vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Κλώνοι του Kayfun V5

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #1635 στις: Δεκεμβρίου 08, 2017, 13:35 »
αυτα κανουν και για τον μινι?

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #1636 στις: Δεκεμβρίου 08, 2017, 14:05 »
Αυτό φίλε μου δυστυχώς δεν το γνωρίζω. Δεν πρόσεξα πως μιλάς για τον μινι. Μόνο κάποιος κάτοχος και των δύο μπορεί να μας διαφωτίσει.

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #1637 στις: Δεκεμβρίου 09, 2017, 08:26 »
Επανερχομαι στο θεμα που ειχα με τον μινι.....  Επειδη παλιοτερα ειχα τον lite, παρατηρησα οτι το ανοιγμα στη βαση απο κατω ηταν το ιδιο οπτικα και ειχα τον παλιο στην καβαντζα.....εβγαλα το μονωτικο απο κατω και το εβαλα στον μινι 5 και βουαλά ! Λυθηκε το προβλημα!! 

 :respect:Ευχαριστω ολους για την βοηθεια :)

Αποσυνδεδεμένος John a

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #1638 στις: Απριλίου 11, 2018, 01:36 »
Εχω kayfun v5 κλωνο και φεύγουν ολα τα υγρά απο το airflow επίσης όπου και να ρυθμίσω τον αέρα η τζουρα παραμένει ίδια τερμα αερατη.

Αποσυνδεδεμένος Sauron3256

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #1639 στις: Απριλίου 11, 2018, 03:57 »
Για τη διαρροή που ανέφερες τσέκαρε τα o-rings και καλού-κακού άλλαξέ τα. Επίσης μπορεί να φταίει το βαμβακωμά σου.

Για τη τζούρα τώρα, ο V5 είτε κανονικός, είτε κλώνος είναι ψιλοαεράτος ατμοποιητής. Για να τον σφίξεις τόσο όσο τους υπόλοιπους, πρέπει να πάρεις το mtl kit που κυκλοφορεί.

Επίσης, αν μπορείς, πες μας ποιόν κλώνο έχεις για να μπορέσουμε να σε βοηθήσουμε περισσότερο.

Αποσυνδεδεμένος John a

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #1640 στις: Απριλίου 11, 2018, 12:48 »
Αυτόν εχω 

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2301
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #1641 στις: Απριλίου 11, 2018, 15:43 »
Θα πηδηχτώ από το παράθυρο! Κλώνος είναι αυτός; Επειδή αν είναι, έχουν κλωνάρει ακόμα και την διεύθυνση στην Γερμανία!!! :o

Αποσυνδεδεμένος John a

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #1642 στις: Απριλίου 11, 2018, 23:00 »
https://www.google.com/search?q=kayfun+v5+spare+kit&prmd=ivn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiT5cqagbPaAhVJQJoKHScODsoQ_AUIESgB&biw=360&bih=514&dpr=2#imgrc=dpbm_8vD-vSgXM:Πηρα τα αυθεντικά orings.στο deck στη μεση εβαλα το 11χ1 και στις δύο άκρες τα 10χ1, διαρροές μηδέν το μονο θεμα είναι το airflow. Απο κάπου περνάει extra αέρας. Treloneritis έγραψες  :laugh1: :respect:
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 12, 2018, 01:45 από John a »

Αποσυνδεδεμένος giannismav

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #1643 στις: Μαΐου 11, 2018, 09:16 »
Καλημέρα σε όλους. Έχω τον kayfun mini από sxk και μου έχει σπάσει το πυρέξ, επειδή δεν υπάρχει στην περιοχή μου ανταλλακτικό ξέρετε αν ταιριάζει από άλλον ατμοποιητη

Στάλθηκε από το Redmi Note 5A Prime μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος verdeangelo

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #1644 στις: Μαΐου 23, 2018, 20:06 »
Υπάρχει κανένας που έχει πρόσφατα αγοράσει γνήσια Kayfun V5 o-rings (Spare Kit) από κάποιο συγκεκριμένο κατάστημα γιατί ψάχνοντας και παίρνοντας αρκετά τηλέφωνα,έχω την εντύπωση ότι υπάρχει μη διαθεσιμότητα σε αρκετά καταστήματα (π.χ atmosfaira-δεν τα φέρνει πλέον & καταστήματα vapeland-δεν το έχουν καν αποθήκη,περιμένουν παραλαβή,κάποια στιγμή).

Θα πηδηχτώ από το παράθυρο! Κλώνος είναι αυτός; Επειδή αν είναι, έχουν κλωνάρει ακόμα και την διεύθυνση στην Γερμανία!!! :o
Μην τρελαίνεσαι,τον ίδιο ΑΚΡΙΒΩΣ παρέλαβα στις αρχές Μαίου από την Άπω Ανατολή (με την ίδια ΑΚΡΙΒΩΣ συσκευασία).
Υ.Γ Τρομερή δουλειά έχουν κάνει οι μπαγάσηδες !!!. ;D

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 24, 2018, 03:47 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2301
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #1645 στις: Μαΐου 23, 2018, 20:34 »
Υπάρχει κανένας που έχει πρόσφατα αγοράσει γνήσια Kayfun V5 o-rings (Spare Kit) από κάποιο συγκεκριμένο κατάστημα γιατί ψάχνοντας και παίρνοντας αρκετά τηλέφωνα,έχω την εντύπωση ότι υπάρχει μη διαθεσιμότητα σε αρκετά καταστήματα (π.χ atmosfaira-δεν τα φέρνει πλέον & καταστήματα vapeland-δεν το έχουν καν αποθήκη,περιμένουν παραλαβή,κάποια στιγμή).
Θα βρεις ψάχνοντας, σε μηχανή αναζήτησης. Στέλνω πρόχειρα αυτό που έχω.
https://www.fabvape.gr/svoemesto-proionta/kayfun-5/antallaktika-gia-kayfun-5/svoemesto-kayfun-5-spare-kit.html
*** Το ξέρω, Αγγελε. Τον ίδιο έχω και εγώ, αλλά σε Prime. :laugh1:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 23, 2018, 20:40 από treloneritis »

Αποσυνδεδεμένος verdeangelo

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #1646 στις: Μαΐου 23, 2018, 20:53 »
Είχα ψάξει σε αρκετά site όπου θα μπορούσα να τα παραλάβω από το φυσικό κατάστημα (να μην πληρώνουμε κανά 3ευρώ έτσι για πλάκα σε courier) αλλά,ΚΑΝΕΙΣ δε είχε διαθεσιμότητα (τουλάχιστον κοντά στην Αθήνα).
Tο συγκεκριμένο κατάστημα το είχα δει και ήταν στο Plan B ΑΛΛΑ,τώρα με κούρδισες κι έτσι πήρα τηλέφωνο,είχαν διαθεσιμότητα και παραλαβή από την εταιρεία courier κι έτσι θα πάω να τα πάρω ο ίδιος (3 τεμάχια,να έχω και καβάντζα γιατί έχουν θέματα με την εισαγωγή απ`ότι κατάλαβα),αύριο κιόλας .... κι έτσι θα μου μείνει και το 3ευρώ να πάρω ένα τυλιχτό και μία κοακόλα για την επιστροφή. ;D
Πολλές ευχαριστίες !!!!. :thumpup: :bye:

Αποσυνδεδεμένος verdeangelo

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #1647 στις: Μαΐου 26, 2018, 00:29 »
Γιώργο,τελικά τα παρέλαβα και τα 3 σετ λαστιχάκια και είμαι κομπλέ.
Ευχαριστώ για τα φώτα που έδωσες.
Άλλαξα τα λαστιχάκια του κλώνου και έβαλα τα γνήσια και δεν βλέπω κάποια διαρροή προς το παρόν (εκεί που είχα μικροδιαροές).
Επίσης να υποθέσω ότι το extra σετ που δίνει ο κατασκευαστής του κλώνου είναι κι αυτά για κλωτσιές σαν αυτά που φοράει οπότε τ`αφήνω στην άκρη και δεν τα μπερδεύω με τα γνήσια,έτσι δεν είναι ;;;.
Υ.Γ Σουβλάκι και κοακόλα δεν πήρα γιατί έπρεπε να γυρίσω σφεντόνα στο σπίτι γιατί έγινα παπί με την κωλομπόρα που με έπιασε στην Καλλιθέα. >:(

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2301
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #1648 στις: Μαΐου 26, 2018, 02:00 »
Να σαι καλά. Μακάρι να ήταν αυτά η αιτία των διαρροών. Προσωπικά, εγώ η χαρά των κινέζων κλωναδόρων, δεν χρειάστηκα να αλλάξω o-rings, λόγω κακής ποιότητας ή οσμών, σε κανέναν κλώνο μου (ακόμα). Βέβαια, τα αφήνω να μουλιάσουν ένα βράδυ σε VG μετά την αγορά, ενώ τα λιπαίνω, με VG επίσης, μετά από κάθε πλύσιμο των ατμοποιητών.

Αποσυνδεδεμένος polygrafos

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • Στέλιος Νιάπος
    • Προσκλητήρια Γάμου Βάπτισης
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #1649 στις: Οκτωβρίου 11, 2018, 13:07 »
Καλημέρα στην παρέα!!! :) :) :)
Μόλις παρέλαβα κλώνο SXK V5 και έκανα το πρώτο στήσιμο με SS316 διάμετρο 2, 8 σπείρες
και ατμίζει όπως και ο V3 mini που είχα. Μέχρι εδώ όλα καλά.
Τον άφησα για λίγο στην άκρη και τον βρήκα μετά από 5 λεπτά μέσα στα ζουμιά.
Έτσι απλά όπως καθότανε, έφυγε από μέσα σχεδόν όλο το υγρό!!! :wall: :wall: :wall:
Μήπως γνωρίζει κανείς τι μπορεί να συμβαίνει??
Σας ευχαριστώ!!
Να σημειώσω ότι όταν τον έκλεισα, του έκανα μία στροφή για να ανοίξει
η τροφοδοσία, όπως και στον V3. Μήπως δεν έπρεπε?
Μήπως η τροφοδοσία είναι αυτόματη και έκανα λάθος??

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 279023 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:56
από Xxristos
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207170 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64300 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173396 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311070 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13139 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124017 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93110 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3962 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1200 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15648 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14395 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias