vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

527 επισκέπτες, 10 χρήστες
camber, Jorge, dkostas, giorgos1999, bloodlessz, Tazz, john67, manoslykos, JohnDag, ThioVag

Twitter

GeekVape Aegis Boost Mod Pod kit 1500mAh

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GeekVape Aegis Boost Mod Pod kit 1500mAh
« Απάντηση #30 στις: Δεκεμβρίου 27, 2019, 20:17 »
Στο δικο μου ετσι εχουν τα πραγματα  :)) :)) :)) :))
Δνε ξερω αν επειδη ειναι πιο σφιχτη λιγο να τραβαω πιο τεραστιες σε σχεση με την αλλη

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GeekVape Aegis Boost Mod Pod kit 1500mAh
« Απάντηση #31 στις: Δεκεμβρίου 27, 2019, 20:25 »
Ναι, πέστε μου τώρα ότι κάθε ποντάκι έχει δική του προσωπικότητα... :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GeekVape Aegis Boost Mod Pod kit 1500mAh
« Απάντηση #32 στις: Δεκεμβρίου 30, 2019, 14:55 »
Λοιπόν, μετά από 3 ημέρες με την 0,6Ω η θετική διαφορά είναι μία. Το ποντάκι κρατάει τώρα +/- 8 ώρες και 250-270 τζούρες. Λογικό βέβαια αφού τώρα το έχω στα 17 watt σε σύγκριση με τα 22 που το είχα με την 0,4Ω.

Η δε κατανάλωση, αν και ελάχιστα μικρότερη, παραμένει σε υψηλά επίπεδα. Στο οκτάωρο που διαρκεί η μπατταρία του, το γεμίζω 4 φορές! Από 3ml πες, μιας και δεν το γεμίζω φουλ, μας κάνουν 12ml το οκτάωρο. Σαν πολλά δεν είναι;
12ml θέλω το 18ωρο που είμαι ξύπνιος, με τους Siren 2, Hastur, αλλά και με το ποντάκι Exceed Grip!

Η διαρροή όμως παραμένει και πριν κάθε γέμισμα βγάζω το τανκ και το σκουπίζω ...πατόκορφα! Αλλιώς θα πέσει αρκετό υγρό στο σημείο επαφής και φοβάμαι πως θα περάσει στο εσωτερικό του.

Και έχω και τους άλλους 4 που γκρινιάζουνε για τα ίδια ακριβώς αρνητικά...
Τι να κάνουμε; υπάρχουν και οι αποτυχίες! ;)


Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 726
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: GeekVape Aegis Boost Mod Pod kit 1500mAh
« Απάντηση #33 στις: Δεκεμβρίου 30, 2019, 16:40 »
Πάντως ολη αυτή η ιστορία με προιόντα που βγάζουν στην αγορά χωρίς να είναι σωστά σχεδιασμένα(διαρροές κτλ)δεν ξέρω πόσο απλό θέμα είναι. :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Kliman

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GeekVape Aegis Boost Mod Pod kit 1500mAh
« Απάντηση #34 στις: Δεκεμβρίου 30, 2019, 19:18 »
Με την 0,6 και 15 watt, με πλήρη φόρτιση.μηδενισμένο μετρητή και μισό αέρα,
κατανάλωσα περίπου 3 ml (δεν το καργάρω),με 340 τζούρες στο μετρητή
(περίπου 2 δεύτερα η τζούρα)
και η μπαταρία είναι ακόμη στις 2 γραμμές (έχω φτάσει και τις 500 τζούρες)

Τα γράφω γιατί βλέπω διαφορά με τις μετρήσεις του Λοξίας .
Τώρα ως πρός την υγρασία, έχει εξαφανιστεί (magic).

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GeekVape Aegis Boost Mod Pod kit 1500mAh
« Απάντηση #35 στις: Δεκεμβρίου 31, 2019, 18:41 »
[member=18384]Chris66[/member]
Έτσι είναι. Προχειρότητα για να βγούμε στην αγορά πιο μπροστά από τους άλλους.

Τέσπα, αυτό το φαινόμενο δεν είναι μόνο στα κινέζικα. Ακόμα και ακριβοί, ή και πανάκριβοι ατμοποιητές, έχουν παρουσιάσει διαρροές και έτρεχαν μετά να το διορθώσουν...


[member=16885]Kliman[/member]
Εγώ τραβάω δυο μακρόσυρτες τζούρες, ίσως και 4 δευτερόλεπτα εκάστη, κάθε φορά που ατμίζω (και ατμίζω πιπίλα...).
Οπότε καταγράφω τις μισές τζούρες από ότι εσύ μέχρι το τελείωμα της μπαταρίας.
Εσύ θα καταγράψεις περίπου 600+ τζούρες 2 δευτερολέπτων μέχρι να σου τελειώσει η μπαταρία και εγώ περίπου 300 4 δεύτερων.
Ε, δεν είμαστε και πολύ μακριά.

Από την άλλη, σημασία έχει και κάθε πότε τραβάς τζούρα. Επειδή το έχω πιπίλα, τελειώνω τα 3ml πιο γρήγορα από το να τράβαγα μια τζούρα το 20λεπτο.

Η σύγκριση που έκανα με την κατανάλωση, ήταν σε σχέση με τους ατμοποιητές που ανέφερα πιο πάνω, πάντα με τον ίδιο τρόπο ατμίσματος. Η διαφορά είναι στα watt. Όταν έχω Siren 2 και Hastur στα 10 watt, λογικό είναι να καταναλώνουν πολύ λιγότερο από τα 17 watt που έχω αυτό το ποντάκι.
Το ίδιο συμβαίνει και με το ποντάκι Exceed Grip που χρησιμοποιεί 0,4Ω στα 10-13 watt. Και αυτό έχει πολύ λιγότερη κατανάλωση.
Κατανοητά όλα αυτά και δεν χρεώνω αρνητικό πρόσημο στο Aegis στον τομέα αυτόν. Αυτή είναι η κατασκευή του. Αυτές είναι οι αντιστάσεις του, τόσο καταναλώνουν.
Απλώς εμένα δεν μου κάνει, αφού δεν θέλω να ξαναγυρίσω σε μεγάλες καταναλώσεις.

ΥΓ.
Είχα γράψει κάτι λάθος...το έσβησα.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 31, 2019, 21:08 από Λοξίας »

Αποσυνδεδεμένος Mdu

Απ: GeekVape Aegis Boost Mod Pod kit 1500mAh
« Απάντηση #36 στις: Ιανουαρίου 08, 2020, 01:42 »
Με 20αρι αλατα το εχει δοκιμασει κανεις? 

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Απ: GeekVape Aegis Boost Mod Pod kit 1500mAh
« Απάντηση #37 στις: Ιανουαρίου 09, 2020, 18:47 »
Να γράψω και εγώ την γνώμη μου; Θα την γράψω. Να βάλω και τίποτα φωτογραφίες; Θα βάλω για να έχουμε πολλές.


Μου το έστειλε η εταιρεία και παίζω μαζί του από πριν τις γιορτές οπότε έχώ μια καλή εικόνα.

Την επισκευάσιμη κεφαλή δυστυχώς δεν την έχω ακόμα αλλά την περιμένω μέσα στον μήνα.


Για την ακρίβεια έχω 2 Boost, ένα από το πρώτο batch που βγήκε και ένα που πιστεύω είναι από κάποιο επόμενο. Στο πρώτο είχα τα ίδια προβλήματα με τον [member=10148]Λοξίας[/member] και ήταν ο λόγος που το είχα αφήσει στην άκρη και δεν έκανα το review. Το παρατήρησα από την αρχή όταν πήγα να γεμίσω για δεύτερη φορά και έβγαλα το ποντ από την συσκευή, αρκετή υγρασία η οποία πέρασε με σκούπισμα αλλά επανήλθε όταν πήγα να ξανά γεμίσω. Όχι πλημμύρα αλλά σίγουρα παραπάνω από την κλασική που βλέπεις συνήθως σε τέτοιες συσκευές. Έκανα το τεστ να το αφήσω όρθιο ενώ είναι γεμάτο και είχα πάλι υγρασία αλλά μετά από αρκετές ώρες(5-6).

Ενώ το δεύτερο Boost που μου ήρθε δεν έχει την παραμικρή σταγόνα. Το πετάω στη τσάντα, το έχω ξάπλα στο γραφείο, γεμίζω στο πόδι κλπ και δεν έχω δει ούτε μισή σταγόνα. Έβαλα και τα δύο ποντ μαζί και τα επεξεργάστηκα όσο μπορούσα αλλά δεν βλέπω καμία διαφορά οπτικά. Σίγουρα κάτι γίνεται και στάζει το παλιό αλλά δεν μπορώ να καταλάβω από που και γιατί.


Στα πιο γενικά, η οθόνη είναι ναι μεν πιο μικρή αλλά δεν με ενοχλεί γιατί έχει καλή φωτεινότητα οπότε βλέπεις άνετα τις ενδείξεις. Άλλωστε δεν είναι και πολλά αυτά που σε ενδιαφέρουν πάνω στην οθόνη ενός ποντ, να φαίνεται η μπαταρία και τα βατ.

Τα κουμπιά, του fire και τα δύο για να αλλάζουμε τα βατ, μου αρέσουν γενικά. Δεν βγάζουν την αίσθηση του φτηνού πλαστικού, ωραίο πάτημα και ακούγονται τόσο όσο. Το κουμπί του fire έχει το ίδιο σχήμα με όλα τα υπόλοιπα μοντ της σειράς AEGIS τα οποία γενικά μου αρέσουν πολύ αλλά εδώ λίγο με ενοχλεί. Είναι πολύ μικρό σαν κουμπί οπότε η γωνία που κάνει δεν κάθεται καλά στο δάχτυλο όταν το πατάς και θέλει να το συνηθίσεις.

Μικρό θεματάκι έχω και με την τάπα που κρύβει την θύρα USB για την φόρτιση όπως και με την τάπα για την αναπλήρωση του υγρού. Η άκρη την οποία τραβάς για να ανοίξεις τις τάπες είναι αρκετά μικρές και λεπτές με αποτέλεσμα να θέλει προσπάθεια στο άνοιγμα και πιστεύω ότι αν βάλεις παραπάνω δύναμη ή νυχάκι σίγουρα σου μένει άνετα στο χέρι η ακρούλα.


Αυτό που δεν είδα να γράφει κανείς όμως είναι ότι το ποντάκι σφυρίζει όταν τραβάς τζούρα και δεν σφυρίζει λίγο. Κάτι που δεν κατάλαβα αμέσως γιατί τις πρώτες μέρες το έπαιρνα μαζί μου όταν έβγαινα έξω τώρα στις γιορτές και με την βαβούρα και τις ομιλίες δεν άκουγα τίποτα. Μέχρι που μια μέρα το έπιασα ενώ ήμουν σπίτι, τραβάω τζούρα και γύρισαν όλοι να δουν από που ακούγεται αυτό. ΟΚ μπορεί να μην ενοχλεί άλλους αλλά για μένα ένα ποντ δεν θα ήθελα να ακούγεται τόσο.


Κατασκευαστικά μου αρέσει πολύ, δεν έχει άσχημες γωνίες και όλα λειτουργούν ρολόι. Το πλαστικό που απασφαλίζει το ποντ είναι από χοντρό πλαστικό και κουνιέται ελάχιστα όταν το πατάς για να βγάλεις το ποντ οπότε δεν φοβάμαι ότι θα σπάσει. Πολύ έξυπνος ρυθμιστής αέρα και μπορείς να αλλάξεις άνετα την εισαγωγή του αέρα στα γούστα σου πανεύκολα, χωρίς να χρειαστεί να αποσυνδέσεις το ποντάκι. Όπως είπατε και οι υπόλοιποι, με χαλάει που δεν φαίνεται καθαρά πόσο υγρό έχει μείνει μέσα και πρέπει να το σηκώνεις και να το βάζεις κάτω από φως για να δεις. Νομίζω δεν θα χάλαγε η συνολική εικόνα αν το έκαναν πιο διάφανο.


Θα προτιμούσα αν στο ποντ με τις εργοστασιακές αντιστάσεις μπορούσαμε να βάλουμε ότι επιστόμιο θέλαμε. Πραγματικά είναι χαμένη ευκαιρία γιατί είναι έτσι κατασκευασμένο που θα μπορούσαν να το κάνουν πολύ άνετα. Ευτυχώς είδα το ποντ με την επισκευάσιμη κεφαλή παίρνει κανονικά 510 επιστόμια.


Στα σημαντικά, πίνει πολύ. Μου αρέσει όταν βγαίνω έξω και παίρνω μια μικρή συσκευή να παίρνω μόνο αυτή, χωρίς μπουκαλάκια κλπ. Με το συγκεκριμένο δεν γίνεται γιατί θέλει συχνό γέμισμα αλλά αυτό είναι λογικό με τις αντιστάσεις που έχει. Αγαπημένη μου αντίσταση η mesh 0.4, όχι ότι δεν μου αρέσει η 0.6, αλλά γιατί μου δίνει το κάτι παραπάνω στο θέμα γεύση. Η οποία γεύση υπάρχει και δεν έχει να ζηλέψει σε κάτι άλλα ποντ. Δοκίμασα πολλά διαφορετικά προφίλ αλλά προσωπικά γουστάρω πολύ τα ημικαπνικά με το συγκεκριμένο.

Θα ήθελα να έχει μεγαλύτερη μπαταρία. Σε βγάζει για έναν καφέ ή ένα 8ωρο στη δουλειά αλλά μόνο αν δεν το έχεις πιπίλα και με κάμποσα γεμίσματα. Επειδή το συγκεκριμένο θέλει αρκετά βατ για να παίξει ωραία, εγώ παίζω με 28-30, η μπαταρία θα έπρεπε να είναι λίγο μεγαλύτερη.

Αλλά το μεγάλο του ατού είναι ένα. Έχει το κατάλληλο μέγεθος και βάρος και είναι απίστευτα άνετο στο χέρι, πραγματικά χαίρεσαι να το κρατάς!


Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: GeekVape Aegis Boost Mod Pod kit 1500mAh
« Απάντηση #38 στις: Ιανουαρίου 09, 2020, 19:25 »
Μόνο το δικό μου βγάζει ατμό όταν το γεμίζω;
Το έχει δει κανείς άλλος;
Το γεμίζω πάντα κάτω από λάμπα, ξέρετε εσείς γιατί. ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 09, 2020, 20:19 από dinos_74 »

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GeekVape Aegis Boost Mod Pod kit 1500mAh
« Απάντηση #39 στις: Ιανουαρίου 09, 2020, 19:52 »
[member=20476]zamploutos[/member]

Πολύ καλή παρουσίαση και τονισμένα τα σημεία που πρέπει.
Αν πράγματι έβγαλαν δεύτερο batch, θα το μάθουμε σύντομα.

Σε ξένα sites το πρόβλημα της διαρροής αναφέρεται κατά κόρον. Έχουν προταθεί μια δυο αμφίβολες λύσεις.
Η μία είναι να ανοίξεις το τανκ στα δύο του μέρη και να σφραγίσεις την ένωση με σιλικόνη. Η διαρροή από το τανκ όντως σταμάτησε, αλλά άρχισε διαρροή από την αντίσταση!

Οι διαρροές σε εμάς τους 4 που το έχουμε, είναι ατελείωτες...
Μάλιστα στους δύο, έχοντας περάσει υγρό στο εσωτερικό του ποντ, μόλις πιέσουν λίγο το δερμάτινο μέρος, βγαίνει υγρό από το πλάι! Φυσικά το άφησαν στην άκρη από φόβο βραχυκυκλώματος.

Έτσι, ένας από τους 4 έκανε λογαριασμό στην Geekvape και ανέφερε το πρόβλημα. Απάντησαν αμέσως να στείλουμε βίντεο που να δείχνει το πρόβλημα. Σήμερα το απόγευμα τους στείλαμε 4-5 φωτό που το δείχνουν καθαρά.

Ας δούμε τι θα απαντήσουν, ελπίζω αύριο, και θα σας ενημερώσω.

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GeekVape Aegis Boost Mod Pod kit 1500mAh
« Απάντηση #40 στις: Ιανουαρίου 10, 2020, 21:36 »
Λοιπόν, η απάντηση από την Geekvape:


Anne (GeekVape)
Jan 10, 10:28 CST
Hello,
 
 Sorry for the inconvenience.
 
 Ensure we faster and more efficiently to help you to solve this problem,here some issues, let us check them,
 A- How long did you use it and how many puffs you got when you discovered this issue?
 B- What wattage and which coil did you use ?
 C- May I know where are you from?
 D- Please send me the authentication code located on the back of the box which is with the "Scratch and Check" mark.write down the code and send to me. By the way,tell me how many times you have checked, Kindly please understanding us, we need to make sure the iterms is produced from our factory.
 E- let me know where are you from
 
 Thanks for your cooperation, after receiving your information, we will forward it to our engineer and we will help you fix this issue asap.
 
 
 
Ρωτάει, και μάλιστα δυο φορες(!), από που είμαστε...
Λες να μας απορρίψει που γράψαμε από Ελλάδα; :))

Απ: GeekVape Aegis Boost Mod Pod kit 1500mAh
« Απάντηση #41 στις: Ιανουαρίου 10, 2020, 23:29 »
Εγώ πάντως κατάλαβα πως απάντησαν άμεσα και με επαγγελματισμό.

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GeekVape Aegis Boost Mod Pod kit 1500mAh
« Απάντηση #42 στις: Ιανουαρίου 11, 2020, 11:08 »
Μα δεν έκανα κάποιο αρνητικό σχόλιο.
Αστείο έκανα επειδή η ερώτηση "από που είσαστε" ήταν διατυπωμένη δύο φορές.

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GeekVape Aegis Boost Mod Pod kit 1500mAh
« Απάντηση #43 στις: Ιανουαρίου 13, 2020, 18:14 »
Αφού στείλαμε την Παρασκευή τις απαντήσεις στις ερωτήσεις A B C D E, όπως φαίνεται στο email που μας έστειλε, πήραμε σήμερα την πιο κάτω απάντηση:

Anne (GeekVape)
Jan 13, 16:14 CST
Hi thanks for your feedback and sorry for the inconvenience
 
 would you pelase let me know where are you from


Άντε ξανά μανά από που είμαστε... :))

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GeekVape Aegis Boost Mod Pod kit 1500mAh
« Απάντηση #44 στις: Ιανουαρίου 13, 2020, 18:15 »
Απλά κάνουν τον Κινέζο  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180541 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8305 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33944 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536116 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59764 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237377 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 578 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15543 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136113 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085286 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35391 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10223 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12