vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

127 επισκέπτες, 5 χρήστες
Sergios, maprix, tibolaso, Jorge, manoslykos

Twitter

Kayfun Lite by SvoёMesto

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3780 στις: Νοεμβρίου 17, 2015, 12:34 »
να σαι καλα ευχαριστω!

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3781 στις: Νοεμβρίου 17, 2015, 12:39 »
αυτο μου ταχυδρομήθηκε πριν 4 μέρες. Υποτίθεται ότι κάνει, αλλά μόλις το δοκιμάσω, θα σου πω.

Kλεμμένο από steamtuners είναι και αυτό >:(

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3782 στις: Νοεμβρίου 17, 2015, 15:31 »
Εμπνευσμένο ίσως, κλεμμένο όμως όχι, διότι δεν είναι ίδιο.
Μάλιστα, θα έλεγα ότι έχει γίνει προσπάθεια βελτίωσης του πρωτότυπου.

Αν έχεις παρακολουθήσει το θέμα, το αυθεντικό είναι λεπτό στο πάνω μέρος και κατά τη γνώμη μου, αυτό το κάνει ευαίσθητο και σπάει. Είτε από πτώση, είτε ακόμη κι αν βάζεις κουμπωτά τα (κουμπωτά) ντριπ τιπ, αντί να τα βάζεις ... βιδωτά.

Αν προσέξεις τις φωτό της ΦΤ, τα δικά τους tiny, έχουν πιο χοντρή επίστρωση υλικού στο πάνω μέρος, στην ίδια φιλοσοφία που είναι και τα bell cap. Εις βάρος της χωρητικότητας βέβαια.

Αισιοδοξώ ότι θα βγούνε πιο ανθεκτικά. Αναμένω να τα τεστάρω και στο ευπαθές πάνω μέρος, αλλά και στο πλαϊνό, όπου το tiny δεν εμφάνισε πρόβλημα.
Αλλά ακόμη κι ευπαθή να παραμένουν, άλλο παφ και 15 ευρώ κάθε λίγες βδομάδες κι άλλο παφ κι 2 ευρώ. Ασε που τα έχουν και σε χρωματάκια.

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3783 στις: Νοεμβρίου 17, 2015, 15:59 »
Ρε Γιωργο μια καλη ιδεα ειναι θεμα χρονου να αντιγραφει, τι περιμενες? Συμφωνω με την petra για την ευπαθεια του original tiny, αλλα στα θετικα πρεπει να βαλει και την σιγουρια οτι το υλικο των steam tuners ειναι food grade pma, ενω ο κλωνος tiny οπως και ολα τα τανκακια απο εκει μερια αγνωστου προελευσης.

Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3784 στις: Νοεμβρίου 17, 2015, 16:14 »
Εγώ πάντως δεν έχω κανένα πρόβλημα με το tiny   :dontknow:  κουμπωτά τα βάζω και τα βγάζω  όλα τα drip είτε είναι σφιχτά είτε χαλαρά με 1 Oring  ή με 2. Και "σαβούρες" έχει φάει μαζί με το Mod δεν έχει πάθει τίποτα το βλαμμένο  :laugh1: .
Φαίνεται έπιασε τόπο που μου το έδωσε με την καρδιά του στο 1/3 της τιμής το παλικάρι των steam tuners χωρίς καν να με ξέρει... Είμαι συμπαθητικός ο άτιμος  :-[

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3785 στις: Νοεμβρίου 17, 2015, 16:47 »
Χαιρετω τη παρεα, κανενα μαγαζακι κατα προτεραιοτητα στη πετρουπολη και μετα κεντρο αθηνας που να μπορω να βρω αμεσα original kayfun lite plus γνωριζει καποιος?

Αποσυνδεδεμένος Nietzsche

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3786 στις: Νοεμβρίου 17, 2015, 17:37 »
giorgosmc το πιο κοντινό σου μου φαίνεται είναι η atmosfaira αλλά είναι out of stock. Γενικά δεν πολύ παίζει αυτή την περίοδο. Υπάρχει στο Prime και στο Queen e-cigs (Θεσσαλονίκη) ο original. Μπορείς να τον παραγγείλεις από κει (αύριο λογικά θα τον έχεις).

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3787 στις: Νοεμβρίου 17, 2015, 17:45 »
Κριμα, ολοκληρη Αθηνα και να μη μπορω να βρω ενα γνησιο kayfun :(
Να ρωτησω κατι αλλο φιλε μου απο εκει που μου ειπες υπαρχει περιπτωση να χρεωθω και εξοδα αποστολης ή καποιο επιπλεον ποσο λογω οτι θα μου το στειλουν?
Σε ρωταω γιατι η τσεπη μου μεχρι 60 ευρω διαθετει μαξιμουμ αυτη τη στιγμη.

Αποσυνδεδεμένος tsabasid

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3788 στις: Νοεμβρίου 17, 2015, 17:54 »
Με 60 ευρώ που κοστιζει, ΑΝ χρεωθείς κάτι, θα είναι κανένα 2ευρω για αντικαταβολή. Και αυτό όχι απαραίτητα. Πάρε τους τηλέφωνο και ρώτησε. Βέβαια αν παραγγείλεις τώρα λογικά την Πέμπτη θα τον έχεις, όχι αυριο.

Αποσυνδεδεμένος chrisb

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3789 στις: Νοεμβρίου 17, 2015, 18:03 »
Μετα απο αρκετο καιρο που εκανα μονο micro coil ειπα και εγω να δοκιμασω ξανα με spaced. Αν αφησω τον ατμοποιητη για λιγη ωρα στη πρωτη τζουρα τρωω τεραστιο καψουλι. Μετα απο αυτο δουλευει υποδειγματικα, πολυ καλυτερα απο micro. Aν τον αφησω παλι για 2-3 λεπτα θα μου κανει τα ιδια.

Βαζω τη κλασικη ποσοτητα βαμβακιου που εβαζα παντα. Τι αλλο μπορει να φταιει?

Αποσυνδεδεμένος Nietzsche

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3790 στις: Νοεμβρίου 17, 2015, 18:06 »
Κριμα, ολοκληρη Αθηνα και να μη μπορω να βρω ενα γνησιο kayfun :(
Να ρωτησω κατι αλλο φιλε μου απο εκει που μου ειπες υπαρχει περιπτωση να χρεωθω και εξοδα αποστολης ή καποιο επιπλεον ποσο λογω οτι θα μου το στειλουν?
Σε ρωταω γιατι η τσεπη μου μεχρι 60 ευρω διαθετει μαξιμουμ αυτη τη στιγμη.


Πάνω από 30ε είναι δωρεάν τα μεταφορικά αλλά για αντικαταβολή +3ε (αν πληρώσεις με paypal ή πιστωτική τα γλυτώνεις). Υπάρχει και στο fabvape.gr που είναι καθαρά eshop. Αν ψάχνεις για κλώνο αλλάζει το πράγμα, παίζει στην zerobacco (κέντρο Αθήνας) από την HCigar (καλός κατά την γνώμη μου, αλλά εννοείται να πας για τον αυθεντικό αν έχεις την οικονομική δυνατότητα)

Αποσυνδεδεμένος dodos

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3791 στις: Νοεμβρίου 17, 2015, 18:21 »
Έχω χαλάσει δύο σετ βιδάκια βάσης. Στην προσπάθεια να βιδώσω (κυρίως στα πιο χοντρά σύρματα), χαλάνε οι κεφαλές. Το ανταλακτικό με τα βιδάκια και τα orings έχει δυο μέσα με αποτέλεσμα να έχω πολλά orings και βιδακια αναπλήρωσης υγρού, αλλά καθόλου αυτά της βάσης. Έχει βρει κανείς λύση για το συγκεκριμένο πρόβλημα; Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος Fanis66

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
  • Ia Khalá! issi-nui Ittataer-tilha Nak thal-ha thus
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3792 στις: Νοεμβρίου 17, 2015, 18:39 »
Με το tiny των ST  δεν εχω κανενα προβλημα. Βεβαια δεν αλλαζω drip tip κ το βγαζω μονο οταν κανει ο ατμοπιιητης μπανια κ για να σκοτπισω το drip tip εσωτετικα.

Χρησιμοποιω το πιονι του five pawns (ειναι με δυο Ο ringακια)

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3793 στις: Νοεμβρίου 17, 2015, 19:12 »
@dodos έχω κλώνο και υποτίθεται ότι δεν έχει την καλύτερη ποιότητα ιδικά στις βίδες τις βάσεις.. Δεν έχω απολύτως κανένα πρόβλημα με καλό κατσαβίδι και όχι με τα μικρά που μας δίνουν δώρο θα σου έλεγα να εστίασης εκεί και όχι στις βίδες

Στάλθηκε από το ALCATEL ONE TOUCH 7041X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

@dodos έχω κλώνο και υποτίθεται ότι δεν έχει την καλύτερη ποιότητα ιδικά στις βίδες τις βάσεις.. Δεν έχω απολύτως κανένα πρόβλημα με καλό κατσαβίδι και όχι με τα μικρά που μας δίνουν δώρο θα σου έλεγα να εστίασης εκεί και όχι στις βίδες
(Image removed from quote.)

Στάλθηκε από το ALCATEL ONE TOUCH 7041X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Στάλθηκε από το ALCATEL ONE TOUCH 7041X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 17, 2015, 19:22 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3794 στις: Νοεμβρίου 17, 2015, 21:30 »
Έχω χαλάσει δύο σετ βιδάκια βάσης. Στην προσπάθεια να βιδώσω (κυρίως στα πιο χοντρά σύρματα), χαλάνε οι κεφαλές. Το ανταλακτικό με τα βιδάκια και τα orings έχει δυο μέσα με αποτέλεσμα να έχω πολλά orings και βιδακια αναπλήρωσης υγρού, αλλά καθόλου αυτά της βάσης. Έχει βρει κανείς λύση για το συγκεκριμένο πρόβλημα; Ευχαριστώ.


Έχω πάρει από Αγγλία βιδάκια M 1.6 X 3 mm ανοξείδωτα με πολύ καλό πάτημα και άλλαξα όλα τα βιδάκια των κλώνων ατμοποιητών.
Ο γνήσιος ΚL+ που έχω όμως δεν έχει πρόβλημα με τα βιδάκια. Είναι μια χαρά.
To λίνκ:

http://www.ebay.com/itm/10-PACK-A2-STAINLESS-POZI-PAN-HEAD-MACHINE-SCREW-POSI-M1-6-M2-M2-5-M3-M4-M5-M6-/221264281377?var=&hash=item338460ff21:m:m_gy-jo-QyZEUQgpMKFnm2w

Έχει πολλές επιλογές. Εσύ διάλεξε την επιλογή M 1.6 X 3 mm και ποσότητα όσο θέλεις. Εγώ είχα πάρει 10 και το μετάνιωσα που δεν πήρα παραπάνω.
Ο Άγγλος έχει 100% Positive feedback (στο ebay) και είναι πολύ γρήγορος. :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279847 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207722 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64971 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173766 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312227 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13523 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124327 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93351 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4090 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1366 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15793 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14566 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias