vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

294 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, Jorge, manoslykos, Ηρακλης, npaolo, ThioVag, Milarepa

Twitter

Serpent Mini (by Wotofo)

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #210 στις: Ιουλίου 21, 2016, 12:14 »
Εδω και αρκετο καιρο κανενα προβλημα. Μηπως βαζετε περισσοτερο psi και απο την τροικα;  :laugh1: :laugh1: :laugh1:  :tongue_smilie:

Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #211 στις: Ιουλίου 21, 2016, 12:58 »
Έχω πάρει μια δεκαριά από αυτά, αυτά, αυτά και αυτά και τα χω πρόχειρα.  :laugh1:



Τελικά ποια allen είναι αυτά που ταιριάζουν στις βίδες του ερπετού? Ποια διάσταση?

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #212 στις: Ιουλίου 21, 2016, 17:48 »
Για τον serpent mini θες τα αλλενάκια των 0.9mm . ;)

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #213 στις: Ιουλίου 21, 2016, 18:25 »
Εφτασε και ο δικός μου χθες, ο μαυρος, τον έβαλα για καθάρισμα στους υπέρηχους και βγήκε σχεδόν όλο το χρώμα!!! Εγινε παραλλαγής.
Success.

Αποσυνδεδεμένος lusiferinos

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #214 στις: Ιουλίου 21, 2016, 23:41 »
@mimis Άστα...

@makis206 Όντως αν κόψεις το βαμβάκι ψηλά απογειώνεται η γεύση, προσοχή όμως γιατί leakάρει σαν τρύπιος ντενεκές αν το παρακάνεις (την έπαθα). Πολύ σημαντικό το πως θα στήσεις το βαμβάκι.

Για τις βίδες δεν έχω θέμα ακόμα δεν μου δίνει την εντύπωση ότι είναι τόσο χάλια, δε ξέρω αν στις τελευταίες παρτίδες έχει καλύτερες βίδες το πήρα σχετικά πρόσφατα.

Έφτασαν και τα SS316 Fused Clapton της Geekvape από Heavengifts σύντομα θα γράψω εντυπώσεις (wattage και Temp control)

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #215 στις: Ιουλίου 22, 2016, 00:58 »
Ότι γράφει ο αποπάνω κύριος.  :yes: 
Αν κόψεις πολύ ψηλά το βαμβάκι βελτιώνεται η γεύση. Όσο για την τροφοδοσία, δεν το συζητάμε... Μπορεϊς μετά να τον δουλεύεις σε πολλά βατ χωρίς υποτροφοδοσίες. Όμως θέλει πολλή προσοχή γιατί ειναι πολΰ λεπτή η γραμμή ανάμεσα στην τρομερή τροφοδοσία και στην πλημμύρα!  :laugh1: 
Θα την πάθεις για να μάθεις που λένε. Όποιος θέλει να κάνει τέτοια πειράματα στην πρώτη προσπάθεια μπορεί να βάλει σκέτη βάση και να ναι προεροιμασμένος για πιθανή διαρροή ώστε να γυρϊσει αμέσως το μοντάκι ανάποδα για να φύγουν τα υγρά στο πάτωμα και όχι στο μοντάκι.  :angel:

Αποσυνδεδεμένος lusiferinos

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #216 στις: Ιουλίου 22, 2016, 09:38 »
Λοιπόν μετά από δοκιμές με το Geek Vape SS Fused Clapton 26ga*2+30ga και 28ga*2+30ga με 4-5 wraps (γύρω στα 0.22Ω)

- βελτιωμένη και ενισχυμένη γεύση
- μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας (λόγω TC)
- μικρή μείωση της κατανάλωσης υγρού (λόγω TC)
- εξαφανίστηκε το spitback για κάποιο λόγο (το ψάχνω)

Το προτείνω ανεπιφύλακτα, επίσης το σύρμα συμπεριφέρεται άψογα μέχρι στιγμής σε TC και πάνω στο evic vtc mini.
Σε Wattage mode τα ντουμάνια είναι τρελά για μονή αντίσταση.

Ψάχνω να βρω το ακριβές TCR του βέβαια  :hmmm:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 22, 2016, 10:12 από lusiferinos »

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #217 στις: Ιουλίου 22, 2016, 10:10 »
Παιδια ο ατμοποιητης εχει φοβερη  γευση το στησιμο φυσικα παιζει ρολο οπως σε ολους ,εγω το βαμβακι το παω μεχρι κατω ισα να παταει μην το παραγεμιζετε με βαμβακι μεχρι κατω.

Ξεχνατε ομως κατι βασικο οταν λετε κοβω μεχρι κατω η πιο ψηλα κλπ
Δεν χρησιμοποιουμε ολοι το ιδιο βαμβακι και την ιδια ποσοτητα οποτε θελει λιγο πειραματισμο αλλα σε γενικες γραμμες δεν ειναι ιδιοτροπος ατμοποιητης  :)



Αποσυνδεδεμένος araditsas

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #218 στις: Ιουλίου 22, 2016, 22:28 »
Σήμερα τον πείρα και εγώ πρώτο στήσιμο με κλαπτον δεν μου άρεσε καθόλου ,πολυ ζέστη πολύ χωρίς ουσία.
Στα καπάκια δεύτερο στήσιμο με 50αρι κανθαλ και εδώ είμαστε Βαμβάκι μέχρι να πατάει κάτω, δεν είχα διαβάσει για λιγότερο θα τον κάνω την επόμενη φορά, και τρελή απόδοση ακόμα και στα 30βατ με απανωτές τζούρες χωρίς υποτροφοδοσια ευτυχώς.
Τον πείρα σαν δεύτερο έτσι για αλλαγή γεύσης λόγο διακοπών αλλά βλέπω να του πίνω το αίμα.
Απλά με τον καλιξ που έχω δεν είχα πάρει χαμπάρι ότι μου άρεσαν οι πνευμονικές.

Να πω ότι πριν μια βδομάδα για δύο μέρες κράτησα τον μουνσοτ και τον πούλημα λόγο του ότι τα βιδακια του ήταν ότι χειρότερο είχα δει ποτέ. Σε αυτόν Τώρα μια χαρά τα βλέπω τα βιδακια αλλά πάντα δουλεύω με δικά μου αλεν.

Αποσυνδεδεμένος dimag093

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
  • Run Silent , Run Deep
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #219 στις: Ιουλίου 23, 2016, 19:23 »

Τελικά ποια allen είναι αυτά που ταιριάζουν στις βίδες του ερπετού? Ποια διάσταση?
Για τον serpent mini θες τα αλλενάκια των 0.9mm . ;)

Οι ακέφαλες allen του serpent είναι διάστασης Μ 2.5Χ3mm
και δέχονται 1.3mm κλειδί όπως αυτό που παρέχεται στη συσκευασία

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #220 στις: Ιουλίου 23, 2016, 19:30 »
Παίζει να έκανα και λάθος τι να πω... Εγώ τα χω όλα κι απλά ξεχωρίζω με το μάτι πιο είναι το σωστό.  :angel: 
Πιθανόν να έχεις δίκιο dimag093 . ;) 
Όποιος παραγγείλει αλενάκια πάντως δεν χάνει τίποτα να δώσει 5 ευρώ σύνολο να τα πάρει όλα να τα χει για οποιαδήποτε χρήση, ακόμα και εκτός η.τ.  ;D

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #221 στις: Ιουλίου 23, 2016, 19:43 »
 Για αλλενακια θα χτυπησω αυτο που ειναι σετακι, και τα εχει ολα :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος araditsas

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #222 στις: Ιουλίου 23, 2016, 19:50 »
Είναι κάτω από 1 και λογικά καλά είπε ο φίλος ότι είναι 0.9.

Αποσυνδεδεμένος dimag093

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
  • Run Silent , Run Deep
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #223 στις: Ιουλίου 23, 2016, 19:59 »
Παίζει να έκανα και λάθος τι να πω... Εγώ τα χω όλα κι απλά ξεχωρίζω με το μάτι πιο είναι το σωστό.  :angel:
Πιθανόν να έχεις δίκιο dimag093 . ;)
Όποιος παραγγείλει αλενάκια πάντως δεν χάνει τίποτα να δώσει 5 ευρώ σύνολο να τα πάρει όλα να τα χει για οποιαδήποτε χρήση, ακόμα και εκτός η.τ.  ;D
Δεν έγινε και κάτι το τραγικό.
Ούτως ή άλλως πληροφορίες επί σχετικού εδόθησαν στην Απάντηση #151
:)

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 24, 2016, 23:22 από dimag093 »

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #224 στις: Ιουλίου 23, 2016, 23:15 »
Πάρε κόσμε αλενάκια πάρε πάρε!!! Εντώ το καλό πράμα!  O0  :laugh1:
Πάρτε και βιδάκια του Griffin πάει μια 50άδα γύρω στο 5€ από heavengifts. Δεν έχω δοκιμάσει αν κάνουν στο ερπετό αλλά κάνουν σε τουλάχιστον 2-3 άλλους άτμο που έχω.  :))


ΥΓ . Για τους ατσούμπαλους σαν και μένα είναι must όλα αυτά. Κάθε φορά που πλύνω κάποιον ατμο όλο και κάτι θα φύγει στο νεροχύτη, βιδάκι θα ναι ορινγκάκι θα ναι, πάντως κάτι θα ναι...  :eyesplash:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 23, 2016, 23:37 από PsilosX »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34445 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556712 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:43
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 5 229 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:12
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181496 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 100 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8807 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538035 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60379 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238618 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 889 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16669 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139033 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz