vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

464 επισκέπτες, 5 χρήστες
lounik, ZoeM, manoslykos, Jorge, Xxristos

Twitter

Υγρά Five Pawns

Αποσυνδεδεμένος dimicoco

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #525 στις: Ιανουαρίου 13, 2015, 03:34 »
Κ εγώ χάρηκα φίλε μ! Διαβάζω τι έχουν φτιάξει οι άνθρωποι,την περιγραφή των υγρών,ατμίζω κιόλας κ δε το πιστεύω! Απίστευτο το πως τ έχουν καταφέρει κ φτιάξει τέτοια υγρά!!! Είναι ποιοτικά τελικά.. Σαν το καλό κρασί.. Αν το έπινες σε κάθε γεύματα το απολάμβανες το ίδιο?


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #526 στις: Ιανουαρίου 13, 2015, 06:38 »
Αγόρασα πρόσφατα κάποια υγρά εκτός από αυτά που είχα κολλήσει από ένα συγκεκριμένο κατάστημα.. Μου άρεσαν.. Όταν δοκίμασα αυτό με τη ψημένη καρύδα κ βανίλια,δε θυμάμαι το όνομά του τώρα της five pawns,έπαθα ζημιά! Λες κ μούδιασα! Μεθυστικό άρωμα, πολύ ακριβό, με ψιλό κουράζει για όλη μέρα αν κ αρχίζω κ το συνηθίζω, πολύ ωραία συσκευασία, αλλά χτύπημα λιγότερο από άλλα αν κ 18mg νικοτίνη... Πολύ ωραίο! Θέλω να πάρω κ άλλα αλλά είναι 30 ml το άτιμο κ αργεί να τελειώσει! Θέλει πάντως παραπάνω νικοτίνη από αυτή που κάνω έχω την εντύπωση για το συγκεκριμένο υγρό..


Sent from my iPad using Tapatalk
Το castle long λες..Αυτο με την νικοτινη ισχυει.Στα 12mg με πιανει βηχας ενω στο castle logn είναι μια χαρα...Ατμιζεται πολυ ευκολα


Ενώ κάνω μηδενικα υγρά, είναι το μόνο υγρό που σε 6άρι δεν με καίει στο λαιμό και τους πνεύμονες.
Παραπάνω δεν τόλμησα να δοκιμάσω...

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #527 στις: Ιανουαρίου 13, 2015, 08:35 »
Όλοι το έχουν παρατηρήσει,μέχρι και ο p busardo το λέει στο Review του,δεν έχουν πολύ χτύπημα σε σχέση με
την νικοτίνη που περιέχουν.Το πρώτο μου Five Pawn ήταν 12αρι ενώ έκανα 6ρια υγρά.Πριν προλάβει να τελειώσει
όμως παρατήρησα πως ναι μεν δεν την νιώθεις σε χτύπημα,αλλά την νιώθεις γενικότερα την νικοτίνη,τουλάχιστον
εγώ που έχω θέμα,παραπάνω νικοτίνη με πιάνει ταχυκαρδία/υπερένταση/νιώθω βαρύ κεφάλι κλπ.Οπότε για σιγουριά
και τα επόμενα που έχω πάρει είναι 6ρια και είμαι κομπλε.

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #528 στις: Ιανουαρίου 13, 2015, 10:33 »
Γευστικα υγρα εχω και απο αλλου(συμφωνα με τα δικα μου στανταρ).
Αυτο ομως το <στρογγυλεμα> στην γευση και την ΒΕΛΟΥΔΙΝΗ αισθηση του ατμου στον λαιμο δεν την εχω βρει σε αλλο υγρο.(Grant Master).
Αλλο επιπεδο υγρων.
Πετρος  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #529 στις: Ιανουαρίου 14, 2015, 12:28 »
Πρόσφατα έτυχε να αγοράσω ένα grandmaster από φίλο που το δοκίμασε και δεν τα βρήκε μαζί του.
To υγρό αν και το πήρα με πολύ σκέψη γιατί είναι σε δωδεκάρα νικοτίνη ενώ εγώ κάνω μηδενική κυρίως, μόνο πρωί πρωί αν το ατμίσω μου δίνει κάψιμο στο λαιμό (στους πνεύμονες γενικά τη νοιώθω πάντα τη νικοτίνη).
Σχετικά με τις γεύσεις, τείνω να καταλήξω στο συμπέρασμα ότι το grandmaster είναι σαφώς πιο μπουχτιστικό από το castle long.
Το long αν άντεχε η τσέπη μου θα το άτμιζα ως το μόνιμο καθημερινό μου υγρό, κάτι που έκανα με τα πρώτα 2 μπουκαλάκια που πήρα.
Το grandmaster είναι για ευχάριστα διαλείμματα, ειδικά οι πρώτες τζούρες μέχρι να συνηθίσουν λίγο τα αισθητήρια της γεύσης μου, είναι κοντά στο too much από άποψη γεύσης.


Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #530 στις: Ιανουαρίου 14, 2015, 13:09 »
Παίζει να είσαι και ο μόνος με την συγκεκριμένη σύγκριση/άποψη,περισσότερη γεύση το Grandmaster απο CL δηλαδή :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #531 στις: Ιανουαρίου 14, 2015, 13:36 »
Δεν αντιλέγω, τα δικά μου αισθητήρια πιθανώς έτσι τα αντιλαμβάνονται, no problem :)


Αποσυνδεδεμένος loniscup

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #532 στις: Ιανουαρίου 16, 2015, 12:16 »
Δυστυχώς,δεν τα πήγα καλά με το Grandmaster.Πολύ φυστικοβούτυρο ρε παιδί μου για τα γούστα μου.Αντίθετα ερωτεύθηκα το Lucena.Mαγικό!!

Αφαίρεση μέρους του ποστ. Διαβάστε εδώ
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 16, 2015, 15:56 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #533 στις: Ιανουαρίου 21, 2015, 19:50 »
Damn...που λένε και οι Αμερικάνοι! Castle Long στο πατάρι μέχρι χτες. Το είχα δοκιμάσει στον mini Nautilous και το μόνο που θυμόμουν είναι γεύση αντιηλιακό καρύδα. Μπρρρ. Το άφησα στα αζήτητα χωρίς τύψεις. Βλέπω γνωστό έλληνα reviewer με ίδιες αντιλήψεις περί "καρύδας", να προσκαλεί ανθρώπους σαν κι εμένα να του δώσουν και δεύτερη ευκαιρία. Εντάξει είχα και τον καινούριο Kayfun 4 κλώνο που πήρα και λέω πάμε ξανά. Καμία σχέση ρε παιδιά. Καμία σχέση αυτό που είχα πάρει απο το "σκυλί" κατά τα άλλα ναυτίλο μου. Αυτό το πράμα που ατμοποιεί ο Kayfun 4 είναι θεσπέσιο. Ναι!

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #534 στις: Ιανουαρίου 21, 2015, 20:07 »
Και σε ένα ναυτίλο μίνι που έχει η σύζυγος αλλά και στοκ kfl+ που το δοκίμασα ήταν άριστο. Βέβαια στον kfl+ είναι πολύ καλύτερο, και σε ντριπερ με κεραμικό είναι απλά τέλειο.
Μάλλον κάτι δεν σου κάθησε καλά την πρώτη φορά...

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #535 στις: Ιανουαρίου 21, 2015, 20:18 »
Δεν έχεις και άδικο, ξέρω οτι είναι και με τις μέρες και με την "ωριμότητα" το πως αντιλαμβάνεσαι γεύσεις σαν ατμιστής. Η αλήθεια πάντως είναι, επειδή εδώ και λιγο καιρό πήρα και επισκευάσιμους, όσο "λούκι" κι αν τρώω με τους "transformers" τα βαμβάκια και τα σύρματά τους, όλα μου τα υγρά μεταμορφώθηκαν προς το καλύτερο. Ασυζητητί. Και αυτά τα λέω χωρίς "κολήματα" και φανατισμούς, γιατί και τους ναυτίλους μου ατμίζω και τα CE-5, αλλά...όλο και πιο αραιά, αυτή ειναι η αλήθεια.

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #536 στις: Ιανουαρίου 21, 2015, 22:18 »
Damn...που λένε και οι Αμερικάνοι! Castle Long στο πατάρι μέχρι χτες. Το είχα δοκιμάσει στον mini Nautilous και το μόνο που θυμόμουν είναι γεύση αντιηλιακό καρύδα. Μπρρρ. Το άφησα στα αζήτητα χωρίς τύψεις. Βλέπω γνωστό έλληνα reviewer με ίδιες αντιλήψεις περί "καρύδας", να προσκαλεί ανθρώπους σαν κι εμένα να του δώσουν και δεύτερη ευκαιρία. Εντάξει είχα και τον καινούριο Kayfun 4 κλώνο που πήρα και λέω πάμε ξανά. Καμία σχέση ρε παιδιά. Καμία σχέση αυτό που είχα πάρει απο το "σκυλί" κατά τα άλλα ναυτίλο μου. Αυτό το πράμα που ατμοποιεί ο Kayfun 4 είναι θεσπέσιο. Ναι!


Έχω αναθεωρήσει προσωπικά την άποψη περι ωρίμανσης και πιστεύω πως είναι καθαρά θέμα ατμοποιητή.Αν θες και
εσύ προσωπικά να το επιβεβαιώσεις,βάλε λίγο πάλι στον ναυτίλο σου και δες.Ο ναυτίλος για μένα είναι ατμοποιητής
για συρτάρι για να μην πω κάτι χειρότερο.Αποδίδει μόνο σε συγκεκριμένα υγρά,ελάχιστα κατ'εμέ και τίποτα παραπάνω.


Υγρά όπως τα Five Pawn είναι καθαρά για επισκευάσιμους και τίποτα λιγότερο.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #537 στις: Ιανουαρίου 22, 2015, 12:16 »
Τα υγρά σύμφωνα με την εταιρεία είναι στημένα για τον kayfun, εξ ου και ο kayfun five pawns edition.
Αυτό δεν σημαίνει απαραίτητα οτι δεν τα πάνε καλά και με άλλους ατμοποιητές, αλλά σίγουρα με ένα καλό επισκευάσιμο θα πάρεις σωστό αποτέλεσμα.

Για την αντίληψη των γεύσεων, ισχύει πάντα και το περί ορέξεως κολοκυθόπιτα...

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #538 στις: Ιανουαρίου 25, 2015, 11:29 »
Ωραια διαφημηση που φυσικα ειναι μεσα και h Five Pawns






Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #539 στις: Ιανουαρίου 25, 2015, 12:33 »
κανενα καπνικο υγρο εχει η σειρα η παιζει μονο με φυστικια ,μυγδαλα και βογλη ?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 279120 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:56
από Xxristos
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207250 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64377 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173442 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311247 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13198 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124058 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93128 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3970 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1217 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15658 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias