα με το κεραμικό, όχι ss.
Θέλω να βλέπω και λίγο ντουμάνι στην εκπνοή για να έχω ολοκληρωμένη απόλαυση.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1933 στις: Οκτωβρίου 13, 2016, 22:37 »
Ναι από ατμό δεν τρελαίνει, έχει ειπωθεί πολλάκις και είναι γεγονός. Το επιβεβαιώνω κι εγώ γι'ακόμα μια φορά, ο φαινόμενος δίνει αισθητά περισσότερο ατμό με το ίδιο στήσιμο, παρ'όλα αυτά όμως αυτές οι λεπτομέρειες που δείχνει να αναλύει ο εβίβας, η καθαρότητα στα αρώματα (που πιθανότατα δεν θα μου αρέσει σε όλα τα υγρά ) προσωπικά με κάνει να βάζω την παραγωγή ατμού σε δεύτερη μοίρα. Για την πάρτη του και μόνο όμως! Και μάλλον θα του το συγχωρώ για πάντα.
Είναι όμως πολύ νωρίς για μένα να λέω πολλά. Ήρθε, τον γουστάρω πολύ, θα του αφιερώσω αποκλειστικά το επόμενο διάστημα, θα παραμείνει νομίζω.. :)

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1934 στις: Οκτωβρίου 14, 2016, 07:16 »
Λοιπόν με το κεραμικό όλα δουλεύουν άψογα, με το ss cup όμως παρατηρώ μια σταγόνα περίσσιου υγρού που θα πρέπει να ατμοποιηθεί κάθε φορά που θα αφήσω τον ατμοποιητή στην άκρη για πάνω από κάποια δευτερόλεπτα. Η κλασική μπουρμπουλήθρα δηλαδή που γίνεται ορατή αν κοιτάξω μέσα στο κανάλι του αέρα (ανάμεσα στις δύο ανοιχτές τρύπες του αέρα ) και που με το πρώτο τράβηγμα της τζούρας ανεβαίνει πάλι πάνω στην αντίσταση. Μόλις τελειώσει η τζούρα και περάσουν λίγα δευτερόλεπτα την βλέπω πάλι να έρχεται σιγά σιγά και να φράζει το κανάλι. Υποθέτω πως αν αφήσω τον ατμοποιητή στην άκρη για ώρες τότε το υγρό θα φτάσει μέχρι έξω..
Δοκίμασα πάνω από 5 στησίματα, με το ss cup πάντα το ίδιο αποτέλεσμα. Με το κεραμικό απ'την πρώτη φορά σταμάτησε το φαινόμενο!
Να φταίει το στήσιμο μου με το ss cup; Βάζω σαφέστατα πολύ λιγότερο βαμβάκι απ'οτι με το κεραμικό αφού αναγκαστικά δεν μπορώ να το σηκώσω τόσο ψηλά. Αν χωθεί το ss cup στην τρύπα τότε και η ίδια η αντίσταση θα πρέπει να κατέβει πιο χαμηλά απ'ότι με το στήσιμο στο κεραμικό, άρα;
Να φταίει το ότι το ss cup ήρθε με τα μπλε oringάκια που μπαίνουν στα κεραμικά και όχι με τα χοντρά καφέ που βλέπω στα λινκς;
Το καλό είναι ότι μαζί με το jojo παρήγγειλα και ένα ακόμα ss cup οπότε θα έχω σύντομα την ευκαιρία να διαπιστώσω αν φταίει αυτό.

Φυσικά oringάκια, τανκάκι, οτιδήποτε άλλο έχει ελεγχθεί και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με αυτά. Θα δημιουργούσαν πρόβλημα και στο στήσιμο με το κεραμικό εξάλλου. ;)

Άλλη ερώτηση: γύρω απ'την βίδα του 510 πόλου δεν υπάρχει κάτι σαν insulator, οring, τίποτα. Κενό. Έτσι είναι το πράγμα εκεί;
Εγώ βέβαια "βόλεψα" ένα γαλάζιο μικρό oring γύρω/κάτω απ'την επιχρυση βίδα στο κενό, έκατσε τέλεια και εκείνη κρατιέται εκεί ακόμα πιο σταθερά αφού πάτησε πάνω στο oring. Διαφορετικά γυρνάει αρκετά εύκολα, με τον αέρα που λένε. :D


Άντε να δω που θα βρω 0.9mm torxάκι τώρα να ανοίξω και την βάση να την κάνω λαμπίκος.. :laugh1:


Edit 1: όλη νύχτα ξύπνιος είμαι και χαϊδεύω τον εβίβα μου :laugh1:
Edit 2: ποιος πάει τώρα στη δουλειά :(

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172051 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276459 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15403 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14036 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9393 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43062 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 424 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35512 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558895 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182540 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 203 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10493 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364