vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Υγρά Five Pawns

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2160 στις: Ιουλίου 19, 2016, 11:38 »
γτ κανεις δεν το κλωνοσυνταγογραφησε το enriched να κανουμε την δουλεια μας και μεις οι ανωμαλοι? :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2161 στις: Ιουλίου 19, 2016, 12:34 »
Οχι παιδιά, δεν είχα δοκιμάσει το πρώτο Black Flag Fallen, γιατί είχε τρομάξει το μάτι μου απο αυτά που διάβαζα, και κάτι μου έλεγε ότι δεν θα ξεπληρωνόταν η "επένδυση". Σύντομα θα δοκιμάσω και θα μου φύγει μια απορία (μία ακόμη θα μου μείνει, για το enriched).

Αποσυνδεδεμένος Yeti

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Jordan. Καλλιτέχνης (...εν αγνοία της Τέχνης)
    • Red-Knot Photography
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2162 στις: Ιουλίου 19, 2016, 12:35 »
Οτι πίο ισορροπημένο σε συνδυασμό με καπνικό έχω ατμίσει. 
Παρ όλα αυτά κάτι με ενόχλησε τελικά και μετά απο μια βδομάδα με απώθησε, το σταμάτησα και τελικά το αντάλλαξα με κάτι άλλο. Αυτό βέβαια είναι προσωπικό γούστο και δεν αναιρεί ότι είπα στην αρχή. Είναι εξαιρετικό!

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2163 στις: Ιουλίου 19, 2016, 12:50 »
Οχι παιδιά, δεν είχα δοκιμάσει το πρώτο Black Flag Fallen, γιατί είχε τρομάξει το μάτι μου απο αυτά που διάβαζα, και κάτι μου έλεγε ότι δεν θα ξεπληρωνόταν η "επένδυση". Σύντομα θα δοκιμάσω και θα μου φύγει μια απορία (μία ακόμη θα μου μείνει, για το enriched).

Καλά έκανες και δεν το δοκίμασες ;).
Τα δύο νέα Black flag ενδέχεται να μη σε εντυπωσιάσουν......σίγουρα όμως δύσκολα θα σου δημιουργήσουν κάποιο συναίσθημα απέχθειας.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2164 στις: Ιουλίου 19, 2016, 13:09 »
Θα συμφωνήσω εν μέρει με τον Tem, το έχω ξαναπεί γι αυτό το υγρό: είναι το μοναδικό το οποίο όταν το άτμιζα το πετούσα μετά από λίγο με αηδία και όταν το άφηνα στην άκρη το ζητούσα σαν τρελός. Το χειρότερο φυσικά, ήταν η μυρωδιά που άφηνε στο χώρο. Μπορεί προσωπικά να με γονάτισε το μπουκαλάκι μέχρι να το τελειώσω, αλλά θεωρώ ότι απέδιδε ακριβώς αυτά που υποσχόταν, εξ' ου και η απόλυτη βαθμολογία μου.

Αποσυνδεδεμένος Kωστας Τ.

  • **
  • 295
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2165 στις: Ιουλίου 20, 2016, 19:24 »
καλησπερα.
πηρα ενα 10μελο castle long σημερα και το χρωμα
του ειναι διαφορετικο απο οτι συνηθως.
ειναι πιο <<ξανθο>> σε σχεση με αυτο που ηξερα.
η γευση δεν μου φαινεται διαφορετικη.
το εχει παρατηρησει κανεις αλλος?

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2166 στις: Ιουλίου 21, 2016, 00:43 »
Και η γεύση διαφέρει και μάλιστα αρκετά σε σχέση με το κλασσικό castle long.
Είναι της νέας σειράς Insignia.

Αποσυνδεδεμένος dimdil

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2167 στις: Αυγούστου 19, 2016, 18:07 »
συμφωνω και γω οτι εχει πολλες ιδιαιτεροτητες αυτη η μαρκα υγρων!!!...δοκιμασα το kastl long σε 6 mg σε μικρο ναυτιλο και επαθα πλακα... :tongue_smilie:..το αγορασα σε δεκαμελο ευτυχως και καθως δεν ηξερα τις τιμες τους...νομιζα οτι το παληκαρι εκανε κατι λαθος ;D...το θεμα ειναι οτι ο ...ενθουσιασμος στο δικο μου ναυτιλακο...μετα απο 2 ταγκακια εγινε....αηδια :eyesplash:...δεν κατεβαινε κατω με τιποτα :'(...αναγκαστηκα να το αραιωσω πολυ για να...φυγει :-[
επειδη ξερω οτι ειναι ποιοτικα υγρα ηθελα να δωσω μια ακομα ευκαιρια με το...queenside το οποιο επισης με τρελανε στη δοκιμη στο μαγαζι ;D...πρωτο ταγκακι ελαφρα αραιωμενο με μηδενικη 70/30 ακομα παμε...πολυ καλα!! ;D

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2168 στις: Αυγούστου 19, 2016, 18:11 »
Aλλαξες αντισταση; Γιατι τις καταστρεφει


διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 19, 2016, 19:03 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2169 στις: Αυγούστου 23, 2016, 14:26 »
[justify]@Cruiser79, καλησπέρα. Μία βιαστική και τηλεγραφική γνώμη θα ήθελα αν γίνεται, (για μία διαφωνία που έχω με φίλους για το αγαπημένο Black Flag Risen - enriched). Σε εξαιρετικά καπνικά όπως αυτό, δίνεις προτεραιότητα και στη διάμετρο πυρήνα; π.χ. να επιλέγεις 2,5mm αντί για 3mm; Το ξέρω πως είναι λίγο αόριστη η ερώτηση, όμως επιλέγεις και πυρήνα ανάλογα και το υγρό;[/justify]

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2170 στις: Αυγούστου 23, 2016, 14:58 »
Καλησπέρα!
Όχι, βασικά επιλέγω πυρήνα αναλόγως ατμοποιητή ώστε να διασφαλίσω την τροφοδοσία που πρέπει να δώσει. Το καλό του να μην έχεις ένα στόλο ατμοποιητές, είναι ότι μπορείς να πειραματιστείς αρκετά σε τέτοια θέματα (αν φυσικά διαθέτεις περιορισμένο χρόνο όπως εγώ). Προσωπικά, στους τρεις ατμοποιητές μου, χρησιμοποιώ τα εξής στησίματα, που θεωρώ ότι κάνουν την καλύτερη δουλειά (μέχρι να ανακαλύψω κάτι άλλο):
  • Phenomenon Zest V1: 2.0mm πυρήνας, TC (SS κατά προτίμηση), ανοικτές σπείρες. 0.28 ή 0.32mm
  • KF4: 2.5mm πυρήνας, Kanthal D, 0.28mm, κλειστές σπείρες (γύρω στα 2Ω αντίσταση)
  • KF3.1ES: α) 2.5mm πυρήνας με 0.28mm Kanthal D ή β) 3.0mm πυρήνας με 0.32mm Kanthal D. Κλειστές σπείρες και αντιστάσεις μεταξύ 1.5 και 2Ω
Το συγκεκριμένο υγρό, δεν το θεωρώ εξαιρετικό καπνικό. Το θεωρώ εξαιρετικό καπνιστό!

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2171 στις: Αυγούστου 23, 2016, 16:03 »
[justify]@Cruiser79, ευχαριστώ για την απάντηση (και συγγνώμη που αναγκάστηκα να κλείσω απότομα). Να ξεκινήσω ανάποδα για να μην βγω εκτός θέματος. Γιατί εξαιρετικό καπνιστό κι όχι καπνικό το b.f.r.; Δεν είναι καπνικό και μάλιστα σπουδαίο; [/justify]

[justify]Για το θέμα του πυρήνα, πρέπει να ομολογήσω την ήττα μου. Η άλλη πλευρά μου έλεγε τα ίδια, πως δηλ. μιλάμε για σωστή τροφοδοσία και ανάλογα τον ατμοποιητή πάντα, ενώ εγώ υποστήριζα και επιλογή τροφοδοσίας ανάλογα και το υγρό. Γι' αυτό ήθελα τη δική σου βοήθεια στο θέμα: (κάποιων) υγρών+στησιμάτων (πυρήνας εδώ). Ακόμα όμως παραμένω λίγο μπερδεμένος, κι αυτό γιατί, σε κάποιες περιπτώσεις η επιλογή πυρήνα μου έδινε διαφορετικό αποτέλεσμα (και να συνυπολογίσουμε πως δεν έχουμε καμία σχέση ως ατμιστές, εγώ δεν μπορώ να ξεχωρίσω βασικά πράγματα σε πολλά σύνθετα υγρά). Όπως κι αν έχει, χίλια ευχαριστώ. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2172 στις: Αυγούστου 23, 2016, 17:09 »
Το θέμα καπνικό-καπνιστό έχει να κάνει με το συνδυασμό γεύσεων.Μπορεί να είναι έντονο το καπνικό στοιχείο, αλλά δεν κυριαρχεί. Στην χειρότερη περίπτωση, είναι ίσο με τις λοιπές γεύσεις. Προσωπικά θεωρώ ότι το υγρό θα ήταν καλύτερο αν είχε πολύ λιγότερο καπνικό στοιχείο.

Για το μέγεθος του πυρήνα, πρέπει να έχεις σχηματίσει άποψη της συμπεριφοράς του κάθε ατμοποιητή. Ταυτόχρονα, ΘΑ πρέπει να έχεις τη δυνατότητα να καταλάβεις σε τι στυλ αποδίδει καλύτερα το κάθε υγρό. Θέλει δουλειά το θέμα, αλλά όταν καταλήξεις, τα αποτελέσματα θα σε ικανοποιήσουν υπέρ του δέοντος...

Από κινητό.


Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2173 στις: Αυγούστου 23, 2016, 19:01 »
Προσωπικά θεωρώ ότι το υγρό θα ήταν καλύτερο αν είχε πολύ λιγότερο καπνικό στοιχείο.
Ε, πάρε βρε πουλάκι μου το απλό αντί για το Enriched και ξεμπέρδεψες!  ;)

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2174 στις: Αυγούστου 23, 2016, 19:07 »
Το έχω και αυτό. Και τα ανακατεψα μεταξύ τους.

Από κινητό.


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8490 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180921 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34138 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537457 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60046 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238132 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 625 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16379 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136271 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085567 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35577 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10451 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12