vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

68 επισκέπτες, 7 χρήστες
Tem, gfilip, Thomastuh, Buliwyf, Milarepa, bloodlessz, teo77

Twitter

Ημερολόγιον ατμίσματος...ημέρα εξηκοστή έκτη.

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ημερολόγιον ατμίσματος...ημέρα εξηκοστή έκτη.
« Απάντηση #15 στις: Ιουνίου 17, 2009, 21:56 »
ωστοσο δεν θα το συνιστουσα σε νεους ατμιστες ουσιαστικα δηλ.κανονικους καπνιστες ή προσφατα κανονικους.
ειμαι σιγουρος οτι θα μου ελεγαν τι ρουφας αερα?
μια πολυ-πολυ απαλη γευση.
δεν ξερω το θεμα αρωμάτων αν το εχει ψαξει κανεις.δηλ ενα ωραιο ουδετερο υγρο για βαση και να το φτιαχνεις οπως θελεις....

Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ημερολόγιον ατμίσματος...ημέρα εξηκοστή έκτη.
« Απάντηση #16 στις: Ιουνίου 18, 2009, 01:59 »
Ας πω κ εγω τα δικα μου...σημερα δυστυχως χαλασε και η δευτερη μπαταρια του EVO(τις μεγαλες ειχα).Δινει τζουρα αλλα με πολυ σφιχτο τραβηγμα και για πολυ λιγο.Throat hit εχω αλλα ατμο απο ελαχιστο εως τιποτα.Δεν  ξερω αν φταιει το ατμ γιαυτο.
Οποτε μου εχει μεινει μονο μια γερη μπαταρια του prestige και το USB Passthrough που ευτυχως εδω και περιπου ενα μηνα δεν εχει βγαλει το παραμικρο προβλημα.Ελπιζω να μην το ματιασα  :))

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Ημερολόγιον ατμίσματος...ημέρα εξηκοστή έκτη.
« Απάντηση #17 στις: Ιουνίου 18, 2009, 02:31 »
Ανδρέα, δοκίμασες αυτό: http://e-kapnisma.gr/index.php?topic=28.msg1588#msg1588

Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ημερολόγιον ατμίσματος...ημέρα εξηκοστή έκτη.
« Απάντηση #18 στις: Ιουνίου 18, 2009, 02:41 »
Ωχ δεν το ειχα προσεξει,θα το δοκιμασω τωρα thx Λευτερη  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ημερολόγιον ατμίσματος...ημέρα εξηκοστή έκτη.
« Απάντηση #19 στις: Ιουνίου 18, 2009, 02:51 »
Δυστυχως  :( Η μπαταρια δουλευει,το throat hit ειναι καλο αλλα απο ατμο τιποτα :confused1:
Το παραξενο ειναι πως η αλλη μπαταρια,αν και μεχρι να ατμισω μου βγαινουν τα πνευμονια(ναι ειναι τοσο σφιχτη η τζουρα :)) ) βγαζει ικανοποιητικο ατμο.Γιαυτο υποπτευομαι πως ειναι καθαρα θεμα μπαταριων και οχι ατμ 

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ημερολόγιον ατμίσματος...ημέρα εξηκοστή έκτη.
« Απάντηση #20 στις: Ιουνίου 18, 2009, 07:27 »
Λοιπόν... να σας πω κι εγω τα δικα μου
Την πρωτη μερα καπνισα 3 κ.τ. Την 2η 2κ.τ. και την τριτη.... θα δουμε ;)
Αυτο που καταφερνει το η.τ. σε εμενα τουλαχιστον, ειναι να καταστρεφει τη γευση του κ.τ. :o
Δλδ, παω ο ανθρωπος να απολαυσω ενα κ.τ. με τον πρωινο καφε και μου φερνει αηδια :confused1:
Τεσπα, λοιπον το η.τ. με βοηθησε και ..... με κατεστρεψε :idiot1:
Τι θελω να πω.... με βοηθησε εως τωρα να μην καπνιζω πολλα κ.τ. Το με κατεστρεψε μεταφραζεται εως εξης: Η πεθερα μου με το που το ειδε μου ζητησε να δοκιμασει.... ωραία λοιπον, ειχα παρει πολλα ανταλλακτικα, της φτιαχνω ενα νεο η.τ. και της το δινω..... εεεε αυτό ήταν! Εκτός του γεγονοτος οτι της αρεσε και μου το πηρε (εχω παραγγειλει 2η παρτιδα) μου δηλωσε κατα λεξη οτι..... ΤΗΝ ΕΒΑΨΕΣ..... ΘΑ ΖΗΣΩ ΑΛΛΑ 20 ΧΡΟΝΙΑ :P :P :P  :wall: :wall: :wall:
Τι να πω.... την εβαψα γι αυτο προσοχη οι υπολοιποι σε ποιον προσφερετε η.τ. για δοκιμη :laugh1:
Πέρα απο την πλακα, εγω τουλαχιστον για να ειμαι ευχαριστημενος απολυτα, θα ηθελα ενα υγρο (η φιλτρο) το οποιο να εχει μια ευχαριστη γευση οταν το κατεβαζεις. Το tobacco medium που πηρα, μου ειναι αδιαφορο. Καμία προταση?

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Ημερολόγιον ατμίσματος...ημέρα εξηκοστή έκτη.
« Απάντηση #21 στις: Ιουνίου 18, 2009, 10:45 »
Εκτός του γεγονοτος οτι της αρεσε και μου το πηρε (εχω παραγγειλει 2η παρτιδα) μου δηλωσε κατα λεξη οτι..... ΤΗΝ ΕΒΑΨΕΣ..... ΘΑ ΖΗΣΩ ΑΛΛΑ 20 ΧΡΟΝΙΑ :P :P :P  :wall: :wall: :wall:
Τι να πω.... την εβαψα γι αυτο προσοχη οι υπολοιποι σε ποιον προσφερετε η.τ. για δοκιμη :laugh1:
:lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :fight_hammered2: :fight_hammered2: :hapy_jump: :happy_roll_01: :laugh_wave: :thumbsup_move_1: :thumbsup_move_1:

RESPECT στην πεθερά σου!!!!!!!  :respect: :respect: :respect:

Και οι υπόλοιποι, προσοχή! Μακριά το ΗΤ από πεθερές και συγγενείς με κληρονομιά!  :laugh1: :laugh1: :laugh1:


Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Ημερολόγιον ατμίσματος...ημέρα εξηκοστή έκτη.
« Απάντηση #22 στις: Ιουνίου 18, 2009, 12:36 »
Χα χα! Ωραία η ιστορία με την πεθερά, Ατμιστή!  :laugh1:
Για υγρά, στο ανάλογο θέμα. Αλλά στα γρήγορα θα σου σύστηνα Janty RY3.

Εμένα χθες παρέδωσε το πνεύμα του ένας ατμοποιητής του EVO ξαφνικά κι απότομα. Πάνω που έλεγα προχτές ότι είναι σπάνιο το EVO να σε αφήσει ξαφνικά κι απότομα!! Ήμουν έξω και απολάμβανα ένα μπακάρντι όταν απλά σταμάτησε να λειτουργεί.
Είχα ανταλλακτικό στο αυτοκίνητο, βέβαια. Είχε πάρα πολύ καιρό να δουλέψει (μεταχειρισμένο ήταν) αλλά δούλεψε κανονικότατα.
Πώς λέει: "Συμβαίνει και στα καλύτερα σπίτια"!  ;D

 

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Ημερολόγιον ατμίσματος...ημέρα εξηκοστή έκτη.
« Απάντηση #23 στις: Ιουνίου 18, 2009, 15:05 »
Για τα υγρά, εδώ: http://e-kapnisma.gr/index.php?topic=215.0

Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ημερολόγιον ατμίσματος...ημέρα εξηκοστή έκτη.
« Απάντηση #24 στις: Ιουνίου 18, 2009, 16:09 »
Το με κατεστρεψε μεταφραζεται εως εξης: Η πεθερα μου με το που το ειδε μου ζητησε να δοκιμασει.... ωραία λοιπον, ειχα παρει πολλα ανταλλακτικα, της φτιαχνω ενα νεο η.τ. και της το δινω..... εεεε αυτό ήταν! Εκτός του γεγονοτος οτι της αρεσε και μου το πηρε (εχω παραγγειλει 2η παρτιδα) μου δηλωσε κατα λεξη οτι..... ΤΗΝ ΕΒΑΨΕΣ..... ΘΑ ΖΗΣΩ ΑΛΛΑ 20 ΧΡΟΝΙΑ :P :P :P  :wall: :wall: :wall:
:laugh1: :laugh1: :laugh1: :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ημερολόγιον ατμίσματος...ημέρα εξηκοστή έκτη.
« Απάντηση #25 στις: Ιουνίου 18, 2009, 21:27 »
Κακομοιρη μου!!! Θα γλυτωσεις απο το τσιγαρο και θα τη βρεις απο την πεθερα!!!
Κανε λιγο υπομονη και μπορει να βγει σε ηλεκτρονικη κι αυτη!!  ;) :))

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ημερολόγιον ατμίσματος...ημέρα εξηκοστή έκτη.
« Απάντηση #26 στις: Ιουνίου 18, 2009, 23:34 »
Κακομοιρη μου!!! Θα γλυτωσεις απο το τσιγαρο και θα τη βρεις απο την πεθερα!!!
Κανε λιγο υπομονη και μπορει να βγει σε ηλεκτρονικη κι αυτη!!  ;) :))
Θα εχει και κουμπι off και auto reset??  :laugh_cool_jump: :laugh_cool_jump: :laugh_cool_jump: :laugh_cool_jump:

Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ημερολόγιον ατμίσματος...ημέρα εξηκοστή έκτη.
« Απάντηση #27 στις: Ιουνίου 21, 2009, 01:58 »
Βασικα κατι παραξενο συνεβη με τις μπαταριες του EVO αλλα μαλλον ξερω γιατι.Οπως ειπα και οι 2 μου εκαναν προβληματα η μια με πολυ σφιχτη τζουρα και η αλλη με καθολου ατμο
Ειχα προσεξει πως μαζεψαν κατι σαν υγρο εκει που ενωνεται η μπαταρια με τον ατμ.(δεν ξερω απο που) και επισης το ιδιο υγρο,(που δεν εμοιαζε με τα υγρα που ατμιζουμε ειχε εντονο καφε χρωμα)μαζευτηκε στον φορτιστη USB.Τα καθαρισα ολα αρκετα,ωστοσο δεν δουλευαν ή τουλαχιστον συνεχισαν στις ιδιες χαλια αποδοσεις.
Τελευταιες 2 μερες ατμιζα αποκλειστικα απο το USB Passthrough της Nobacco
Λοιπον πριν απο λιγο τις δοκιμασα και τις 2 και δουλευουν ρολοι!!  :dance3:

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Ημερολόγιον ατμίσματος...ημέρα εξηκοστή έκτη.
« Απάντηση #28 στις: Ιουνίου 21, 2009, 02:02 »
Το καθάρισμα των επαφών από τυχόν διαρροές υγρών (για όλα τα τσιγάρα) είναι τόσο "πάγια' πρακτική που μάλλον ξεχάστηκε και δεν αναφέρθηκε πουθενά ως τώρα.  :wall:

Πολύ φοβάμαι όμως ότι θα έχει εισχωρήσει και μέσα υγρό. Ίσως να στέγνωσε τώρα και δουλεύουν αλλά μάλλον θα "βαρύνει" η τζούρα.
 

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ημερολόγιον ατμίσματος...ημέρα εξηκοστή έκτη.
« Απάντηση #29 στις: Ιουλίου 09, 2009, 20:57 »
Σημερα μου προεκυψε μια δουλεια σε παρακειμενο δρομο της Ομονοιας.
Με το που σταματαω και μεχρι να βγαλω τα πραγματα μου απο την μπαγκαζιερα βγαζω το η.τ. απο το τσεπακι και τραβαω μερικες εισπνοες.
Βλεπω τον κλασικο πρεζακια να τρεκλαει και βριζοντας την φιλη του να πλησιαζουν προς το μερος μου.
Κραταει τσιγαρο στο χερι.
Ρε φιλε δωσμου μια φωτια μου λεει.
Δεν εχω ρε μεγαλε του λεω.
...Και αρχιζει:ρε με κοροιδευεις?αφου εχεις τσιγαρο.
Δεν ειναι τσιγαρο ρε μεγαλε(σιγα μην καθομουν να του εξηγησω τι ειναι το η.τ)
...Η ουσια οτι μεχρι να παει παραπερα με στολισε αρκετα.

Δεν ειμαι ρατσιστης αλλα και να του ελεγα σε 200 μετρα θα τα ειχε ξεχασει.(volcano χρειαζοταν αλλα αυτα ειναι αλουνου παπα)...

Ειναι η δευτερη φορα που μου τυχαινει τετοιο πραγμα.Την πρωτη σε μια πλατεια ενας παπους ειχε κατσει σε παρακειμενο παγκακι και με κοιταζε μην καταλαβαινοντας γιατι δεν του εδωσα φωτια αφου φαινεται σαν να καπνιζω.


ΔΕΝ ΚΑΠΝΙΖΩΩΩΩΩΩ
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΡΑΤΑΩΩΩΩΩ

...θα παω να τυπωσω ενα τετοιο μπλουζακι μου φαινεται!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 244 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 201 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21057 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281960 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208028 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66406 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174968 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313180 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14627 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125027 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93745 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4248 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix