vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

397 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, manoslykos, lagoudakis, Jorge, tibolaso, bakoulini, face7off

Twitter

Υγρά Five Pawns

Αποσυνδεδεμένος iPant

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1590 στις: Οκτωβρίου 23, 2015, 00:14 »
Φρέσκα αποτελέσματα αναλύσεων για τα Five Pawns στις 19/10, δημοσιευμένα από την ίδια την εταιρεία


http://fivepawns.com/4q-2015-test-results/


Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1591 στις: Οκτωβρίου 23, 2015, 09:54 »
Αγόρασα εχθές ένα μπουκάλι SS για να το δοκιμάσουμε με τη σύζυγο στους ατμοποιητές μας.
Οι δοκιμές έγιναν κυρίως σε kf4 & kl+ και κατά δεύτερο λόγο στο φαινόμενο.
Η γεύση του υγρού είναι εξαιρετική στην απόδοση των αρωμάτων του, αλλά και εγώ και η σύζυγος το βρήκαμε πολύ μπουχτιστικό. Τα αρώματα δημιουργούν κορεσμό μετά από 2-3ml άτμισμα.
Από χτύπημα έχει ικανοποιητικό αλλά όχι κάτι το ιδιαίτερο (το πήρα σε 12άρι για να μπορώ να το σπάσω με βάση).
Σήμερα το πρωί το αραίωσα με 30ml βάση 50/50 και το έχω στη μαγνητική ανάδευση. Το απόγευμα θα ξαναδοκιμάσουμε το αποτέλεσμα.

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1592 στις: Οκτωβρίου 23, 2015, 12:33 »
thebetpoter θα ηθελα επισης αν μπορεις να μας πεις πως αποδιδουν τα υγρα με την αραιωση και με ποιον απο τους 3 ατμο σου τα ευχαριστηθικες περισσοτερο!

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1593 στις: Οκτωβρίου 23, 2015, 12:47 »
Να τον προσέχεις αυτόν τον...the bet. Είναι ο θείος του Ηarry...
teo77, thenetpoet, λίγη πλακίτσα.... :D

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1594 στις: Οκτωβρίου 23, 2015, 12:54 »
χαχα ατιμο typing!!εχεις δικιο μην αποκαλυψουμε στο κοινο την μαγικη του φυση και μας μετατρεψει σε κουκουβαγιες!!

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1595 στις: Οκτωβρίου 23, 2015, 16:33 »
Εννοείται θα γράψω τις εντυπώσεις μας με την αραίωση.
Σκέτο πάντως μετά από 2ml με φλόμωσε σε σημείο να νοιώθω ότι έχω κολυμπήσει ολόκληρος μέσα σε φραουλοβούτυρο. Δεν είμαι και των φρουτένιων γενικά...

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1596 στις: Οκτωβρίου 24, 2015, 18:52 »
Μετά την αραίωση με βάση, έγιναν οι δοκιμές σε kl+ & k4.
Εχει φύγει πλέον αυτή η εντονότατη κρέμα και απολαμβάνω μια απαλή κρεμώδη φράουλα.
Νομίζω ότι έτσι μόνο θα το ατμίζουμε με τη σύζυγο στο εξής γιατί έχουμε και το γευστικό αποτέλεσμα που μας ευχαριστεί αλλά και 60ml στην τιμή των 30 :)
Η βάσεις vg & pg που χρησιμοποίησα ήταν από Σύνδεσμος ΑΕ (φαρμακείου) χωρίς καμία επιπλέον αραίωση.
Ειδικά η συγκεκριμένη vg επειδή είναι χωρίς αραίωση, βοηθάει τα γλυκά υγρά να διατηρήσουν την γλυκιά τους γεύση μετά το σπάσιμο με βάση.

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1597 στις: Οκτωβρίου 24, 2015, 20:14 »
στο φαινομενο δεν δοκιμασες να δουμε διαφορες με καιφουν?

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1598 στις: Οκτωβρίου 24, 2015, 21:17 »
Οχι ακόμα γιατί πρέπει να του αλλάξω βαμβάκι και αντίσταση :)

Αποσυνδεδεμένος vimana

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
    • UCA coin
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1599 στις: Οκτωβρίου 28, 2015, 11:37 »
Πριν λίγες μέρες είδα την παρουσίαση του Symmetry. Ο Gewre είπε εξαρχής ότι σε όσους το υγρό φαίνεται ακριβό, καλύτερα να μη συνεχίσουν να βλέπουν το βίντεο γιατί δεν απευθύνεται σ' αυτούς! Ακούστηκε λίγο προσβλητική η φράση εκείνη τη στιγμή, αλλά όταν πήρα το υγρό, τότε κατάλαβα πόσο δίκιο είχε  :thumpup: 
Μιλάμε για ένα ιδιαίτερο υγρό, με πολύ εκλεπτυσμένη γεύση, για ακριβά γούστα ναι, που όμως αξίζει τα λεφτά του. Γενικότερα θα έλεγα ότι η φιλοσοφία "ό,τι πληρώνεις παίρνεις" επαληθεύεται ξανά.

Αποσυνδεδεμένος tsabasid

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1600 στις: Οκτωβρίου 28, 2015, 11:46 »
Προσβλητικό δε θα το λεγα. Απλά κάθε φορά όπως με τα περισσότερα ακριβά ατμιστικα είδη, γίνεται χαμός μέ το θέμα τιμής. Οπότε πιστεύω ήταν κάτι σαν disclaimer.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Anubis

  • **
  • 486
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1601 στις: Οκτωβρίου 28, 2015, 11:50 »
Φρέσκα αποτελέσματα αναλύσεων για τα Five Pawns στις 19/10, δημοσιευμένα από την ίδια την εταιρεία


http://fivepawns.com/4q-2015-test-results/

τα insignia series ειναι 50/50 αλλα χωρις διακετυλιο και μειωμενo  ακετυλοπροπιονύλιο αν καταλαβα σωστα.. :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1602 στις: Οκτωβρίου 28, 2015, 12:12 »
Αυτή τη φράση την πρωτοχρησιμοποίησε ο Busardo στο πρώτο review του για τα FP. Συγκεκριμένα "Ακούγονται πολλά για την τιμή τους. Σταματήστε να γκρινιάζετε και απλά μην τα αγοράσετε. Κανείς δεν σας αναγκάζει".

Το έχω πει και στο παρελθόν και το επαναλαμβάνω: Αν κάποιος τα χρησιμοποιεί για ολοήμερο άτμισμα και ατμίζει τουλάχιστον 3ml την ημέρα, τότε ναι, είναι ακριβά. Αν όμως α) Τα αραιώνει με βάση β) Ατμίζει ένα τανκ αραιά και που σε "σπέσιαλ" καταστάσεις, τότε η τιμή τους είναι παραπάνω από καλή.

Άλλη μια επισήμανση, από προσωπική εμπειρία και στάση προς τα "εκλεκτά" προϊόντα γενικώς, όχι μόνον όσον αφορά τον ατμό: Έστω ότι "Λεφτά υπάρχουν" και μας παίρνει να ατμίζουμε όσο FP θέλουμε χωρίς να μας νοιάζει το κόστος. Κάποια στιγμή θα θέλουμε κάτι σπέσιαλ για μια σπέσιαλ περίσταση. Τι θα ατμίσουμε τότε? Δεν μπορώ να φανταστώ τον εαυτό μου να ατμίζει CLR στο γραφείο, στο δρόμο, το πρωί με τον καφέ ακόμα και αν είχα την οικονομική δυνατότητα να ατμίζω αυτό το αγίασμα κατά δέκα ml τη μέρα, πολύ απλά γιατί μετά χάνει την αξία του. Το πολύ το Κύριε Ελέησον το βαριέται και ο παπάς που λένε... Και δεν έχει να κάνει τόσο με την τιμή, όσο με αυτό που θεωρούμε "το αγαπημένο μας". Ίδιο πράγμα με το φαγητό. Αν τρώγαμε παστίτσιο (τυχαίο παράδειγμα που νομίζω αντιπροσωπεύει μεγάλη πλειοψηφία όμως) επί ένα μήνα σερί, δεν θα θέλαμε να το δούμε στα μάτια μας μετά!

Γνωρίζω ότι σε μια εποχή που τα οικονομικά της πλειοψηφίας είναι σε άθλια κατάσταση, ακόμα και μια τέτοια σπάνια απόλαυση μπορεί να φαντάζει δύσκολη. Το δικό μου το μπουκαλάκι όμως, είτε είναι CL, είτε GM, κρατάει περίπου 45-60 μέρες, οπότε στην ουσία το κόστος ούτε που το αντιλαμβάνομαι (εκτός από τη στιγμή που τα σκάω για να το αποκτήσω - επίπονη στιγμή).

Σχετικά και πάλι με τις ατάκες περί τιμής, θα προτιμήσω την ατάκα που είχα χρησιμοποιήσει εγώ στο review μου, κάπως παραφρασμένη: "Αν δεν έχετε τη δυνατότητα, όχι γιατί σας καταράστηκε ο Θεός αλλά γιατί δεν έχετε δοκιμάσει αρκετά υγρά, να εκτιμήσετε αυτό που προσφέρουν τα συγκεκριμένα, μην τα δοκιμάσετε". Μην με παρεξηγήσετε, δεν θεωρώ ότι πρέπει να είσαι μέλος μυστικής αδελφότητας για να τα εκτιμήσεις. Απλά θεωρώ ότι πρώτα πρέπει να έχει σχηματιστεί μέσα από δοκιμές, μια άποψη για το τι κυκλοφορεί εκεί έξω, και μετά να κρίνουμε κάτι το οποίο διαφημίζεται ως "ανώτερο".

Συγγνώμη που κουράζω και επαναλαμβάνομαι, απλά δυστυχώς ακόμα το μεγαλύτερο κόλλημα με αυτά τα υγρά παραμένει η τιμή.

@Anubis

Τα Insignia δεν είναι κάτι καινούριο. Η εταιρεία απέσυρε πέντε από τα δέκα της υγρά που κυκλοφορούσαν στις σειρές Signature και Mixology και ότι απέμεινε, πήρε την ονομασία Insignia. Θα έρθουν συνολικά πέντε καινούρια τα οποία δεν ξέρω αν θα αποτελέσουν νέα σειρά ή τα Insignia θα γίνουν δέκα. Το πρώτο από αυτά είναι το SS το οποίο ξεκίνησε για Limited Edition αλλά θα παραμείνει. Το τελευταίο φυσικά μπορεί να είναι κόλπο μάρκετιγκ, προσωπικά δεν το πιστεύω καθώς κάθε υγρό που θα βγάζει η εταιρεία, καλό ή κακό, θα γίνεται άμεσα Best Seller τουλάχιστον για λίγο (αν είναι κακό). Για την έλλειψη DC και τη μείωση του AP, πολύ πιθανόν να άλλαξαν τις συνταγές. Γι αυτούς που τους ενδιαφέρει η ύπαρξη και σε τι βαθμό αυτών των ουσιών, είναι καλά νέα. Εγώ ελπίζω απλά να μην χάλασε η γεύση...

Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1603 στις: Οκτωβρίου 30, 2015, 00:10 »
Τσιγάρα : 2 πακέτα ,7 ευρώ, 210 τον μήνα
Cl  5 μπουκαλάκια τον μήνα max ,125 ευρώ
Κέρδος σε ευρώ περίπου 100
Κέρδος σε υγεία , ανεκτίμητο (αν εξαιρέσεις το διακετυλιο :-p )


Στάλθηκε από το SM-G800F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1604 στις: Οκτωβρίου 30, 2015, 02:19 »
Πήρα το πρώτο μου castle long,περισοτερο μου άρεσε το grandmaster αλλά είπα να πάρω το castle για να το εξερευνήσω να δω τι βρίσκετε όλοι. Δεν θα πω την άποψη μου γιατί δεν το έχω δοκιμάσει σε επισκευασιμο και μπορεί να μην πήρα καλά τη γεύση άλλωστε είμαι καινούριος και ίσως δεν έχω καθαρίσει απο το τσιγάρο οποτε θα το αφήσω λίγο στην άκρη δεν βιάζομαι. Δεν παθαίνει κάτι αν περάσει Κάνας μήνας φαντάζομαι έτσι ; Δεν ενόω να χαλάσει απλά λέω αν χαλάει η γεύση κάπως


Sent from my iPad using Tapatalk

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1813 279218 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:08
από Xxristos
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207343 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64445 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173493 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311368 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13246 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124095 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93149 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3983 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1235 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15677 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14430 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias