vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

466 επισκέπτες, 3 χρήστες
dkostas, camber, zamploutos

Twitter

Υγρά Halo

Αποσυνδεδεμένος lageor7

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3615 στις: Οκτωβρίου 01, 2016, 21:48 »
Είναι από τα χειρότερα που έχω δοκιμάσει! Έριξα 2 ml στον άτμο και δεν το πάλεψα καθόλου το υγρό. Αμέσως νεροχύτη και πλύσιμο ο άτμο. Έβαλα καινούργια αντίσταση, υγρό που μου άρεσε και ακόμα γευόμουν το prime με αποτέλεσμα να πετάξω και την καινούργια αντίσταση και το υγρό που είχα μέσα. Ευτυχώς πρόκειται για έναν παλιό φτηνό άτμο που δεν έβλεπα την ώρα να κάνω και την τελευταία αντίσταση που είχα για αυτόν ώστε να τον αποσύρω γιατί δεν τον πάλευα.
Τώρα έχω το μπουκάλι (30ml) σχεδόν γεμάτο και κάθεται και σκέφτομαι να το "σκοτώσω" σε κάποιον συντοπίτη (λόγω εξόδων courier)
Όντως είναι απίστευτο αυτό με τα γούστα. Θύμαμαι ένα υγρό Nutty Buddy Cookie απο American Stars αν δεν κάνω λάθος που έβλεπα άτομα εδώ μέσα να είναι :respect: και όταν το έκανα πήγα να ξεράσω όπως και 2 φίλοι μου που το έδωσα. Άλλο τρανό παράδειγμα τα El toro....ομολογουμένως από την πλειοψηφία ότι πιο κοντά σε τσιγάρο. Τα πήρα και τα έδωσα πολύ απογοητευμένος.
Αναλογίσου πόσοι είναι αυτοί που μισούν το tribeca! Εγώ από Halo δεν δοκιμάζω ξανά τίποτα άλλο. Ξεκίνησα με tribeca το οποίο με ξετρέλανε και δημιουργήθηκε η εντύπωση μέσα μου πως η Halo βγάζει ωραία υγρά. Πέρα όμως από την ποιότητα, γευστικά είναι τα χειρότερα υγρά που έχω δοκιμάσει με την τεράστια εξαίρεση του τριμπέκα το οποίο πιστεύω πως ήταν και ο λόγος που έγινε τόσο γνωστή η εταιρία. Μία "μαγική εικόνα". Δεν έχω δοκιμάσει πολλά. Με εξαίρεση το Frredom που το πάλεψα...το voodoo που δεν με αηδίασε αλλά ούτε μου άρεσε και το torque με το οποίο ΑΗΔΙΑΣΑ όπως και με το prime. Αλλά πρόκειται για τα καλύτερα υγρά της Halo άρα δεν θέλω να ξέρω τι γίνεται παρακάτω.


Αποσυνδεδεμένος geanagno

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3616 στις: Οκτωβρίου 01, 2016, 22:07 »
Είναι πολύ ενδιαφέρον το πόσο υποκειμενική είναι η γεύση και οι προτιμήσεις. Το Prime 15 μου αρέσει πολύ και έχω ατμίσει αρκετά μπουκαλάκια. Ωστόσο, πιστεύω ότι η Halo έχει αρκετά ποιοτικά υγρά - το να αρέσουν σε όλους είναι αδύνατο. Θα έλεγα όμως, ότι μεταξύ αυτών είναι τα Midnight Apple, Belgian Cocoa και Turkish Tobacco.

Αποσυνδεδεμένος Niemand

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3617 στις: Οκτωβρίου 08, 2016, 01:32 »
Χαιρετε.
Εχω ένα πρόβλημα ρε παιδια με το Turkish 6mg.
Να πω εδώ ότι από Halo εχω δοκιμασει το Turkish (προφανως) tribeca κι ένα άλλο, που δεν το θυμαμαι τωρα.
Το Turkish λοιπον, ενώ στην αρχη που το ατμιζω είναι ένας παρεδεισος γευσης, μετα από 10ml να πω, 15 ισως, μου φαινεται πως χανεται ολη η ωραια γευση και μενει μονο η καπνιλα.

Στην αρχη νομιζα ότι χαλαγανε οι αντιστασεις. Αλλα και με καινούργιες που εβαζα, παλι τα ιδια.
Ακομα και με φρεσκοπλυμενο ατμοποιητη, παλι την ιδια απαισια γευση εχω.

Να πω εδώ ότι τους ατμοποιητες γενικα δεν τους πολυπλενω (βαριέμαι είναι η αληθεια) αλλα δεν ζεχνουν κιολας.
Απλα δεν τους πλενω κάθε 2/3 ημερες που λενε όλοι ότι πρεπει :-[

Εχει παρατηρησει κανεις άλλος το ιδιο φαινομενο?

ΥΓ
Συγγνωμη αν εχει αναφερθεί στο παρελθον το ιδιο θεμα, αλλα ειδα 240 σελιδες και τρομαξα να τις διαβασω ολες.

Αποσυνδεδεμένος Christos_swc

  • **
  • 194
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3618 στις: Οκτωβρίου 12, 2016, 14:25 »
Στο συγκεκριμενο υγρο η γευση ειναι πολυ εντονη και επερχεται κορεσμος πολυ γρηγορα.
Και η γευση του για μενα ακροβατει αναμεσα σε αρωματικο καπνο και αμμωνια δημοσιας τουαλετας νταλα μεσημερι Καλοκαιρινου καυσωνα.
Αμα θες φιλε μου ενα πραγματικα καλο Turkish δοκιμασε της Liqua, οχι μονο ειναι καλυτερο αλλα κοστιζει και τα μισα (στην Ελλαδα) ή το 1/5 (απο Κινα).
Απο κει και περα οποιοδηποτε υγρο το κανεις ολοημερο θα το εχεις αυτο, η γευση να υποχωρει και να αλλαζει ακομα μετα απο πολλες ωρες ατμισματος.
Για να αμβλυνεις τετοια φαινομενα μπορεις να εχεις 3-4 αγαπημενα υγρα και να ατμιζεις διαφορετικο καθε μερα.
Εγω δε το εφαρμοζω αυτο, τελειωνω οποιοδηποτε μπουκαλακι χρησιμοποιω πριν περασω σε αλλο αρωμα αλλα ξερω οτι οταν η γευση υποχωρει ειναι φυσιολογικο και δε με ζωνουν πια τα φιδια οτι ο ατμο μου ή η αντισταση μου δεν μπορουν να βγαλουν αρκετη γευση οπως οταν ημουν νεος στο αθλημα.

Αποσυνδεδεμένος Niemand

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3619 στις: Οκτωβρίου 13, 2016, 00:19 »
Ευχαριστω για την απαντηση.
Θα κοιτάξω να το δοκιμασω το Liqua.

Αποσυνδεδεμένος mpari

  • ***
  • 632
  • Φύλο: Άντρας
  • Δυο λαλούν και τρείς χορεύουν
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3620 στις: Νοεμβρίου 23, 2016, 08:39 »
καλημέρα συνατμιστές. Ως στραβάδι δοκίμασα το TRIBECA και τρελάθηκα. Αλλά πολύ ακριβό για την τσεπη μου. Θα ψάξω κλόνο οταν περάσω στα DIY. Μέχρι τότε το ερώτημα είναι αν τόχετε δοκιμάσει μέχρι πόση αραίωση σηκώνει ώστε να μη χάνει τα βασικά του χαρακτηριστικά. Θέλω να το αραιώσω με βάση PINK MULE green . Θα μου πείτε δοκίμασε, λέω όμως πρώτα να "εκμεταλευτώ" την εμπειρία σας. Ναστε καλά

Αποσυνδεδεμένος Ntinlanden

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3621 στις: Νοεμβρίου 23, 2016, 08:48 »
Δεν θα το εσπαγα καθλου το tribeca..
Το εχω σπασει κατα καιρους αλλα αρχιζει και χανει, για τα γουστα μου 5ml, αντε και λιιγο παραπανω περιπου βασης στα 30ml, οποτε δε κερδιζεις και τιποτα.
Εγω εχω καταληξει τελευταια φθηνα ή diy υγρα να βγαινουν οι μερες και το ΣΚ το ριχνω εξω με κανενα "καλο και ακριβο" υγρακι.

Αποσυνδεδεμένος Mr.R0bot

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
  • #ComeToTheVapeSide
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3622 στις: Δεκεμβρίου 02, 2016, 21:12 »
το tribecca αρχικά το είχα μισήσει παρα πολύ αλλα τώρα έχω τρελαθεί με αυτο το υγρό..!

ειδικά το 50/50 με 1ohm αντίσταση σε ego one v2 είναι μαγεια... χλιαρός ατμός και γεμάτη γεύση...!!!!

επισης και το devlin τα σπαει...!!!! 

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3623 στις: Δεκεμβρίου 03, 2016, 01:30 »
50/50? Δεν νομίζω ότι έβγαλε ποτέ τέτοιο η Halo. Ή γνώμη των περισσότερων, εμού συμπεριλαμβανομένου, είναι ότι η αρχική version περιείχε τουλάχιστον 60% PG, το οποίο μάλλον στο 70% κινείται...

Από κινητό.


Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3624 στις: Δεκεμβρίου 03, 2016, 08:24 »
75/25 ειχε παλιοτερα απαντηθει σε εμαιλ ατμιστη και ειχε αναρτηθει εδω αποτι θυμαμαι....

Αποσυνδεδεμένος Mr.R0bot

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
  • #ComeToTheVapeSide
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3625 στις: Δεκεμβρίου 03, 2016, 18:26 »
50/50? Δεν νομίζω ότι έβγαλε ποτέ τέτοιο η Halo. Ή γνώμη των περισσότερων, εμού συμπεριλαμβανομένου, είναι ότι η αρχική version περιείχε τουλάχιστον 60% PG, το οποίο μάλλον στο 70% κινείται...

Από κινητό.
δικό μου λάθος...! δεν ήξερα τις αναλογιες τους.. απλά έχει  και έκδοση high VG τα οποια υγρά είναι σαν σιρόπι... σίγουρα είναι πάνω από 70VG 

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3626 στις: Δεκεμβρίου 03, 2016, 19:06 »
H σειρά High VG της Halo(cigs) είναι 70/30 VG/PG.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3627 στις: Δεκεμβρίου 03, 2016, 22:39 »
Και υπολείπεται σημαντικά σε γεύση από την κλασσική σειρά θα έλεγα...

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3628 στις: Δεκεμβρίου 04, 2016, 01:32 »
ΘΑ υπερθεματίσω με όλη μου την καρδιά...

Από κινητό.


Αποσυνδεδεμένος Mr.R0bot

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
  • #ComeToTheVapeSide
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3629 στις: Δεκεμβρίου 04, 2016, 21:47 »
το Belgian Cocoa λεει τιποτα ?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1459 171949 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:27
από Ηρακλης
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276376 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15381 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14014 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9377 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43025 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 417 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35436 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558760 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182498 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 196 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10006 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364