vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

480 επισκέπτες, 4 χρήστες
dkostas, antiklitos140, camber, bloodlessz

Twitter

Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.

Αποσυνδεδεμένος Π. Γιούρσης

  • **
  • 492
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μή χείρον εστί βέλτιστον
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #630 στις: Μαρτίου 27, 2019, 22:35 »
Tώρα, τι δεν καταλαβαίνω ?? Η εξουσία ευνοεί τους μεγάλους ή όχι , αγνοεί και τα έσοδα από φόρους ? Μήπως έρχεται και η σειρά μας ?
https://www.efsyn.gr/ellada/koinonia/188812_ste-apagoreyei-kapnisma-se-kazino-kai-kentra-diaskedasis          
27.03.2019, 19:15                                                                                                                Το Συμβούλιο της Επικρατείας έκρινε ότι απαγορεύεται το κάπνισμα στα καζίνο και στους προβλεπόμενους χώρους των κέντρων διασκεδάσεως άνω των 300 τ.μ. και ακύρωσε τη σχετική υπουργική απόφαση, ενώ εκδόθηκε νέα υπουργική απόφαση με το ίδιο περιεχόμενο, κάτι που προκάλεσε την κατάθεση νέας αίτησης ακύρωσης στο ΣτΕ.

Μέχρι τώρα, στους παραπάνω χώρους, πληρώνοντας 200 ευρώ/m2 κλπ, έπαιρνες την άδεια.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #631 στις: Μαρτίου 28, 2019, 00:59 »
Περιλαμβάνει οπότε και τα προπατζίδικα αυτό?

 Από κινητό.


Αποσυνδεδεμένος Π. Γιούρσης

  • **
  • 492
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μή χείρον εστί βέλτιστον
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #632 στις: Μαρτίου 28, 2019, 01:50 »
Θα έχει τρομακτικό ενδιαφέρον, ο χειρισμός του Υπουργείου στο θέμα. Δηλ. 1) το δικαίωμα των πολιτών να απολαμβάνουν τον τζόγο (Προποτζίδικα, Καζίνα, Λέσχες ) και την μεγιστοποίηση της απόλαυσης από την διασκέδαση (νυχτερινά κέντρα μετά μουσικής 2) να διαφυλάξει τα όποια έσοδα από το 200ρι και 3) την στήριξη των επενδύσεων στην εγχώρια καπνοβιομηχανία .
Φαντάσου το ρεζιλίκι και τη ζημία του Υπ.Οικ αν πέσει έξω ο προυπολογισμός λόγω μείωσης των εσόδων από φόρους, λόγω  μείωσης του τζίρου στις παραπάνω παραγωγικές επιχ/σεις. από την απαγόρευση του καπνίσματος άρα και ατμίσματος.
Οφείλω να επισημάνω και να συγχαρώ το Υπ.Οικ διότι αντέδρασε άμεσα στην απόφαση του ΣτΕ, εκδίδοντας άμεσα νέα υπουργική απόφαση , ακύρωση της οποίας ζήτησαν επίσης άμεσα οι άλλοι.
Σε δουλειά να βρισκόμαστε ....

Αποσυνδεδεμένος mathimatikos1966

  • **
  • 310
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #633 στις: Απριλίου 27, 2019, 02:57 »
Ας το καταθέσω εδώ : Ποτό σε μπάρ στην Αθήνα . Ο τύπος δίπλα μου ατμίζει και μιλάμε για τρελό ντουμάνι .
Τι με χάλασε παρότι και ο ίδιος ατμιστής .
Στην εκπνοή φύσαγε αριστερά του που μέχρι και εγώ δυσαναχσέτησα.
Ντάξει ρε μεγάλε φύσα το @#$$%  λίγο ψηλά .
Συμπέρασμα : Κάποιες φορές βγάζουμε και τα μάτια μας μόνοι μας

Αποσυνδεδεμένος xristos96

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #634 στις: Δεκεμβρίου 11, 2019, 15:23 »
Τωρα με τον νεο αντικαπνιστικό νομο τι εμπειρίες εχετε απο τα μαγαζια που πηγαίνετε?

Αποσυνδεδεμένος fotisdr

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #635 στις: Δεκεμβρίου 11, 2019, 16:28 »
Εγώ δεν ατμιζω στα μαγαζιά ούτε σε κλειστούς χωρους αλλα βγαίνω μια στις 15 ...

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #636 στις: Δεκεμβρίου 11, 2019, 16:28 »
Πολύ μικρή εμπειρία έχω, μιας και δεν είμαι συχνός πελάτης.
Αλλά και στα λίγα που έχω πάει, και που μέχρι πριν λίγο καιρό άφηναν το άτμισμα, έστω και κάνοντας τα στραβά μάτια, τώρα δεν το επιτρέπουν καθόλου.
Και λογικό είναι, αφού για τον νόμο άτμισμα=κάπνισμα...

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #637 στις: Δεκεμβρίου 11, 2019, 18:19 »
Ακόμα και στα μαγαζιά που άφηναν κανονικά και το τσιγάρο μέχρι χθες, τώρα με τον αντικαπνιστικό δεν αφήνουν.

Όλα αλλάζουν μόλις πάει 12+ το βράδυ και βγαίνουν σιγά σιγά τσιγάρα, ηλεκτρονικά κλπ.

Αποσυνδεδεμένος xristos96

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #638 στις: Δεκεμβρίου 11, 2019, 19:19 »
Σε βραδινό μπαρ δεν εχω κάτσει ακόμα μέσα απο τοτε που μπήκε σε εφαρμογή ο νόμος,κάθομαι πάντα εξω με την κοπέλα μου (ατμίστρια και αυτή) μαζί με όλους τους άλλους που καπνίζουν,συνήθως μέσα είναι άδεια εκτώς απο τις μέρες που κάνει πολυ κρύο,η μόνη λύση αμα θέλει κάποιος να κάτσει μέσα είναι ίσως με κανένα POD με διακρητικές τζούρες χωρίς να βγαίνει ο ατμός..

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #639 στις: Δεκεμβρίου 11, 2019, 20:40 »
Κ εγώ όπου κ αν έχω πάει παιδιά δεν επιτρέπουν το άτμισμα.
Σε καφέ όλα έχουν (Δλδ σε όσα πάω ναι?) μανιτάρια (Σόμπες) έξω κ ειλικρινά είναι ΤΕΛΕΙΑ!

Εγώ που δεν έχω θέμα με το κρύο ειλικρινά απολαμβάνω χωρίς πρόβλημα το άτμισμα κ έξω  :)
Εύχομαι όμως για εκείνους που κρυώνουν κ δεν αντέχουν να γίνει κάτι γιατί ειλικρινά νιώθω ότι
εμάς τους ατμιστές αλλά κ τους καπνιστές μας  έχουν στο περιθώριο...

Δεν ξέρω αν αυτό που λέω ακούγεται κάπως μα σε αρκετά μαγαζιά ....
Μέσα είναι σχεδόν άδεια κ έξω γίνεται πανικός από κόσμο που ατμίζει κ καπνίζει.  :yes:

Κάποιος φίλος μου είπε ότι στα νυχτερινά κέντρα πέφτει πολύ γέλιο όταν πάνε έξω να καπνίσουν
κ αφήνουν τον τραγουδιστή σχεδόν μόνο να τραγουδάει...... ::) 


Αποσυνδεδεμένος xristos96

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #640 στις: Δεκεμβρίου 11, 2019, 20:57 »
Κοίτα,αν το μαγαζί έχει νορμάλ σόμπες και νορμάλ χώρο για να κάτσεις έξω (Οχι 5 τραπέζια το ένα πάνω στο άλλο),τοτε παλεύται,τουλάχιστον όσο δεν κάνει πολύ κρυο..

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #641 στις: Δεκεμβρίου 11, 2019, 21:15 »

Αποσυνδεδεμένος xristos96

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #642 στις: Δεκεμβρίου 11, 2019, 21:17 »
Το πρόβλημα το έχουν κυρίως τα μαγαζιά που δεν έχουν εξωτερικό χώρο ,η δεν έχουν βάλει καλές σόμπες..

Αποσυνδεδεμένος dimifoti

  • **
  • 208
  • Φύλο: Άντρας
  • Slow ride, take it easy
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #643 στις: Δεκεμβρίου 11, 2019, 21:25 »
Οι σόμπες θελουν μελέτη στο πώς θα μπουν, γιατί σε πολλά μαγαζιά έχεις ξεροψηθεί από τη μία πλευρά στο εικοσάλεπτο και θες γύρισμα να μην αρπάξεις

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #644 στις: Δεκεμβρίου 11, 2019, 23:32 »


:)) :)) :)).............

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1459 171953 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:27
από Ηρακλης
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276385 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15381 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14015 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9377 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43028 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 418 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35447 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558780 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182499 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 196 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10075 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364