vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Καφε Γλωσσα

Αποσυνδεδεμένος wsavvaris

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
  • Take it easy, and if she's easy take her twice!!!!
Καφε Γλωσσα
« στις: Απριλίου 08, 2011, 03:45 »
Το παρόν κλειδώθηκε,
Η συνέχεια εδώ:
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα"








Εδω κι μερικες μερες ελαβα καινουργιες γευσεις (cola, mango, cherry, choc mint, choc hazelnut, banana ktl) κι πειραματιζομουν στα υγρα TW (aqueous glycerine - glycerine USP [VG] me <15% deionised water, VG platinum ice 54mg)  8) :)) :D ;) :) ::) :thumpup: :thumpup:

Δοκιμασα ολες τις γευσεις κι ειμουν ευχαριστημενος  μεχρι που ειδα την γλωσσα μου στο καθρευτη σημερα κι επαθα ΣΟΚ! Η μιση μου γλωσσα ειναι καφετι χρωμα!!!!!!!   :wall: :wall: :( :o :confused1: :-[ :hmmm: :'( :thumpdown: :eyesplash: :idiot1: :wall: :wall: :wall: :wall:

Δεν γνωριζω αν φταιει το VG η οι σκουροχρομες γευσεις (κοκα κολα, σοκολατες, μοβ σταφιλλι) κι για αυτο εψαχνα στο φορουμ για απαντηση μα δεν βρηκα!  :confused1:

Εν το μεταξη το βουρτσισμα γλωσας δεν εκανε πολλα,... ακομα καφε η γλωσσα μου!  :wall: :wall: :wall: :idiot1:

Προς το παρον εκοψα τα καινουργια υγρα κι χρησιμοπιω καποια παλια TW Cherry high 18mg που μου ειχε δωσει ο καλητερος μου φιλος απο το σχολειο μια κι αυτος χρησιμοποιει μονο ecopure intellicig rich high ενω εγω τρελενωμαι για ορεες γευσεις.

Ελπιζω να φυγει η καφετιλλα για να δοκιμασω μονο τις ελαφροχρωμες γευσεις. Μιλαμε η κοκα κολα ηταν φοβερη, ειδικα σε συνδυασμο με κερασι!!!!!! κγρρρρρ!!!!!!!! :angry_orange:

Εαν εχετε εμπειρια παρομοια παρακαλω πειτε μου τι να κανω!!!!!!  :respect: :respect: :respect:

Ευχαριστω
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 22, 2016, 19:58 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Καφε Γλωσσα
« Απάντηση #1 στις: Απριλίου 08, 2011, 11:18 »
Τσέκαρε το σε ένα ΩΡΛ μήπως είναι lingua villosa (ακίνδυνο αλλά ίσως θέλει θεραπεία ανάλογα με την αιτία αν δεν είναι απλά χρωματισμός και μάλλον εντελώς άσχετο με το η.τ.)


http://emedicine.medscape.com/article/1075886-overview

Αποσυνδεδεμένος wsavvaris

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
  • Take it easy, and if she's easy take her twice!!!!
Απ: Καφε Γλωσσα
« Απάντηση #2 στις: Απριλίου 08, 2011, 15:08 »
Ακομα τα ιδια,... καπου διαβασα πως γινετε αυτο απο τα χιμικα που εχουν τα κ.τ. κι θα περασει.

Αν δεν μου περασει συντομα παω σε κανα γιατρο.

Αν δεν ξαναγραψω μαλλον ηταν πολυ πιο σοβαρο θεμα,...

Τουλαχιστον γελασαμε κι λιγο,...
 :idiot1: :wall: :-[

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καφε Γλωσσα
« Απάντηση #3 στις: Απριλίου 08, 2011, 18:24 »
Δεν πιστεύω να είναι από τα υγρά του Η.Τ. Κανένας δεν έχει αναφέρει κάτι τέτοιο μετά από ... τόνους κατανάλωσεως. Κάτι άλλο παίζει στην περίπτωσή σου. Αλήθεια, που το διάβασες οτι προέρχεται από τα υγρά???

Αποσυνδεδεμένος wsavvaris

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
  • Take it easy, and if she's easy take her twice!!!!
Απ: Καφε Γλωσσα
« Απάντηση #4 στις: Απριλίου 08, 2011, 20:01 »

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: Καφε Γλωσσα
« Απάντηση #5 στις: Απριλίου 08, 2011, 20:43 »
Εμενα ετσι ακριβως ηταν η γλωσσα μου οταν καπνιζα κτ . Υπεθετα πως ηταν απο τους πολλους καφεδες . 5 μηνες μετα , η γλωσσα μου ειναι κατακοκκινη πινοντας την ιδια ποσοτητα καφε ...

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καφε Γλωσσα
« Απάντηση #6 στις: Απριλίου 08, 2011, 21:03 »
Το διαβασα σε αυτο το λινκ

http://www.e-cigarette-forum.com/forum/general-e-smoking-discussion/173564-brown-tongue-e-juice.html
Το είδα, μπορεί τελικά να είναι και αυτό, πάντως δεν μου έχει τύχει :dontknow:
Μια φορά την πάτησα και έγιμε η γλώσσα μου πορτοκαλί :laugh1: με την οδοντόκρεμα. ΄λλαξα μάρκα και σε 3 μέρες όλα καλά :yes:

Αποσυνδεδεμένος sera

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καφε Γλωσσα
« Απάντηση #7 στις: Απριλίου 09, 2011, 23:33 »
Έχει τύχει και σε μένα. Βέβαια πιο πολύ χρωματισμένη. Αυτή τη στιγμή που γράφω βέβαια είναι πεντακάθαρη. Μάλλον έχει να κάνει και με τον atomizer πάντως. Ή με τη συσκευή ατμίσματος . Εγώ έχω την εντύπωση ότι μου παρουσιάζεται όταν κάνω χρήση του fog.
Θα σας ενημερώσω.
Και ίσως όταν το υγρό είναι με vg.  Μπορεί να είναι και επειδή δεν είχα πιει νερό καθόλου

Αποσυνδεδεμένος wsavvaris

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
  • Take it easy, and if she's easy take her twice!!!!
Απ: Καφε Γλωσσα
« Απάντηση #8 στις: Απριλίου 12, 2011, 13:43 »
ΟΛΑ ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ!!!!!!!  Απο εχθες η γλωσσα ειναι μια εντελος χαρα κι παλι. Επισης σημερα παραλαβα κι το Α2 Μπουλλι ατομαιζερ κι επιστρεφω στο Η.Τ. Δεν θα χρησιμοποιησω τα σκουροχροματισμενα υγρα (κοκα κολα κτλ.) για αρχη. εχω βαλει μεσα 50 σταγονες μπανανα κρεμ που ειναι κιτρινη σε χρωμα κι εχει καλη γευση.

Αποσυνδεδεμένος sotirakos10

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
  • Rock 'n Vape
Απ: Καφε Γλωσσα
« Απάντηση #9 στις: Μαρτίου 20, 2012, 21:08 »
Τελικα παιδια βρηκαμε καμια αιτια που μπορει να συμβαινει αυτο?
Σημερα η γυναικα μου παρατηρησε το ιδιο πραγμα και μου το εδειξε και οντως η γλωσσα της ειναι καφε!
Λετε να ειναι απο το η.τ?

Αποσυνδεδεμένος ktm

  • **
  • 135
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Καφε Γλωσσα
« Απάντηση #10 στις: Μαρτίου 20, 2012, 21:12 »
κάνε ένα πείραμα σταμάτησε λίγο τα υγρά που άτμιζες όταν εντώπισες το πρόβλημα και άσε και λίγο χρονικό περιθώριο και βλέπεις... :) :)

Αποσυνδεδεμένος sotirakos10

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
  • Rock 'n Vape
Απ: Καφε Γλωσσα
« Απάντηση #11 στις: Μαρτίου 20, 2012, 21:16 »
Eδω και αρκετο καιρο μονο ενα υγρο ατμιζει (DIY vg+καραμελα απο atmos lab) οποτε δεν νομιζω να ειναι απο αυτο! :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος ktm

  • **
  • 135
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Καφε Γλωσσα
« Απάντηση #12 στις: Μαρτίου 20, 2012, 21:19 »
τότε καλό θα είναι να πάει σε έναν γιατρό που θα δώσει πιο υπέυθηνες απαντήσεις.... ;) ;) ;) :bye: :bye: :bye:

Αποσυνδεδεμένος andyapos

  • **
  • 183
  • Φύλο: Άντρας
  • ζητειτσι kick στα 80 watt
Απ: Καφε Γλωσσα
« Απάντηση #13 στις: Μαρτίου 20, 2012, 21:26 »
Με λεμόνι έλεγε η γιαγιά μου φευγούν όλα αλλα υπαρχει και το  listerine , μηπως ειναί καραμελόχρωμα ή κατι αντίστοιχο λιπαρό και θέλει απλά τρίψιμο?

Αποσυνδεδεμένος ORIONAS

  • *
  • 30
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καφε Γλωσσα
« Απάντηση #14 στις: Μαρτίου 20, 2012, 21:28 »
Eδω και αρκετο καιρο μονο ενα υγρο ατμιζει (DIY vg+καραμελα απο atmos lab) οποτε δεν νομιζω να ειναι απο αυτο! :dontknow:

Καραμελα ατμιζω κι εγω απο Atmos και δεν ειναι σιγουρα απο το συγκεκριμενο υγρο.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1104030 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 177067 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 605 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22507 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285814 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209691 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68934 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 316017 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15750 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 127133 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95505 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem