vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

124 επισκέπτες, 8 χρήστες
lemon78, bakoulini, manoslykos, bloodlessz, tibolaso, Milarepa, JohnDag, dimitraf

Twitter

Καπνιστικα υγρα με μικρη παραγωγη καπνου για χρηση σε αεροπλανο

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Παιδια σε σχετικο παλαιοτερο θεμα διαβασα οτι υγρα PG βγαζουν πολυ λιγοτερο καπνο και αρωμα απο VG. Ξερει κανεις κατι σχετικο? Και αν ναι υγρα που μας προτεινει? Γενικα η ερωτηση για κλειστους χωρους ,αν θες να εχεις λιγοτερο καπνο και αρωμα.
Λιγότερο ατμό βγάζουν, όχι όμως τόσο λίγο ώστε να περνά απαρατήρητος δυστυχώς.
Για το άρωμα αυτό που έχω δει είναι ότι το ίδιο άρωμα έχει άλλη συμπεριφορά με PG άλλη με VG και άλλη με PG+VG.
 Στην VG και στην PG+VG μοιάζει να αποδυναμώνεται, αλλά αυτό δεν είναι πάντα κακό.

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Υπάρχουν και τα smokeless υγρά , duke. ;)

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Χμμμμ  :hmmm: Έχεις δει τη διαφίμηση που η κόρη μιλάει στον πατέρα για ένα RPG και εκείνος στο τέλος τη ρωτάει "στη μάνα σου τό' πες?" (έχω τουλάχιστον 4 άγνωστες λέξεις-έννοιες  :-[)

Βασικά δεν ήξερα τι περιέχει ο ενέσιμος, ίσως να κάνει και το απλό αποσταγμένο νερό. Το φαντάστηκα σαν να κάνεις εισπνοές πάνω από μια κατσαρόλα με νερό που βράζει, ο ατμός δεν είναι ιδιαίτερα ορατός, τον καταλαβαίνεις όμως στην εισπνοή.

Ο αιματοεγκεφαλικός φραγμός είναι ένας κυτταρικός φραγμός που εμποδίζει ή περιορίζει την είσοδο ουσιών και μικροβίων στον εγκέφαλο.
Βρίσκεται μεταξύ του αίματος και του κεντρικού νευρικού συστήματος (εγκεφάλου και νωτιαίου μυελού).
Η νικοτίνη έχει την ικανότητα να τον διαπερνά.

Ορός Ν/S 0,9 είναι το διάλυμα το οποίο σου χορηγούν ενδοφλεβίως αν λιποθυμήσεις, αν αφυδατωθεις ή για να διατηρεί ανοιχτη την ροή της φλέβας για την χορήγηση ενδοβλέβιων  αντιβιωτικών. Περιέχει Αλάτι...

Ορός Dextrose περιέχει γλυκόζη και συνήθως αναμιγνύεται με ηλεκτρολύτες Na, k kai άλλα (το γνωστό ΄΄κάψιμο΄΄ για όσους γνωρίζουν )...

WFI (water for injection) απιονισμένο και αποστειρωμένο (φυσικά) νερό...

Αποσυνδεδεμένος cobolt

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
Ευχαριστώ για την επεξήγηση Γαβριήλ  :), οπότε εγώ μάλλον εννοούσα το WFI. Στέκει λέτε σαν ιδέα? Φυσικά για την ακραία περίπτωση του αεροπλάνου η παρόμοιας...

Αποσυνδεδεμένος npapaduke

  • *
  • 37
  • Φύλο: Άντρας
Υπάρχουν και τα smokeless υγρά , duke. ;)

Ευχαριστω vangos  :thumpup: .  Την μαρκα αυτη δεν την γνωριζω αλλα αν κρινω απο το site φαινονται οργανωμενοι.
Εγω μεχρι τωρα ατμιζω Nobacco και E-liquid αλλα λεω να ξεκινησω και εγω τις προσμιξεις υγρων για τους λογους που αναφερω πιο πανω καθως και για να ξεφυγω και απο τις κλασσικες γευσεις . Αν και μου φαινεται αρκετα πολυπλοκο (κατι σαν χημικος θα νοιωθω  :)) ) Σιγουρα θα χρειαστω συμβουλες απο το φορουμ οταν το αποφασισω  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος npapaduke

  • *
  • 37
  • Φύλο: Άντρας
Λιγότερο ατμό βγάζουν, όχι όμως τόσο λίγο ώστε να περνά απαρατήρητος δυστυχώς.
Για το άρωμα αυτό που έχω δει είναι ότι το ίδιο άρωμα έχει άλλη συμπεριφορά με PG άλλη με VG και άλλη με PG+VG.
 Στην VG και στην PG+VG μοιάζει να αποδυναμώνεται, αλλά αυτό δεν είναι πάντα κακό.

Πανο εχεις υποψην σου υγρα με μονο PG ?? Δεν γνωριζω αν κυκλοφορουν σε καποια μαρκα η τα φτιαχνεις μονος σου.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Πανο εχεις υποψην σου υγρα με μονο PG ?? Δεν γνωριζω αν κυκλοφορουν σε καποια μαρκα η τα φτιαχνεις μονος σου.
Αυτά που ανέφερες ότι ατμίζεις είναι PG.

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Παράθεση
Μια απλή σκέψη μου είναι η εξής. Γιατί αντί να χρησιμοποιήσεις PG ή VG, για το υγρό δεν χρησιμοποιείς απλά σκέτο ενέσιμο ορό με το ποσοστό νικοτίνης που θέλεις? Δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ αλλά πιστεύω πως ο ορός εξαεριώνεται-ατμοποιείται απο τον ατμοποιητή, από άποψη θερμοκρασίας. Άντε να βάλεις και λίγη από τις παραπάνω βάσεις για λίγο ατμό. Δεν ξέρω βέβαια αν θα έχεις διαρροές λόγω ρευστότητας ...
Δεν νομίζω ότι μπορεί να ατμοποιηθεί τέτοιο υγρό
η PG ατμοποιείται σε μικρότερες θερμοκρασίες, αν δοκιμάσεις με απεσταγμένο, απλά δεν ατμοποιείται.

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Ευχαριστω vangos  :thumpup: .  Την μαρκα αυτη δεν την γνωριζω αλλα αν κρινω απο το site φαινονται οργανωμενοι.
Εγω μεχρι τωρα ατμιζω Nobacco και E-liquid αλλα λεω να ξεκινησω και εγω τις προσμιξεις υγρων για τους λογους που αναφερω πιο πανω καθως και για να ξεφυγω και απο τις κλασσικες γευσεις . Αν και μου φαινεται αρκετα πολυπλοκο (κατι σαν χημικος θα νοιωθω  :)) ) Σιγουρα θα χρειαστω συμβουλες απο το φορουμ οταν το αποφασισω  :hmmm:

Το ιδανικό για αεροπλάνο κατά τη γνώμη μου είναι 36άρα PG χωρίς καθόλου άρωμα, μπορείς να βρεις έτοιμη στο funstore.
Επίσης σημαντικό είναι να είσαι παράθυρο, τραβάς 2-3 τζούρες και στανιάρεις, κανεις δεν παίρνει είδηση τίποτα.

ενας μπουκομενος atomizer με χαμιλη αποδωση εινε οτι πρεπει φανταζομε εχεις?

Αποσυνδεδεμένος npapaduke

  • *
  • 37
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπερα παιδια και ευχαριστω για τις συμβουλες σας.
Πιστευω τελικα οτι μια καλη λυση θα ειναι αγορα Η.Τ κατηγοριας μινι η μικροτερο, και υγρα PG χωρις καθολου αρωμα.
Παντως ειναι ενα θεμα αυτο με το Η.Τ σε κλειστους χωρους και ειναι αρκετα λυπηρο το οτι δεν υπαρχει καθολου προβολη - ενημερωση του κοσμου σχετικα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 08, 2011, 22:27 από npapaduke »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 61 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 96 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20447 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280296 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207813 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65306 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173868 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312506 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13667 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124500 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93437 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4132 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix