vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

373 επισκέπτες, 7 χρήστες
aalex, dkostas, Milarepa, Xxristos, camber, Αράπης, gigelis78

Twitter

Υγρά Five Pawns

Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1185 στις: Ιουνίου 25, 2015, 23:53 »
 Επιτέλους κατάφερα να δοκιμάσω και εγώ κάποια απο τα υγρά της εταιρείας! Δεν θα πω πολλά γιατί δεν αγόρασα κάποιο απο αυτά, όχι γιατί θεωρώ οτι δεν αξίζουν τα χρήματα αλλά αντιθέτως γιατί θεωρώ οτι αξίζουν να ατμίζονται σε καλούς επισκευάσιμους και θεώρησα οτι θα τα χαραμίσω εαν τα βάλω στον Ναυτίλο και τον Δέλτα. Μόλις πάρω στα χέρια Καυφούνη και μάθω να τον στήνω καλά τότε θα μπούνε μέσα. Η ποιότητα και η πολυπλοκότητα των υγρών είναι εμφανή απο την πρώτη τζούρα δικαίως ο ντόρος που γίνεται πιστεύω! Κατα σειρά προσωπικής προτίμησης λοιπόν, απο αυτά που δοκίμασα είναι:

Grandmaster (μην βαράτε, μου άρεσε περισσότερο απο το CL)
Castle Long
Gambit
Lucena
Queenside (δεν ενθουσιάστηκα ιδιαίτερα)

Δυστυχώς το Reserve και τα υπόλοιπα δεν ήταν διαθέσιμα αλλά χαίρομαι που επιτέλους κατάφερα να δοκιμάσω έστω αυτά..

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1186 στις: Ιουνίου 26, 2015, 00:54 »

Θα συμφωνήσω μαζί σου το CLR είναι όντως κορυφή(είναι η επόμενη αγορά όταν ξαναπληρωθώ ;D ) αλλά και το καθένα υγρό έχει κάτι ξεχωριστό να δώσει.........Apollo να δούμε που θα βρούμε....μεταχειρισμένο...γιατί 98 ευρώ πολλά άσε που έχω διαβάσει κάποιοι να γράφουν οτι ο magma είναι καλύτερος απ τον apollo εν συγκρισει το κοστος,την ευκολία στησίματος & τη γεύση.Πάντως ο magma είναι ο μόνος ατμοποιτής απ οσους έχω δοκιμάσει για τον οποίο μονο θετικά έχω να λέω...


Εννοείται ότι κάθε υγρό είναι ξεχωριστό, έχω αναφέρει πχ ότι το queenside ήταν πολύ ευχάριστη έκπληξη για μένα.  Όσον αφορά τον apollo, για το κόστος δεν μπορώ να σου πω κάτι, ο καθένας κουμάντο στην τσέπη του δεν το συζητώ (άλλωστε και εγώ μεταχειρισμένο τον πήρα) αλλά επειδή δοκίμασα magma, θα σου πω ότι τον κράτησα 3 μέρες.  Κάνενα από τα υγρά μου δεν είχε την γεύση που έπαιρνα από τον apollo και ειδικά στα FP.  Προσωπική άποψη πάντα έτσι;  :D

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1187 στις: Ιουνίου 26, 2015, 09:43 »
Apollo δεν έχω δοκιμάσει, αλλά συγκρίνοντας τον magma με τους υπόλοιπους ντριπερ και τανκάτους που έχω, θα έλεγα ότι είναι αξιοπρεπέστατος αλλά όχι κάτι το ιδιαίτερο από γεύση.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1188 στις: Ιουνίου 26, 2015, 11:00 »
Με την επιφύλαξη του ότι δεν έχω δοκιμάσει ακόμα eviva-D, μπορώ να πω ότι αν ποτέ μου αποφάσιζα να πάρω dripping ατμοποιητή, αυτός θα ήταν ο Apollo. Από πιόνια, μόνο το Grandmaster έχω δοκιμάσει εκεί και από όσους drippers το δοκίμασα, μόνο ο Apollo το απέδωσε όπως του πρέπει.

Μάρτυς μου ο renesis ο οποίος με είχε εκπλήξει ευχάριστα με μία τέτοια τζούρα, όταν ακόμα περιέφερε το σαρκίον του στην Κέρκυρα!

Αποσυνδεδεμένος SpSP

  • *
  • 78
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1189 στις: Ιουνίου 26, 2015, 12:50 »
Δοκιμές CL & CLR σε Sofia, Eviva, Magma, Aris, Kayfun Lit plus, Kaygun 4, Phenomenon, προσωπικά δεν έχω πάρει καλύτερη γεύση απο οτι στον Apollo και στον Calix. Απλά στον Apollo μάλλον προτιμώ το Fiber Freaks απλά γιατί έχει μεγαλύτερη απορρόφηση.


Το χειρότερο όμως ρε παιδιά είναι το τελευταίο καιρό οτι μου έχουν τελειώσει οι δικαιολογίες στην γυναίκα μου γιατί ξοδεύω 40 ευρώ για υγρό, CLR. Προβλέπω οι FP να μου στέλνουν μήνυμα "οι γυναίκας σας μόλις σας χώρισε για υπερβολική κατανάλωση CLR" η ομάδα των FP σας εύχεται καλό άτμισμα  :laugh1:
[size=78%]  [/size]

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1190 στις: Ιουνίου 26, 2015, 12:52 »
Το θέμα δεν είναι αν ξοδεύεις 40 ευρώ για CLR αλλά πόσο συχνά τα ξοδεύεις :)

Αποσυνδεδεμένος billcrx

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
  • To understand is to be...
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1191 στις: Ιουνίου 26, 2015, 13:20 »
Το θέμα είναι οτι έχουμε καταστραφεί οικονομικά με τα FP   :))
Και από αυτά που λέτε πάω καρφωτός για Apollo δηλαδή.....κανείς (τρελός που να μην το θέλει άλλο ή να το έχει κοψει τελείως το ητ ) που να τον πουλάει παιδιαααα.. :angel: .
Αλήθεια τα προβλήματα που είχε ο Apollo με τις διαρροές λύθηκαν οριστικά με το airless ring ???

Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1192 στις: Ιουνίου 26, 2015, 13:31 »
Εγώ προσωπικά έχω θέσει ένα όριο 10 ημερών(το οποίο θα προσπαθήσω να το αυξήσω) από τη στιγμή που θα τελειώσει το μπουκαλάκι Grandmaster που έχω, μέχρι να πάρω το επόμενο. Και βέβαια προσπαθώ όσο μπορώ να κάνω μεγάλα διαλείμματα μέσα στη μέρα με άλλα υγρά. Πάντα βέβαια μετά από πολυήμερη αποχή από Grandmaster καταλήγω σε υπερβολικές συμπεριφορές τύπου να φιλάω το μπουκαλάκι(έχει συμβεί μετά από την πρώτη τζούρα προερχόμενος απο πολυήμερη αποχή).

Αποσυνδεδεμένος SpSP

  • *
  • 78
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1193 στις: Ιουνίου 26, 2015, 13:54 »
@thenetpoet
Δυστυχώς ένα 30ml την εβδομάδα, βία 9 ημέρες αν παίξω με Apollo άλλο υγρό. Οπότε άστο πάω άπατος :laugh1:  Έχω καταντήσει να αλλάζω βαμβάκι κάθε 2 ημέρα.


@billcrx
Εγώ καμία διαρροή με το airless πάντως


@VleeMP
Καλή τύχη στην αύξηση ορίου αδελφέ

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1194 στις: Ιουνίου 26, 2015, 17:54 »
Εγώ πάντως σώθηκα με CL αραιωμένο 50%...
Μια άλλη εκδοχή είναι να πας σε dripper (leo) με κεραμικό. Θα είσαι στα 10W και με ελάχιστη κατανάλωση σε υγρό.
Και sofia επίσης τώρα που το σκέφτομαι...

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1195 στις: Ιουνίου 26, 2015, 19:12 »
Οχι ντρίπερς με πνευμονικές στα πιόνια παιδιά. Όχι λέω και να με συμπαθά ο ποιητής  ;) Αν και αμερικάνικα (βλέπε cloud chasers), αυτά τα υγρά φτιάχτηκαν για τους τζέντλεμαν του ατμίσματος. Φτιάχτηκαν για mouth-2-lung, για τσιγαρίσια (πόσο άσχημο ακούγεται σαν λέξη να πάρει) τζούρα. Για τσιγαρίσιο ντριπ τιπ. Ναι. Δεν πήρα ομορφιά ούτε στον Magma, ούτε στον Marquis. Γι αυτό έστω κι αν δεν δοκίμασα, πιστεύω ακράδαντα οτι είναι περίπτωση ελληνικού ντρίπερ, που πάει αποστολή στο φεγγάρι  :D

Αποσυνδεδεμένος SpSP

  • *
  • 78
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1196 στις: Ιουνίου 26, 2015, 20:00 »
Δε μου πάει η καρδιά να το αραιώσω  :dontknow: Εννοείτε mouth2lung μόνο, άλλωστε αν θα παρατηρήσετε όλοι οι FP's κάνουν σε Kayfun. Ρε σεις αναρωτιέμαι αν έχουν δοκιμάσει τα υγρά τους στο  δικό μας τον Apollo?  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1197 στις: Ιουνίου 26, 2015, 20:09 »
Φίλε Γιώργο, δεν έχω καμία αντίρρηση σε αυτο που λες, γιατί απλά ο καθένας λέει τη γνώμη του ειδικά στο θέμα γεύση.
Ο dripper pro δεν είναι ο συνηθισμένος dripper, είναι με κεραμικό και δίνει full γεύση για τα γούστα μου. Μπορεί να είναι "παλαιάς κοπής" αλλά τα βάζει με αρκετούς σύγχρονους ατμοποιητές στον τομέα γεύσης.
Το δικό μου θέμα με τις πνευμονικές είναι οτι με mouth to lung δεν καταλαβαίνω την γεύση στην ένταση που μου αρέσει με κανένα ατμοποιητή.


Φίλε spsp, και εμένα δεν μου πήγαινε να αραιώνω το CL (το reserve δεν το αραιώνω με τίποτα, πάω όμως στο ένα μπουκάλι το μήνα σε αυτό και αν) αλλά επίσης δεν μου πήγαινε και στην τσέπη μου το ένα μπουκάλι το μήνα την εβδομάδα ως κόστος μαζί με τα άλλα υγρά που κάνω :)
Δεν ξέρω τι περιεκτικότητα νικοτίνης κάνεις, το 12άρι όμως άνετα σηκώνει αραίωση 50%, γίνεται 6άρι και δεν χάνει σχεδόν καθόλου τον χαρακτήρα και την γεύση του.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 26, 2015, 20:35 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1198 στις: Ιουνίου 26, 2015, 20:23 »
Να πω την αμαρτία μου, σε dripper by LEO έχω δοκιμάσει μόνο Grandmaster. Θες ότι ατμίζω μόνο σκέτη βάση, θες ότι οι κάλυκές μου έχουν αποκτήσει μια κάποια ευαισθησία, θες ότι το κεραμικό είναι λίγο επιθετικό για τα γούστα μου, θες και ότι έχω την πεποίθηση ότι τα πιόνια δεν τα πάνε καλά με το βράσιμο, δεν μου άρεσε.

Από εκεί και πέρα, σίγουρα έχει να κάνει με γούστα.

@SpSP

άσε τον Απόλλο. Στον Φαινόμενον να τα δοκιμάσουν ο Mr. Jerabek και η παρέα του και τους βλέπω να κάνουν κονέ με το (edit)LEO GUS για Phenomenon Five Pawns Edition...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 26, 2015, 20:53 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1199 στις: Ιουνίου 26, 2015, 20:36 »
με τον Leo για το φαινόμενο :confused1:  μάλλον με τον gus εννοείς?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 279007 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:56
από Xxristos
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207160 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64293 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173390 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311057 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13134 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124014 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93110 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3961 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1199 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15644 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14392 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias