vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

377 επισκέπτες, 3 χρήστες
Michaelinnor, camber, manoslykos

Twitter

Υγρά Five Pawns

Αποσυνδεδεμένος globalzero

  • ***
  • 685
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #480 στις: Δεκεμβρίου 31, 2014, 04:54 »
Chris Θεσσαλονίκη έχεις Ίντερνετ καφέ , αν ειναι κάποια στιγμή να φέρω το drip tip μου να ατμιζω λιγο καθώς παίζω lol :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος joss rossi

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #481 στις: Δεκεμβρίου 31, 2014, 12:31 »
Απλα απίστευτο .....


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #482 στις: Δεκεμβρίου 31, 2014, 15:35 »
Chris Θεσσαλονίκη έχεις Ίντερνετ καφέ , αν ειναι κάποια στιγμή να φέρω το drip tip μου να ατμιζω λιγο καθώς παίζω lol :)


Sent from my iPhone using Tapatalk


Αγαπητέ στο Κιλκίς  ;)  Αν ποτέ σε φέρει ο δρόμος,απλά έλα να με βρείς.Σου κερνάω το LAN και μπορείς να ατμίσεις
όσο εσύ επιθυμείς κάτω υπο την δική μου προστασία  :))


Σήμερα παρέλαβα το Castle Long Reserve,δεν σχολιάζω παραπάνω όμως,έχουμε Test Drive σήμερα και θα επιστρέψω
δριμύτερος  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #483 στις: Δεκεμβρίου 31, 2014, 18:33 »
Είναι κατάλληλη στιγμή να αναφέρω ότι το CLR μας τελειώνει για φέτος. Δυστυχώς εγώ δεν πρόλαβα να πάρω άλλο ενα 6ρι που ήθελα, αλλά δεν πειράζει, νιώθω ήδη αρκετά ευλογημένος με το ένα μπουκαλάκι μου, του οποίου τα τελευταία ml θα ατμίσω σήμερα. Στη σελίδα της εταιρείας υπάρχει μόνο μηδενικό διαθέσιμο. Σκέφτηκα να το αραιώσω με 20ρα βάση, αλλά μετά αυτοχαστουκίστηκα (και έχω βαρύ χέρι την τύχη μου) και αναλογίστηκα το βανδαλισμό που θα έκανα. Υπομονή λοιπόν για το Castle Long Reserve MMXV...

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #484 στις: Δεκεμβρίου 31, 2014, 18:46 »
εγω παλι αυτοχαστουκιζομαι καθε φορα που βαζω ενα στο καλαθι και επανεχομαι στη πραγματικοτητα ....  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:


πολυ ακριβα για την τσεπη μου και χωρις κανενα τροπο να κανω μια δοκιμη δυστυχως  :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #485 στις: Δεκεμβρίου 31, 2014, 18:48 »
Εγώ πάλι θα τολμήσω την ιεροσυλία και θα πω οτι τελευταία την βγάζω ανέλπιστα ωραία με τους κλώνους των castle long & reserve που έφτιαξα με τα αρωματάκια της TFA.
Βέβαια το αυθεντικό είναι σαφώς καλύτερο, αλλά και το δικό μου είναι καλό για τα γούστα μου και καλύτερο για τον οικογενειακό προυπολογισμό :)

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #486 στις: Δεκεμβρίου 31, 2014, 19:03 »
Είναι κατάλληλη στιγμή να αναφέρω ότι το CLR μας τελειώνει για φέτος. Δυστυχώς εγώ δεν πρόλαβα να πάρω άλλο ενα 6ρι που ήθελα, αλλά δεν πειράζει, νιώθω ήδη αρκετά ευλογημένος με το ένα μπουκαλάκι μου, του οποίου τα τελευταία ml θα ατμίσω σήμερα. Στη σελίδα της εταιρείας υπάρχει μόνο μηδενικό διαθέσιμο. Σκέφτηκα να το αραιώσω με 20ρα βάση, αλλά μετά αυτοχαστουκίστηκα (και έχω βαρύ χέρι την τύχη μου) και αναλογίστηκα το βανδαλισμό που θα έκανα. Υπομονή λοιπόν για το Castle Long Reserve MMXV...


Αγαπητέ,μπορώ να πώ με σιγουριά ότι είστε ελεύθερος να σκάσετε απο την ζήλια σας  :))



Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #487 στις: Δεκεμβρίου 31, 2014, 19:07 »
Θα ήταν και ντροπή μου να ζηλέψω που δεν χτύπησα δεύτερο μπουκαλάκι όταν η πλειοψηφία των ατμιστών παγκοσμίως δεν το πήραν ούτε μυρωδιά. Ίσα ίσα χαίρομαι για όσους είχαν την ίδια τύχη. Και η λήξη διάθεσης καλή είναι, από τώρα σκέφτομαι τη χαρά που θα πάρω όταν το Φθινόπωρο του 2015 σύμφωνα με τους υπολογισμούς μου, παραλάβω την επόμενη έκδοση. Αν μέχρι τότε η εταιρεία δεν μας έχει κάποια νέα έκπληξη.

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #488 στις: Δεκεμβρίου 31, 2014, 19:31 »
Σαφώς και αστειεύομαι φίλτατε  :thumpup: Απλά,δυσκολεύομαι προς το παρόν να διακρίνω την διαφορά του
με το απλό CL.H έως τώρα δοκιμή μου (απαράδεκτη μεν,δοκιμάζω σε εργοστασιακό) μου λέει πως το δέσιμο των αρωμάτων είναι
καλύτερο σε σχέση με αυτή του παλιού.Βέβαια δεν θέλω να χαλάσω τώρα τον KFL+ μου γιατί έχω μέσα GrandMaster,
όταν τελειώσει όμως,φαντάζομαι αύριο,θα κάνω την δοκιμή του CLR στον καυφουν μου όμορφα και ωραία.

Η ως στιγμήν εμπειρία μου ανάμεσα σε αυτά τα 2 υγρά,μου λέει:
CLR = εμπειρία ατμίσματος που πρέπει όλοι να έχουν,σαν εκείνο το ουίσκι 15 ετών που περιμένεις την κατάλληλη στιγμή για να το δοκιμάσεις.
CL = πρώτη επιλογή υγρού,για όλες τις ιδιαίτερες στιγμές ακόμη και για ολοήμερο,αν το βαστάει η τσέπη σας.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #489 στις: Δεκεμβρίου 31, 2014, 19:40 »
Το reserve δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά το "απλό" άνετα ολοήμερο. Ευτυχώς με τον κλώνο...

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #490 στις: Δεκεμβρίου 31, 2014, 23:48 »
Ποια ειναι η συνταγη του  κλωνου?

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #491 στις: Ιανουαρίου 01, 2015, 09:34 »
Αυτή που έφτιαξα εγώ είναι η εξής :



2.5% Kentucky Bourbon
1.5% Coconut Extra
1.5% Acetyl Pyrazine
1.5% Toasted Almond
1% Vanillin
1% Bourbon Vanilla
1% Brown Sugar

για το reserve βάζεις και :
Red Oak 1 drop per 5ml


Τα αρώματα τα βρίσκεις όλα Αμερική στην TPA
Αντί για vanillin έχω δοκιμάσει επιτυχώς και με french vanilla.

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #492 στις: Ιανουαρίου 01, 2015, 12:03 »
στειλε κανα ml  και απο εδω  :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: να δοκιμασουμε πριν πειραματιστουμε  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #493 στις: Ιανουαρίου 01, 2015, 21:26 »
Απο το πρωί σήμερα έχω ξεκινήσει με Reserve στον KFL+ και έτσι για διαφορά είπα
να τροφοδοτήσω με το GUS G22 τηλεσκοπικό.Δεν θα γράψω πολλά,μιας και με λίγα
λόγια,το Reserve κάνει ένα σκαλοπάτι πάνω όσον αφορά σύνολο γεύσης.Καλύτερο
δέσιμο γεύσης,αποδίδει ίσως λίγο καλύτερα τα αρώματα και επιφυλακτικά μπορώ να
πω ότι ακουμπάει την τελειότητα σε υγρό αναπλήρωσης αφού βέβαια σας αρέσουν
και οι συγκεκριμένες γεύσεις που προσφέρει.



Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #494 στις: Ιανουαρίου 02, 2015, 00:08 »
Χρηστο η γευση του ρεσερβε ειναι δυνατη ? ειναι γλυκια ?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279427 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207566 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64619 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173605 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311687 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13359 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124194 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93205 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4019 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1273 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15712 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14469 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias