vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

76 επισκέπτες, 6 χρήστες
ΒΑΓΓΟς, Jorge, manoslykos, treloneritis, infernity, gfilip

Twitter

Έφαγα πόρτα με το ΗΤ

Αποσυνδεδεμένος nektarios1974

  • **
  • 258
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έφαγα πόρτα με το ΗΤ
« Απάντηση #15 στις: Δεκεμβρίου 26, 2011, 22:03 »
Παιδιά μέχρι να βγει νόμος που να απαγορευει το άτμισμα, αυτό επιτρέπεται, μην μασάμε ;) ;) ;) ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έφαγα πόρτα με το ΗΤ
« Απάντηση #16 στις: Δεκεμβρίου 26, 2011, 22:04 »
ναι ρε φιλε ο καθενας ομως στον χωρο του κανει κουμαντο τι να κανεις να τσακωθεις? απλα δεν ξαναπας...

Αποσυνδεδεμένος filfilip

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έφαγα πόρτα με το ΗΤ
« Απάντηση #17 στις: Δεκεμβρίου 26, 2011, 22:05 »
Εμείς το ξέρουμε αυτό πως δεν απαγορεύεται.. Αν όμως ο καταστηματάρχης δεν θέλει δεν μπορείς να ανάψεις με το έτσι θέλω (όχι ότι θα σου κάνει κάτι, απλά για να μην μπαίνεις σε φασαρίες), οπότε όποιος δεν γουστάρει, απλά δεν γουστάρουμε και εμείς και πάμε αλλού...

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Απ: Έφαγα πόρτα με το ΗΤ
« Απάντηση #18 στις: Δεκεμβρίου 26, 2011, 22:07 »
δε χρειάζεται να κάνεις καμιά φασαρία. Αν θέλεις όμως να διεκδικήσεις το καφεδάκι σου με τον ατμό σου, να τους λες να πάρουν ατάκα και επιτόπου το 1142 και να ρωτήσουν αν επιτρέπεται να ατμίζει ο κόσμος στο μαγαζί σου. Κρατική υπηρεσία είναι, είναι ενημερωμένοι με ό,τι τελευταίο υπάρχει νομοθετικά (ψηφισμένο, όχι φήμες και μλκιες) και αν σου το απαγορεύσουν τότε πάσο. Αν όμως το επιτρέπουν τότε σηκώνεσαι και φεύγεις χωρίς να πληρώσεις καν το καφεράκι σου, γιατί σε διώχνουν από το μαγαζί τους με επειδή έτσι γουστάρουν χωρίς να υπάρχει λόγος
Γνώμη μου

Αποσυνδεδεμένος filfilip

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έφαγα πόρτα με το ΗΤ
« Απάντηση #19 στις: Δεκεμβρίου 26, 2011, 22:11 »
ArXoS δεν χρειάζεται να περιμένουμε να πιούμε το καφεδάκι μας μέχρι να πιάσει γραμμή στο 1142!!!! Απλά τα πράγματα.... τις συσκευούλες μας και σε άλλη παραλία!

Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έφαγα πόρτα με το ΗΤ
« Απάντηση #20 στις: Δεκεμβρίου 26, 2011, 22:14 »
ειναι σε τι ατομα θα πεσεις, αλλοι δεν εχουν ιδεα και λειτουργουν με οτι εχουν ακουσει, αλλοι ξερουν αλλα θελουν να κρατησουν την εικονα του μαγαζιου και αλλοι ειναι κουλ και παμε γερα ...

Αποσυνδεδεμένος filfilip

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έφαγα πόρτα με το ΗΤ
« Απάντηση #21 στις: Δεκεμβρίου 26, 2011, 22:15 »
Το θέμα είναι πως σε κάθε περίπτωση χαμένο βγαίνει το κατάστημα....

Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έφαγα πόρτα με το ΗΤ
« Απάντηση #22 στις: Δεκεμβρίου 26, 2011, 22:16 »
μην το λες αυτο....ακουγεται αντιδραστικο..

Αποσυνδεδεμένος filfilip

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έφαγα πόρτα με το ΗΤ
« Απάντηση #23 στις: Δεκεμβρίου 26, 2011, 22:17 »
Εγώ προσωπικά δεν θα σπαστώ, ούτε θα αναγκαστώ να κάτσω εκεί... απλά θα πάω αλλού που ξέρω πως επιτρέπεται. Οπότε για μένα προσωπικά χάνει το κατάστημα

Αποσυνδεδεμένος armados

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έφαγα πόρτα με το ΗΤ
« Απάντηση #24 στις: Δεκεμβρίου 26, 2011, 22:19 »
Σαββατο πρωι κανονισα για καφε με εναν φιλο.πηγαμε σχετικα νωρις 9:30.παραγγειλαμε κανονικα,εβγαλα το ητ και ατμισα.κανενα προβλημα.μετα απο 30λεπτα πλακωσε κοσμος.2 τυποι πειπου 45 ετων διπλα μου εβγαλαν τα τσιγαρα τους και με ντουμανιασαν.κοντεψα να κανω εμετο.φωναξα διακριτικα την κοπελα και της ειπα οτι με ενοχλει το τσιγαρο στο μαγαζι.σας πληροφορω  οτι τους ειπε να αλλαξουν τραπεζι η να το σβησουν :laugh1: :laugh1: :laugh1:και συνεχισα επιδεικτικα το ατμισμα

Αποσυνδεδεμένος filfilip

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έφαγα πόρτα με το ΗΤ
« Απάντηση #25 στις: Δεκεμβρίου 26, 2011, 22:21 »
χαχαχαχαχαχ armados... κάτι τέτοια κάνουμε και θέλουν να μας το κόψουν!!!!

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Έφαγα πόρτα με το ΗΤ
« Απάντηση #26 στις: Δεκεμβρίου 26, 2011, 23:50 »
Το θέμα ειναι να μην προκαλούμε και εμείς επειδή δεν υπάρχει  ακομα - και ελπίζω να μην υπάρξει- νόμος. Αλλα εφόσον δεν υπάρχει, ΔΕΝ ειμαστε και υποχρεωμένοι να ρωτήσουμε ΠΡΙΝ μπουμε στο μαγαζί.

Αποσυνδεδεμένος tornado

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έφαγα πόρτα με το ΗΤ
« Απάντηση #27 στις: Δεκεμβρίου 27, 2011, 00:18 »
μεχρι να ξακαθαρισει το νομικο καθεστως, ο καθενας θα λεει οτι του καπνισει :P
τωρα απο την αλλη, αν σου λεει ο αλλος οτι απαγορευεται δεν μπορεις να κατσεις με το ζορι...

Για αυτο το καλυτερο μεχρι να ληξει η υποθεση και να βγει οριστικα τι ισχυει,
πριν μπεις ξεκαθαριζεις τι παιζει...

Αν θελω να ειμαι καπως "αγενης" εφοσον πινω καφε και μου την πει,
το παραταω οπως ειναι και φευγω....

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Έφαγα πόρτα με το ΗΤ
« Απάντηση #28 στις: Δεκεμβρίου 27, 2011, 00:23 »

Αν θελω να ειμαι καπως "αγενης" εφοσον πινω καφε και μου την πει,
το παραταω οπως ειναι και φευγω....
Βαζω παράθεση παρότι ειμαι ο επόμενος για να τονιστεί!
Επικροτώ και επαυξάνω. Εως ότου -και άν- διευκρινιστεί το θέμα νομικά, δεν θα το θεωρούσα ούτε κάν εντός εισαγωγικών αγένεια. για την ώρα, νομικά αν μή τι άλλο, είναι σαν να σου λέει απαγορεύεται να διαβάσεις περιοδικό. Και η αντιστοιχία της δικαιολογίας που εχω διαβάσει εδώ του "μπορει να παρει θάρρος καποιος και να ανάψει κανονικό τσιγάρο" είναι μήν διαβάζεις περιοδικό γιατι ο άλλος μπορεί να πάρει θάρρος και να ανοίξει να διαβάσει τσόντα.

Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Απ: Έφαγα πόρτα με το ΗΤ
« Απάντηση #29 στις: Δεκεμβρίου 27, 2011, 00:29 »
Παιδες, ας μη τα βλεπουμε ολα μονο απο την δικη μας οπτικη γωνια.....

Καλως ή κακως τα media ψιλο-τρομκρατησαν το κοσμο....
καλως ή κακως αν ειχα καφετερια κ οι πελατες μου, μου εκαναν παραπονα οτι αφηνω τους "ατμιστες" με τα "μαραφετια" τους που δημιουργουν υγρο στο πνευμονα (γιατι ετσι ακουσαν) δε θα το εψαχνα αν ισχυει ή οχι....απλα θα κοιταζα να τους ικανοποιησω - ειδικα εαν στον ιδιο χωρο απαγορευα και το καπνισμα. Στο κατω κατω, παλι καλως ή κακως, ηλεκτρονικο τσιγαρο το λενε κ οχι ατμομηχανη (και ας ξερουμε εμεις οτι ειναι ατμος, πολλοι δε το γνωριζουν) αρα για το ευρυ κοινο παραμενει καπνισμα.

Τελος, ισως να δω πολλες αντιδρασεις για αυτο που θα πω, αλλα, εντελως αντικειμενικα, απο τη στιγμη που υπαρχουν υγρα με νικοτινη (εκτος απο non) και απο τη στιγμη που δεν ειναι πρακτικως δυνατον να ελεγχεται σε καθε καταστημα μαζικης συναθροισης αν ο ατμιστης ατμιζει υγρο με νικοτινη ή χωρις, κ εφ οσον μετα απο νομο το καπνισμα σε αυτους τους χωρους απαγορευεται, δεν βλεπω αδικο ενα νομο που θα απαγορευε και το ατμισμα.

Το κατα ποσον θα εφαρμοζεται ειναι αλλο θεμα, αφου ειδαμε τι εχει γινει κ με το καπνισμα στα περισσοτερα club κτλ κτλ.

Οποτε θα συμφωνησω με την αποψη οτι απλα ρωτας ευγενικα την πολιτικη του καταστηματος κ πραττεις αναλογως.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 197 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 174 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20758 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281485 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207928 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65949 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174628 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312893 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14267 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124824 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93597 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4207 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix