vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

378 επισκέπτες, 3 χρήστες
manoslykos, Xxristos, lagoudakis

Twitter

Υγρά Five Pawns

Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1065 στις: Μαΐου 26, 2015, 07:19 »
Ααα... Δηλαδή κάποιοι στήνονται έξω από τα καταστήματα για τα iPhone και κάποιοι για τα FivePawns.


Καλοάτμιστα, παιδιά.  :)

Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1066 στις: Μαΐου 26, 2015, 08:16 »
Must resist...

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1067 στις: Μαΐου 26, 2015, 12:03 »
Ααα... Δηλαδή κάποιοι στήνονται έξω από τα καταστήματα για τα iPhone και κάποιοι για τα FivePawns.


Καλοάτμιστα, παιδιά.  :)
Εγώ που δεν είχε τύχει να δοκιμάσω ποτέ το προηγούμενο reserve, δεν ντρέπομαι να παραδεχτώ ότι περίμενα την ημέρα κυκλοφορίας του. Οκ δεν περίμενα έξω από το μαγαζί, αλλά είχα μια αγωνία αναμονής γιατί την ευχαρίστηση που παίρνω από το castle long δεν την παίρνω από κανένα άλλο υγρό :)

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1068 στις: Μαΐου 26, 2015, 12:39 »
Εγώ πάλι, μόνο πορεία δεν οργάνωσα μέχρι να το πάρω στα χέρια μου!!!

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1069 στις: Μαΐου 26, 2015, 12:45 »
Εγώ πάλι κοντεύω να τελειώσω το πρώτο μπουκαλάκι  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1070 στις: Μαΐου 26, 2015, 13:18 »
Εγώ που δεν είχε τύχει να δοκιμάσω ποτέ το προηγούμενο reserve, δεν ντρέπομαι να παραδεχτώ ότι περίμενα την ημέρα κυκλοφορίας του. Οκ δεν περίμενα έξω από το μαγαζί, αλλά είχα μια αγωνία αναμονής γιατί την ευχαρίστηση που παίρνω από το castle long δεν την παίρνω από κανένα άλλο υγρό :)

..ενώ εγώ που είχα δοκιμάσει το προηγούμενο reserve {..δεν ντρέπομαι να παραδεχθώ} ..περίμενα πως και πως, την ημέρα κυκλοφορίας του!!  :)) :yes:


Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1071 στις: Μαΐου 26, 2015, 13:25 »
Γιώργο, περιμένω της εντυπώσεις σου, όπως επίσης και του Θέμη!

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1072 στις: Μαΐου 26, 2015, 15:09 »
Τις εντυπώσεις μου αγαπητέ Τρύφωνα ..μπορώ να τις μεταφέρω ώς εξής:

..αφού έγινε η αγορά του πρώτου 30μελου (..με την όποια μικρή επιφύλαξη, για το εάν θα είναι το ίδιο καλό με το προηγούμενο) ..έγινε και η άμεση δοκιμή του.

..ε, λοιπόν.... (..για να απαντήσω στο πως μου φάνηκε) ...πήρα "στα καπάκια" και άλλα δύο!!!

Και επειδή τα είπες όλα ..κάνω την περιγραφή μου ...."χρησιμοποιώντας" την δική σου....  :respect:

Είχα πιστέψει ότι με την προηγούμενη έκδοση, η παρασκευή υγρών είχε χτυπήσει ταβάνι. Έκανα λάθος ευτυχώς, και αρχίζω να πιστεύω ότι δεν υπάρχει πλέον ταβάνι. Σε σχέση λοιπόν με το προηγούμενο, η καρύδα είναι πιο απαλή παρόλο που έχει την ίδια ένταση, το bourbon δεν είναι τόσο επιθετικό και δεν κλωτσάει, η ζάχαρη με τη μορφή καραμέλας γλυκαίνει κατά κύματα, και η βανίλια στρογγυλεύει το υγρό με μικρές αναλαμπές κυριαρχίας. Δεν έχω φτάσει στο σημείο να μπορώ γευστικά να αναγνωρίσω τη διαφορά μεταξύ γαλλικής βανίλιας και βανίλιας Μαδαγασκάρης, αλλά αυτός ο συνδυασμός τους (άσχετα με το αν είναι πραγματικός ή placebo) αποδίδει τα μέγιστα. Και επιτέλους, φαίνεται το ψημένο αμύγδαλο, όταν στο προηγούμενο ήταν άφαντο. Το χτύπημα είναι εφάμιλλο με 9ρι, το ντουμάνι πλούσιο, η ρινική εκπνοή ίδια ενώ στη ρινική εισπνοή είναι καθαρή η εμφάνιση του αμυγδάλου. Η επίγευση, και πάλι επίμονη, και πάλι αποδίδεται σε κύματα αλλά έχω την εντύπωση ότι είναι πιο βελούδινη στην αίσθηση. Ο KF4 βγήκε παραπονούμενος στην αναφορά και σκέφτηκα να μην του χαλάσω χατίρι οπότε τσίμπησε και αυτός δύο σταγονόμετρα. Πάρτε λοιπόν όλα τα παραπάνω και θεωρείστε τα σε πιο βελούδινη μορφή, πιο απαλά αλλά με την ίδια ένταση. Το ότι που θα έφτανε η στιγμή να πω ότι ο 3.1 είναι άγριος, δεν το περίμενα. Ο διάδοχός του όμως, τον έβαλε στη θέση του. Φαντάζομαι ότι αυτό οφείλεται σε αρκετούς παράγοντες, όπως η αρχιτεκτονική του χώρου ατμοποίησης, η διάμετρος της καμινάδας και του επιστομίου και άλλα. Διαφορές που όμως μπορείς να τις καταλάβεις μόνο με υγρά που έχουν πολλά να σου πουν.


Αν έκανα μία σύγκριση με παρομοιώσεις, θα έλεγα ότι η προηγούμενη έκδοση, μοιάζει με έναν πολλά υποσχόμενο νέο, προς το τέλος της εφηβείας του που τα ταλέντα του και η εξυπνάδα του σε κάνουν να παραβλέπεις το ότι ακόμα κάνει ζημιές και επιπόλαιες ενέργειες (εννοώντας την αυξημένη επιθετικότητα κάποιων στοιχείων του προηγούμενου) και τον έχεις ψηλά στην εκτίμηση. Η Edition IV, είναι ο ίδιος νέος, που ξεπέρασε την εφηβεία, ηρέμησε χωρίς να συμβιβαστεί και διαπρέπει στη σχολή του και στον τομέα του. Συνεχίζοντας την παρομοίωση, δεν ξέρω αν η εταιρεία σε μελλοντικές εκδόσεις τον βάλει να πάρει μεταπτυχιακό, διδακτορικό, Νόμπελ, ανώτατο μετάλλιο ανδρείας ή να φτάσει την 33η μασονική βαθμίδα. Εγώ ξέρω ότι θα παρακολουθώ στενά την εξέλιξή του και θα είμαι εδώ για να ενημερώνω! Αν η μέθοδος βαθμολόγησής μου ήταν στην κλίμακα των χιλίων, θα του έδινα 1 τοις χιλίοις παραπάνω από το προηγούμενο. Αν συνεχίσει έτσι η εξέλιξη των καλών υγρών, ίσως την αναμορφώσω την κλίμακα και την μέθοδο, και τρέμω στην ιδέα ότι μπορεί να χρειαστεί να μετατρέψω όλες τις βαθμολογίες μου. Με τα σημερινά δεδομένα πάντως, ένα "ταπεινό" 100/100 νομίζω ότι μπορεί να σταθεί.

Σε γενικές γραμμές ..όντως είναι πιό "δεμένο" ..πιό απολαυστικό ...και πάντα εθιστικό!!!

Αποσυνδεδεμένος metalllinos

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1073 στις: Μαΐου 28, 2015, 00:36 »
Δοκίμασα και εγώ το Castle Long Reserve ed. IV από τους ατμοποιητές του Τρύφωνα. Σύντομα θα σας πω και τις εντυπώσεις μου δοκιμάζοντας τον και στον KFL+.


Για το υγρό τώρα. Δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω πeερισσότερο με την περιγραφή του Τρύφωνα  :thumpup:  αλλά και συγκεκριμένα στα παρακάτω κομμάτια:
''η καρύδα είναι πιο απαλή '', ΄το bourbon δεν είναι τόσο επιθετικό', ''και επιτέλους φαίνεται το ψημένο αμύγδαλο'.


Επίσης να αναφέρω και εγώ ότι στον KF4 tobecco η γεύση ήταν πολύ πιο βελούδινη από τον 3.1 και προσωπικά το CLR ed IV το προτιμώ έτσι. Τώρα που ξαναδιαβάζω την παραπάνω πρόταση που μόλις έγραψα απογοητεύομαι μόνο και μόνο που χρησιμοποίησα αυτό το ρήμα,αναφερόμενος στο ''προτιμώ''. Όχι! Αυτό το υγρό δεν το ''προτιμάς'' σε καμιά περίπτωση! Μόνο το λατρεύεις! είτε το λατρεύεις, είτε λατρεύεις να το μισείς!


Ακόμα ήθελα να αναφερθώ στην παρομοίωση του Τρύφωνα ''...η προηγούμενη έκδοση, μοιάζει με έναν πολλά υποσχόμενο νέο, προς το τέλος της εφηβείας του που τα ταλέντα του και η εξυπνάδα του σε κάνουν να παραβλέπεις το ότι ακόμα κάνει ζημιές και επιπόλαιες ενέργειες (εννοώντας την αυξημένη επιθετικότητα κάποιων στοιχείων του προηγούμενου) και τον έχεις ψηλά στην εκτίμηση. Η Edition IV, είναι ο ίδιος νέος, που ξεπέρασε την εφηβεία, ηρέμησε χωρίς να συμβιβαστεί και διαπρέπει στη σχολή του και στον τομέα του.''
Τρύφωνα ειλικρινά δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι πιο ταιριαστό. :hmmm: [size=78%] Ναι, έχεις απόλυτο δίκιο. Ο πολλά υποσχόμενος νέος ωρίμασε, ηρέμησε, και κάνει πιο αποδοτικά τη δουλειά του πλέον, που δεν είναι άλλη από το να δώσει μία εμπειρία απόλαυσης στην ατμιστική κοινότητα. Ναι, αυτό το υγρό δεν είναι απλά ένα πολύ καλό υγρό αναπλήρωσης! Φτιάχτηκε για να μας επιβραβεύει και να μας θυμίζει το καλό που κάναμε στους εαυτούς μας κόβοντας το τσιγάρο! Είναι μία εμπειρία απόλαυσης! Φερθείτε του ανάλογα και θα σας επιβραβεύσει με τον καλύτερο τρόπο. [/size]

Για το τέλος άφησα τη μόνη μου διαφωνία με το review του Τρύφωνα. ''Αν η μέθοδος βαθμολόγησής μου ήταν στην κλίμακα των χιλίων, θα του έδινα 1 τοις χιλίοις παραπάνω από το προηγούμενο. Αν συνεχίσει έτσι η εξέλιξη των καλών υγρών, ίσως την αναμορφώσω την κλίμακα και την μέθοδο, και τρέμω στην ιδέα ότι μπορεί να χρειαστεί να μετατρέψω όλες τις βαθμολογίες μου. Με τα σημερινά δεδομένα πάντως, ένα "ταπεινό" 100/100 νομίζω ότι μπορεί να σταθεί.


Φίλε Τρύφωνα νομίζω ότι σε εξαιρετικές περιπτώσεις, πρέπει να υπάρχουν και υπερβάσεις. Προσωπικά θα περίμενα να δώσεις 1% ή και παραπάνω, και όχι μόνο 1 τοις χιλίοιςαπό το προηγούμενο, αλλά αυτό θα απαιτούσε να τραβάς σαν λάστιχο τα άκρα της μεθόδου βαθμολόγησης σου. Ένα 100% συν μία διάκριση όμως θα ήταν δίκαιο. 100% με τόνο λοιπόν.

Αποσυνδεδεμένος dimicoco

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1074 στις: Μαΐου 29, 2015, 07:51 »
Δεν έιχα ξαναδοκιμάσει το castle long reserve παρά μόνο το απλό. Μου άρεσε πολύ όπως κ το απλό! Μου φάνηκε λίγο πιο στυφό,λιγότερο γλυκό κ πιο ξυλόδες να το πω; Καπνιστό να το πώ;
Δεν έχω δοκιμάσει χιλιάδες υγρά αλλά για την ώρα παραμένει στη κορυφή για μένα! Κ μετά από τέτοιο υγρό άντε να δοκιμάσεις άλλο κ να σου αρέσει πολύ...! Έιμαστε καταδικασμένοι!!!!! :)
Επίσης αγόρασα κ ένα gambit. Θεσπέσιο υγρό κ αυτό! Αυτό που λέει! Όρημη μηλόπιτα,πολύ γλυκιά,με παγωτό βανίλια! Ληγώνει λίγο όμως...


Sent from my iPad using Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 29, 2015, 10:27 από dimicoco »

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1075 στις: Μαΐου 29, 2015, 10:22 »
Μόνο σε εμένα άρεσε πιο πολύ το παλιό;

Αυτό μου φάνηκε πιο γλυκό από το άλλο, σαν να έχασε αυτό το "καπνικό" στοιχείο που βγάζει το CL και το οποίο στο πρώτο reserve ηταν, για μένα, σε τέλεια αναλογία.

Το έχω δοκιμάσει μόνο στον apollo προς το παρών, θα δω πως θα πάει και στους άλλους άτμο.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1076 στις: Μαΐου 29, 2015, 10:53 »
Δεν ξέρω για το παλιό γιατί δεν το είχα προλάβει, αλλά το IV σε σχέση με το "απλό" (ιεροσυλία να αποκαλείς το CL απλό) είναι κατά τη γνώμη μου σαφώς πιο καπνικό. Γλυκό δεν θα το χαρακτήριζα, ακόμα και στον dripper pro που το ατμίζω αποκλειστικά είναι μια χαρά παρ' ότι το κεραμικό τονίζει τη γλύκα στα υγρά.
Το κακό είναι ότι τράβηξε 3-4 τζούρες και η σύζυγος και της άρεσε :)  ενώ μέχρι τώρα περιοριζόταν να ατμίζει diy ry69 αναμεμειγμένο με λίγες σταγόνες CL.

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1077 στις: Μαΐου 29, 2015, 11:02 »
Εντάξει, έχω θέμα στον ουρανίσκο μου  :D

Εμένα μου φαίνεται αισθητά πιο γλυκό το reserve από το "απλό" (ναι, ιεροσυλία, το ξέρω), σε σημείο που πήρα και 2ο μπουκάλι για να βεβαιωθώ (και καλά τώρα όχι γιατί μου άρεσε  ;D ).  Επίσης δοκίμασα τώρα από φίλο στον Calix και 12άρι (εγώ κάνω 6άρι) και πάλι το ίδιο είναι.  Δεν ξέρω, αβύσσος ο ουρανίσκος του καθενός  :dontknow:

Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν μου άρεσε, αντιθέτως μου άρεσε πάρα πολύ και περισσότερο από το "απλό" (θα πέσει φωτιά να μας κάψει) απλά το πρώτο, για μένα, ήταν καλύτερο.

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1078 στις: Μαΐου 29, 2015, 11:04 »
Καλομαθε την Γιάννη..
Πάντως κ μένα μ φαίνεται κάπως πιο γλυκό το reserve σε σχέση με το κανονικό..
Το προηγούμενο reserve δε ξέρω πως ηταν..

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1079 στις: Μαΐου 29, 2015, 13:13 »
Εγω το δοκιμασα στην vapeland...δυστυχως δεν ειμαι σε θεση να το αγορασω αλλα το δοκιμασα και εχω δοκιμασει και την προηγουμενη εκδοση και το απλο...

Εμενα μου φανηκε πολυ καλυτερη αυτη η εκδοση απο την προηγουμενη,αν και λιγο δυνατη για τον λαιμο μου και γενικα...
Νομιζα οτι ηταν 12αρι ενω ηταν 6αρι,βεβαια μπορει να φταίει οτι δεν κανω τοσο pg εγω...

Μ'άρεσε παντως!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279419 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207546 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64611 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173587 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311673 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13353 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124184 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93202 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4015 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1270 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15707 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14465 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias