vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Κλώνοι του Kayfun V5

Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #1485 στις: Φεβρουαρίου 21, 2017, 19:45 »
Δεν ήταν για σένα Nick αυτό που είπα. Ήταν πιο γενικό με αφορμή το ποστ του lakgav που ανέφερε για μεταμόρφωση, χωρις πρόθεση να θίξω ή να πω ότι δεν παίρνει καλή γεύση για αυτόν, αλλά λόγω του ότι έχω κάνει αρκετά στησίματα με λιγότερο, περισσότερο βαμβάκι ψηλά, χαμηλά την αντίσταση, clapton, διαφορές ιδιαίτερες δεν έχω δει να πω την αλήθεια, οπότε ίσως είναι στην επιθυμία του άλλου να είναι έτσι. Βέβαια αν παίρνει καλύτερη γεύση, σε ό,τι και να οφείλεται, είναι το επιθυμητό. Σίγουρα υπάρχει ένα βέλτιστο στήσιμο για τον συγκεκριμένο ατμοποιητή, αλλά συγκριτικά με άλλους που έχω σε αυτόν τον τομέα είναι πιο μέτριος. Το κακό με τους ατμοποιητές είναι ότι δεν υπάρχει κάποιος που να τα κάνει όλα όπως θέλουμε, η ίσως υπάρχει απλά δεν τον έχουμε ανακαλύψει ο καθένας μας. Διότι από άλλους ας πούμε που παίρνω σουπερ γεύση με σχεδόν οποιοδήποτε στήσιμο είναι πιο αεράτοι από ότι θέλω κ.ο.κ
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 21, 2017, 19:52 από Stathis1 »

Αποσυνδεδεμένος electroNick

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #1486 στις: Φεβρουαρίου 21, 2017, 20:08 »
Ok Stathis1!μακαρι να βρισκει ο καθενας αυτο που ζηταει.ε, και πολλες φορες το ταξιδι ειναι που αξιζει και οχι η ιθακη που λεει ο ποιητης...εχει τη πλακα του το ψαξιμο και να βρισκεις τα 'χουγια' του καθε ατμοποιητη

Στάλθηκε από το HUAWEI Y330-U01 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος gnag

Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #1487 στις: Φεβρουαρίου 24, 2017, 21:29 »
Σημερα τον εστησα με κανθαλ,5 σπειρες στα 0,70 Ω και μπορω να πω οτι εγινε αλλος ατμοποιητης
Απλα θελει πλεον προσοχη στο στησιμο του


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #1488 στις: Φεβρουαρίου 28, 2017, 20:28 »
να ενημερωσω οτι απο λαθος ειχα ποσταρει οτι ο by-ka v6 clone απο gearbest ειναι 1-1 οπως ο original (2.4mm) δεν ειναι!!!!!!!! ειναι 2mm

Ωραιος ατμοποιητης, στεγανος για οσους θελουν σφικτη τζουρα

Αποσυνδεδεμένος TsarVII

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #1489 στις: Μαρτίου 01, 2017, 00:10 »
V5 mini πρώτος μου επισκευάσιμος, μετα τον Τρίτωνα mini που είχα. Υπέροχος ατμός, σε γεμίζει, σχετικά καλό χτύπημα, αλλά ρε παιδιά έχω θέμα με τη γεύση.
Supreme του έχω κυρίως, δοκίμασα επίσης και Tribeca και 2 φρουτένια. Στα καπνικά μου βγάζει πολύ φιμωμένη γεύση, παίρνω μια γενική ιδέα, τόσο που θεωρώ τη γεύση του Τρίτωνα με clapton 1.8 κλάσεις ανώτερη. Ισως στα φρουτένια λίγο καλύτερη η κατάσταση. Κατά τα άλλα τσιγαρίσιο δεν τον λες, σφιχτό πνευμονικό ναι. Στεγνός επίσης.
Τον στήνω με 26άρι Kanthal, 2.5άρι πυρήνα, στα 0.7ohm 6 σπείρες, κοντά στα 20w. Γενικά περίμενα πολλά περισσότερα. Εχω αρχίσει και απογοητέυομαι τόσο που λέω μέχρι να έρθει ένας doggy και hadaly που περιμένω να γυρίσω στον τριτωνάκο.

Αποσυνδεδεμένος serpe7

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #1490 στις: Μαρτίου 01, 2017, 01:33 »
Φίλε Tsar, δυστυχώς αυτός είναι ο ατμοποιητής και δεν έχει να σου δώσει κάτι καλύτερο. Δε θέλω να σε ξενερώσω ακόμα δεν τον απέκτησες, αλλάς μιας και σου μιλάω εκ πείρας και προκειμένου να γλιτώσεις την ψυχική οδύνη διαφόρων συστημάτων επιζητώντας το κυνήγι των γεύσεων, δεν..... μην τον πιλατέψεις πολύ. Ίσως πετύχεις κάτι που να σου δώσει ένα κλικ καλύτερη γεύση σε σχέση με κάτι προηγούμενο, αλλά να απογειωθεί δεν πρόκειται.

Στα φρουτένια παίζει όντως καλά, αλλά κι εκεί θα πρέπει να έχουν σχετικά έντονο άρωμα και να είναι εντελώς μονοδιάστατα (π.χ σκέτη φράουλα, σκέτο ροδάκινο κλπ.) Δική μου πρόταση μέχρι να σου έρθει ο Doggy, σταμάτα να σταταλάς πολύτιμα ml ακριβών υγρών σε αυτήν τη μετριότητα και πάλεψέ την με τον τίμιο τριτωνάκο.

Έγινα κι εγώ κάτοχος ενός Doggy πρόσφατα και περιμένω σύντομα κι έναν Fodi, οπότε ο λεγάμενος δεν έχει πλέον λόγω ύπαρξης στην ατμιστική μου γκαρνταρόμπα. Αύριο θα φάει ένα καλό πλυσιματάκι και θα παροπλιστεί. Σίγουρα θα τον βγάζω από το συρτάρι αραιά και πού για να ατμίζω βάση όταν παθαίνω κορεσμό, αλλά να βάλω ξανά έτοιμο υγρό σε αυτό το πράγμα (εταιρίας ή diy) δεν υπάρχει περίπτωση. Με κούρασε πραγματικά.

Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #1491 στις: Μαρτίου 01, 2017, 01:34 »
Ο k5 δεν είναι για πολύ γεύση. Έχει καλή τζούρα, στήνεται έυκολα και είναι κυρίως να βάζεις υγρά που είναι έντονα στο άρωμα.

Αποσυνδεδεμένος leontamp

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #1492 στις: Μαρτίου 01, 2017, 15:00 »
Δυστυχώς το θέλει το κλαπτονάκι του για να δειχτεί...
Εγω πλέον παίζω μόνο clapton, είτε ss είτε kanthal, γύρω στα 0.7ohm στα 22-30watt.
Αλλά και πάλι αρκετά υγρά σου φέρνουν μόνο τη "γενική" γεύση και χάνουν αυτή τη σπιρτάδα που έχουν σε άλλους ατμοποιητές...Εμφανίζονται πιο μουντά σε σχέση με άλλους τανκάτους με το ίδιο στήσιμο...

Εγώ τον χρησιμοποιώ καθημερινά βέβαια...Η τζούρα του είναι η ιδανική για μένα με φουλ ανοιχτό αέρα και με τα υγρά που κάνω (γλυκά και φρουτάκια) δεν βλέπω τεράστιες διαφορές έτσι ώστε να τον παροπλίσω...
Είναι και σκυλί του πολέμου βέβαια έυκολος σε στήσιμ/γέμισμα και θεόστεγνος...Οπότε...

Αποσυνδεδεμένος panosnm

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #1493 στις: Μαρτίου 16, 2017, 11:04 »
Αν είχε λίγο παραπάνω αέρα θα ήταν άπαιχτος.. ήθελαν να φτιάξουν έναν kayfun που να καλύπτει τους πάντες από θέμα αέρα και κατά τη γνώμη μου απέτυχαν! ούτε τσιγαρίσιος είναι αλλά ούτε και πνευμονική μπορείς να κάνεις.. το θέμα της σφιχτής τζούρας το έλυσαν με το mtl kit αφού κατάλαβαν τη μακακία τους.. 

Αποσυνδεδεμένος sergor

  • ****
  • 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • Τώρα σε ρώτανε πότε θα κόψεις το άτμισμα.
    • http://e-kapnisma.gr/userbanners/banner_details_form.php
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #1494 στις: Μαρτίου 16, 2017, 12:07 »
για μένα ο πιο γευστικός ατμο που εχω δοκιμάσει αυτός είναι, εχω 2 κλώνους πάνω από ένα εξάμηνο τώρα σε καθημερινη βάση, όλοι οι υπόλοιποι γνήσιοι και κλώνοι στο συρτάρι. Η γεύση εξαρτάται από πόλους παράγοντες στήσιμο, υγρό, wattage, coil.Ο αέρας του άπλα τέλειος ,για μένα καλύτερος ατμό από τον kayfun v5 δεν υπαρχει ακόμα. 

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #1495 στις: Μαρτίου 16, 2017, 12:52 »
Αν είχε λίγο παραπάνω αέρα θα ήταν άπαιχτος.. ήθελαν να φτιάξουν έναν kayfun που να καλύπτει τους πάντες από θέμα αέρα και κατά τη γνώμη μου απέτυχαν! ούτε τσιγαρίσιος είναι αλλά ούτε και πνευμονική μπορείς να κάνεις.. το θέμα της σφιχτής τζούρας το έλυσαν με το mtl kit αφού κατάλαβαν τη μακακία τους..
Δεν νομίζω ότι δεν ήξερε τι έφτιαχνε ο svoemesto. Ο ατμοποιητής, έχει συγκεκριμμένο εύρος τζούρας. Από εκεί...έως εκεί. To ότι δεν καλύπτει το δικό σου προσωπικό γούστο στη τζούρα, δεν νομίζω ότι αυτό είναι αποτυχία φίλε μου. Όσο για το mtl kit, ok το έβγαλε για να πιάσει και τους πιο σφιχτοτζούρηδες. Δεν είναι κακό αλλά ούτε και αποτυχία.

Αποσυνδεδεμένος panosnm

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #1496 στις: Μαρτίου 16, 2017, 14:56 »
Δεκτό! απλά επειδή τους έχω όλους εκτός του V4 και τους λατρεύω ο 5αρης με απογοήτευσε στα πρώτα 5 λεπτά.. για mtl δε κάνει για κανένα λόγο εκτός αν βάλεις το kit και μετά με τέρμα ανοικτό αέρα η πνευμονική του είναι πολύ σφιχτή..
Όλα αυτά βέβαια είναι προσωπική μου γνώμη και χαίρομαι όταν γράφει κάποιος ότι τον απολαμβάνει.  :) :)

Αποσυνδεδεμένος docnot

  • **
  • 153
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #1497 στις: Απριλίου 03, 2017, 11:26 »
ετσι τον εθαφα και γω οπως οι προλαλησαντες .. μεχρι που του εβαλα claptonaki 4 σπειρες σε 2.5 ρι πυρηνα.και μου τιναξε τα μυαλα στον αερα !! :)) . Ενα κολπο επισης που βρρηκα στο wicking και τον απογειωσε ειναι οτι εκει που βαζεις τα βαμβακια και εχει τις 4 τρυπες της τροφοδοσιας να αφηνεις τη μια ακαλυπτη (συνολο 2 ) . Μην τον ματιασω μεχρι τωρα μηδεν διαρροη ,απιστευτη και μιλαμε για απιστευτη γευση για ενα ατμοποιητη που τον ειχα παροπλησει και ποτε καμμενο οσο και chain να κανω . Τον ειχα αγγελια για πουλημα να φανταστειτε 

Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #1498 στις: Απριλίου 04, 2017, 19:50 »
Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει το συγκεκριμένο https://www.fasttech.com/p/5274800 (Base Post) σε κάποιο ελληνικό κατάστημα; Ευχαριστώ!

Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #1499 στις: Απριλίου 04, 2017, 19:55 »
το πιο πιθανο ειναι να βρεις απο τον γνησιο...............δοκιμασε αν ταιριαζει το σπειρωμα :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 279025 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:56
από Xxristos
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207173 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64312 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173397 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311078 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13141 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124017 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93110 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3962 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1200 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15648 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14395 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias