vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

121 επισκέπτες, 5 χρήστες
antiklitos140, Milarepa, Jorge, camber, Doubt

Twitter

The Vape Laboratory by Lamda

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #375 στις: Οκτωβρίου 10, 2016, 15:45 »
Σε όσους ΔΕΝ αρέσει το yaya dream όμως? Γιατί εγώ τρελαίνομαι για 12 monkeys, gandalf και gaucho αλλά το yaya dream με ψιλοαηδιάζει... Κάποιο από τα φρούτα του πρέπει να φταίει. 

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #376 στις: Οκτωβρίου 10, 2016, 15:50 »
με τη συγκριση με το yaya οκ αλλα με το γιαουρτι κολλαω (μπλιαχ) ...και σιγα μην δεν παω να το δοκιμασω ... :yes:

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #377 στις: Οκτωβρίου 10, 2016, 15:57 »
Σε όσους ΔΕΝ αρέσει το yaya dream όμως? Γιατί εγώ τρελαίνομαι για 12 monkeys, gandalf και gaucho αλλά το yaya dream με ψιλοαηδιάζει... Κάποιο από τα φρούτα του πρέπει να φταίει.

Κοίτα , εγώ τρελλαίνομαι για gandalf και δεν αντέχω με τίποτα το 12monkeys & gaucho :D. Κοινώς μην λογαριάζεις την γνώμη μου και πήγαινε να το δοκιμάσεις. Εγώ πάλι που έχω σαν βασικό το over the rainbow της vaponaute και δεν αντέχω άλλο τα καπνικά το λάτρεψα. Τελευταίο σετάρισμα στον pitbull και τα συνεφάκια από τη Γαλλία έφεραν μπόρα στην Αθήνα ;D

Αποσυνδεδεμένος leftk14

  • **
  • 250
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #378 στις: Οκτωβρίου 23, 2016, 20:54 »
Γνωριζει κανεις ποιο αρωμα κανελας χρησιμοποιουν για το bellerophontes? θα ηθελα να το δοκιμασω μονο του γιατι το cin cookies απο atmos ειναι πολυ βαρυ

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #379 στις: Οκτωβρίου 23, 2016, 21:29 »
Ρώτα την εταιρεία στο νήμα της μήπως και σου απαντήσουν.  ::)

Αποσυνδεδεμένος Clopyright

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
  • My Jeckyl doesn't Hyde...
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #380 στις: Οκτωβρίου 27, 2016, 03:57 »
Αύριο θα παω να παρω μετα απο καιρο παλι Βαλλεροφόντη να τον δοκιμασω με clapton στον Avocado. Το 5150 μονο σε εμενα ρε παιδιά άφησε ουδέτερες εντυπώσεις; Τον Βαλλεροφόντη τον ξαναζητάω μετα απο 1 μηνα αποχής, το 5150 και να το καταργήσει η εταιρία δεν με νοιαζει.... :confused1:

Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #381 στις: Οκτωβρίου 27, 2016, 04:18 »
Μερικές εντυπώσεις:

5150: συμφωνώ στο ουδέτερο. ίσως και λίγο ενοχλητικό.
Crema e gusto: συμπαθητικό, αλλά για μένα δεν ανταποκρίνεται στα διάφορα εγκωμιαστικά σχόλια
Gaucho: ουδέτερο
Yoda: δεν μπορώ να το ατμίσω
Gandalf: μαζί με το Black Flag Risen Enriched ό,τι καλύτερο έχω ατμίσει

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #382 στις: Οκτωβρίου 27, 2016, 10:39 »
Σε αυτό το νήμα έχουμε καταλάβει πιο έντονα από οπουδήποτε αλλού πόσο υποκειμενικό πράγμα είναι η γεύση και γενικότερα η αίσθηση που σου αφήνει ένα υγρό.

Στον μπελερεφόντι το έχει πει και ο cruiser για την λιγότερη κανέλα. Ίσως τότε να είχαμε ένα άριστο υγρό.

Το 5150 δεν είναι για όλες τις ώρες και δεν είναι για πολύ αερατους ατμοποιητες και ας παίζει μεταξύ 20-40 watt που λέει η εταιρεία. Θέλει λίγο πιο σφιχτή φάση για να πάρεις την οξύτητα που όμως δεν την αποδίδω στο ακτινιδιο αλλά στην φράουλα.Νιώθω σαν κάτι να του λείπει για να δέσει.

Προτιμώ σαφέστατα το κρέμα Ε γκουστο σε κάθε περίπτωση μιας και οι κρέμες κάνουν Καλύτερα τη δουλειά τους από το γιαούρτι.

Το Γκανταλφ το χάρισα μετά χαράς
Και η κορυφαία τριάδα για μένα με τη σειρά είναι:
Γκαουτσο βερανο
Βακουερο
Γκαουτσο

Το χτύπημα που έχει η εταιρεία στα τριάρια της θεωρώ ότι δεν την παίζει κανένας εκεί έξω απλά.

Στάλθηκε από ακίνητο.


Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #383 στις: Οκτωβρίου 27, 2016, 11:18 »
Στον μπελερεφόντι το έχει πει και ο cruiser για την λιγότερη κανέλα. Ίσως τότε να είχαμε ένα άριστο υγρό.

Στον Bellerephontes είχε ανακοινώσει η Λάμδα πριν από κάμποσο καιρό ότι οι καινούριες παρτίδες (μετά από τα σχόλια του κόσμου για λιγότερη κανέλα) θα έχουν μειωμένη την ένταση της κανέλας. Δεν έχω δοκιμάσει κατ'ιδίαν τις νέες παρτίδες για να το διαπιστώσω αλλά θεωρητικά όποιος παραγγείλει από Λάμδα απευθείας θα παραλάβει τη νέα εκδοχή του υγρού. Από κατάστημα το οποίο συνεργάζεται με τη Λάμδα το πιο πιθανόν είναι να πετύχει κανείς παλαιότερες παρτίδες μιας και είναι πολύ πιθανό να έχουν ακόμα stock και να θέλουν να το σπρώξουν.

 ;)

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #384 στις: Οκτωβρίου 27, 2016, 11:44 »
Έτσι για να επιβεβαιώσουμε απλά την ποικιλία των γούστων στις γεύσεις και το υποκειμενικό της υπόθεσης,
η κορυφαία τριάδα υγρών της εταιρίας για μένα είναι:

Vaquero
Gaucho
Yoda

Αποσυνδεδεμένος Gatilaras

  • **
  • 230
  • Φύλο: Άντρας
  • Που πας ρε γιδα μες την καταιγιδα χωρις μπλοκε?
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #385 στις: Οκτωβρίου 27, 2016, 12:28 »
Για εμενα η γνωμη μου για οτι εχω δοκιμασει εως τωρα ειναι η εξης..

5150: Ιδιαιτερο,θελει καλη τροφοδοσια για να παιξεις πανω απο 25w και οχι αερατους,χανει πολυ.Κατα τα αλλα ατμιζεται ευχαριστα ολες τις ωρες τις ημερας.
Tetraploid: Υπεροχο,βεβαια παραπεμπει σε καλοκαιρι αλλα και παλι πολυ φρουτενιο,για τα δικα μου γουστα που αρεσκομαι στα φρουτα μετραει απιστευτα,ξεκουραστο υγρο,δεν μπουχτιζει,δεν ταιριαζει με καφε/φαγητο,με ποτο ναι.
12 Monkeys:Πολυ εντονο για τα γουστα μου,μπουχτιζεις για πλακα,για καμια πνευμονικη με λιγη νικοτινη καλο ειναι,με τιποτα για ολη τη μερα.
Gandalf:Απλα για ολη τη μερα,οχι βαρυ σαν γευση.
Crema e gusto:Κατι σαν το 5150,χαμηλα πολυ υποτονικο,εαν ανεβασεις ισχυ ακομη κ σε απλο στησιμο(χωρις clapton,twisted,stappled,alien,hive συρματα) εκει δειχνει χαρακτηρα.Γλυκο,εαν το κανεις πιπιλα θα κουρασει,σε νορμαλ χρηση οχι.
Υaya Dream:Λατρευω.
Gaucho Verano:Το μονο που δεν εχω,το δοκιμασα αρκετα σε avocado με dual στησιμο,στα 45w αλλη γευση,στα 70w αλλη γευση και στα 100w(να 'ναι καλα το rx) αλλος χαρακτηρας.Ξεκουραστο υγρακι,πολυ γευστικο,γεματο αλλα οχι κουραστικο,κανει για ολη τη μερα ανετα.
Yoda: Αποσμητικο χωρου.Η κοπελα μου δε το ατμιζει με μεγαλη ευχαριστηση,εγω 3 τζουρες εκανα και το παρατησα.

Τα παραπανω αποτελουν προσωπικη αποψη,τα υγρα εχουν ατμιστει σε fodi f2,corolla sxk,crius v3,pico-s clone,le magister clone.

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #386 στις: Οκτωβρίου 27, 2016, 12:52 »
Ξέχασα το τετραπλόιντ  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #387 στις: Οκτωβρίου 27, 2016, 12:54 »
Έχοντας ατμίσει 6 20μελα 5150, μπορώ να πω ότι το καλύτερο αποτέλεσμα το δίνει σε dripper. Το κάνω όλη μέρα και όλη νύχτα. Παίζει μεν και σε αεράτα τανκ, αλλά σε dripper είναι όλα τα λεφτά.
bellerophontes για μένα θα ήταν τέλειος χωρίς καθόλου κανέλα που προσωπικά δεν την συμπαθώ.
12 monkeys ατμίζουν 24Χ7Χ365 η σύζυγος και η πεθερά μου από τη μέρα που βγήκε, εγώ αν και το άτμιζα για μερικούς μήνες πλέον δεν το ατμίζω.
Yoda εύκολο καπνικό, ελαφρύ άνετα όλη μέρα.
Gandalf άψογο αλλά όχι για όλη τη μέρα.
Crema e gusto πάρα πολύ καλό, όχι για όλη τη μέρα.


Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #388 στις: Οκτωβρίου 27, 2016, 13:30 »
Τώρα ζήλεψα και θα γράψω κι εγώ!  :laugh1:

Gandalf:  Τι να πω γι αυτό το υγρό... Όταν το πρωτοανακάλυψα έκανα καμιά 30αριά μπουκαλάκια!  :love_hearts:  Μετά το συνηθισα και είπα να αλλάξω υγρό ε και πλέον έχω φύγει εντελώς από τα καπνικά, σε σημείο που δεν μπορώ καν να ατμίσω ένα μπουκαλάκι που πήρα πριν λίγο καιρό απλά για να θυμηθώ τα παλιά. Θα το κάνω σε βραδινές εξόδους και μετά την κατανάλωση μερικών ποτών γιατί αλλιώς δεν...

12 Monkeys:
Τρομερό υγρό! Μάλιστα είναι το υγρό που με βοήθησε να ατμίσω μπανάνα μιας και ότι είχα άλλο είχα δοκιμάσει μου έφερνε μια μικρή αηδία. Δεν θεωρώ πως είναι καλοκαιρινό υγρό (τουλάχιστον εμένα για καλοκαίρι δεν μου κάνει με τίποτα). Τώρα όμως που έπιασε δροσούλα κατεβαίνει νεράκι. Άνετα adv :delicious: Κάνοντας ένα πρόχειρο απολογισμό πρέπει να χω κάνει σύνολο 10-12 μπουκαλάκια.

Bellerephontes: Έχω κάνει μόλις 3 μπουκαλάκια αλλά από την πρώτη παρτίδα μονάχα. Λόγω της κανέλας τότε που το άτμιζα δεν το χα για all day. Κατά τ'άλλα είχε απίστευτη γεύση. Πολύ πιθανόν χωρίς κανέλα καθόλου (όπως λέει και ο φίλτατος thenetpoet) να ήταν απλά απίστευτο και τρελή πιπίλα. Από την άλλη μετά που έκανα το τελευταίο μπουκαλάκι Bellerephontes έχω κάνει και 200ml Mini Muffin Man και άλλα 250ml περίπου από το Muffin Man τα οποία και adv τα είχα και κανέλα full έχουν, οπότε πιθανόν τώρα να μου αρέσει ακόμα περισσότερο. Πρέπει να ξαναγοράσω ένα για να το ανακαλύψω.  :tongue_smilie: Μπορεί και να μου γίνει  :baby:

Crema e Gusto: Πολύ άτονο για μένα, οπότε δεν έχω άποψη. Δεν κατάλαβα και πολλά κι έτσι δεν έχω άποψη. Πιθανόν σε dripper να γίνεται τίποτα. Πρέπει να χω μισό μπουκαλάκι ακόμα, θα το δοκιμάσω μια μέρα που θα χω όρεξη.

Yaya Dream:
Ενώ μου αρέσουν τα φρουτουγρά αυτό κάτι έχει μέσα που μου φέρνει μια αηδία. Μπορεί να μαι ο μόνος που το έχει πει αυτό για το συγκεκριμένο υγρό αλλά παρόλο που το προσπάθησα επανειλλημένα σε πάνω από 2 ατμοποιητές δεν μπόρεσα ποτέ να κάνω πάνω από 2-3 τζούρες. :shock_sick_02: :disgust: :disgust2:     

Tetraploid:
Έχω κάνει κάμποσες τζούρες σε cleito φίλου αλλά δεν...

Yoda:  Πήρα 2 μπουκαλάκια όταν πρωτοβγήκε τα οποία πήγαν επιτόπου σε φίλο συνατμιστή γιατί εμένα μου έκατσε πάρα πολύ άσχημα.  :shock_sick_02:

5150: Το δοκίμασα αρκετή ώρα σε κατάστημα αλλά δεν.... Μου φερε και λίγο την υπόννοια του yaya dream στον ουρανίσκο και το άφησα αμέσως.
             

Αποσυνδεδεμένος sotiro

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #389 στις: Οκτωβρίου 27, 2016, 13:36 »
Έτυχε να δοκιμάσω το Yoda απο φίλο...Επειδή έκανα Golden Virginia κίτρινο ..είναι ακριβώς αυτό!!!Εννοειται οτι δεν θα το ξαναατμίσω μην έχουμε καμια εκτροπή...  :laugh1: :tongue_smilie:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 333 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 257 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21742 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283179 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209098 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67677 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175847 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314610 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14997 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125999 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94898 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4876 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix