vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

357 επισκέπτες, 5 χρήστες
tibolaso, dkostas, gioupi, Buliwyf, Lazy Dog

Twitter

Υγρά Five Pawns

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #390 στις: Δεκεμβρίου 20, 2014, 05:58 »
............ Παίζει να φταίει ότι είναι φρέσκο ακόμη; 07/01/14 που γράφει πάνω είναι Ιανουάριος ή πάει με την Αμερικάνικη
ημερομηνία 1 Ιουλίου; Θα έπερνα το Gambit και ο μόνος λόγος που το επέλεξα είναι ότι στην ψηφοφορία αλλά και
στις κριτικές,οι περισσότεροι το άρεσαν αυτό.Κάτι δεν πάει καλά με τον ουρανίσκο μου μάλλον  :idiot1:
H ημερομηνία παραγωγής είναι 1 Ιουλίου 2014. Στη συσκευασία αναγράφεται η ημερομηνία σε Αμερικάνικη μορφή (07/01/14). Όσο για το Gambit.....δεν είναι βέβαιο ότι θα σου αρέσει. Αλλά και αυτό σχετικό είναι. Προσωπικά το θεωρώ το χειρότερο υγρό της Five Pawns. Kαι τέλος το Black Flag Fallen είναι ένα υγρό με βασική γεύση kahlua.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #391 στις: Δεκεμβρίου 20, 2014, 13:53 »
Μέσα στο επόμενο μισάωρο, η μαύρη σημαία θα βρίσκεται στα χέρια μου.

Όσο για Grandmaster και ΣΟΦΙΑ, εγώ αυτό το συνδυασμό δεν τον αντέχω!!! Είναι υπερβολικά έντονη η αίσθηση της μπανάνας!!!

Αποσυνδεδεμένος bujinkan

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #392 στις: Δεκεμβρίου 20, 2014, 13:58 »
Μια ερώτηση παρακαλώ,Πόσο κοστίζουν τα μεταφορικά από five pawns για παραγγελία  ? Πχ 3 η 4 μπουκάλια θα είναι δωρεάν?

Στάλθηκε από το SGP621 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος chriscorfu88

  • **
  • 186
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #393 στις: Δεκεμβρίου 20, 2014, 14:03 »
Άντε να περάσουν τα λεπτά να στάξω στον kayfun 4 την σημαιούλα....

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #394 στις: Δεκεμβρίου 20, 2014, 14:14 »
Μέσα στο επόμενο μισάωρο, η μαύρη σημαία θα βρίσκεται στα χέρια μου......
Σε αναμονή λοιπόν για ένα ακόμα εξαιρετικό review  :thumpup:


Μια ερώτηση παρακαλώ,Πόσο κοστίζουν τα μεταφορικά από five pawns για παραγγελία  ? Πχ 3 η 4 μπουκάλια θα είναι δωρεάν?
Στάλθηκε από το SGP621 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Εννοείς προφανώς παραγγελία από το e-shop της εταιρείας. Τα μεταφορικά είναι δωρεάν για παραγγελία 5 μπουκαλιών.

Αποσυνδεδεμένος bujinkan

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #395 στις: Δεκεμβρίου 20, 2014, 14:17 »
Ναι Αυτό εννοούσα, άρα 5 επί 22 ευρώ ίσον 110 ευρώ ...χμμμ δελεαστικό....Και σίγουρα δεν υπάρχει θέμα τελωνείου Ε ? Να υποθέσω στέλνουν με απλό ταχυδρομείο..

Στάλθηκε από το SGP621 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #396 στις: Δεκεμβρίου 20, 2014, 14:18 »
Κανένα θέμα :yes:
Αποστολή με USPS Priority Mail.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #397 στις: Δεκεμβρίου 20, 2014, 14:46 »
Only time will tell...



Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος e-go FUN

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #398 στις: Δεκεμβρίου 20, 2014, 14:54 »
Τι αυτο ηταν??

You won't tell anything?
O time που γραφει? :tongue_smilie:


Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #399 στις: Δεκεμβρίου 20, 2014, 15:39 »
Σημερα επεσα μπροστα στα υγρα κατα λαθος
δοκιμασα μερικα χωρις να μπορω να πω οτι εντυπωσιάστηκα απο καποιο ιδιαιτερα
Κλασικα τα 3 που μου εκαναν περισσοτερο κλικ ηταν κατα σειρα

caste long reserve
castle long
grand master
Βεβαια οι δοκιμες εγιναν με ατμοποιητες του μαγαζιου οποτε το αποτελεσμα δεν ηταν διακαιο για τα υγρα

Το castle long μου αφηνε αυτη τη βουτυροκαρυδιλα εντονα ενω στο  reserve περιμενα πιο εντονη τη γευση του μπερμπον
Για καλη μου τυχη εκεινη την ωρα περναγε απ εξω ο Γιαννης ( thenetpoet ) ο οποιος ειχε φορτωμενο τον ατμοποιητη του με το καστλ λονγκ
Η διαφορά  απο ατμο σε ατμο ηταν εμφανης αν και δε τρελαθηκα τοσο, ψηθηκα ομως να μπω παλι στο μαγαζι και να το αγορασω ωστε να μπω και γω εστω και μια φορα στο κλαμπ της προπυλενογλυκεροελίτ  .

Επεστρεψα κι εκεινη τη στιγμη ενα πελατης του μαγαζιου γεμιζε τον ατμο του με το black flag
Μου εδωσε το μπουκαλακι να το μυρισω ... Σκετη θεια κοινωνια !
Ξεχασα και τα καστρα και τα μπερμπον τα γκαμπιτ κι ολα τα υπολοιπα
Το αγορασα χωρις δευτερη σκεψη ...
ακομη δε τον εχω ανοιξει καν ...

Ισως αργοτερα αφου προετοιμαστω βαπιστοψυχολογικα γραψω και γω δυο λογια
Θελω να ξεχασω εντελως την εκπληξη απο τη πρωτη εντυπωση να ειμαι μονος στο σπιτι με φρεσκοπλυμενο τον κεϊφαουν
για ναμαι οσο γινεται απερισπαστος και  αντικειμενικος .

Υγ : Χωρις να το ειχα δοκιμασει μεχρι στιγμης νομιζω οτι εχω φτασει πολυ κοντα στο καστ λονγκ ριζερβ
για να πω την αληθεια θεωρω οτι η δικη μου παραλλαγη ειναι σκαλες ανωτερη για τα γουστα μου .
Τωρα που δοκιμασα το οριτζιναλ μου εφυγε το αγχος που ειχα για το δικο μου δημιουργημα, εκτος αυτου πηρα και μια πιο επαγγελματικη γευστικη ιδεα
για το πως μπορω να το εξελιξω περαιτερω οχι για να του μοιαζει περισσοτερο αλλα ως προς το ποσοστο αντιστοιχιας των γευσεων .

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #400 στις: Δεκεμβρίου 20, 2014, 15:50 »
Ένα τελευταίο teaser πριν απομονωθώ για να γράψω, καθώς ακόμα δεν έχω ανοίξει ούτε το μπουκαλάκι.



Το δικό μου μπουκαλάκι είναι αυτό στα δεξιά. Όπως βλέπετε, είναι τελείως μαύρο και αδιαφανές. Από τα δέκα μπουκάλια που έφερε το κατάστημα, έβαλα το χέρι μου στην κούτα και τράβηξα αυτό, το οποίο είναι και εξάρι. Λέτε να έχει και κανένα δαχτυλίδι??

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος bujinkan

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #401 στις: Δεκεμβρίου 20, 2014, 16:12 »
θα γίνεις ο άρχοντας των δαχτυλιδιων

sent from my cave with smoke signals cause New tapatalk sucks


Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #402 στις: Δεκεμβρίου 20, 2014, 16:24 »
Σημερα επεσα μπροστα στα υγρα κατα λαθος
δοκιμασα μερικα χωρις να μπορω να πω οτι εντυπωσιάστηκα απο καποιο ιδιαιτερα
Κλασικα τα 3 που μου εκαναν περισσοτερο κλικ ηταν κατα σειρα

caste long reserve
castle long
grand master
Βεβαια οι δοκιμες εγιναν με ατμοποιητες του μαγαζιου οποτε το αποτελεσμα δεν ηταν διακαιο για τα υγρα

Το castle long μου αφηνε αυτη τη βουτυροκαρυδιλα εντονα ενω στο  reserve περιμενα πιο εντονη τη γευση του μπερμπον
Για καλη μου τυχη εκεινη την ωρα περναγε απ εξω ο Γιαννης ( thenetpoet ) ο οποιος ειχε φορτωμενο τον ατμοποιητη του με το καστλ λονγκ
Η διαφορά  απο ατμο σε ατμο ηταν εμφανης αν και δε τρελαθηκα τοσο, ψηθηκα ομως να μπω παλι στο μαγαζι και να το αγορασω ωστε να μπω και γω εστω και μια φορα στο κλαμπ της προπυλενογλυκεροελίτ  .

Επεστρεψα κι εκεινη τη στιγμη ενα πελατης του μαγαζιου γεμιζε τον ατμο του με το black flag
Μου εδωσε το μπουκαλακι να το μυρισω ... Σκετη θεια κοινωνια !
Ξεχασα και τα καστρα και τα μπερμπον τα γκαμπιτ κι ολα τα υπολοιπα
Το αγορασα χωρις δευτερη σκεψη ...
ακομη δε τον εχω ανοιξει καν ...

Ισως αργοτερα αφου προετοιμαστω βαπιστοψυχολογικα γραψω και γω δυο λογια
Θελω να ξεχασω εντελως την εκπληξη απο τη πρωτη εντυπωση να ειμαι μονος στο σπιτι με φρεσκοπλυμενο τον κεϊφαουν
για ναμαι οσο γινεται απερισπαστος και  αντικειμενικος .

Υγ : Χωρις να το ειχα δοκιμασει μεχρι στιγμης νομιζω οτι εχω φτασει πολυ κοντα στο καστ λονγκ ριζερβ
για να πω την αληθεια θεωρω οτι η δικη μου παραλλαγη ειναι σκαλες ανωτερη για τα γουστα μου .
Τωρα που δοκιμασα το οριτζιναλ μου εφυγε το αγχος που ειχα για το δικο μου δημιουργημα, εκτος αυτου πηρα και μια πιο επαγγελματικη γευστικη ιδεα
για το πως μπορω να το εξελιξω περαιτερω οχι για να του μοιαζει περισσοτερο αλλα ως προς το ποσοστο αντιστοιχιας των γευσεων .




Τη συνταγή δώσε  μας και θα το ονομάσουμε lux long :)

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #403 στις: Δεκεμβρίου 20, 2014, 16:43 »
Παιδια μη ρωτατε σε πι εμ και μη περιμενετε να σας πω αν δε κατασταλαξω στις αναλογιες
Εξ αλλου αν γινει ακομη καλυτερη σκοπευω να τη βγαλω στην αγορα οποτε θα πρεπει να τη γνωριζω μονο εγω  :))
Η πορτα του καστρου αργα η γρηγορα θα πεσει το καστρο θα μετονομασθει αλλα το νεο ονομα
θα θυμιζει σε ολους την αλωση του . Χωρις πορτα θα το απολαμβάνουν ολοι, γεροι νεαροι πλουσιοι και φτωχοι  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #404 στις: Δεκεμβρίου 20, 2014, 16:49 »
Υγρό απο ατμοποιητή σε ατμοποιητή διαφέρει και μάλιστα αρκετά.Δεν ξέρω αν ακούγεται χαζό αλλά έχω δοκιμάσει
μέχρι στιγμής καιφουν,dripper pro,nautilus mini,protank 3 mini.Αλλο υγρό σε άλλο ατμοποιητή,είναι σαν να τα παντρεύεις
ένα πράγμα :))


Ένα παράδειγμα να δώσω αν και λίγο offtopic,δοκίμασα στον ναυτιλο μου ενα Smok-e φουντούκι,δεν με εντυπωσίασε και
με κούρασε σχετικά γρήγορα.Το δοκίμασα μετά απο 1-2 μέρες στον dripper,πήρα πολύ καλύτερη γεύση αλλά αυτό κράτησε
περίπου 15-20 λεπτά,μετά το σιχάθηκα,μπούχτισμα μέχρι εκεί που δεν πάει.


Αντίστοιχα,απο χθες,δοκιμάζω δειλά το GrandMaster στον Dripper και νιώθω πως κάτι έχει βελτιωθεί.Στον ναυτίλο μου δεν μου
άρεσε καθόλου.Ίσως ο ουρανίσκος μου να είναι καθαρά για BDC και όχι για BVC,ακόμη είμαι σε δοκιμαστικό στάδιο βέβαια.


Σύντομα για να μπώ και στο θέμα μας,θα πάω στο κατάστημα e-smokers,αν κατάλαβα καλά,μπορείς να δοκιμάσεις εκεί Five Pawn.
Πριν κάνω την αγορά μου θα ήθελα να ξέρω τι γίνεται,τα 29€ δεν είναι και λίγα για ένα υγρό.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1813 279221 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:08
από Xxristos
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207345 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64446 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173495 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311372 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13249 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124098 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93150 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3983 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1235 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15677 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14430 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias