vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Υγρά Five Pawns

Αποσυνδεδεμένος elenitaaaaa

  • **
  • 167
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #645 στις: Φεβρουαρίου 10, 2015, 09:42 »
γνωρίζει κανείς αν θα επανακυκλοφορήσει;;;;

Αποσυνδεδεμένος Nikos123

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #646 στις: Φεβρουαρίου 10, 2015, 10:12 »
καλημέρα :) το castle long reserve έχει εξαντληθεί;; το ψαχνω εδω κ ενα μηνα κ παντου είναι sold out :(


αυτο ψαχνεις? http://www.alterego.gr/e-liquid/five-pawns/castle-long-five-pawns-eliquid.html

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #647 στις: Φεβρουαρίου 10, 2015, 10:32 »
Αυτό είναι το απλό,υπάρχει παντού σχεδόν.Το Reserve λέει ο φίλτατος παραπάνω το οποίο έχει εξαντληθεί παντού
απ΄όσο γνωρίζω τουλάχιστον.Τώρα Reserve πάλι όταν ξαναβγάλουν μέσα στην χρονιά την καινούργια παρτίδα η
Five Pawn.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #648 στις: Φεβρουαρίου 10, 2015, 10:32 »
Το reserve αν θυμάμαι καλά, προς Σεπτέμβρη θα έχει νέα παρτίδα. Κάτι είχε γράψει ο cruiser79 αλλά δεν θυμάμαι ακριβώς.


Το βρήκα το ποστ, προς Φθινόπωρο θα είναι η νέα παρτίδα.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 10, 2015, 10:40 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #649 στις: Φεβρουαρίου 10, 2015, 10:53 »
Έχω το τελευταίο μπουκαλάκι που υπήρχε στην Ελλάδα :angel:
Εγώ έχω τα τελευταία μπουκαλάκια που υπήρχαν στην Αμερική....
Υπάρχουν πάντως ακόμα διαθέσιμα κάποια μεμονωμένα κομμάτια σε καταστήματα του εξωτερικού

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #650 στις: Φεβρουαρίου 10, 2015, 11:01 »
Καλημέρα σας. Θεωρητικά ναι, το CLR MMXV θα κυκλοφορήσει τέλη Αυγούστου, αρχές Σεπτέμβρη. Με πάσα επιφύλαξη φυσικά. Νομίζω ότι αρχές καλοκαιριού θα το γνωρίζουμε στα σίγουρα.

Τώρα, όσον αφορά την αραίωση του Grandmaster. Μεγάλο ρόλο παίζει το πόσο ευαίσθητο ουρανίσκο έχουμε. Εγώ πχ προτιμάω να ατμίζω μισό τανκ σκέτο και ελάχιστα πριν αδειάσει, συμπληρώνω με σκέτη βάση. ΔΕΝ έχω αποπειραθεί να κάνω από πριν αραίωση, απλά θεωρώ ότι έχει τόσο έντονη γεύση για τα δικά μου δεδομένα, που την σηκώνει. Βέβαια, ως σημείο αναφοράς πρέπει να αναφέρω ότι εγώ προσωπικά δεν μπορώ να το ατμίσω σε ατμοποιητή με κεραμικό. Σε ΣΟΦΙΑ και Dripper ας πούμε, δεν το ευχαριστήθηκα. Σε Apollo από την άλλη, που έκανα τράκα κάτι τζούρες από τον Renesis, ήταν εξαιρετικό. Ούτε σε IATYY ESG μπορώ να πω ότι με ικανοποίησε, και πριν βγάλουν τα όπλα οι απανταχού ΙΑΤΤάκηδες νομίζω πως όπως και με τα καθαρά καπνικά, ο ΙΑΤΤΥ δεν είχε στο μυαλό του τα πιόνια όταν δημιουργήθηκε.

Όσοι θέλουν να επιχειρήσουν αραίωση, δοκιμάστε το πρώτα σε μικρές ποσότητες και βρείτε το ποσοστό αραίωσης που σας ικανοποιεί. Το τελευταίο που θέλω, είναι να πάρει κάποιος το πανάκριβο υγρό, να το ρίξει σε 70ml βάση και μετά να μπινελικώνει που δεν έχει γεύση!!!

Θέμη, τα τελευταία που υπήρξαν προς διάθεση στο eshop της εταιρείας, ήταν μηδενικά. Το θυμάμαι γιατί έβαλα τα κλάμματα όταν δοκίμασα να πάρω ένα μπουκάλι από Ελλάδα και άκουσα το μαγικό "τελείωσε"!!!

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #651 στις: Φεβρουαρίου 10, 2015, 11:07 »
Έτσι ακριβώς Τρύφωνα, σωστά θυμάσαι. Για να ακριβολογώ λοιπόν εγώ πήρα μερικά από τα τελευταία δώδεκα διαθέσιμα 12άρια  :yes:

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #652 στις: Φεβρουαρίου 11, 2015, 00:34 »
Είναι χαζό καθαρά marketing δεν μπορεί να αργούν τόσο για ενα υγρό τόσο καιρό δεν κάνει ουτε το καλύτερό ουσκι εαν δείτε στην οινολογία δεν γίνετε τόσο καιρό ωρίμανση τελος πάντων βλεπωντας και δοκιμάζοντας...

Αποσυνδεδεμένος its

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #653 στις: Φεβρουαρίου 11, 2015, 01:09 »
Κοίτα αδερφέ όμως πόσο καλά δουλεύει το μάρκετινγκ τους που καθόμαστε και το συζητάμε και σαν junkies το περιμένουμε να βγει...

Άσχετ: Πρόσφατα βρέθηκα Σαν Φρανσίσκο και πρόλαβα να πάω σε δύο μαγαζιά... Όταν τους είπα για five pawns μου είπαν καλά είναι αδερφέ (bro xaxa)  αλλά στην αμερικάνικη αγορά οι πωλήσεις έχουν πέσει πολύ... Ασχολίαστο μιας και εγώ το castle long το έχω ως καθημερινό μου υγρό... Απλά είπα να καταθέσω το σχόλιο

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #654 στις: Φεβρουαρίου 11, 2015, 01:37 »
Δες σου είπαν εφόσον έπεσαν αυτά σε πωλήσεις ή οτιδήποτε άλλο,ποια κάνουν ντόρο τώρα τουλάχιστον
να τα δοκιμάσουμε; :)

Αποσυνδεδεμένος its

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #655 στις: Φεβρουαρίου 11, 2015, 11:58 »
Φιλε Chris μια χαρα μου ειπαν... $200 σε υγρα ψωνισα  :))  τα περισσοτερα αγνωστα στην εγχωρια αγορα.
Απλα οι τυποι εκει ειναι φουλ στην VG μιας και ειναι cloud chasers & φουλ στισ φρουτωδεις γευσεις κατι που δεν ειμαι φαν... Παρολα αυτα εχω παρει αρκετα υγρα και μολις βρω χρονο θα κανω και καμια παρουσιαση αν και δεν το εχω & πολυ  ;D

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #656 στις: Φεβρουαρίου 11, 2015, 12:23 »
Είναι χαζό καθαρά marketing δεν μπορεί να αργούν τόσο για ενα υγρό τόσο καιρό δεν κάνει ουτε το καλύτερό ουσκι εαν δείτε στην οινολογία δεν γίνετε τόσο καιρό ωρίμανση τελος πάντων βλεπωντας και δοκιμάζοντας...

Δεν ωριμάζει για τόσο καιρό. Τρεις βδομάδες μένει στο βαρέλι. Τώρα, μάρκετιγκ ξεμάρκετιγκ, εγώ το περιμένω πως και πως!!!

Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #657 στις: Φεβρουαρίου 11, 2015, 13:35 »
Τελικά το ότι δεν μπαίνουν στην διαδικασία να παραθέσουν χημικές αναλύσεις από εργαστήρια, ή κάποιες πιστοποιήσεις... Δεν σας συγκινεί καθόλου;

Επειδή είναι ακριβά, αυθυποβάλλεστε ότι είναι καλά και σε ποιότητα;

Πόσο τρέλα πουλάνε τελικά και ο κόσμος αγοράζει... Ο άλλος πουλάει φθηνά και ξοδεύεται και για αναλύσεις, που σημαίνει ότι μειώνεται το κέρδος του... Κι ο άλλος πουλάει ακριβά, αναλύσεις/πιστοποιήσεις «γιοκ» και κανένας δεν ανησυχεί.

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #658 στις: Φεβρουαρίου 11, 2015, 14:04 »
Λες να κυκλοφορουν στην USA xωρις να κανουν κανενα ελεχγο?????





Αποσυνδεδεμένος tt.ss

  • **
  • 294
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #659 στις: Φεβρουαρίου 11, 2015, 14:13 »
Τελικά το ότι δεν μπαίνουν στην διαδικασία να παραθέσουν χημικές αναλύσεις από εργαστήρια, ή κάποιες πιστοποιήσεις... Δεν σας συγκινεί καθόλου;

Επειδή είναι ακριβά, αυθυποβάλλεστε ότι είναι καλά και σε ποιότητα;

Πόσο τρέλα πουλάνε τελικά και ο κόσμος αγοράζει... Ο άλλος πουλάει φθηνά και ξοδεύεται και για αναλύσεις, που σημαίνει ότι μειώνεται το κέρδος του... Κι ο άλλος πουλάει ακριβά, αναλύσεις/πιστοποιήσεις «γιοκ» και κανένας δεν ανησυχεί.


+1000 :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1813 279198 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:08
από Xxristos
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207315 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64429 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173479 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311326 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13235 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124080 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93141 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3975 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1225 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15667 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14418 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias