vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Serpent Mini (by Wotofo)

Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #255 στις: Αυγούστου 02, 2016, 23:41 »
Μια χαρά είναι!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #256 στις: Αυγούστου 02, 2016, 23:54 »
Και για τον μίνι κάνουν και για το κοτέτσι που πιθανόν έχεις κάνουν. Πολλαπλής χρήσης.  :))

Αποσυνδεδεμένος lusiferinos

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #257 στις: Αυγούστου 03, 2016, 12:19 »
Παράγγειλα το Coilart Mage RTA. Για να δούμε αν θα εκτοπίσει το ερπετό σε γεύση. 

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #258 στις: Αυγούστου 03, 2016, 12:53 »
Εχει πεσει στο ματι μου αλλα απορριφθηκε απο μενα για τους εξης λογους:

Απο οτι φαινεται λογω τρυπων εισαγωγης αερα θα ειναι αρκετα πιο αερατος με διπλες αντιστασεις, ενω δεν μπορει να δουλεψει με μια μονο ωστε να περιοριστει και λιγο ο αερας.

Το τεραστιο drip tip του που δεν αλλαζει με αλλο της αρεσκειας μας ειναι μεγα αρνητικο για μενα, ενω το να βαλεις 510 drip tip πανω στο ηδη υπαρχον θα φαινεται ασχημα.

Ειναι 24αρης αρα μειωνει το πλεονεκτημα του mini μεγεθους του. Ασε που θα εξεχει στα μοντακια που εχω.

Δεν μπορεις να επεμβεις στην αντισταση αν δεν τελειωσεις το υγρο.

Προτιμω να χτυπησω τον νεο goblin mini v3 που ο μονος λογος που δεν τον ειχα παρει ηταν η εισαγωγη αερα απο κατω, θεμα που εχει διευθετηθει σε αυτη την εκδοση.

Περαν των προσωπικων μου εκτιμησεων, αναμενουμε εντυπωσεις οταν τον παρεις στα χερια σου :thumpup: σε νεο νημα γιατι βγαινουμε και off topic :)

Αποσυνδεδεμένος Yeti

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Jordan. Καλλιτέχνης (...εν αγνοία της Τέχνης)
    • Red-Knot Photography
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #259 στις: Αυγούστου 03, 2016, 14:41 »
Όντως... Ενδιαφέρων ατμοποιητής μοιάζει... Περιμένουμε εντυπώσεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 03, 2016, 14:48 από Yeti »

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #260 στις: Αυγούστου 03, 2016, 17:19 »
Μιας και πιάσατε τον Mage RTA να σας πω κο εγώ τη γνώμη μου που τον είχα για καμιά βδομαδουλα....
Όποιος θεωρεί ότι ο serpent mini είναι αεράτος αρκετά, να μην ασχοληθεί καν.  :laugh1: Velocity deck έχει, δύο αντιστάσεις παίρνει... Πιο αεράτος από serpent mini όπως προείπα, αλλά αρκετά πιο σφιχτός σε σχέση με Moonshot 24, και με μικρότερες τρύπες ροής υγρού. Το Derlin drip tip του είναι φοβερό και προσωπικά για κανένα λόγο δεν ήθελα να το βγάλω να βάλω κάποιο άλλο. Είναι πολύ βολικό.  :yes:
Πράγματι δεν είναι εφικτή η πρόσβαση στην καμπάνα αν δεν αδειάσει το τανκ.
Εγώ τον έδωσα σε φίλο μου μιας και προτίμησα να μείνω με τον moonshot 24 που είναι στα κυβικά μου. Για όποιον κάνει φουλ πνευμονικές, ο Mage είναι ο ατμοποιητής για τον πρωινό καφέ που δεν θες τόσο ψηλά βατ.  :)) 

Αποσυνδεδεμένος superfuzz

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #261 στις: Αυγούστου 03, 2016, 17:29 »
Εμένα που μου φαίνεται πολύ σφιχτός ο serpent -και όντως στον πρωϊνό καφέ έχω πρόβλημα χαχα- θα βολευτώ περισσότερο λες με moonshot; 
(mage δεν το σκέφτομαι αν και φαίνεται εξαιρετικός παντού αλλά δεν έχει 22άρα έκδοση για το πίκο..)

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #262 στις: Αυγούστου 03, 2016, 17:56 »
Είμαστε λίγο off topic αλλά τέλως πάντων... :o 
Κοίτα εγώ το moonshot έτσι που τον στήνω δεν τον δουλεύω ποτέ κάτω από 60watt οπότε με αυτό το στήσιμο δεν τον συστήνω για πρωινό καφέ, εκτός αν την υπόλοιπη μέρα ατμίζεις με τον tfv8 ή drippάρεις στα 150w.  :)) Αν είναι έτσι ναι οκ πάρε moonshot για τσιγαρίσιο!  :laugh1: :laugh1: :laugh1: 

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #263 στις: Αυγούστου 03, 2016, 18:06 »
Κι εμένα σφηχτός ειναι για τα γουστα μου ο serpent mini, αλλα με μια αντισταση ποσο παραπανω να πας.. :dontknow: Περισσοτερο αερα θα ηθελα αλλα ενταξει γενικα ειναι πολυ ωραιος και απλος ατμο, τον εχω εκτιμησει. :kafediavasma: Με καφε παντως πχ δεν τον νιωθω, προτιμω κατι πιο μπουχτιστικο. Ορεκτικο-σνακ θα τον χαρακτηριζα!

Αποσυνδεδεμένος superfuzz

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #264 στις: Αυγούστου 03, 2016, 19:14 »
Χμ, εμένα ήταν τέρμα μπουχτιστικός. Και λέω ήταν γιατί ψάχνοντας το ανακάλυψα πως παίζει ρόλο το ύψος της αντίστασης. Στο πρώτο στήσιμο είχα σηκώσει την αντίσταση όσο πιο ψηλά γινόταν, η γεύση ήταν στο θεό αλλά αυτό ήταν άσχημο γιατί τόσο έντονη γεύση έδινε κορεσμό. Με 25w μόλις τα χείλη μου μούδιαζαν λίγο. Δεν ξέρω αν αυτό συμβαίνει λόγο της πιο κοντινής απόσταστης στο στόμα ή επειδή έπεφτε υγρό μέσα στον αεραγωγό (spitbacks δεν είχα πάντως) όπως λένε κάποιοι σε άλλα sites. Τώρα με λιγότερο βαμβάκι και την αντίσταση κατεβασμένη όσο πιο χαμηλά γίνεται δεν μπουχτίζει και όντως είναι προς το ορεκτικό.

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #265 στις: Αυγούστου 03, 2016, 20:26 »
Χμ, εμένα ήταν τέρμα μπουχτιστικός. Και λέω ήταν γιατί ψάχνοντας το ανακάλυψα πως παίζει ρόλο το ύψος της αντίστασης. Στο πρώτο στήσιμο είχα σηκώσει την αντίσταση όσο πιο ψηλά γινόταν, η γεύση ήταν στο θεό αλλά αυτό ήταν άσχημο γιατί τόσο έντονη γεύση έδινε κορεσμό. Με 25w μόλις τα χείλη μου μούδιαζαν λίγο. Δεν ξέρω αν αυτό συμβαίνει λόγο της πιο κοντινής απόσταστης στο στόμα ή επειδή έπεφτε υγρό μέσα στον αεραγωγό (spitbacks δεν είχα πάντως) όπως λένε κάποιοι σε άλλα sites. Τώρα με λιγότερο βαμβάκι και την αντίσταση κατεβασμένη όσο πιο χαμηλά γίνεται δεν μπουχτίζει και όντως είναι προς το ορεκτικό.

Πες μου τι setup εκανες για μπουχτισμα να δοκιμασω

Αποσυνδεδεμένος lusiferinos

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #266 στις: Αυγούστου 03, 2016, 22:07 »
Μιας και πιάσατε τον Mage RTA να σας πω κο εγώ τη γνώμη μου που τον είχα για καμιά βδομαδουλα....
Όποιος θεωρεί ότι ο serpent mini είναι αεράτος αρκετά, να μην ασχοληθεί καν.  :laugh1: Velocity deck έχει, δύο αντιστάσεις παίρνει... Πιο αεράτος από serpent mini όπως προείπα, αλλά αρκετά πιο σφιχτός σε σχέση με Moonshot 24, και με μικρότερες τρύπες ροής υγρού. Το Derlin drip tip του είναι φοβερό και προσωπικά για κανένα λόγο δεν ήθελα να το βγάλω να βάλω κάποιο άλλο. Είναι πολύ βολικό.  :yes:
Πράγματι δεν είναι εφικτή η πρόσβαση στην καμπάνα αν δεν αδειάσει το τανκ.
Εγώ τον έδωσα σε φίλο μου μιας και προτίμησα να μείνω με τον moonshot 24 που είναι στα κυβικά μου. Για όποιον κάνει φουλ πνευμονικές, ο Mage είναι ο ατμοποιητής για τον πρωινό καφέ που δεν θες τόσο ψηλά βατ.  :))

Παντού οι reviewers λένε ότι τα ρίχνει στον moonshot σε γεύση, θα δούμε όταν έρθει. Είναι λίγο πιο σφιχτός απ' ότι ακούω (σε σύγκριση με moonshot). 

Όσον αφορά το μέγεθος, το overhang είναι ένα θέμα αλλά σε evic mini με θήκη πιστεύω θα είναι οκ. 

Αν και θα πάω φουλ για WISMEC Reuleaux RX2/3 περίμενα καιρό να το βγάλει αυτό το μοντάκι η Joyetech/Wismec οπότε οκ.

Γενικά μου αρέσουν οι ψιλοdripper ψιλοrta ατμοποιητές με μικρό τανκ γιατί βαριέμαι τα υγρά πολύ εύκολα και θέλω σε κάθε γέμισμα να αλλάζω. Ο Serpent είναι πολύ καλός για μονή αντίσταση ίσως ο καλύτερος πνευμονικός, το δείχνουν και οι πωλήσεις του άλλωστε. 

Αποσυνδεδεμένος t@sos

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #267 στις: Αυγούστου 03, 2016, 23:01 »
εχω δοκιμασει και και moonshot και εχω και serpent με την μονη αντισταση και μπορω να πω οτι απο γευση ειναι μακραν καλυτερος!!!οποτε λογικα ο αλλος με τις διπλες θα δωσει ρεστα.τον μινι τον εχω εκτος απο το να απολαμβανω και για καθε δοκιμη καινουργιου υγρου χωρις να πεφτει ποτε εξω

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #268 στις: Αυγούστου 03, 2016, 23:42 »
Ο Mage έχει καλή γεϋση αλλά για μένα ο moonshot έχει καλύτερη.
Επίσης δεν χωράει πολΰ χοντρά σΰρματα....  :thumpdown:
Έχει περίπου (υπολογισμός με το μάτι) 1/4 λιγότερο αέρα από το moonshot.
Ρε παιδιά ο serpent εμένα πλέον δεν μου βγάζει γεύση της προκοπής. Χάνει υπερβολικά... Δεν ξέρω τι έκανα όταν τον πρωτοέπιασα στα χέρια μου και δούλευε σωστά...

ΥΓ. Καλά δεν παίζει να έχει καλύτερη γεύση ο serpent από το moonshot, θα με κουφάνετε ρε παιδιά σήμερα?  :o
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 04, 2016, 08:31 από PsilosX »

Αποσυνδεδεμένος t@sos

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #269 στις: Αυγούστου 03, 2016, 23:48 »
αυτο που συγκρινα ειναι προσωπικο γουστο.δεν ειπα οτι ειναι ντε και καλα καλυτερος αλλα πως το βλεπω εγω

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 264 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34492 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556780 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181526 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 107 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8808 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538065 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60401 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238645 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1051 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16674 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139082 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz