vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

411 επισκέπτες, 7 χρήστες
lidbab, tibolaso, dkostas, gigelis78, Buliwyf, Milarepa, saltcity

Twitter

Υγρά Five Pawns

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #195 στις: Νοεμβρίου 18, 2014, 16:08 »
Τουλαχιστον στην vapeland αλιμου που παω εγω μου ειπαν οτι τα reserve δεν τα εχουν στο δοκιμαστηριο...Αλλα ειναι αρκετα καλυτερο απο το απλο. Δοκιμασμενο σε σοφια


Εγω την τελευταια φορα που πηγα για δοκιμη εβαλα στο τελος το castle long ετσι επειδη μαρεσει για 2-3 τζουρες.μετα εβαλα το ιδιο driptip πανω σε ατμοποιητη  με τριμπεκα.για 3-4 τζουρες ο συνδυασμος τριμπεκα και καστλ ηταν υπεροχος
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 18, 2014, 16:14 από kongeo »

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #196 στις: Νοεμβρίου 18, 2014, 16:38 »

Και εγώ εκεί πάω γιατί είναι πρακτικά δίπλα μου.Μιας και μιλάμε για συνδυασμούς, το castle long πάει καλά και με το shooting star. H πλάκα είναι οτι στον dripper οταν αρχίζουν να τελειώνουν οι σταγόνες του shooting star, επανέρχεται δυνατά το castle long σαν γεύση. Γενικά ποτίζει την αντίσταση και δεν φεύγει εύκολα η γεύση του.
Χθες το βράδυ, έσταξα στον dripper 4-5 φορές από 10 σταγόνες σκέτη vg αφού είχα ατμίσει castle long και έως και σήμερα έχει ακόμα γεύση.

Αποσυνδεδεμένος interisti

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
  • Inhale the future... exhale the past!
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #197 στις: Νοεμβρίου 18, 2014, 16:45 »
Θα συμφωνησω οτι τα υγρά αυτά αφήνουν έντονη τη γεύση τους στον ατμοποιητη όταν αλλάξεις γευση , ακομα και μετα απο πλύσιμο. Το castle long πολύ έντονα, το grandmaster λιγοτερο.

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου


Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #198 στις: Νοεμβρίου 18, 2014, 16:51 »
Λογικά θέλεις βράσιμο σε γάλα για να φύγει η γεύση τελείως.

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 18, 2014, 17:07 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος zerom

  • **
  • 260
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αι αμ ε γκερλ νταμ ιτ!
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #199 στις: Νοεμβρίου 18, 2014, 18:35 »
Να κάνω μια ερώτηση κι εγώ...
Διαβάζω το νήμα καιρό τώρα, λιγουρεύομαι, κοιτάω τις τσέπες μου και κάνω την κινέζα γιατί δεεεεεν....
Σήμερα όμως πέρασα από κατάστημα και δοκίμασα γιατί θα έσκαγα!. Πόσο αξιόπιστη απόδοση γεύσης μπορεί να πάρει κανείς από έναν Κ1? Γιατί σε τέτοιον δοκίμασα και να πω την αμαρτία μου, ελάχιστα πράγματα έπιασα :-\
Να τονίσω ότι ατμίζω 2+ χρόνια, έχω δοκιμάσει πολλά αρώματα και υγρά και εδώ και περίπου 6 μήνες ατμίζω μόνο με kayfun.
Για να δώσω και παράδειγμα....μεταξύ απλού castle και  reserve είναι ζήτημα να κατάλαβα διαφορά. Να φταίει ο καφές που είχα πιει πριν; Το ψάρι που έφαγα το μεσημέρι; Ξύπνησα στραβά;
Δικό σας :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #200 στις: Νοεμβρίου 18, 2014, 18:47 »
Την επόμενη φορά, πήγαινε με τον Kayfun σου άδειο. Βάλε το απλό. Μετά από μια δυο μέρες, επανέλαβε με το reserve. Στο καπάκι, μπες στο παρόν νήμα και επανέλαβε τις εντυπώσεις σου!!!

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος zerom

  • **
  • 260
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αι αμ ε γκερλ νταμ ιτ!
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #201 στις: Νοεμβρίου 18, 2014, 18:55 »
Αρα άκυρες οι δοκιμές με αυτόν τον ατμοποιητή. Στο grandmaster δεν "άκουσα" πουθενα τη μπανάνα ας πούμε. Γενικά έχασα αρώματα και γεύσεις..
Ωραία ιδέα αγαπητέ Cruiser αλλά με τι θα ατμίζω ώσπου να φτάσω ε;;; :))

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #202 στις: Νοεμβρίου 18, 2014, 19:01 »
Μπορουμε ενα Σαββατο πρωϊ να μαζευτουμε 5-6 ατομα απο Αθηνα
να παμε να αγορασουμε ρεφενε ενα μπουκαλι και μετα να παμε για καφε
να το τσακισουμε επιτοπου κι οταν φτασουμε σπιτι να καταγραψουμε τις γνωμες μας εδω ;
 ;D

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #203 στις: Νοεμβρίου 18, 2014, 19:21 »
Καμία σχέση δεν έχει το απλό με το reserve (ιδίως στον kayfun).

..είναι το αγαπημένο μου υγρό ..μακράν!!

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #204 στις: Νοεμβρίου 18, 2014, 21:07 »
Αυτο ισχύει εδω καταλαβα εγω διαφορα που ατμιζω 2μηνες .

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #205 στις: Νοεμβρίου 18, 2014, 21:16 »
Αρα άκυρες οι δοκιμές με αυτόν τον ατμοποιητή. Στο grandmaster δεν "άκουσα" πουθενα τη μπανάνα ας πούμε. Γενικά έχασα αρώματα και γεύσεις..
Ωραία ιδέα αγαπητέ Cruiser αλλά με τι θα ατμίζω ώσπου να φτάσω ε;;; :))
Σκέτη βάση και τα μυαλά στα κάγκελα! Και καθαρό ατμοποιητή θα έχεις και ελεύθερη όσφρηση και ουρανίσκο. Θυμάμαι την αντίδραση μου όταν το δοκίμασα εγώ, και πραγματικά είναι ένα αίσθημα που το εύχομαι σε όλους τους ατμιστές.
Η ιδέα του Lux ακούγεται εξαιρετική επίσης.
Five Pawns: connecting people...

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος zerom

  • **
  • 260
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αι αμ ε γκερλ νταμ ιτ!
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #206 στις: Νοεμβρίου 18, 2014, 21:21 »
Δεν έχει και τόση σημασία το πόσο καιρό ατμίζεις για να έχεις αισθηση της γεύσης. Το ανέφερα σαν πρόσθετη πληροφορία επειδή αυτά τα υγρά υποτίθεται ότι έχουν μια ιδιαιτερότητα και όπως λένε άλλα μέλη εδώ, καλό είναι να έχεις κατασταλάξει σε γεύσεις, δοκιμές κλπ προκειμένου να έχεις πιο σφαιρική εικόνα για τα συγκεκριμένα, να έχεις δλδ μια κάποια παραπάνω εμπειρία.
Θεωρώ ότι ειναι λάθος να δειγματίζονται σε τέτοιους ατμοποιητές, γιατί οι εντυπώσεις είναι θολές και πιθανόν λάθος...
Τουλάχιστον για τα τρία βασικά αρώματα έπρεπε να έχουν κάτι καλύτερο.
Σωστός Cruiser, ωραία λύση προτείνεις! Απάντησες όσο έγραφα :) . Συμφωνώ σε όλα :yes:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #207 στις: Νοεμβρίου 18, 2014, 21:29 »
Αυτό με την εμπειρία, το είχα αναφέρει χιουμοριστικά στο review μου λέγοντας ότι πρέπει να απαγορευτεί η πώληση σε νέους ατμιστές. Τονίζω το χιουμοριστικά.
Και όμως γνώρισα ατμιστή που ξεκίνησε με grandmaster και τώρα δεν θέλει ούτε να το βλέπει. Κρίμα δεν είναι?
Στους περισσότερους ατμοποιητές θα πάρεις μια χαρά γεύση. Απλά κατά τη γνώμη μου, δεν θα πάρεις ότι έχει να δώσει το υγρό.
Και αυτό κρίμα είναι.
Όσο για το δοκιμαστηριο, συμφωνώ. Αλλά και το κατάστημα ούτε να αποκλείσει τους μη χρήστες επισκευάσιμου μπορεί, ούτε να δεσμεύσει δέκα kfl στο δοκιμαστηριο μπορεί. Ιδιαίτερα όσον αφορά τους μη χρήστες επισκευάσιμου, χειρότερα θα ήταν να το δοκίμαζαν σε kfl και αφού το αγοράσουν και το βάλουν στον aspire BDC τους(τυχαίο παράδειγμα) να συναντήσουν κάτι τελείως διαφορετικό από αυτό που δοκίμασαν.

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #208 στις: Νοεμβρίου 18, 2014, 21:46 »
Εγω το δοκιμασα πρωτη φορα στην vapeland σε aspire bdc mivi nova και αυτο επειδη αυτο το υγρο εκανε το παιδι που δουλευε εκει και με το που μπηκα μου εσπασε την μυτη και ζητησα να το δοκιμασω (ειχα παει για αντισταση)...Το δοκιμασα λοιπον σε mini nova και στην σοφια (με το mod που ειχε ο υπαλληλος) ..Μπορω να πω οτι ναι ειχε διαφορες αλλα και παλι δεν χανεις τοσο πολυ απο το υγρο...μαλιστα μπορω να πω οτι δεν ειδα τρομερες διαφορες περα απο τις διαφορες στην τζουρα που μου εδινε το μοντ...νταξει η σοφια ηταν ανωτερη αλλα και στον mini nova μια χαρα ειναι :) (προσωπικη γνωμη)

Αποσυνδεδεμένος zerom

  • **
  • 260
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αι αμ ε γκερλ νταμ ιτ!
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #209 στις: Νοεμβρίου 18, 2014, 21:56 »
Κάποιος έγραψε ότι σε κάποιο από τα καταστήματα, τα δειγματίζουν σε σοφία. Σύμφωνοι, δεν έχουν όλοι επισκευάσιμους ούτε είναι υποχρεωμένοι να έχουν αλλά εδώ μιλάμε για ειδικού τύπου και ειδικής (αουτς) τιμής υγρά.
"Γκουρμέ" τα χαρακτήρισαν κι εκεί που πήγα. Αλλά είχαν καλύτερους ατμοποιητές για μια άλλη σειρά, που δε θυμάμαι τώρα.
Δεν έχει σημασία αν θα τα αγαπήσω ή όχι. Σημασία έχει να αναγνωρίσω τα συστατικά που πολλοί εδώ μέσα έχετε εντοπίσει και μετά να αποφασίσω αν μου αρέσουν.
Κακά τα ψέματα, από τη "μαμά" τους, τα υγρά απευθύνονται σε συγκεκριμένους ατμιστές αφού έτσι λανσάρονται κιόλας...
Τόσο έντονες περιγραφές και τόσο τζούφια εμπειρία, είναι κρίμα όπως κ να το κάνεις. Θα τους δώσω κι άλλη ευκαιρία με τον δικό μου ατμό, έτσι όπως πρότεινες ;)

kongeo, αν μη τι άλλο, σε νήμα για υγρά, μόνο προσωπικές απόψεις μπορούμε να καταθέτουμε
 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1813 279196 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:08
από Xxristos
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207314 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64429 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173478 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311326 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13235 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124080 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93141 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3975 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1225 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15667 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14418 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias