vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Υγρά Five Pawns

Αποσυνδεδεμένος TheGodfather

  • *
  • 86
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #135 στις: Οκτωβρίου 02, 2014, 18:24 »


Ελεγα επειδη τον ονομαζει Five Pawn's edition μηπως κι ειχε καμια χαραξη του λογοτυπου της εταιρειας στον ατμοποιητη ή κατι τετοιο.

Μαλλον κατι τέτοιο πρεπει να ειναι.


Απο Svoemesto fcb.

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #136 στις: Οκτωβρίου 02, 2014, 18:35 »
Ναι μας εχει φαει η αγωνια...      :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Nekzo

  • **
  • 156
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #137 στις: Οκτωβρίου 04, 2014, 09:32 »
Think limited edition!
Μια έξυπνη ιδέα ''επανατοποθέτησης προιόντος'' σύμφωνα με το marketing( πριν την νέα έκδοση του Kayfun) από τους FivePawns και
Svoemesto :)


 
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 04, 2014, 09:44 από Nekzo »

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #138 στις: Οκτωβρίου 08, 2014, 16:08 »
Aπο σημερα ατμιζω το Grant Master πραγματι οτι καλλιτερο εχω ατμισει


εως τωρα ...... απιστευτο υγρο και δεν ενθουσιαζομαι ευκολα  ;) ;) ;) ;) ;)




αλλα ειναι οτι πρεπει για all day υγρο ξεκουραστο και δεν σε μπουκωνει  :baby: :baby: :baby: :baby:







Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #139 στις: Οκτωβρίου 20, 2014, 12:13 »
Το Σάββατο που μας πέρασε, έπεσε στα χέρια μου ένας IATTY mini ESG, φρεσκοστριμμένος με τιτάνιο στα 1.2Ω και rayon, για δοκιμή κάποιων Five Pawns που έχω στην κατοχή μου. Άνοιξα την καμπάνα σχεδόν τέρμα και έβαλα πρώτα το Grandmaster.

Αφού έστρωσε λίγο η αντίσταση, παρατήρησα ότι η γεύση αποδίδονταν πιο στρογγυλεμένη από τον Kayfun. Επικρατούσε όμως κατά πολύ το άρωμα της μπανάνας και νομίζω ότι αυτό οφείλεται στο κεραμικό. Το φυστίκι ήταν πολύ υποτονικό, περισσότερο δηλαδή σου άφηνε υφή παρά γεύση. Το περίεργο όλων, που δεν περίμενα να συναντήσω, ήταν ότι η καραμέλα δεν φαινόταν πουθενά.

Καθάρισμα ατμοποιητή με σκέτη βάση και επόμενη δοκιμή το Castle Long. Εδώ, η ένταση της καρύδας ήταν ίδια με τον Kayfun, μόνο που ήταν πιο έντονη η παρουσία του Bourbon, και στη γεύση αλλά και στη μύτη.

Άλλο ένα καθάρισμα και δοκιμή της ναυαρχίδας: Castle Long Reserve MMXIV. Η μόνη διαφορά που βρήκα από τον Kayfun, ήταν η υπερβολική ένταση του ξύλου, σε σημείο να νομίζεις ότι χαλάει η μαγεία του υγρού. Δεν με χάλασε ιδιαίτερα, αλλά θυμήθηκα το βίντεο του Busardo που το δοκίμασε σε HH.357 και τα ίδια παράπονα έκανε. Η υπερβολική ένταση έβαζε σε δεύτερη μοίρα τα άλλα αρώματα του υγρού και δεν ικανοποιήθηκα.

Με απλά λόγια, θα συμφωνήσω με την πρόταση της εταιρείας καθώς και με την πλειοψηφία όσων έχουν δοκιμάσει αυτά τα υγρά: είναι φτιαγμένα για Kayfun. Ιδιαίτερα θα σταθώ στο Grandmaster, καθώς είναι το υγρό το οποίο θα περίμενε κανείς να φτάσει στο Θεό μέσα στον ΙΑΤΤΥ. Τελικά, δεν. Μπορεί να είναι μανούλα ο "Βασιλιάς" στις γλυκές γεύσεις, όχι όμως σε αυτήν. Φαντάζομαι ότι θα υπάρχουν και άλλες γλυκιές οι οποίες δεν αποδίδουν εκεί, απλά ή είναι σπάνιες ή καλά κρυμμένες!

Off topic: εξαιρετικός ατμοποιητής πάντως, αν και με χαλάει η εισαγωγή αέρα από κάτω καθώς στο δικό μου μοντ, κάνει αρκετά σφιχτή τη τζούρα. Επίσης το στήσιμο είναι λίγο κάπως, και όταν είδα τον ιδιοκτήτη του που και τι δεν έχει στήσει, να κάνει δύο απότυχημένες στην αρχή, ε, όσο να ναι, μου φάνηκε κάπως!!!

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #140 στις: Οκτωβρίου 20, 2014, 13:15 »
Το rayon τι σου λέει; Το προτιμάς;

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #141 στις: Οκτωβρίου 20, 2014, 13:19 »
Να σου πω την αλήθεια, δεν μπορώ να εκφέρω άποψη καθώς δεν το έχω δοκιμάσει στον Kayfun και στον ΙΑΤΤΥ δεν έχω μέτρο σύγκρισης καθώς δεν έχω δοκιμάσει κάτι άλλο.

Μου έκανε εντύπωση πάντως η ευκολία χειρισμού του και το πόσο γρήγορα στρώνει. Από την σύστασή του πάντως βλέπω πολύ καλή απορροφητικότητα και είμαι σίγουρος ότι θα έχει και καλύτερη από το συμβατικό βαμβάκι που χρησιμοποιώ, απόδοση της γεύσης.

Όταν το δοκιμάσω σε ατμοποιητή που γνωρίζω καλά, θα έχω πλήρη άποψη.-

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #142 στις: Οκτωβρίου 20, 2014, 13:21 »
Ακριβως φιλε Cruizer 79..Σε οτι εργοστασιακο και να το δοκιμασα,μπανανιτσα ναι,φυστικοβουτυρο πουθενα,καραμελα ελαχιστη..Γιαυτο και δεν θα το τιμησω ποτε ξανα..Αν πρεπει να εχουμε επισκευασιμους για να αναδειχτει το οποιο αρωμα και αν εχει αυτο το υγρο..Αστα να πανε..Οποτε 29 ευρω για ενα υγρακι που αποδιδει σε εργοστασιακο μονο μπανανιτσα  :nope:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #143 στις: Οκτωβρίου 20, 2014, 13:43 »
Προσωπικά, άλλη μια δοκιμή έχω να κάνω με το συγκεκριμένο υγρό: σε cartomiser.

Όταν τα χρησιμοποιούσα, θυμάμαι ότι έγραφαν ιστορία με συγκεκριμένες γεύσεις, και ακόμα τα τιμώ για δύο τρία συγκεκριμένα.

Στην πρώτη ευκαιρία θα το κάνω. Από την άλλη όμως, πρέπει να βρώ κανένα μικρό Boge, δεν ρισκάρω να μην μου αρέσει και να χάσω κάποια ml!!!  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος dodos

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #144 στις: Οκτωβρίου 28, 2014, 21:42 »
Μετα από 30ml Grandmaster 12mg μπορω να πω πως είναι καταπληκτικο υγρο για ολη μερα ανετα. Αν και δεν είμαι fun των μη καπνικων, το συγκεκριμενο υγρο εχει κατι που με κανει να θελω να το ατμιζω συνεχεια! Ανεβασα την ημερησια μου καταναλωση κατά 2 ml. :-[   Θα ηθελα την γνωμη φιλων που τυχον το εχουν δοκιμασει και στα 12 αλλα και στα 18mg. Στα 18 το χτυπημα είναι καλυτερο; Αν ναι, είναι εις βαρος της γευσης; Ευχαριστω εκ των προτερων...

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #145 στις: Οκτωβρίου 28, 2014, 22:10 »
Να σημειωσω κ γω μια πολυ συντομη εμπειρια που ειχα με το castle long.
Το δοκιμασα σε kayfun ενος γνωστου που ετυχε να συναντησω, ο οποιος
το ειχε αραιωμενο 1:3 μαλιστα. Για την ακριβεια ειχε κανει μιξη 3ml castle long με 7ml βαση.


Το αποτελεσμα... ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ. Δεν ειχε τυχει να δοκιμασω καποιο υγρο απο την εταιρεια αυτη.
Πραγματικα, ειναι πολυ ωραιο υγρο, το οποιο προφανως παιρνει αρκετη αραιωση.
Ακομη κ ετσι οπως το δοκιμασα, ειχε εντονη γευση!!Οποτε ισως παραμενει εξισου καλο κ με παραπανω αραιωση.


Καποια στιγμη θα το τιμησω!!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος dodos

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #146 στις: Οκτωβρίου 29, 2014, 22:48 »
Θα ηθελα την γνωμη φιλων που τυχον το εχουν δοκιμασει και στα 12 αλλα και στα 18mg. Στα 18 το χτυπημα είναι καλυτερο; Αν ναι, είναι εις βαρος της γευσης; Ευχαριστω εκ των προτερων...


Παιδια τι εγινε; Κανενας;

Αποσυνδεδεμένος George X

  • **
  • 228
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #147 στις: Οκτωβρίου 29, 2014, 23:08 »
Χτύπημα θα έχει σίγουρα παραπάνω λόγο νικοτίνης.
Τώρα για την γεύση είναι τόσα πολλά που παίζουν ρόλο που κανείς δεν μπορεί να σου δώσει σωστή απάντηση.
Γενικά πάντως ισχύει ότι η παραπάνω νικοτίνη ταιριάζει περισσότερο σε καπνικά υγρά και όχι σε μη καπνικά όπως είναι τα Five Pawns.

Αποσυνδεδεμένος dodos

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #148 στις: Οκτωβρίου 29, 2014, 23:19 »
To μονο που με προβληματιζει στο grandmaster 12mg είναι το αδυνατο χτυπημα. Aπο γευση είναι σουπερ. Κανονας ειναι πως όταν ανεβαζεις νικοτινη χανεις λιγο από την γευση, και γι αυτό ζητησα γνωμες. Ευχαριστω για την απαντηση.

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #149 στις: Οκτωβρίου 29, 2014, 23:32 »
Λογικα οπως σε καθε υγρο,οσο περισσοτερη νικοτινη,τοσο περισσοτερο χτυπημα αλλα και χειροτερη γευση..Το χειροτερο ειναι υποκειμενινο..Οπως ειπε και ο φιλος George X πολυ σωστα,σε πολλα καπνικα υγρα η παραπανω νικοτινη ταιριαζει ενω σε καποια ΜΗ καπνικα,η παραπανω νικοτινη δεν  :nope: Το μονο Five Pawns που εκανα ηταν το Grandmaster σε 18 mg και το χτυπημα ηταν υποτονικο για υγρο 18mg οπως επισης και ο ατμος του υποτονικος για 50/50 υγρο...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279375 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207497 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64565 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173555 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311587 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13329 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124159 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93188 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4003 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1257 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15694 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14453 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias