vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

296 επισκέπτες, 7 χρήστες
grag, dkostas, camber, Stedorian93, Jorge, manoslykos, lagoudakis

Twitter

Serpent Mini (by Wotofo)

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #270 στις: Αυγούστου 04, 2016, 00:10 »


Ρε παιδιά ο serpent εμένα πλέον δεν μου βγάζει γεύση της προκοπής. Χάνει υπερβολικά... Δεν ξέρω τι έκανα όταν τον πρωτοέπιασα στα χέρια μου και δούλευε σωστά...

Θα σου έλεγα να κοντυνεις λίγο ακόμα τις άκρες στο βαμβάκι, μεταμορφώθηκε όταν το έκανα κι εγώ. Απλά δεν θέλει υπερβολές μιας και οι διαρροές καραδοκούν. Πάντως πιστεύω ότι θα δεις μεγάλη διαφορά στην απόδοση γεύσης.. ;)

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #271 στις: Αυγούστου 04, 2016, 00:39 »
Βαλτε και VCC να δείτε  πόσο  καλύτερα  αποδίδει τι γεύση...... 

Αποσυνδεδεμένος superfuzz

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #272 στις: Αυγούστου 04, 2016, 01:05 »
Πες μου τι setup εκανες για μπουχτισμα να δοκιμασω

Αντίσταση η στριμμένη κάνθαλ που είχε στο κουτί, σηκωμένη με το κατσαβίδι ψηλά όπως είπα, βαμβάκι koh gen do τυλιγμένο σε scottish roll, αρκετό όπως προείπα σε φάση να ζορίζεται να περάσει παραπάνω από όσο προτείνεται γενικώς, με το μήκος του να πατάει ίσα ίσα στο κανάλι τροφοδοσίας. Βασικά όπως δείχνει περίπου ο rip trippers στο αντίστοιχο ριβιού του για σέρπεντ μίνι, μόνο που νομίζω πως έβαλα περισσότερο βαμβάκι και σήκωσα την αντίσταση αντί να την αφήσω ως έχει.

Μην νομίζεις πάντως πως ήταν καλό στήσιμο αυτό, η γέυση ήταν τοσο έντονη σα να ρουφάς πολύ συμπυκνωμένο σε γεύση ατμό.

edit: βασικά έχω μια εικόνα αν και σε πατατο-ποιότητα:
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 04, 2016, 01:10 από superfuzz »

Αποσυνδεδεμένος lusiferinos

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #273 στις: Αυγούστου 04, 2016, 15:22 »
Έβγαλε ο RiP Trippers το σε συνεργασία με την Geekvape (Digiflavor). Απίθανο φαίνεται. Sorry για το offtopic απλά το ποστάρω μιας και είμαστε single coil lovers :)
Νομίζω το ερπετό και όλα τα συναφή βρήκαν τον μάστορα τους. Στα χαρτιά βέβαια, στην πράξη θα δούμε... πάει για pre-order χαλαρά αυτό.




« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 04, 2016, 15:33 από lusiferinos »

Αποσυνδεδεμένος superfuzz

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #274 στις: Αυγούστου 04, 2016, 16:13 »
Συμπαθητικό φαίνεται, έξυπνο deck αλλά λίγο gimmicky. Τι σχέση έχει με το serpent όμως; Νομίζω καμιά σχέση.

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #275 στις: Αυγούστου 04, 2016, 16:58 »
Συμφωνώ, καμία σχέση. Άλλη φιλοσοφία, άλλη κατηγορία.  Τέρμα πνευμονικός και τρελά βατ για να παίξει με τα θεριά αντιστάσεις που θέλει (ουσιαστικά είναι για διπλές αντιστάσεις, όχι για μονές εκτός αν μιλάμε για τέρατα). Προσωπικά με τόσο μπουριά εισαγωγές αέρα κάτω απο την αντίσταση ούτε που θα τον άγγιζα. :nope:

Υπάρχει αυτό το νήμα για νέους επισκευάσιμους ατμο. Για να μη συνεχίζεται το off topic.

Αποσυνδεδεμένος lusiferinos

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #276 στις: Αυγούστου 05, 2016, 03:52 »
Έχετε δίκιο... 
.
.
.
Και που λέτε ο Serpent Mini...  :))

Αποσυνδεδεμένος superfuzz

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #277 στις: Αυγούστου 09, 2016, 00:19 »
Να συμπληρώσω στο παραπάνω μου ποστ πως άλλαξα αντίσταση σε δικιά μου απλή SS 0.5Ω για να δοκιμάσω TC και η γεύση ήρθε στα ανθρώπινα επίπεδα... Δεν ξέρω αν φταίει η αλλαγή υλικού ή που η kanthal είναι twisted, τώρα ο ατμός αυξήθηκε αλλά η γεύση μειώθηκε. Δεν ξέρω τι προτιμώ τελικά, δυνατές πάντως οι αντιστάσεις που έρχονται στο κουτί του.

Αποσυνδεδεμένος Developer

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #278 στις: Αυγούστου 09, 2016, 00:53 »
παιδιά προτείνετε αυτόν ή moonshot?

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #279 στις: Αυγούστου 09, 2016, 02:10 »
Ο moonshot είναι 3 φορές πιο αεράτος και είναι αποκλειστικά για διπλή αντίσταση...  :grapse:

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #280 στις: Αυγούστου 09, 2016, 02:16 »
Και ειναι (ο moonshot) πιο δυσκολος στο στησιμο, να τα λεμε και αυτα...

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #281 στις: Αυγούστου 09, 2016, 03:36 »
Να συμπληρώσω στο παραπάνω μου ποστ πως άλλαξα αντίσταση σε δικιά μου απλή SS 0.5Ω για να δοκιμάσω TC και η γεύση ήρθε στα ανθρώπινα επίπεδα... Δεν ξέρω αν φταίει η αλλαγή υλικού ή που η kanthal είναι twisted, τώρα ο ατμός αυξήθηκε αλλά η γεύση μειώθηκε. Δεν ξέρω τι προτιμώ τελικά, δυνατές πάντως οι αντιστάσεις που έρχονται στο κουτί του.

Εκανα scottish roll που μου ειπες, εβαλα και το twisted coil το δικο του και στην αρχη επαιρνα κατι καμμενα αλλο πραμα...... Μετα απο 1 ml μισοκαμμενου ηταν λες και πλυμμυριζε ουρανιο τοξο γευσης το στομα μου! Δεν με μπουχτιζε αλλα με ικανοποιησε τοσο πολυ. Ξανα ερωτευτηκα το υγρο μου. Μετα αλλαξα βαμβακι εβαλα απλο κι εχασα την γευση, τωρα εβαλα παλι scottish αλλα τιποτα...  :( Λες να πρεπει να καθαριζω καλυτερα το coil οταν αλλαζω βαμβακι?

Αποσυνδεδεμένος superfuzz

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #282 στις: Αυγούστου 09, 2016, 03:51 »
Ναι φυσικά. Με κάνθαλ είναι απλό κιόλας, dry burn και μετά νερό.
Για να πήρες καμμένο στην αρχή και μετά όχι, ή που δεν είχες καθαρίσει καλά την αντίσταση, ή που δεν έριξες αρκετό υγρό πάνω της πριν κουμπώσεις το τανκ. Γενικά αν πάρεις ξανά καμμένο άλλαξε το βαμβάκι και κάντο πιο αφράτο ίσως. Δεν είναι για πολλά watt αυτή η αντίσταση. 25, άντε 30 ανάλογα το υγρό, μετά ξεσταινόταν πάααρα πολύ σε μένα.
Παίζει ρόλο το βαμβάκι, πρέπει να βρεις το σημείο του (κι εγώ το ψάχνω  :tongue_smilie: ). Βάζε λίγο παραπάνω καλύτερα παρά λιγότερο πάντως.


Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #283 στις: Αυγούστου 09, 2016, 11:54 »
Υγρο φουλ ειχε αλλα το scottish roll δεν ξερω και κατα ποσο γρηγορα το αποροφα στο κεντρο που ειναι στιμωγμενα τα πραγματα. Εμενα μου διαβαζει τωρα στα 0.6-0.63 παντως αυτη του serpent. Με υπολογισμους που εκανα παιρνει 10-11 σε heatflux καθε watt στα 0.63ohm οποτε στα 18-19 το χω, φοβαμαι τα dry hit πιο πανω!

Το καψιμο και νερο κατω απο την βρυση το φοβαμαι με το pico, πρεπει να το κανω ομως...

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #284 στις: Αυγούστου 09, 2016, 12:02 »
@Tortugas καλύτερα να αλλάζεις και την αντίσταση και όχι μόνο το βαμβάκι. Δεν ξέρω αν το Scottish roll θα σου δώσει καλύτερη γεύση αλλά με κανονικό στήσιμο το βαμβάκι αποδίδει μια χαρά. Ούτε πολύ σφικτό, ούτε πολύ χαλαρό, όταν το τραβάς να μην κουνιέται η αντίσταση, απλά να φέρνει μια μικρή αντίσταση.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34434 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556684 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:43
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 5 225 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:12
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181479 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 99 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8806 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538022 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60373 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238603 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 829 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16664 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139014 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz