vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

359 επισκέπτες, 4 χρήστες
funes, manoslykos, Jorge, camber

Twitter

Κλώνοι του Kayfun V5

Αποσυνδεδεμένος electroNick

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #1470 στις: Φεβρουαρίου 15, 2017, 18:42 »
Ναι, με μιαμιση στροφη θα εισαι οκ!!

Στάλθηκε από το HUAWEI Y330-U01 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος vapetasos

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #1471 στις: Φεβρουαρίου 16, 2017, 15:45 »
Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος TsarVII

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #1472 στις: Φεβρουαρίου 16, 2017, 23:02 »
Γνωρίζει κάποιος αν ο SXK Kayfun v5 της FT έχει τα λογότυπα, γιατί στις φωτογραφίες αγνοούνται. Έρχεται πολύ πιο φτηνός από τον αντίστοιχο της 3fvape.
Γενικά απ' ότι κατάλαβα SXK και SJMY είναι πανομοιότυποι. Γνώμες για τον coopervape της GB;

Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #1473 στις: Φεβρουαρίου 16, 2017, 23:09 »
στις πρωτες παρτιδες που εστειλε η f.t δεν ειχε.μετα σε αλλους ειχε σε αλλους δεν ειχε.το εχω αναφερει πολλες φορες οτι εχω πολλες αμφιβολιες οτι της f.t. ειναι κλωνος sxk.αν θες να εισαι σιγουρος οτι θα παρεις αυτο που θα πληρωσεις παρε απο 3fvape.τον τελευταιο που λες δεν τον ξερω.

Αποσυνδεδεμένος dimitrisaspiretriton

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #1474 στις: Φεβρουαρίου 17, 2017, 00:21 »
Ηθελα και εγω να παρω τον γνήσιο αλλα απο την εμπειρία που ειχα με εναν φιλο που ειχε τον γνήσιο με προβληματα οπως διαρροές αίσθηση Καμμένου κτλ αποφάσισα να παρω τον sxk να τον δοκιμάσω εφοσον εχω και αλλους 3 Ατμοποιητες και δεν θα τον εχω και για καθημερινό! Τελικα ολα καλα! τελεια γεύση και μεχρι τωρα παρολο που εχω κανει και άθλια στησίματα καμια γεύση Καμμένου κτλ! Το μονο προβλημα ειναι η διαρροή απο την εισαγωγή αερα! Οχι βεβαια συνεχεια ισως βγαλει 2 σταγόνες την ημέρα! Τελικα εχει δοκιμάσει κανεις πιο χοντρό o ring? Δεν μπορω να καταλαβω πως βρίσκεται υγρό εκει κατω! Δεν ξερω μηπως το βαμβάκι δεν μπορει να κρατήσει το υγρό και στάζει στην τρύπα της εισαγωγής η εξω απο τα λουκια και στάζει πανω στο ο ρινγκ και παιρναει κατω
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 17, 2017, 00:26 από dimitrisaspiretriton »

Αποσυνδεδεμένος globalzero

  • ***
  • 685
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #1475 στις: Φεβρουαρίου 17, 2017, 00:25 »
είχα πρόβλημα με τον αυθεντικό και πήρες το κλώνο για πιο σίγουρα? :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #1476 στις: Φεβρουαρίου 17, 2017, 10:01 »
Δεν μπορω να καταλαβω πως βρίσκεται υγρό εκει κατω! Δεν ξερω μηπως το βαμβάκι δεν μπορει να κρατήσει το υγρό και στάζει στην τρύπα της εισαγωγής η εξω απο τα λουκια και στάζει πανω στο ο ρινγκ και παιρναει κατω
Έτσι και του βάλεις με ανοιχτές τις εισαγωγές τέρμα, υγρό απότομα από κάτι πλαστικά μικρά μπουκαλάκια αναπλήρωσης, μπορεί να στα πεταξει από τις εισαγωγές αερα σε ακτινα 20 εκατοστών :))
Κάτω από το oring έχει ένα "χώρο", όπου σε πιο στενό πυρήνα βρίσκονται οι 2 και 2 μικρές τρυπίτσες εισαγωγης του υγρου. Σε αυτό τον χώρο όταν έχει δημιουργηθεί πίεση απο το τανκ και με την βοήθεια σε αέρα του χώρου και των σπειρών μετα, πολαλασιαζεται η πίεση και λογικό είναι να μην μπορεί να την σταματήσει μετά κανένα oring αφού έχει ανέβει λίγο καμπάνα. . Συνεχίζει το τσουνάμι και μπαίνει πια  στο μεγάλο λούκι σαν την τάφρο του ΟΑΚΑ που είναι,  και μετά πιτσιιλάνε τα υγρά δεξια αριστερά.

edit: επίσης αν τα βαμβάκια δεν γεμίζουν σωστά τους χώρους δεξία αριστερά, μπορεί να εγκλωβιστεί ο αέρας εκεί μέσα και να μην έχεις καλή τροφοδοσία . Αυτό για το από κάτω προς τα πάνω τιπ.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 17, 2017, 10:08 από savo »

Αποσυνδεδεμένος vapetasos

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #1477 στις: Φεβρουαρίου 18, 2017, 19:12 »
Πάντως εγώ ψήνομαι να γυρίσω στον
V4,  δεν τα έχουμε βρει ακομα με τον v5 κατι με χαλαει στις γεύσεις τις αποδίδει πολυ μετρια θα έλεγα. Με το MTLκιτ έχετε δει βελτίωση όσοι το  έχετε;

Αποσυνδεδεμένος rivol

  • **
  • 194
  • Φύλο: Άντρας
  • Αλέξης
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #1478 στις: Φεβρουαρίου 19, 2017, 10:45 »
Από θέμα γεύσης είναι πραγματικά πολύ μέτριος ατμοποιητης και σε σχέση με τον ανταγωνισμό πολύ πίσω.

Με το MTL δεν αλλάζει τίποτα παρά μόνο οτι ο αέρας γίνεται ποιο σφικτός.

Την καλύτερη απόδοση την παίρνω πάντως με CLAPTON

Αποσυνδεδεμένος serpe7

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #1479 στις: Φεβρουαρίου 19, 2017, 11:35 »
Εγώ σιγά-σιγά εξαντλώ όλα τα πιθανά στησίματα και δε βλέπω φως στον ορίζοντα σε αυτό το θέμα, παίζει να μου έχει δολοφονήσει τις γεύσεις από το 70-80% των υγρών μου. Τις έντονες μόνο θα τις βγάλει υποτονικές (πάλι καλά που έστω κι έτσι τις βγάζει) κι αν το άρωμα είναι απαλό θα το εκμηδενίσει και θα 'ναι σαν να ατμίζω σκέτη βάση. Θα τον είχα ήδη παροπλίσει αν δεν ήμουν μόνο με 2 επισκευάσιμους.

Αποσυνδεδεμένος electroNick

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #1480 στις: Φεβρουαρίου 19, 2017, 12:57 »
Θα συμφωνησω απολυτα.τα 'καλυτερα' αποτελεσματα τα πηρα με χοντρο συρμα, πυρηνα 2.5αρι και πανω, κολλημενες σπειρες και αντισταση σηκωμενη στο 'θεο' πανω απο την εισαγωγη αερα.και παλι μη φανταστειτε..με οτι αλλο ο 5αρης μου εδινε smooth ατμο, δε λεω αλλα μεχρι εκει.αν εκανα υγρο στυφο ή πικρο ή φρουτοδες ή γλυκο, μου εδινε αυτο το γενικο μονο.πχ, σε γλυκο υγρο.το αν αυτο το γλυκο ειχε μεσα σοκολατα, καραμελα, βανιλια ή οτι αλλο, αυτα τα επιμερους στοιχεια πηγαιναν περιπατο.απλα καταλαβαινα οτι ατμιζω κατι γλυκο.με τις πιο πανω τεχνικες τουλαχιστον μου φαινεται οτι εμφανιζεται εστω το βασικο στοιχειο.ενταξει, για εντονες γευσεις πχ λεμονι κλπ δε λεω.εκει το νιωθεις κανονικα σε οτι στησιμο.αλλα αυτο και μονο.γενικοτερα μου φαινεται ενας μετριος ατμοποιητης, πολυς ντορος για το τιποτα και μπροστα του ο mini v3 ειναι κλασεις πανω.ουσιαστικα σαν να πηρε τον 3αρι, τον μεγαλωσε αναλογικα και εβαλε αλλο ελεγχο αερα.(αλλη πατατα κατ' εμε, οι περισσοτεροι ή εξαρχης ή στη πορεια αντιμετοπιζουν προβληματα διαρροων απο εκει).

Στάλθηκε από το HUAWEI Y330-U01 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος vapetasos

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #1481 στις: Φεβρουαρίου 19, 2017, 13:06 »
Κριμα!  Θεωρω κατασκευαστικο του λάθος οτι εχει ανοιξει πολύ την καμπανα και εχασε σε γευση. Για σκετη βαση φαινεται μονο ειναι! Αν δεν πετυχεις καλο στησιμο δεν υπαρχει καθολου γευση, σε αντίθεση με προηγουμενα μοντελα που οπως και αν τους εστηνες απεδιδαν μια χαρα! Αλλα και παλι δεν τον θεωρεις κακο!

Αποσυνδεδεμένος lakgav2

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #1482 στις: Φεβρουαρίου 21, 2017, 15:08 »
Εγώ πάλι παιδιά, είδα εντυπωσιακή βελτίωση με το εξής στήσιμο : 26 ga Κanthal Α1 σε 3αρι τρυπανάκι , παράλληλα σύρματα (αυτό είναι που δοκίμασα και νομίζω έκανε τη διαφορά), 6 σπείρες και βγάζει 0.51 Ω τελική αντίσταση. Βαμβάκι "πλούσιο" μέσα στα αυλάκια προς το "σφιχτό".

Ο V5 έπαθε μετάλλαξη! Για τους δικούς μου γευστικούς κάλυκες η απόδοση απογειώθηκε , τα αρώματα στο στόμα και τη μύτη είναι πλέον τα πραγματικά του υγρού και από χτύπημα ανάλογα σε ποια τρύπα έχω τον αέρα μεταβάλλεται , με πιο αποδεκτή από εμένα στις 2-3 τρύπες.
Πραγματικά, τώρα πλέον απολαμβάνω να τον ατμίζω.
Μια δοκιμή , πιστεύω θα σας πείσει  :)

Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #1483 στις: Φεβρουαρίου 21, 2017, 16:29 »
Εγώ θεωρώ ότι μετά τα πολλά στησίματα νομίζετε πλέον ότι παίρνετε καλή γεύση με κάποιο στήσιμο περισσότερο από φαινόμενο πλασίμπο ίσως... Ο ατμοποιητής έχει για μένα από τις καλύτερες τζούρες, αν συνηθίσεις την τραχύτητά του, αλλά σε γεύση είναι πιο μέτριος. Μόνο σε δυνατά καπνικά αποδίδει καλά που σε άλλους ατμοποιητές (βλέπε κάτι αβοκάντο κλπ) θέλουν αραίωση.

Btw, για περισσότερη γέυση την αντίσταση την βάζουμε πιό κάτω, όχι επάνω. Τουλάχιστον από όσο έχω καταλάβει.

Αποσυνδεδεμένος electroNick

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #1484 στις: Φεβρουαρίου 21, 2017, 17:53 »
Btw, το πως νιωθει καποιος καλυτερη γευση ειναι, νομιζω, υποκειμενικο, εκτος αν το γραφει την 'αγια γραφη' του ατμισματος και δεν το ξερω.γι αυτο εγραψα...' το καλυτερα αποτελεσμα ΤΟ ΠΗΡΑ με ψηλα την αντισταση...'. Το πηρα εγω. Δεν εγραψα ουτε γενικα 'το καλυτερο στησιμο ειναι...' ουτε '..να στηνεται ολοι ψηλα.' Το ξερω πως το χαμηλο δινει θεωρητικα καλυτερη γευση. Οταν ομως στη πραξη με τον συγκεκριμενο πηρα καλυτερη γευση ψηλα, θα το πω. Οταν χαμηλα σε nutacco, carabella ενιωθα μονο μια γλυκαδα και σε πιο ψηλο στησιμο καταλαβα και το ξηροκαρπι επιτελους, αυτο θα γραψω.αν πρεπει να εχω 100vg και 0% νικοτινη για να ειναι επιτελους χαμηλα η αντισταση χωρις να γδερνει λαιμους και βηχα ανα τζουρα, για να καταλαβω γευση, εμενα δε μου κανει χαμηλα τοτε.παραληψη μου μονο να πω πως κανω υγρα δικα μου, 50/50 και με 9-10 νικοτινη.σε kanger και kayfun mini v3 με χαμηλα αντισταση ολα μια χαρα. Στον 5αρη οχι.δοκιμασα και να ριξω νικοτινη στα 5mg...τα ιδια, χτυπημα πολυ, γευση σχεδον καθολου (ετσι την αντιλαμβανομουν εγω).οποτε για εμενα αντισταση ψηλα.δεν ειναι κανονας.οποιος θελει απλα τεσταρει.

Στάλθηκε από το HUAWEI Y330-U01 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 279132 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:56
από Xxristos
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207261 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64385 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173458 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311264 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13206 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124066 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93132 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3973 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1221 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15663 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14411 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias