vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

358 επισκέπτες, 7 χρήστες
Blackwolf, PsykieG, gfilip, dkostas, azzazel, treloneritis, manoslykos

Twitter

Υγρά Five Pawns

Αποσυνδεδεμένος elenitaaaaa

  • **
  • 167
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #180 στις: Νοεμβρίου 15, 2014, 23:30 »
ναι με το δοκιμασα σε κατάστημα, αλλα ο εξοπλισμός του ήταν πολυ καλύτερος απ τον δικό μου. το δοκίμασα σε kayfun lite plus νομιζω. ελπίζω να μην έχει μεγάλη διαφορά σε mini protank 3... Αν και λόγω του ότι παθιάζομαι με ότι πιάνομαι, με βλέπω σύντομα να "μπλέκω" με επισκευάσιμους  :D

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #181 στις: Νοεμβρίου 15, 2014, 23:33 »
Αν το δοκίμασες σε kfl, παραπάνω δεν πάει! Νομίζω ότι ο μόνος εργοστασιακός που μπορεί να προσπαθήσει να κάνει κόντρα, είναι ο Ναυτίλος, χωρίς πιθανότητες επικράτησης όμως..

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #182 στις: Νοεμβρίου 16, 2014, 00:49 »
Eγώ πάλι αντί για τον Nautilus θα έβαζα τον Delta, και μάλλον με τριπλή αντίσταση.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #183 στις: Νοεμβρίου 16, 2014, 09:19 »
@elenitaaaaa

Σϊγουρα ο kfl+ είναι ο βέλτιστος επισκευάσιμος για να απολαύσεις το συγκεκριμένο υγρό. Τώρα που έπεσε και η τιμή του στα 60 ευρώ μαζί με φπα

http://www.fabvape.gr/index.php?route=product/product&path=171_175&product_id=665
http://www.e-smokers.gr/product/kayfun-lite-plus/

είναι καλή περίπτωση!


Αν είσαι θαρραλέα, παίζουν και κλώνοι, δες στο ανάλογο νήμα.
Θα χρειαστείς βέβαια σύρματα, βαμβάκια κτλ, αντε καλή αρχή με τους επισκευάσιμους σου εύχομαι  :D


@cruiser

Γνωρίζω οτι το υγρό είναι στημένο για τον kayfun και λογικά εκεί θα αποδίδει βέλτιστα τα χαρακτηριστικά του, αλλά πραγματικά θα μου κάνει εντύπωση αν η γεύση που πάρω είναι καλύτερη από τον the dripper. Μόλις προχτές ξαναέστησα τον kayfun μου και βαριέμαι να ξαναστήνω. Σε 5-6 μέρες που θα έρθει η ώρα να αλλάξω μικροκολι και cotton pad.....Είδωμεν.
Τέλος, με το συγκεκριμένο υγρό αν και λίγο ιεροσυλία, παίζει και καλή αραίωση λόγω της έντονης γεύσης του ειδικά στους dripper. Έχω ρίξει 12 σταγόνες σκέτη vg στον magma λίγο πριν τελειώσει το γέμισμα που το είχα κάνει με castle long και η γεύση μια χαρά είναι !

« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 16, 2014, 09:36 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος elenitaaaaa

  • **
  • 167
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #184 στις: Νοεμβρίου 16, 2014, 10:20 »
(OFF TOPIC: λεω να κρατηθώ λιγο ακόμα στους εργοστασιακους. μην πανε αδικα τοσοι ατμοποιητες και τοοοοοοοσες κεφαλες. εξάλλου δεν εχω ακομα τις γνώσεις να περάσω σε επισκευάσιμο, ούτε το χρόνο να ψαχτω :P )

Στο θέμα μας τώρα. Με τον μίνι προτανκ 3 ή τον gemini mini dual coil δε θα χω καλή απόδοση γευσης ε;;; Δεν αξίζει να πάρω ένα τετοιο υγρό και να μην μπορώ να απολαύσω τη γεύση του... το διλημμα οπότε που προκύπτει είναι... dripper (με ετοιμες αντιστασεις) ή mini nautilo? έχω και τον cisco 306.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #185 στις: Νοεμβρίου 16, 2014, 10:46 »
Σε cisco 306 δεν τα έχω δοκιμάσει. Στον The Dripper που λεει ο thenetpoet πιο πάνω, οι γεύσεις είναι πολύ επιθετικές και έντονες, ιδιαίτερα στα γλυκά υγρά. Προσωπικά δεν είναι του γουστου μου αυτός ο ατμοποιητής γιατί τόση ένταση δεν είναι του στυλ μου. Ωραίος dripping ατμοποιητής που απέδωσε εξαιρετικά το Grandmaster, είναι ο Apollo by LEO. Αυτό όμως είναι υποκειμενκό, εσένα μπορεί να σου αρέσει η ένταση της γεύσης όπως την αποδίδει ο The Dripper οπότε καλό είναι να ψαχτείς λίγο πριν προχωρήσεις σε αγορά.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #186 στις: Νοεμβρίου 16, 2014, 11:07 »
.................Στο θέμα μας τώρα. Με τον μίνι προτανκ 3 ή τον gemini mini dual coil δε θα χω καλή απόδοση γευσης ε;;;

Θα έχεις καλή απόδοση γεύσης και με τους δύο ατμοποιητές που αναφέρεις (Protank mini 3 και Gemini).

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #187 στις: Νοεμβρίου 16, 2014, 18:58 »
Να πω και εγω την γνωμη μου...εχω δοκιμασει castle long αι grandmaster...καλα εως αριστα και τα 2 με τεραστια προτιμησ στο castle long...δεν το εχω παρει αλλα το εχω δοκιμασει σε απλο ατμοποιητη τυπου ce5 ,στην σοφια και στον apollo rda .... Μπορω να πω οτι ειναι τελειο.ειδικα η ακριβη εκδοση (μου διαφευγει το ονομα της)...ειδικα στον απολο ηταν τρομερη σαν να μασας τα υλικα αλλα αρκετα δυνατη αν και 6...ενω η 12αρα ατμιζεται πολυ ευχαριστα αν και κανω 6αρα :) λογικα θα είναι υο χριστουγεννιατικο δωρο μου καθως ειναι αρκετα ακριβη για μενα

Αποσυνδεδεμένος elenitaaaaa

  • **
  • 167
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #188 στις: Νοεμβρίου 16, 2014, 19:05 »
ειδικα η ακριβη εκδοση (μου διαφευγει το ονομα της)

Castle Long Reserve

κι οπως σε κάθε περιζήτητο ακριβό προϊόν ξεκίνησαν οι κλώνοι και οι συνταγές...

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #189 στις: Νοεμβρίου 16, 2014, 19:12 »
Μπραβο reserve.reverse θυμομουν
Χωρις να ξερω προσωπικα καθως δεν εχω δοκιμασει diy η συνταγη δεν θα χανει λογω μη οργανικων υλικων;; διορθωστε με αν κανω λαθος

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #190 στις: Νοεμβρίου 16, 2014, 22:18 »
Σχετικά με το castle long στον the dripper, το έβαλα κάπως επιφυλακτικά το υγρό καθώς λόγω του κεραμικού φοβήθηκα μήπως υπερτονίσει τη γλυκιά του πλευρά.
Για τον δικό μου ουρανίσκο, δεν έγινε κάτι τέτοιο. Μου έβγαλε λίγο πιο έντονη γεύση συνολικά, χωρίς να τονίσει κάποια επιμέρους γεύση σε βάρος των υπόλοιπων,οπότε για εμένα ήταν θετική η απόπειρα.
Στον magma, ήταν απολαυστικό αλλά λίγο πιο άτονο από τον the dripper.
Το επόμενο Σ/Κ θα μπει και στον kfl+ γιατί θέλω να έχω κάτι να περιμένω για τις ατμο-αισθήσεις μου :)


H the steam co που φτιάχνει το gentleman's reserve στέλνει σε 2-3 ευρωπαικές χώρες αλλά όχι στην  Ελλάδα. Οπότε για δοκιμή θα χρειαστεί η χρήση μεταφορικής εταιρείας με αμερικάνικη διεύθυνση...

« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 16, 2014, 22:30 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #191 στις: Νοεμβρίου 18, 2014, 15:44 »
Είχα την τύχη να ατμίσω μισό τανκ Kayfun (clone) με Castle Long Reserve, από συνατμιστή. (ευχαριστώ, Τρύφωνα).
Νομίζω, ή μάλλον είμαι σίγουρος, ότι είναι ό,τι καλύτερο έχω ατμίσει ως τώρα. Επειδή έχει βάση το ουίσκι αλλά και μια γλύκα μαζί, εγώ το είπα Drambuie.  :) 
Αναρωτιέμαι πόσο να υπολείπεται σε γεύση το απλό, αυτό που δεν είναι reserve. Υπολογίζω ότι θα είναι επίσης κορυφαίο αλλά θα του λείπει η γεύση της παλαίωσης στο βαρέλι.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #192 στις: Νοεμβρίου 18, 2014, 16:03 »
Σχεδόν ολόκληρο ήταν το τανκ! Μισές δουλειές δεν κάνουμε! 75% ναι!  :))

Έχει διαφορά πάντως με το απλό η οποία χωρίς υπερβολή είναι τεράστια. Τώρα που το σκέφτομαι, έπρεπε να σου δώσω το απλό. Όχι τίποτα άλλο, αλλά αν ατμίσεις τώρα το απλό μπορεί και να μην σου αρέσει, κρίμα είναι!!!

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #193 στις: Νοεμβρίου 18, 2014, 16:05 »
Παλι στη vapeland θα με κάνετε να τρέχω για δοκιμή του reserve...

Αποσυνδεδεμένος vougiouklakis

  • ***
  • 565
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #194 στις: Νοεμβρίου 18, 2014, 16:08 »
Αξιζει τον κοπο.....αλλωστε κοντα σου ειναι  ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279351 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207475 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64541 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173547 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311552 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13315 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124149 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93177 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4001 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1253 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15693 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14453 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias