vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

514 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, manoslykos, Milarepa, dvelev, SEB, th3ofilos, ZoeM

Twitter

Υγρά Five Pawns

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2145 στις: Ιουλίου 02, 2016, 15:58 »
Mr Cruiser σεις δεν μας λεγατε πως το πιονοκαστρο μονο σε Κ4;! :))

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2146 στις: Ιουλίου 02, 2016, 16:09 »
Βασικά στον 3.1ES σας έλεγα, με αραίωση 1:3 μέσα στον ατμοποιητή, όχι από πριν, και επιμένω σε αυτό. Ή προηγούμενη πρότασή μου αφορά το γούστο του Γιάννη, κεραμικό γάρ...

Από κινητό.


Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2147 στις: Ιουλίου 02, 2016, 16:22 »
Θα σε ευχαριστούσα ευχαρίστως αν δεν το είχα ήδη δοκιμάσει σε phenomenon :)
Το ζήτημα είναι οτι με τον the dripper τη βγάζω με σταγονίτσες ενώ στον phenomenon με τανκάκια και δεν βγαίνει η εξίσωση στην τσέπη μου...
Για μένα και στους δύο έχει εξαίρετη γεύση, με άλλα χαρακτηριστικά τονισμένα βέβαια στον καθένα.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Εγώ πάλι το CLR το κάνω κατά 99% στον the dripper με το κεραμικό και όταν θέλω πραγματικά να το ρίξω έξω γεμίζω ένα κοντό τανκάκι στο phenomenon.
O the dripper μου το δίνει όπως το θέλω, με την ένταση που ζητάω αλλά και με την οικονομία στο υγρό λόγω σταξίματος και χαμηλών W.
Ο phenomenon επίσης μου δίνει τη γεύση που θέλω αλλά απο κατανάλωση δεν συμφέρει με CLR :)
Πάντως έχω καταλήξει πως λίγο πολύ το κάθε υγρό είναι σε όποιον ατμοποιητή το "μάθεις". Ξεκινησα CL / CLR ταυτόχρονα σε kl+ και the dripper, πολύ γρήγορα το έκανα μόνο στον dripper και μετά από λίγο καιρό όπου και να το δοκίμασα δεν μου κάθεται σωστά πλήν του phenomenon.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2148 στις: Ιουλίου 02, 2016, 17:11 »
Σε νιώθω. Και εγώ με ένα τανκάκι τη βδομάδα τη βγάζω. Τώρα που θα πάρουμε όμως τα εκατομμύρια από τη συνέντευξη, ΘΑ το ατμίζουμε με το γαλόνι!

Από κινητό.


Αποσυνδεδεμένος Άκης Παπ

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2149 στις: Ιουλίου 04, 2016, 00:31 »
Χθες δοκίμασα πρώτη φορά το castle long και ευτυχώς δεν έγραψα εντυπώσεις γιατί σήμερα θα έπρεπε να τις διαγράψω. Και εξηγώ.
Καθαρίζω τον kayfun lite plus, βάζω αντίσταση 1,45Ω με kanthal A1 και ξεκινάω το άτμισμα στα 9W. Η αίσθησή μου ήταν σαν να είχαμε ένα δρύινο βαρέλι γεμάτο υγρό, εσείς το πήρατε όλο και εγώ για να ατμίσω έξυσα και έβρασα το ξύλο για να το κάνω υγρό! Πουθενά καρύδα, βανίλια, ζάχαρη, μόνο ξύλο, ίσως λίγο bourbon και ξηροί καρποί.
Ως δια μαγείας όμως, μετά τα 3 πρώτα ml όλα σαν να μπήκαν σε μια σειρά. Έπεσαν οι ξηροί τόνοι, ανέβηκε η ζάχαρη, εμφανίστηκε και η βανίλια, την καρύδα ψάχνω ακόμα, αλλά σίγουρα έγινε το υγρό που με μάγεψε στο δοκιμαστήριο!
Δεν ξέρω αν έτυχε και σε άλλον, εμένα όμως τόσο μεγάλη διαφορά σε υγρό πρώτη φορά!

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος nickgr

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Spiro Vapo
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2150 στις: Ιουλίου 04, 2016, 00:51 »
Προς @Cruiser και τους υπόλοιπους που διαβασα ότι  αραιώνουν τα πιόνια με βάση μια ερώτηση

Χρησιμοποιείτε κάποια συγκεκριμένη μάρκα βάση?
Βαση 50 50 όπως και η αναλογία των υγρών?

Σκέφτομαι να τα δοκιμάσω άλλα αν μου αρέσουν την εβαψα , θα μου στοιχίζει το ατμισμα οσο και τα 3 πακέτο μαλμπορο που κάπνιζα οταν κάπνιζα.

Για πάνω απο 2 χρόνια εχω καθημερινο υγρό  το liqua American blend σε καυφουν (δε με τρελαίνει η γεύση αλλά είναι άοσμο και δεν ενοχλεί κανενα στη δουλεία και στο σπιτι) και Ry4 flavorart ή Diy για dripping.

Με δεδομενες τις παραπάνω γευστικές προτιμήσεις ποσο κινδυνεύω απο το castle long reserve και το Black Flag Risen Enriched που σκοπεύω να δοκιμάσω?

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2151 στις: Ιουλίου 04, 2016, 01:00 »
Nick αν έχεις σκοπό να τα έχεις για ολοήμερο, κινδυνεύεις αρκετά! Αν έχεις σκοπό να ατμίζεις ενα τανκ στο τόσο, προχώρα άφοβα...

Από κινητό.


Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2152 στις: Ιουλίου 04, 2016, 01:37 »
Ποσο υπεροχο αυτο το Enriched παρολο που δεν ειμαι φιλος πολυ με την κυρια virginia,ισως και γι αυτο δεν μου εκατσε καθολου καλα το Gandalf!

Anyway..

Tο ατμισα στον K3 mini κλωνο,
παρολο που νομιζω λανθασμενα αναφερει η Pawns μια ιδεα virginia εδω νομιζω οτι εχουμε καπνικο χωρις φοβο και παθος.

Αλλα στο ατιμο αυτο υγρο αγγαλιαζουν τοσο ταιριαστα τα επιπλεον αρωματα το καπνικο στοιχειο που η γευση ειδικα στην εκπνωη αλλα και σε διαρκεια ειναι εντονη και πολυμορφικοτατη.

Οταν αδειασε το τανκ και προσθεσα βαση,το παρον εδινε μονο το καπνικο στοιχειο.

Και φυσικα εχω τη εντυπωση οτι δεν ντρεπεται να λερωσει τις φυτιλοαντιστασεις ουτε στο ελαχιστο.

Δεν ξερω ποσο αξιολογο μπορει να ειναι το Original που νομιζω δεν πρεπει να εχει μπει μεσα καπνικο και με τρωει η περιεργια να το δοκιμασω,
αν και νομιζω εχει αναφερθει οτι δεν ειναι τοσο εντονο οσω το Enriched αλλα μπορει να κανω και λαθος.

Παντως η καρτα αναληψης εφτασε πιο γρηγορα απο μενα στο ATM... 
Τι παλιο εταιρεια ειναι αυτη :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος nickgr

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Spiro Vapo
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2153 στις: Ιουλίου 05, 2016, 19:39 »
Ήρθε σήμερα το πακέτο  με τα τέσσερα μπουκαλάκια

CASTLE LONG RESERVE EDITION V
BLACK FLAG RISEN ENRICHED
GRANDMASTER
SYMMETRY SIX

Atomic dripper nakamitsi στα 10-12 watt

Πρώτες εντυπώσεις
Τα υγρά είναι σίγουρο ποιοτικά
Αυτό είναι κάτι μπορείς να το καταλάβεις– αισθανθείς αρκεί να έχεις δοκιμάσει έστω και ένα οποιοδήποτε άλλο υγρo για να έχεις μέτρο συγκρισης

Από κει και πέρα σε ό,τι αφορά την γεύση τα συναισθήματα είναι ανάμεικτα και όχι (ακόμη) κατασταλαγμένα
Μεγαλύτερη εντύπωση μου έκανε η επίγευση πάρα η γεύση.
Η επίγευση που αφήνουν είναι τέτοια που κάνει πιο νόστιμα ακόμα και τα άλλα υγρά που θα ατμίσεις στη συνέχεια

CASTLE LONG RESERVE EDITION V
Ωραία γεύση, αλλά μετά από όσα διάβασα περίμενα κάτι καλύτερο, ποιο εντυπωσιακό.
Δεν κινδυνεύω να κολλήσω, άλλα αν τελειώσει ίσως το ξανααγορασω για ιδιαίτερες περιστάσεις

BLACK FLAG RISEN ENRICHED
Σε καλό δρόμο, αλλά πάρα πολύ βαρύ για τα γούστα μου, ενδεχομένως αραιωμένο να ατιμάζεται ευχάριστα

GRANDMASTER
Ευχάριστη έκπληξη.
Μου φαινόταν παράξενο να ατμίζω φρούτα, μια φορά μόνο είχα δοκιμάσει ένα μήλο και μου φάνηκε .....ψιλοαστείο
Δεν περίμενα να μου αρέσει,το  πήρα από περιέργεια,αλλά μου άρεσε (ίσως) περισσότερο απ' όλα.

SYMMETRY SIX
Συμπαθητικό  υγρό, δεν είναι για καψούρα αλλά ατμίζεται ευχάριστα

Σε γενικές γραμμές δεν είναι για όλη μέρα (ευτυχώς για οικονομικούς λόγους, αλλά και ανεξάρτητα από αυτούς)  ,
δεν είναι από τα υγρά που τα  χαρίζεις αν δεν σου αρέσουν 100%,
είναι υγρά "χαβιάρι" για ειδικά δείπνα, αλλά μόνο με χαβιαρι δεν χορταίνεις :)
Σε βγάζουν από τη ατμιστικη ρουτίνα, και σε κάνουν να ξαναρχίσεις το παιχνίδι της αναζήτησης.
Σαν να είσαι 20 χρόνια παντρεμένος και να πας μόνος διακοπές σε νησί.

Αποσυνδεδεμένος peris72

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
  • !!! LOL !!!
    • Ένα μικρό καθημερινό κέρδος ;-)
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2154 στις: Ιουλίου 05, 2016, 22:20 »
Σε γενικές γραμμές δεν είναι για όλη μέρα (ευτυχώς για οικονομικούς λόγους, αλλά και ανεξάρτητα από αυτούς)  ,
δεν είναι από τα υγρά που τα  χαρίζεις αν δεν σου αρέσουν 100%,
είναι υγρά "χαβιάρι" για ειδικά δείπνα, αλλά μόνο με χαβιαρι δεν χορταίνεις :)
Σε βγάζουν από τη ατμιστικη ρουτίνα, και σε κάνουν να ξαναρχίσεις το παιχνίδι της αναζήτησης.
Σαν να είσαι 20 χρόνια παντρεμένος και να πας μόνος διακοπές σε νησί.

Όντως  :)
Με Brevity και Castle Long εγκαινίασα ατμιστικά το νέο μου αυτοκίνητο  :thumpup:

Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2155 στις: Ιουλίου 18, 2016, 22:43 »
Έρωτας με το enriched! Ξέρουμε καμιά συνταγή; Πρός το παρών το αραιώνω 30-40% και είναι οκ θα έλεγα. Ενώ στην αρχή μου είχε φανεί περίεργο, μετά πιπίλα στον kayfun 5 sxk.

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2156 στις: Ιουλίου 19, 2016, 07:33 »
χμμμ...enriched ...Ακούω πολλά και το ήθελα, αλλά δεν το βρήκα άμεσα διαθέσιμο, και παρήγγειλα το...όχι enriched. Θα το απολαύσω?

Αποσυνδεδεμένος johnnyk

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2157 στις: Ιουλίου 19, 2016, 09:30 »
Εννοείται...

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


διαγραφή άμεσης παράθεσης


« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 19, 2016, 11:02 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2158 στις: Ιουλίου 19, 2016, 11:27 »
Γιώργο, αν στα τέλη του '14 είχες προλάβει το Black Flag Fallen MMXV, θα έχεις μια άποψη. Το ίδιο γευστικό προφίλ αλλά πολύ πιο ελαφρύ από άρωμα, ένεκα απουσίας του μελιού.


Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2159 στις: Ιουλίου 19, 2016, 11:33 »
Εξαρτάται φυσικά από τα προσωπικά γούστα του καθενός, αλλά εμένα το απλό μου αρέσει ένα κλικ παραπάνω από το enriched.  8)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8475 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180887 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34118 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537281 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60016 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238045 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 620 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16281 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136256 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085531 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35560 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10421 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12