vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

437 επισκέπτες, 8 χρήστες
dkostas, angelosdes, john67, gigelis78, lagoudakis, Olga68, manoslykos, Jorge

Twitter

Κλώνοι του Kayfun V5

Αποσυνδεδεμένος ambient

  • **
  • 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Δημήτρης
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #420 στις: Ιουλίου 20, 2016, 00:00 »
2.5 πυρήνα κάνω.Αλλα και κάνθαλ το ίδιο θέμα είχα στην ίδια διάμετρο
Έχω στήσει σε 2.5 πυρήνα ss316L με διάμετρο 25mm. Αντίσταση 1,23ohm. Στις 5 μέρες που τον ατμίζω δεν έχω δει διαρροή. Το βαμβάκι που χρησιμοποίησα είναι Kendo Gold. Δεν το έβαλα ούτε πολύ σφιχτό ούτε χαλαρό και το άπλωσα στο deck. Μπορεί να ήμουν και τυχερός και να πέτυχα τον τέλειο συνδυασμό. Σε επόμενο στήσιμο θα ενημερώσω ξανά. Παίζω TC 200o  και 15watt.

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #421 στις: Ιουλίου 20, 2016, 01:05 »
Έρχεται από SXK με χωρητικότητα 3ml.


Αποσυνδεδεμένος panoskatz

  • ***
  • 550
  • ΟΛΟΙ ΜΕΛΗ!!!!!gvc.gr
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #422 στις: Ιουλίου 20, 2016, 02:23 »
Στημένος τώρα με κλάπτον 5 σπείρες  0,75ohm.Πολύ καλή γεύση ατμός παχιός αλλα έχω διαρροή από κάτω από την βάση που βιδώνει στο μοντάκι.Πρόβλημα στησίματος??
Kοιτα το μονωτικο του πολου.Εαν δεν εχεις ανταλακτικο περνα λιγο τεφλον στη βιδα και θα σταματησει η διαρροη μεχρι να βρεις μονωτικο.Ετσι εφτιαξα τον taifun gt1 που εχανε απο το ιδιο σημειο.Εδω και 3 μηνες δεν ξαναεσταξε

Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #423 στις: Ιουλίου 20, 2016, 10:26 »
μολις παρελαβα απο 3fvape.διαφορες με τον κλωνο της f.t.??ναι αρκετες.σημαντικες???εξαρταται τι θεωρει ο καθενας σημαντικο.για παραδειγμα μεσα στην βαση ειναι χαραγμενο το λογοτυπο της sxk που αποδεικνυει την γνησιοτητα του που δεν το εχει ο αλλος.λογοτυπα παντου εξωτερικα σαν του γνησιου και συγκεκριμενα στην καμπανα που βοηθαει στο ανοιγμα των υγρων.ο ενας πολος στο πανω μερος εχει καποιες γραμμες οχι απο κακη επεξεργασια αλλα για να ξεχωριζει.επειδη ακομα δεν εχω πλυνει και στησει δεν μπορω να πω κατι αλλο αλλα δεν νομιζω να διαφερει απο της Φ.Τ.καποιος θα μου πει οτι αυτα που αναφερω ειναι ασημαντα.σαφως και ειναι ασημαντα για ενα λειτουργικο ατμοποιητη αλλα εν γνωση μου εδωσα τα 2πλασια χρηματα να παρω ενα κλωνο της sxk και εχω απαιτηση να ειναι sxk και οχι ενας κλωνος του κλωνου.

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #424 στις: Ιουλίου 20, 2016, 10:42 »
Μα Αντώνη, η ίδια η Sxk μας έχει διαβεβαιωσει πως πουλάει στη FT και πως η ίδια η FT ζήτησε να μην τυπωσουν λογότυπο. Πως μπορείς και λες ακόμα ότι ο Sxk της FT δεν είναι αυθεντικός Sxk; (Που φτάσαμε, να μιλάμε για αυθεντικους κλώνους :)))

Το μόνο πλεονέκτημα αυτού που πήρες σε σχέση με της FT είναι το λογότυπο στην καμπάνα που βοηθάει στις περιστροφες για τα υγρά, αλλά και χωρίς αυτό την κάνεις άνετα τη δουλειά σου.

Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #425 στις: Ιουλίου 20, 2016, 11:05 »
η διαφωνια μου δεν ειναι στα logo της καμπανας ή στο drip tip αλλα στο λογοτυπο μεσα στην βαση της sxk που αποδεικνυει οτι ειναι αυτος που λεει.σαφως και η φ.τ. θα σου πει οτι ειναι αυτος που πουλαει.η μαμμα εταιρεια ομως λεει αλλα.το θεμα μας ειναι στο οτι πληρωσες για ενα επωνυμο κλωνο και μπορει να εχεις ενα ανωνυμο κλωνο.σαφως και οι 2 ειναι κλωνοι αλλα υπαρχουν κλωνοι με 10 ευρω και κλωνοι με 25 ευρω και εσυ και εγω πληρωσαμε για τον επωνυμο κλωνο στην φ.τ.

ωπα λαθος αν ρωτησατε την sxk και σας ειπε αυτα,οκ ειμαι λαθος εγω και ζητω συγνωμη.

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #426 στις: Ιουλίου 20, 2016, 11:12 »
Είχα μιλήσει κι εγώ με την Sxk μέσω fb που μου το επιβεβαίωσαν, αλλά έχει δημοσιεύσει και συνομιλία από Skype ο Sergor. 

http://vaping.gr/index.php/topic,30458.msg1026460.html#msg1026460

Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #427 στις: Ιουλίου 20, 2016, 11:17 »
οκ ειμαι λαθος αλλα και παλι εμεις σαν καταναλωτες δεν ειμαστε εξασφαλισμενοι πληρως γιατι ενα πονηρο μυαλο στην φ.τ. μαζι με τους κλωνους μπορει να στειλει και μαιμου κλωνους :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:.ο κλωνος του κλωνου εγινε το νημα.οκ το τελειωνω εδω.να σημειωσω οτι εχω και τους 2 και οι διαφορες τους οπτικα ειναι στα λογοτυπα.κατι παραπανω δεν μπορω να πω γιατι δεν ξερω.

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #428 στις: Ιουλίου 20, 2016, 11:51 »
εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί άργησαν αργούν τόσο πολύ να βγάλουν το m2l kit
ένα τόσο μικρό πραγματάκι αυτοί κανονικά θα το είχαν έτοιμο μέσα σε μερικές ώρες από την πρώτη φωτογραφία του svoemesto

Αποσυνδεδεμένος papoys1

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #429 στις: Ιουλίου 20, 2016, 12:26 »
παιδια τελικα το θεμα διαροων κατω απο το αιρφλοου οπως μου ειπαν τα παιδια νανε καλα ηταν θεμα στησιματος μεγαλωσα τον πυρηνα του κοιλ απο 2,5 που εκανα σε 3 χιλιοστα μονο βατ δουλευω λιγο μπολικο βαμβακι κοψιμο 10 με 12 χιλιοστα απο καθε μερια του κοιλ αφρατεμα καλο σαν βενταλια επιασε καλα το ντεκ ολο και ατμιζω τωρα 2 μερες χωρις σταγονα διαροη φτου να μην το ματιασω

Αποσυνδεδεμένος ambient

  • **
  • 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Δημήτρης
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #430 στις: Ιουλίου 20, 2016, 12:42 »
μολις παρελαβα απο 3fvape.διαφορες με τον κλωνο της f.t.??ναι αρκετες.σημαντικες???εξαρταται τι θεωρει ο καθενας σημαντικο.για παραδειγμα μεσα στην βαση ειναι χαραγμενο το λογοτυπο της sxk που αποδεικνυει την γνησιοτητα του που δεν το εχει ο αλλος.λογοτυπα παντου εξωτερικα σαν του γνησιου και συγκεκριμενα στην καμπανα που βοηθαει στο ανοιγμα των υγρων.ο ενας πολος στο πανω μερος εχει καποιες γραμμες οχι απο κακη επεξεργασια αλλα για να ξεχωριζει.επειδη ακομα δεν εχω πλυνει και στησει δεν μπορω να πω κατι αλλο αλλα δεν νομιζω να διαφερει απο της Φ.Τ.καποιος θα μου πει οτι αυτα που αναφερω ειναι ασημαντα.σαφως και ειναι ασημαντα για ενα λειτουργικο ατμοποιητη αλλα εν γνωση μου εδωσα τα 2πλασια χρηματα να παρω ενα κλωνο της sxk και εχω απαιτηση να ειναι sxk και οχι ενας κλωνος του κλωνου.
Αντώνη βάλε ένα τριάρι τρυπανάκι και δες αν χωράει και στον κλώνο της sxk από 3FVape.
Σε το βίντεο που υποτίθεται ότι έχει τον "γνήσιο" κλώνο της sxk με όλα τα λογότυπα, λέει ότι η τρύπα του airflow είναι μικρότερη από 3mm και συγκεκριμένα κάπου στα 2,8 mm :hmmm:
εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί άργησαν αργούν τόσο πολύ να βγάλουν το m2l kit
ένα τόσο μικρό πραγματάκι αυτοί κανονικά θα το είχαν έτοιμο μέσα σε μερικές ώρες από την πρώτη φωτογραφία του svoemesto
Δεν νομίζω να αξίζει τον κόπο να περιμένεις πότε θα βγάλουν οι κινέζοι το MTL κιτ.Το κόστος του original δεν είναι απαγορευτικό, το έχεις άμεσα και δεν περιμένεις κανένα μήνα μέχρι να παραλάβεις.

Σήμερα είδα ότι αναβαθμίστηκα σε Φουγαροκαραβάνα.  :))
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 20, 2016, 12:56 από ambient »

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #431 στις: Ιουλίου 20, 2016, 12:59 »
απαγορευτικό δεν είναι
πιάσιμο κόλ... είναι
είμαι κλονακιας εγώ δεν τα μπορώ τα γνήσια :)

Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #432 στις: Ιουλίου 20, 2016, 13:06 »
το κουρο κοιλερ το 3αρι χωραει ισα-ισα αλλα δεν εχω παχυμετρο να δω αν ειναι 3mm

Αποσυνδεδεμένος stairous

  • *
  • 48
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #433 στις: Ιουλίου 20, 2016, 13:11 »
Καλησπερα και απο μενα. Χρειαζομαι την βοηθεια σας. Εχω παραγγειλει απο ελληνικο καταστημα τον κλωνο της tobeco αφου τον βρηκα σε εξαιρετικη τιμη! Θα θελα να ρωτησω αν το mtl kit εφαρμοζει στον συγκεκριμενο κλωνο αφου η tobeco λεει οτι ειναι 1:1. 

Αποσυνδεδεμένος ambient

  • **
  • 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Δημήτρης
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #434 στις: Ιουλίου 20, 2016, 13:14 »
το κουρο κοιλερ το 3αρι χωραει ισα-ισα αλλα δεν εχω παχυμετρο να δω αν ειναι 3mm
Από τη στιγμή που το 3αρι τρυπανάκι χωράει (έτσι το μέτρησα και εγώ) είναι 3mm,
Ευχαριστώ

Stairous
Αν διαβάσεις λίγο πιο πίσω το νήμα των κλώνων θα δεις ότι κάτοχοι Tobeco είπαν ότι το MTL κιτ χωράει κανονικά.

Δεν κράτησε πολύ ξανάγινα "e-medium ατμιστής" :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279282 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207394 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64487 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173518 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311456 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13279 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124125 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93164 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3990 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1244 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15683 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14436 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias