vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

529 επισκέπτες, 8 χρήστες
Chris66, Tazz, manoslykos, Jorge, dkostas, kostasklf, Koggiot, Tsimio

Twitter

Aspire Nautilus Mini

Αποσυνδεδεμένος alexkdef

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1620 στις: Οκτωβρίου 15, 2016, 19:23 »
[justify]Καλησπέρα σας,[/justify]
[justify]δυστυχώς, παρά τα πολύ θετικά σχόλια που διαβάζω στο συγκεκριμένο νήμα για τον nautilus mini (και εκπλήσσομαι), η εμπειρία μου με τον συγκεκριμένο ατμοποιητή μέχρι στιγμής είναι η χείριστη! Και γιαυτό στράφηκα εδώ μήπως κάνω εγώ κάτι λάθος ή φταίει κάτι άλλο πέρα από τον ατμοποιητή πχ το μοντακι μ.[/justify]

[justify]Χρησιμοποιώ λοιπόν τον aspire nautilus mini με το mod της VapeForward (Vaporflask Stout). Άτμιζα μέχρι προσφάτως υγρό της JoinClub balanced και πλέον δικό μου υγρό (βάση Mist της Atmoslab -δλδ VG σκέτη αραιωμένη με νερο - με αρωμα SOHO της FA).  τα watt περίπου 9-11 max.[/justify]
[justify]To πρόβλημα μου είναι το εξής: σχεδόν καθημερινά βρίσκω την βάση γεμάτη υγρό. Πολλές φορές μου περνάει το υγρό κάτω στον πόλο του MOD. [/justify]
[justify]αποτέλεσμα αυτού είναι να έχω το γνωστό μπουρμπουλίθρισμα. πολλές φορές όταν ανοίγω να καθαρίσω την βάση από το υγρό που έχει στάξει, όταν τα ξαναβιδώνω για να ατμίσω μου αδειάζει το μισό TANK (!!!), πριν προλάβω καν να ατμίσω, από την τρύπα εισαγωγής του αέρα. οπότε ξανακαθαρίζω και πάλι από την αρχή. Αναγκαστικά ποτέ δεν γεμίζω το τανκ παραπάνω από 1 ml γιατί αλλιώς πάει άκλαυτο. Επίσης γενικά σε άκυρες στιγμές και χωρίς να έχω υγρό στην βάση του ατμο, ακούω μπουρμπουλίθρες και μου φτύνει υγρό στο στόμα.. [/justify]
[justify]Τι λάθος μπορεί να κάνω εγω ? Μήπως φταίει το mod το οποίο διαβάζει τις 1.8 αντιστάσεις ως 2.0ohm.??? Η έχω πέσει σε ελαττωματικό nautilo?[/justify]

[justify]Επίσης να αναφέρω ότι πάντα τις καινούργες αντιστάσεις τις ξεκινώ από τα 8 watt και ανεβαίνω το πολύ μέχρι 11 αναλόγως του υγρού βέβαια.[/justify]

[justify]Κάθε βοήθειά σας πολίτιμή! Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!! [/justify]

Αποσυνδεδεμένος efarmostis

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1621 στις: Οκτωβρίου 15, 2016, 20:40 »
Μήπως είναι ελαττωματικές οι αντιστάσεις σου;

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1622 στις: Οκτωβρίου 15, 2016, 20:44 »
Ενα θεμα με τα παχυρευστα υγρα το ειχε ο ναυτιλος απ οτι θυμαμε,δοκιμασε να αλλαξεις ενα ντριπ τιπ για αρχη κ σιγουρα να μην τον γεμιζεις μεχρι πανω.

Αποσυνδεδεμένος alexkdef

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1623 στις: Οκτωβρίου 16, 2016, 02:00 »
Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας! 
Μήπως είναι ελαττωματικές οι αντιστάσεις σου;
κοίτα τις αντιστάσεις που έχω τώρα τις πήρα από fasttech τις αυθεντικές αλλά και παλιότερα που έπαιρνα από διάφορα ελληνικά μαγαζιά παρόμοια συμπεριφορά είχαν !!  Θα δοκιμάσω να αγοράσω πάλι από μαγαζί ελληνικό να δω μήπως έτυχε απλά να πέσω σε μαπα παρτίδα.
Ενα θεμα με τα παχυρευστα υγρα το ειχε ο ναυτιλος απ οτι θυμαμε,δοκιμασε να αλλαξεις ενα ντριπ τιπ για αρχη κ σιγουρα να μην τον γεμιζεις μεχρι πανω.
Drip tip εννοείς το επιστόμιο? Αν ναι έχω αλλάξει, έχω του kayfun v4. Επίσης όπως είπες δεν το γεμίζω μέχρι επάνω γιατί αλλιώς μου το αδειάζει από τις εισαγωγές του αέρα!.. 
Να κάνω μια ερώτηση. Το κάτω μέρος το βιδώνετε τέρμα όταν γεμίσετε το υγρό ? Γιατί εγώ το βιδώνω ίσα ίσα μέχρι να πιάσει το κάτω λαστιχάκι και μισή στροφή παραπάνω γιατί αλλιώς μετά δεν ξεσφίγγει ευκολά. Αυτά τα έλαβα ως οδηγίες από το μαγαζί που αγόρασα τον ατμο. Μήπως δλδ επειδή δεν το σφίγγω τέρμα περνάει το υγρό από την πάνω μεριά της αντίστασης και γιαυτό έχω τόση διαρροή ???

Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1624 στις: Οκτωβρίου 16, 2016, 02:03 »
βιδωσε το τερμα.απλα βρεξε λιγο το λαστιχακι με το υγρο για να γλιστραει.
προφανως χανει απο καπου την πιεση ο θαλαμος κ παθαινεις οτι παθαινεις.

Αποσυνδεδεμένος thekal

  • **
  • 272
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1625 στις: Οκτωβρίου 16, 2016, 16:59 »
Οτι λέει ο φίλος απο πάνω, τσέκαρε και το επάνω oring , αυτό όταν βιδώνεις το επάνω δαχτυλίδι.
Επισης, ατμισε σε μεγαλύτερη τρύπα αέρα, και μη ρουφας με δύναμη, αργά και μακροσυρτα.

Αποσυνδεδεμένος christosagr

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1626 στις: Οκτωβρίου 16, 2016, 20:32 »
ποσο εχει αυτος ο ατμοποιητης

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1627 στις: Οκτωβρίου 16, 2016, 20:36 »
Αν κ παλιος,θα τον βρεις απο 30 εως 35ε,παιζουν οι τιμες στα καταστηματα.

Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1628 στις: Οκτωβρίου 18, 2016, 11:37 »
Μετά από ένα χρόνο χρήσης έχει σφίξει πάρα πάρα πολύ η τζούρ του ναυτίλου...Τον έχω καθαρίσει 2 φορές,και τις τρυπούλες εισαγωγής αέρα,δεν έχω αφήσει κάποιο κομματάκι μέσα του,του έχω αλλάξει αντίσταση...Δεν είναι ιδέα μου γιατί έχω δοκιμάσει και από 2 αλλους τους δικούς τους ναυτίλους και αυτοί έχουν δοκιμάσει τον δικό μου....Έχει ξανασυμβεί σε κανέναν?
Εγώ πιστεύω πως ίσως έχει στραβώσει κάτι το οποίο δεν το βλέπω..

Αποσυνδεδεμένος STALKER

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1629 στις: Οκτωβρίου 18, 2016, 12:14 »

Αποσυνδεδεμένος Tzoban

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1630 στις: Οκτωβρίου 18, 2016, 21:51 »
παντως η βαση του ναυτιλου κανει 15 ευρω και τα oring  0.70 λεπτα το καθενα.Ειναι αμαρτια να τον πεταξεις....πιστευω οτι η βαση ειναι ελατωματικη........

Αποσυνδεδεμένος Niemand

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1631 στις: Οκτωβρίου 18, 2016, 23:45 »
Σίγουρο πάντως είναι πως ότι και αν είναι δεν χαρακτηρίζει τον Ναυτίλο.
Αν όντως δεν κάνεις εσύ κάτι λάθος, είναι το κομμάτι ελλαττωματικό.
Εγώ το μόνο παράπονο που έχω από τον Ναυτίλο είναι ότι γεμίζει από κάτω, είναι και μικρός και είσαι όλο βίδωνε/ξεβίδωνε.

Αποσυνδεδεμένος ahill2

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1632 στις: Οκτωβρίου 22, 2016, 01:24 »
Καλησπέρα,πρίν 3 μέρες άρχισε να μου βγάζει καμένο η τελευταία αντίσταση που είχα στα 1.8 οπότε πήγα να αγοράσω άλλες,στο μαγαζί μου είπαν ότι είχαν αντιστάσεις και στα 1.2 πράγμα που βρήκα παράξενο γιατί εγώ ήξερα μόνο για τις 1.6 και 1.8 ,τέλος πάντων για να μην πολυλογό πήρα μια 1.2 να την δοκιμασω και ενώ μου βελτίωσε την γεύση στο υγρό που ατμίζω εκεί που έκανα μέχρι και πνευμονικές και ντουμάνια να γουστάρω με τον ναυτίλο μου τώρα αν τραβήξω ακόμα και κανονικές πνίγομαι (το υγρό είναι με 100%vg castle long κλώνος) ά να μην ξεχάσω το δουλεύω σε ένα eleaf istick 20(ναι ακόμα ζεί) και ρυθμίζω τα watt.
Ακόμα και στα 8 watt με πνίγει (ούτε κουβέντα για 10-15 watt) ξέρει κανείς το γιατί?έχει συμβεί σε άλλους?

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1633 στις: Οκτωβρίου 22, 2016, 01:29 »
Mηπως επειδη ειναι high vg το υγρο και δεν τροφοδειται επαρκως η αντισταση.
εκτος αν θελει επιπλεον γκαζι να δωσεις στο στικακι και να ανοιξεις στο μεγιστο τον αερα του ναυτιλου.

Αποσυνδεδεμένος metalergr

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
    • mobilescoupons
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1634 στις: Νοεμβρίου 06, 2016, 20:57 »
Σορρυ για το off topic, 
Θα ήθελα να μου πείτε αν γνωρίζετε ,αν οι κεφαλές του Nautilus mini (bvc), είναι συμβατές με τον Eleaf Melo 2.

Ευχαριστώ!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8329 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180632 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33966 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536263 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59786 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237481 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 586 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15646 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136133 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085327 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35417 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10249 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12