vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

74 επισκέπτες, 5 χρήστες
dimitraf, Tem, Boogie2008, bloodlessz, manoslykos

Twitter

Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.

Αποσυνδεδεμένος poetbil

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
  • τζουρευε κ μη ερευνα
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #75 στις: Νοεμβρίου 17, 2012, 17:33 »
σε οσα goody's Θεσσαλονικη εχω παει δεν με ενοχλησε ποτε κανεις  :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 25, 2012, 05:27 από jeke04 »

Αποσυνδεδεμένος voltaire

  • *
  • 41
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #76 στις: Δεκεμβρίου 12, 2012, 04:41 »
Ατμίζω σχεδόν παντού.
Σχεδόν επιδεικτικά εκεί που επιτρέπεται ( ολόκληρο πρόβατο είναι αυτό ) και διακριτικά όπου "απαγορεύεται"
Αν πάρω τζούρα και κρατήσω την ανάσα μου για δύο δευτερόλεπτα πριν εκπνέυσω, δεν βγάζω καθόλου ατμό.(stealth mode)
Σε πτήση μιας ώρας έκανα 2-3 τζούρες διακριτικά. Κανένα πρόβλημα.
Απλά και σε μέρη που θα μπορούσα να ατμίζω παρόλο που απαγορεύεται το κάπνισμα, δεν το κάνω, περισσότερο για να μην προκαλέσω τους καπνιστές.
Καπνιστές ήμασταν όλοι μας και γνωρίζουμε νομίζω πόσο σπαστικό είναι ο άλλος να "φουμάρει" και εμείς να μην μπορούμε.
Σημασία έχει πως εδώ και δέκα μήνες με η/τ δεν ένιωσα ποτέ προορισμό, αντίθετα με το κ/τ το ένιωθα πολύ συχνά.
Εδώ πλέον γελάω με τους καπνιστές που ψάχνουν αν μπορούν να καπνίσουν στον χώρο/αν υπάρχει τασάκι/που είναι ο αναπτήρας/ανοιχτό περίπτερο/αν θα τους φτάσουν τα τσιγάρα/την πολύ τράκα και άλλα τέτοια χαρούμενα :-)


Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Αποσυνδεδεμένος dioliv

  • **
  • 226
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #77 στις: Ιουλίου 18, 2013, 22:48 »
Και εγω ατμιζω οπου βρεθω και οπου σταθω χωρις κανενα προβλημα.
Οσο για το αν προκαλω τους καπνιστες...δικο τους προβλημα ας αρχισουν να ατμιζουν και αυτοι μπας και βρουν την υγεια τους!

Αποσυνδεδεμένος rodokanator

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #78 στις: Ιουλίου 19, 2013, 00:43 »
Καταρχας στα αεροπλανα η απαγορευση περιλαμβανει πλεον και το ατμισμα.λογικο καθοτι κλειστη ατμοσφαιρα.το οτι ημουν καπνιστης και ανοιξα τα ματια μου δεν μου δινει το δικαιωμα να αρωματιζω τον αερα που αναπνεει ο αλλος.τετοια συμπεριφορα μου φαινεται κομπλεξικη και ελληναραδικη.μπορω αρα το κανω.δεν ειναι ετσι.και αν θελουμε να μην μας αντιμετωπιζουν σαν εξωγηινους μπορουμε και εμεις να μην ειμαστε αρουγκαροι αλλα κοσμιοι και να σεβομαστε και τους αλλους.μπορουμε να ζησουμε και χωρις την καθημερινη τζουρα στο νοσοκομειο και στο αεροπλανο...

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος panosath

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #79 στις: Αυγούστου 30, 2013, 17:01 »
Μολις διαβασα ενα αρθρο και εχω μεινει με ανοικτο το στομα!!!!


http://iatropedia.gr/articles/read/670


 :eyesplash: :eyesplash: :eyesplash:


και


http://iatropedia.gr/articles/read/667

Αποσυνδεδεμένος prof

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #80 στις: Αυγούστου 30, 2013, 17:06 »
Προς στιγμήν νόμιζα οτι ηταν κάποια νέα σκέψη του κ. Άδωνι. Η ημερομηνία όμως είναι απο το 2011.

Send from my eVic..


Αποσυνδεδεμένος manner

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #81 στις: Αυγούστου 30, 2013, 17:13 »
Παντως στο συγκεκριμενο site οτι αρθρο και να διαβασεις κατι καλο για η.τ. δεν γραφει.Επικινδυνο απο την μια καρκινογονο απο την αλλη...
Μονο που δε μας συστηνει να ξαναρχισουμε το καπνισμα. :thumpdown: Ο πολεμος συνεχιζεται.

Αποσυνδεδεμένος panosath

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #82 στις: Αυγούστου 30, 2013, 17:13 »
το ειδα και εγω αυτο prof αλλα εχω μια επιφυλαξη!!!
εσπευσα να το ποσταρω αλλα...

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #83 στις: Αυγούστου 30, 2013, 17:20 »
δημοσίευμα προ διετίας
άνευ σημασίας προς το παρόν

Αποσυνδεδεμένος dioliv

  • **
  • 226
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #84 στις: Αυγούστου 30, 2013, 17:53 »
Συμφωνω με το wilde αν ήταν να γίνει θα το είχαν κάνει. Πιστεύω είναι από τα μπαμ που γίνονται και μετά ξεχνιούνται... Μη τρελαθούμε τώρα!

Vape Maniac


Αποσυνδεδεμένος alfagamma

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #85 στις: Φεβρουαρίου 15, 2014, 18:32 »
Σήμερα έπεσα πάνω σε αυτό



γνωρίζει κανείς τι γίνετε με αυτό το θέμα?

Αποσυνδεδεμένος spkok

  • **
  • 448
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #86 στις: Φεβρουαρίου 15, 2014, 19:28 »
Για να μην τρελαθούμε, ο Νόμος είναι αντι-ΚΑΠΝΙ-στικός. εξ' ορισμού δηλαδή αφορά την εκπομπή ΚΑΠΝΟΥ σε κλειστούς χώρους. Από την στιγμή που μιλάμε για εκπομπή ΑΤΜΟΥ και όχι ΚΑΠΝΟΥ δεν υπάρχει δικαστήριο που να μην δικαιώσει κάποιον που του επιβληθεί κύρωση και προσφύγει. Όλα τα άλλα είναι τραβηγμένες ερμηνείες της Νομοθεσίας.
Με την ίδια λογική η καφετιέρα που βγάζει ατμό απαγορεύεται !!!

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #87 στις: Φεβρουαρίου 22, 2014, 16:39 »
Καλησπέρα συνατμιστές!


Εξαφανίστηκα τόσο καιρό, γιατί απλά το η.τ για μένα είναι μία καθημερινότητα για την οποία δεν έχω λόγο να ανοίξω κουβέντα - όπως λ.χ. δεν είμαι γραμμένος σε φόρουμ για αυτούς που φοράνε πουκάμισα ή που θεωρούν το τσίπουρο πιο νόστιμο από την γράπα. Απολαμβάνω το άτμισμά μου, έχω την υγεία μου και δεν προσπαθώ να πείσω κανέναν - η υγεία του καθενός είναι προσωπική του ευθύνη. Αν ρωτήσει κάποιος, του απαντάω. Αν είναι θρασύς, είμαι χειρότερος. Αν είναι ευγενικός, προσπαθώ να του εξηγήσω. Τέλος πάντων!


Σήμερα καταφέραμε με τη γυναίκα και τα παιδιά και πήγαμε σε ταβέρνα, μετά από καιρό - νομίζω από τις γιορτές. Και σκάει μύτη ο σερβιτόρος και μου λέει, ευγενικότατα βέβαια, ότι μαζί με το τσιγάρο, απαγορεύεται και το η.τ . Μετά από πίεσή μου, μου είπε πως έκανε γύρο η αστυνομία - γιατί αυτή είναι επιφορτισμένη με τους ελέγχους για το κάπνισμα, λέει - και τους ενημέρωσε σχετικά.


Επειδή πήρα λίγο φωτιά (λίγο...  :)) ) και ετοιμάζομαι να τους ξεχέσω κανονικά (στις ίδιες τοπικές εφημερίδες που βγαίνουν θρασύτατα και παραπονιούνται για έλλειψη προσωπικού, έλλειψη κονδυλιων, κλπ. ), λοιπόν, έχει αλλάξει τίποτα πρόσφατα; Απαγορεύεται το άτμισμα στις ταβέρνες; Τους ήρθε κανα χαρτί από τους ανωτέρω Μερκελοτσιράκια να μαζέψουν πρόστιμα; Γιατί τέτοιος καημός ξαφνικά;

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #88 στις: Φεβρουαρίου 22, 2014, 16:45 »
Καλησπερα.

Διαβασε εδω μια συζητηση που ειχε γινει για το θεμα.

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #89 στις: Φεβρουαρίου 22, 2014, 17:14 »
Δεν νομίζω πως υπάρχουν άτομα που έκοψαν το κάπνισμα και ξεκίνησαν το άτμισμα για να μπορούν
να "καπνίζουν" σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
Για την υγεία μας ατμίζουμε εφόσον δεν μπορούμε να απαλλαγούμε από τη συνήθεια.
Οι περισσότεροι ατμίζουμε υγρά με νικοτίνη και ως γνωστό έχει αποδειχθεί πως υφίσταται παθητικό
άτμισμα. Νομίζω πως είναι πολύ εγωιστικό να προσπαθεί κάποιος να επιβάλει τα "ατμιστικά του δικαιώματα"
φέρνοντας μάλιστα ως επιχείρημα τους βραστήρες νερού! Γιατί πολύ απλά, δεν ατμίζουμε νερό.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 234 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 193 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20958 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281788 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208018 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66250 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174880 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313098 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14550 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124970 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93699 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4243 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix