vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

71 επισκέπτες, 7 χρήστες
Panokali, Milarepa, Mimhsdr, Ribot, Jorge, manoslykos, hlias bax

Twitter

Yihi SX mini 350J ML class V2

Αποσυνδεδεμένος angeloem

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yihi SX mini 350J ML class V2
« Απάντηση #285 στις: Απριλίου 25, 2016, 02:33 »
καλησπερα παιδια!μιλησατε παραπανω για το external battery tube που παιρνει το μοντακι μια μπαταρια παραπανω αλλα οσο το εψαξα στο ιντερνετ παρατηρησα πως αναγραφουν οτι κανει μονο για το M Class,δε βρηκα πουθενα για το ML,και φανταζομαι δεν ειναι το ιδιο γιατι εχουν διαφορετικα σπειρωματα το  M απο το ML!ξερει κανεις κατι που δεν ξερω?και καποιο link αν υπαρχει να το παραγγειλουμε?

Αποσυνδεδεμένος Pitt

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν θα πεθάνουμε ΠΟΤΕ κουφάλα νεκροθάφτη!
Απ: Yihi SX mini 350J ML class V2
« Απάντηση #286 στις: Απριλίου 30, 2016, 17:26 »
Παίδες όταν αλλάζετε μπαταρία σας κρατάει τις ρυθμίσεις?  Τώρα τελευταία, μία τις κρατάει και μία όχι και αυτό με προβλημάτισε.  Χρησιμοποιώ τις Sony vtc5, και πάντα η αλλαγή γίνεται μόλις φτάσει η μπαταρία στα 3.4V και αφού πρώτα το κλείσω (system off). 

ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!! 

Αποσυνδεδεμένος manosfzr

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yihi SX mini 350J ML class V2
« Απάντηση #287 στις: Μαΐου 02, 2016, 23:52 »
αν και δεν το δουλεύω πολύ , καμιά δεκαριά μπαταριές έχω κάνει , δεν μου έχασε ποτέ τις ρυθμίσεις και ελπίζω  να μην έχω κανένα θέμα στο μέλλον   :D

Αποσυνδεδεμένος Ηρακλης

  • ***
  • 591
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιωργος
Απ: Yihi SX mini 350J ML class V2
« Απάντηση #288 στις: Μαΐου 03, 2016, 00:44 »
 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ...  Εγώ το χρησιμοποιώ πολλη συχνά δεν το έκανε ποτέ αυτό Pitt μάλλον κάτι δεν πάει καλά ...έκανες μήπως αναβάθμιση ? ;)

Αποσυνδεδεμένος makos

  • **
  • 171
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yihi SX mini 350J ML class V2
« Απάντηση #289 στις: Μαΐου 03, 2016, 01:01 »
καλησπερα παιδια!μιλησατε παραπανω για το external battery tube που παιρνει το μοντακι μια μπαταρια παραπανω αλλα οσο το εψαξα στο ιντερνετ παρατηρησα πως αναγραφουν οτι κανει μονο για το M Class,δε βρηκα πουθενα για το ML,και φανταζομαι δεν ειναι το ιδιο γιατι εχουν διαφορετικα σπειρωματα το  M απο το ML!ξερει κανεις κατι που δεν ξερω?και καποιο link αν υπαρχει να το παραγγειλουμε?
εχει καποιος extension tube και βγαινει με αυτο εξω απο το σπιτι?

Αποσυνδεδεμένος Pitt

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν θα πεθάνουμε ΠΟΤΕ κουφάλα νεκροθάφτη!
Απ: Yihi SX mini 350J ML class V2
« Απάντηση #290 στις: Μαΐου 03, 2016, 11:56 »
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ...  Εγώ το χρησιμοποιώ πολλη συχνά δεν το έκανε ποτέ αυτό Pitt μάλλον κάτι δεν πάει καλά ...έκανες μήπως αναβάθμιση ? ;)

Ναι,  είμαι με την τελευταία αναβάθμιση. Θα πάω  μια βόλτα μες την βδομάδα απο vapeland που το πήρα να τους το δείξω.  Ελπίζω μόνο να γνωρίζουν και να μη πέσω σε κανέναν άσχετο😝 

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!! 

Αποσυνδεδεμένος angeloem

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yihi SX mini 350J ML class V2
« Απάντηση #291 στις: Μαΐου 04, 2016, 01:34 »
εχει καποιος extension tube και βγαινει με αυτο εξω απο το σπιτι?
δε νομιζω να εβγαινα εξω απο το σπιτι με το extension tube εκτος αν πηγαινα για τενις,παρ ολα αυτα θα ηταν μια παρα πολυ καλη πληροφορια αν ηξερε καποιος να μας πει οτι υπαρχει για οποιον θελει η δυνατοτητα αυτη να εχει την εξτρα ισχυ στον καναπε του!δε ξερω για αλλους αλλα εμενα θα με ενδιεφερε να εχω την επιλογη να ντριπαρω αν χρειαστω σε πολλα βατ με αυτο το μοντακι και να μη χρειαζεται να εχω ενα ακομα με διπλη μπαταρια μονο και μονο για την ισχυ του!

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Yihi SX mini 350J ML class V2
« Απάντηση #292 στις: Μαΐου 04, 2016, 11:49 »
[justify]@Pitt, καλημέρα και χρόνια πολλά. Αν έχεις πάρει επίσημη απάντηση για το πρόβλημα θα μ' ενδιέφερε να μάθω. Μέχρι τώρα γνωρίζω πως δεν τις χάνει ποτέ, χωρίς να σκέφτομαι καθόλου το θέμα: μπαταρία εντός ή εκτός (ακόμα και για πολλές ημέρες ή και βδομάδες). Αν κάποιος φίλος ηλεκτρονικός γνωρίζει κάτι περισσότερο θα είχε ενδιαφέρον να μάθουμε.[/justify]

Παίδες όταν αλλάζετε μπαταρία σας κρατάει τις ρυθμίσεις?  Τώρα τελευταία, μία τις κρατάει και μία όχι και αυτό με προβλημάτισε.  Χρησιμοποιώ τις Sony vtc5, και πάντα η αλλαγή γίνεται μόλις φτάσει η μπαταρία στα 3.4V και αφού πρώτα το κλείσω (system off).

ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!


Αποσυνδεδεμένος rivol

  • **
  • 194
  • Φύλο: Άντρας
  • Αλέξης
Απ: Yihi SX mini 350J ML class V2
« Απάντηση #293 στις: Μαΐου 04, 2016, 13:00 »
Μου το έκανε μια φορά και αυτό που παρατήρησα είναι ότι αυτό συμβαίνει όταν την ώρα που βάζεις το καπάκι και ξεκινάς να το βιδώνεις κάνει για πρώτη φορά επαφή και ανάβει το μοντάκι, αν για κάποιο λόγο δεν πιάσουν τα σπειρώματα με την πρώτη και σβήσει και ξανά ανάψει τότε μπορεί να συμβεί.
Μου έχει τύχει να αλλάξω μπαταρία και να βρεθώ από τα 15 watt που ατμίζω στα 50 watt  αλλά από τότε που προσέχω να μην αναβοσβήνει την ώρα που τοποθετώ την μπαταρία δεν ξαναείχα πρόβλημα.

Αποσυνδεδεμένος stelaras

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yihi SX mini 350J ML class V2
« Απάντηση #294 στις: Μαΐου 06, 2016, 00:07 »
Παίδες όταν αλλάζετε μπαταρία σας κρατάει τις ρυθμίσεις?  Τώρα τελευταία, μία τις κρατάει και μία όχι και αυτό με προβλημάτισε.  Χρησιμοποιώ τις Sony vtc5, και πάντα η αλλαγή γίνεται μόλις φτάσει η μπαταρία στα 3.4V και αφού πρώτα το κλείσω (system off).

ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!

Ακριβώς όπως είπε και ο φίλος νωρίτερα.
Αυτό το πρόβλημα το παρουσιάζει όταν κατά την αλλαγή τις μπαταρίας κάνει μια φορα επαφή η μπαταρία και την ώρα που πάει να άνοιξη και να φόρτωση τις ρύθμισις που έχουμε κοπή το ρεύμα, δηλαδή δεν κάνει επαφή η μπαταρία μας. Εκείνη την στιγμή δηλαδή που πάει να φόρτωση τις αποθηκευμένες ρύθμισις του κόψουμε ξαφνικά το ρεύμα, μην κάνοντας σωστά επαφή η μπαταρία.

Αν την ώρα που βάζετε την μπαταρία προσέχετε να βιδώσει κατευθείαν δεν θα έχετε ποτε μα ποτε τέτοιο πρόβλημα με τις αποθηκευμένες ρηθείσης σας.
Ακόμα και να μην πιάσουνε τα πασα, αν κράτησης με ένα δάχτυλο το καπάκι τις μπαταρία πατημένο μέσα και μετά το βιδώσεις δεν θα έχεις πρόβλημα.

Το MOD δεν έχει κανένα απόλυτος πρόβλημα, απλά είναι ένα κουσουράκη του που μου έχει κάνει πολύ μεγάλη εντύπωση που δεν είχε αναφερθεί μέχρι τώρα.

Αποσυνδεδεμένος manosfzr

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yihi SX mini 350J ML class V2
« Απάντηση #295 στις: Μαΐου 06, 2016, 13:56 »
Παρατηρώ οτι η μπαρα της μπαταρίας δεν ειναι σταθερή και ανεβοκατεβεί ελάχιστα σε κατάσταση αναμονής , οτι μπαταρια και να βαλω . μου το εκανε με το προηγούμενο το firm το κανει και με το τελευταίο . το έχει και  αλλος αυτο το θεματακι ??

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Yihi SX mini 350J ML class V2
« Απάντηση #296 στις: Μαΐου 06, 2016, 14:27 »
[justify]@stelaras, καλησπέρα. [/justify]
[justify]Μία ερώτηση βρε παιδιά: αν βγάλω μπαταρία, π.χ. για 48 ώρες, και κατόπιν την τοποθετήσω με σωστό κλείσιμο, θα χάσω τίποτα από τις δικές μου ρυθμίσεις; [/justify]


Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: Yihi SX mini 350J ML class V2
« Απάντηση #297 στις: Μαΐου 06, 2016, 15:05 »
Παρατηρώ οτι η μπαρα της μπαταρίας δεν ειναι σταθερή και ανεβοκατεβεί ελάχιστα σε κατάσταση αναμονής , οτι μπαταρια και να βαλω . μου το εκανε με το προηγούμενο το firm το κανει και με το τελευταίο . το έχει και  αλλος αυτο το θεματακι ??
Το κάνει πάντα αυτό μην σε αγχώνει.Είναι φυσιολογικό.

Αποσυνδεδεμένος Pitt

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν θα πεθάνουμε ΠΟΤΕ κουφάλα νεκροθάφτη!
Απ: Yihi SX mini 350J ML class V2
« Απάντηση #298 στις: Μαΐου 06, 2016, 16:45 »
Μου το έκανε μια φορά και αυτό που παρατήρησα είναι ότι αυτό συμβαίνει όταν την ώρα που βάζεις το καπάκι και ξεκινάς να το βιδώνεις κάνει για πρώτη φορά επαφή και ανάβει το μοντάκι, αν για κάποιο λόγο δεν πιάσουν τα σπειρώματα με την πρώτη και σβήσει και ξανά ανάψει τότε μπορεί να συμβεί.
Μου έχει τύχει να αλλάξω μπαταρία και να βρεθώ από τα 15 watt που ατμίζω στα 50 watt  αλλά από τότε που προσέχω να μην αναβοσβήνει την ώρα που τοποθετώ την μπαταρία δεν ξαναείχα πρόβλημα.
 
Το τέσταρα και εγώ και όντως εκεί οφείλεται. Δεν το είχα παρατηρήσει...  Στο κατάστημα που ρώτησα πάντως μου είπαν ότι είναι φυσιολογικό να τις χάνει τις ρυθμίσεις,  ότι ναι είναι δηλ... Δεν το συνέχισα μιας και είδα από εδώ την αιτία του θέματος. 
Σημαντικό κουσούρι πάντως  αυτό για την αξία του! Τεσπα... Θα δείξει ο χρόνος αν θα μας φανερώσει και άλλα... 

Αποσυνδεδεμένος jazzy-j

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yihi SX mini 350J ML class V2
« Απάντηση #299 στις: Μαΐου 06, 2016, 20:55 »
καλησπερα μολις το αγορασα μεταχειρισμενο αλλα αριστο εχω μπερδευτει με το μρνου.τι μου πρτεινετε για κανθαλ το εχω στο novise μηπως να το γυεισω στο στανταρ και σε πιο m1 m2 m3?
το μονο προβλημα ειναι οτι στο phenomenon μου ανωκατεβαζε  τα ωμ και τα βολτ αν βαλω επανω  subtank ολα οκ
γενικοτερα που να το ριθμισω ευχαριστω

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 222 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 187 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20871 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281690 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207970 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66126 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174797 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313016 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14466 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124925 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93656 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4236 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix