vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

366 επισκέπτες, 4 χρήστες
manoslykos, Jorge, Mimhsdr, camber

Twitter

Υγρά Five Pawns

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1080 στις: Μαΐου 29, 2015, 15:11 »
Αντώνη και Στέλιο, όντως άβυσσος ο ουρανίσκος του καθένα μας.
Κώστα, εμένα από νικοτίνη μου φάνηκε χαλαρό το 6άρι, να μη σου πω και πιο χαλαρό από το απλό CL γιατί είναι πιο ομαλή και "εξευγενισμένη" η απόδοση της γεύσης του reserve.






Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1081 στις: Μαΐου 29, 2015, 15:44 »
Μαλλον ξεσυνηθισα την pg και το 50-50 μου φανηκε δυνατο....

Πάντως μ'αρεσε,πολυ καλο ηταν

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1082 στις: Μαΐου 29, 2015, 16:03 »
Εγώ τώρα περιμένω πότε θα βγάλουν τα νέα υγρά με τον αντικαταστάτη της PG(propanediol) για να δούμε τι ψάρια πιάνουν :)  ειδικά αφού υπόσχονται και περισσότερα ντουμάνια.

Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1083 στις: Μαΐου 29, 2015, 16:33 »
Εγώ το Reserve το δοκίμασα σε 3 διαφορετικά στησίματα και τα 3 Kayfun. Και τα 3 Original, τα 2 v4 και το 1 ήταν Lite Plus.
Αυτό που ξεχώρισα από το αρκετά θα έλεγα ενιαίο σώμα του, είναι σαφώς η βανίλια ως «βασικός κορμός» αλλά η βανίλια θα έλεγα που μου βγάζει κάτι σε καπνικό/καπνιστό... Δηλαδή σαν να πήραν καπνά πίπας που είναι ποτισμένα με έντονο άρωμα βανίλιας και αποστάξαν από εκεί τη βανίλια. Κάτι που μου συνέβη και με το Spirits από DanLucas αλλά σε διαφορετικό χαρακτήρα. Και μετά μου έρχεται το αμύγδαλο. Η καρύδα ψιλοκρυβόταν θα έλεγα και την αίσθηση βαρελιού, μόνο στην εισπνοή.


Για μένα είναι ένα καλό υγρό όπως πολλά άλλα... Μέχρι εκεί.


Τώρα αν η τιμή του είναι υπερβολική... Οι τιμές της FivePawns είναι υπερβολικές για υγρά αναπλήρωσης. Για οποιοδήποτε αγαπημένο μου υγρό θα ήταν υπερβολική αυτή η τιμή. Ιδιαίτερο ή μη ένα υγρό, αφού υπάρχει η υποκειμενικότητα των γούστων και των γεύσεων αλλά και οι απίστευτες επιλογές υγρών αυτή τη στιγμή στο εμπόριο,  όταν ένα υγρό αναπλήρωσης φτάνει σ' αυτές τις τιμές, νιώθω ότι η εταιρία έχει επιθετικές τάσεις προς το αγοραστικό κοινό.


Από την άλλη, μπορεί να πρέπει να νιώθω τυχερός που κάτι τόσο ακριβό δεν μου κάνει το κλικ να το αγοράσω, ή απλά να νιώσω ότι θα πρέπει να το στερηθώ λόγω τιμής.

Αυτά :)

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1084 στις: Μαΐου 29, 2015, 17:55 »
Να πω και εγω τη δικιά μου εμπερία απο το Castle Long Reserve.
Σίγουρα πρόκειται για ένα πολύ καλό και ένα πολύ ιδαίτερο υγρό αναπλήρωσης.
Η γεύση που βγάζει ειναι ενιαία, μεστή και γεμάτη με πιο καπνικό χαρακτήρα σε σχέση με το απλό Castle Long.
To δοκίμασα σε KFL+ - KF V4 και στον αγαπημένο μου Phenomenon Lite.
Θα ελεγα πως στο τελευταίο μπουχτίζεις πιο εύκολα (καλο αυτό για τη τσέπη) μιας και η γεύση είναι
πιο γεμάτη και έντονη.
Στον μόνο που δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα είναι στον Eviva.
Θα τα ξαναέδινα αυτά τα χρήματα για να το αγοράσω?
Μάλλον όχι μιας και γενικότερα το Castle Long δεν είναι η πρώτη μου επιλογή απο Five Pawns.
Aυτό όμως δεν σημαίνει πως δεν είναι ένα καταπληκτικο υγρό αναπλήρωσης.


Edit : Ώρα για νυχτερινό ατμιστικο ταξίδι

« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 29, 2015, 22:16 από knight77 »

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1085 στις: Μαΐου 30, 2015, 00:49 »
Επανέρχομαι με καινούργια εμπειρία από το reserve.  Όπως είχα πει μόνο στον apollo το είχα δοκιμάσει και μου άρεσε λιγότερο από το παλιό.  Πριν λίγο, αφού έβαλα γυναίκα και παιδί για ύπνο, λέω θα στήσω phenomenon με reserve να δούμε.


Λοιπόν, το υγρό εκεί είναι απλά υπέροχο, η γλυκάδα υποχώρησε, το αμύγδαλο έγινε πιο έντονο (σε σημείο να το καταλαβαίνω πια) και το καπνικό στοιχείο που μου έλειπε έκανε την μεγαλοπρεπή του εμφάνιση.  Τώρα το θεωρώ εφάμιλλο με το προηγούμενο (για καλύτερο δεν ξέρω πρέπει να ατμίσω λίγο ακόμα).


Όπως πάντα, το συμπέρασμα είναι ότι κάθε άτμο αποδίδει το ίδιο υγρό διαφορετικά και είναι στην γεύση μας πιο θα μας κάτσει καλύτερα.


Θα επανέλθω με δοκιμή σε Eviva & Calix  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1086 στις: Ιουνίου 03, 2015, 18:24 »
Bowdens Mate: ..ο λόγος που το δοκίμασα..

..Γλυκιά και βελούδινα δροσερή μέντα, με περιστασιακές νότες σοκολάτας και τη βανίλια να εμφανίζεται ανά διαστήματα, κάνουν το υγρό το καλύτερο μενθολοειδές που έχω δοκιμάσει στην καριέρα μου. Δεν υπήρξε σε καμία στιγμή πικρίλα ως είθισται στις μέντες και μάλιστα, αν και δεν το περίμενα, μου φάνηκε πολύ ευχάριστο στο άτμισμα. Αρκετά αμερικάνικη η φιλοσοφία του και πραγματικά πιστεύω ότι για τους λάτρεις της μενθόλης και των παρελκόμενων, θα αποτελέσει ένα από τα ιερά δισκοπότηρα.

......και που το πήρα!!

Υ.Γ. Τρύφωνα ..τι να πώ...!!
..έχω δοκιμάσει τα περισσότερα από τα υγρά (..εκτός από κάποια καπνικά, που πλέον δεν κάνω) ..που τους έχεις δώσει μεγάλη βαθμολογία (..πάνω από 80) ...και είσαι "accurate"!!

keep walking my friend.....  :thumpup:


Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1087 στις: Ιουνίου 03, 2015, 22:17 »
Βασικά χαίρομαι που κάποιος αποφάσισε να ασχοληθεί και με κάποιο άλλο υγρό της εταιρείας εκτός από τα κλασσικά!!!

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1088 στις: Ιουνίου 03, 2015, 22:50 »
Δεν νομιζω οτι αδικα ασχολουνται οι περισσοτεροι με castle long και grandmaster  :)
Καλα και τα αλλα υγρα, ομως μονο η ναυαρχιδα "αξιζει" να γινει reserve.

Αποσυνδεδεμένος panagosg

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1089 στις: Ιουνίου 04, 2015, 00:03 »
Εγω παλι νομιζω οτι αδικα ασχολουνται ολοι με τα castle long (και τα 2) και grandmaster  , εδω υπαρχουν πολυ καλυτερα υγρα (αποψη μου παντα!) π.χ Queenside ,Perpetual Check,Absolute Pin,Bowden's Mate.Ακομη και το" δυσκολο " Black Flag Fallen το θεωρω πολυ καλυτερο απο τα castle long,  grandmaster(βρωμαει και απαισια στο χωρο ,μποχα). :D

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1090 στις: Ιουνίου 04, 2015, 09:40 »
Απόλυτα σεβαστό αυτό που λες γείτονα, έτσι είναι οι γεύσεις και ο τρόπος που ο καθένας τις αντιλαμβάνεται είναι διαφορετικός.
Τα FP τα έχω δοκιμάσει όλα.
Το black flag το έχω πάρει 2+ μήνες τώρα και ακόμα δεν έχω καταφέρει το μισό μπουκάλι. Το αραιώνω μάλιστα γιατί τις περισσότερες φορές δεν το αντέχω σκέτο.
Το grandmaster μου ήρθε αδιάφορο έως οριακά λίγο άσχημο σε γεύση, το χάρισα το μπουκάλι.
Το perpetual check ήταν ευχάριστη έκπληξη αλλά όχι για ολοήμερο.
Το bowdens mate δεν μου άρεσε, κτλ κτλ.
Πάντως θεωρώ πως δεν είναι τυχαίο που οι προτιμήσεις, σύμφωνα και με την ψηφοφορία, επικεντρώνονται στα castle long & grandmaster.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 04, 2015, 10:07 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος sxolare

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping IS the future and the future IS now :D
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1091 στις: Ιουνίου 04, 2015, 10:04 »
Φιλε poet  μην λες τέτοια για το grandmaster γτ επιβαρύνεται η θέση σου απτο να φας μόνιμο ban στο forum μέχρι να μην μπορείς να έρθεις ποτέ στην Κέρκυρα λόγο κάποιων terminators!   :D :D

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1092 στις: Ιουνίου 04, 2015, 10:07 »
Στο grandmaster θα ξαναδώσω μια (τρίτη και τελευταία) ευκαιρία τώρα που απόκτησα την sofia. Έχω ακούσει καλές κριτικές για αυτό το συνδυασμό.

Αποσυνδεδεμένος sxolare

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping IS the future and the future IS now :D
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1093 στις: Ιουνίου 04, 2015, 10:13 »
Έμενα μου έκανε εντύπωση το συγκεκριμένο υγρό στο φαινομενο του τόνισε τελείως διαφορετικά πράγματα και τα ισορρόπησε πολύ όμορφα, καμία σχέση με ότι είχα δοκιμάσει σε άλλους ατμοποιητες ,στην σοφια πάντως όταν το είχα δοκιμάσει έπαιζε πολύ έντονα (αγρια) για τα γούστα μου σε σημείο να μην μπορώ να ατμισω καθόλου.

Αποσυνδεδεμένος dimicoco

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1094 στις: Ιουνίου 05, 2015, 00:28 »
Πάντως είναι κρίμα τέτοια υγρά να τα έχουν να τα δοκιμάσεις σε ατμοποιητές παλιούς,κλασικούς κ να μη καταλαβαίνεις καν την όλη ουσία του υγρού.. Καταλαβαίνω ότι είναι έξοδα του καταστήματος αλλά... Δοκίμαζα δοκίμαζα τις προάλλες,διάβαζα κ τα συστατικά των υγρών κ απογοητεύτηκα!


Sent from my iPad using Tapatalk

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 279095 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:56
από Xxristos
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207209 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64343 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173427 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311162 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13164 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124038 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93120 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3964 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1208 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15651 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14399 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias