vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

342 επισκέπτες, 11 χρήστες
dkostas, camber, gfilip, manoslykos, maprix, tibolaso, Xxristos, dvelev, gama, Tazz, Buliwyf

Twitter

Κλώνοι του Kayfun V5

Αποσυνδεδεμένος ambient

  • **
  • 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Δημήτρης
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #345 στις: Ιουλίου 11, 2016, 22:44 »
Παρέλαβα σήμερα 2 SXK από Fasttech. Ένα για μένα και ένα για φίλο. Αφού τον έλυσα και τον έβαλα σε ζεστή σαπουνάδα με ξύδι για κανένα μισάωρο τον έδεσα (λιπαίνοντας κατά τη συναρμολόγηση όλα τα O Rings). Έστησα σε 3άρι τρυπανάκι 8 σπείρες SS316L 30 Gauge και η αντίσταση βγήκε στα 1.5 Ohm. Έβαλα βάση και άτμισα σε power mode στα 10.5 Watt. Ξεκίνησα από την 1η τρύπα και μετά λύπης μου διαπίστωσα ότι αυτός ο ατμοποιητής δεν είναι φτιαγμένος για τσιγαρίσιες. Ακόμη και στην πρώτη τρύπα κάνεις ημιπνευμονική. Για μένα που ατμίζω σταθερά με 2 KL+ είναι πάρα πολύ αεράτος. Η γεύση είναι καλή, η παραγωγή ατμού μέτρια. Η αλήθεια είναι ότι ψιλοαπογοητέυτηκα. Θα δοκιμάσω την πατέντα με το αλουμινόχαρτο που πρότεινε συνατμιστής και θα περιμένω το MTL κιτ. Θα του δώσω μια ευκαιρία ακόμη αλλά η πρώτη εμπειρία είναι απογοητευτική για τα δικά μου γούστα. Θέμα διαρροής δεν είχα αλλά ήταν και λίγος ο χρόνος που τον χρησιμοποίησα. Επίσης να πω ότι παρά το μπανάκι στο ζεστό σαπουνόνερο με ξύδι μου άφηνε μια ελαφριά μυρωδιά λαδιού. Τον έλυσα και ξανά στο ζεστό νερό με σαπούνι και ξύδι. Θα τον αφήσω όλη τη νύχτα για να φύγει η μυρωδιά και αύριο θα δοκιμάσω να τον ξαναστήσω. Όσοι πήρατε από Fasttech είχατε πρόβλημα με μυρωδιές και λάδια και αν ναι πως τα εξαλείψατε;

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 11, 2016, 22:50 από ambient »

Αποσυνδεδεμένος haris1mee

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #346 στις: Ιουλίου 11, 2016, 23:22 »
Και στον δικό μου sxk τα ορινκ είχανε θέμα αναγκάστηκα και τα έπλυνα τρεις φορές σε σαπουνονερο και τριψημο καλό    για να φύγει η απαίσια μυρωδιά  πού ειχαν..Όσον αφορά το afc εχω γράψει και πιο πίσω ότι αν ανεβάσεις το δαχτυλίδι του airflow πάνω από την θέση 1 και το αφήσεις έτσι περνεις πολύ σφιχτή τζούρα τουλάχιστον στον δικό μου δουλεύει αυτό το τρικ δεν ξέρω σε άλλους κλώνους. Διαρροές καμιά έως τώρα με τον κλασσικό τρόπο γεμισματος.
Απο γεύση πάντως έχω καλύτερη από τους v4 που εχω..

Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #347 στις: Ιουλίου 11, 2016, 23:24 »
και εμενα ειχε πολυ λαδι

Αποσυνδεδεμένος ambient

  • **
  • 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Δημήτρης
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #348 στις: Ιουλίου 11, 2016, 23:37 »
Και στον δικό μου sxk τα ορινκ είχανε θέμα αναγκάστηκα και τα έπλυνα τρεις φορές σε σαπουνονερο και τριψημο καλό    για να φύγει η απαίσια μυρωδιά  πού ειχαν..Όσον αφορά το afc εχω γράψει και πιο πίσω ότι αν ανεβάσεις το δαχτυλίδι του airflow πάνω από την θέση 1 και το αφήσεις έτσι περνεις πολύ σφιχτή τζούρα τουλάχιστον στον δικό μου δουλεύει αυτό το τρικ δεν ξέρω σε άλλους κλώνους. Διαρροές καμιά έως τώρα με τον κλασσικό τρόπο γεμισματος.
Απο γεύση πάντως έχω καλύτερη από τους v4 που εχω..
Θεωρώ ότι δεν είναι θέμα  o rings αλλά υπολειμμάτων λαδιού μηχανής όχι πολλά αλλά λίγα και σπαστικά. Το κόλπο με το afc το δοκίμασα και εγώ και όντως μου έσφιξε τη τζούρα αλλά η ήδη μειωμένη παραγωγή ατμού έγινε ακόμη μικρότερη και χωρίς ένταση. Τραβάς τζούρα με τον KL+ και ο ατμός είναι γεμάτος και πυκνός εδώ είναι αραιός και χωρίς ένταση.
 
krasopateras (Αντώνης)
Πως έδιωξες λάδι και μυρωδιά;

Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #349 στις: Ιουλίου 12, 2016, 00:08 »
πλυσιμο με υγρο για τα πιατα

Αποσυνδεδεμένος haris1mee

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #350 στις: Ιουλίου 12, 2016, 00:12 »
Τα orings στον δικό μου και μόνο που τα εφερνα κοντα στην μύτη μυριζαν απαίσια και τα spares στο ξεχωριστό σακουλάκι τους δεν ξέρω αν ηταν από τα μηχανολαδα πάντως καθάρισαν δυσκολα όπως ειπα..Τώρα όσον αφορά την πυκνότητα του ατμού εγώ μια χαρά την βρίσκω ίσως παίζουν ρόλο στήσιμο,υγρά,watt κτλ.

Αποσυνδεδεμένος papoys1

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #351 στις: Ιουλίου 13, 2016, 12:52 »
παιδια σημερα παρελαβα και εγω απο φαστεκ τον σχκ και αφου τον επλυνα τον εστησα με 2.5 χιλιοστα πυρηνα 6-7 σπειρες 0.9 ομ αντισταση εβαλα υγρο στα ορινκ οπως ειπαν πολλα παιδια. αλλα αυτο που με παιδεψε ηταν η φιλοσοφια του ανοιξε κλισε τα υγρα πεστε μου και εσεις αν ειναι ετσι κρα τα με στα χερια μας το ντεκ και απο την αλλη την καμπανα συναρμολογημενη με το γυαλι κανονικα βιδωνουμε πανω στο ντεκ μεχρι να τερματιση εκει ειναι κλειστα τα υγρα ετσι,το ιδιο τωρα αρχιζουμε και ξεβιδωνουμε για να τα ανοιξουμε μεχρι να το καταλαβω εφαγα καμενο σε μενα παιδια οταν ειναι το καπακι του ερφλοου κατω στην θεση του βλεπω και αφηνη η καμπανα ενα πολθ μικρο κενο απο το καπακι του ερφλοου εκει μου το τροφοδοτη καλα το υγρο ριξτε μια ματια οσοι το εχουν.
τωρα οι εντυπωσεις μου στο ατμισμα εγω ειμαι  λατρης τις τζουρας του βερσιον 4 με σχεδον βγαλμενη την βιδα του αερα σε αυτον αλαξα μερικες θεσεις τον αερα την τζουρα που μου αρεσει την βρηκα και η γευση του καλη και ειναι και ησυχος ατμοποιητης με βελουδινη γευση ειμαι ομως και υπομονετικος να σκεφτιτε απο τον βερσιον 4 πηγενα σε σουβτανκ μινι και μετα σε λεμο 2 και σε μια ωριτσα συνηθιζα τις τζουρες τους χωρις να κανω πνευμονικες κουφο μεν αλλα τα καταφερνα
αυτο που με ευχαριστησε πολυ ειναι που δεν εχω διαροες καθολου βεβαια ακολουθω οτι ειπαν μερικα παιδια την τελευτεα στροφη στο καπακι μετα το γεμισμα τον γυρναω αναποδα και στην συνεχεια ανοιγω υγρα παλι αναποδα γενικα παιδια ειμαι πολυ ευχαριστημενος αξιζη το εικοσαρικακι του αυτα

Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #352 στις: Ιουλίου 13, 2016, 12:59 »
παππου για να ανοιξεις τα υγρα πρεπει να κανεις(ξεβιδωσεις) 2 πληρεις περιστροφες το τανκ

ασχετο αλλα εχθες σε ειδα και σε χαρηκα....................μεγαλο καρντασι εισαι!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #353 στις: Ιουλίου 13, 2016, 13:24 »
Άλλον παππού είδες χτες Αντώνη... ;)


Αποσυνδεδεμένος papoys1

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #354 στις: Ιουλίου 13, 2016, 13:32 »
αντωνη μου δεν ημουνα εγω

Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #355 στις: Ιουλίου 13, 2016, 14:34 »
σορρυ λαθος

Αποσυνδεδεμένος djvolis

  • **
  • 263
  • Φύλο: Άντρας
    • vdental
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #356 στις: Ιουλίου 14, 2016, 11:30 »
Το προβλημα των διαρροων που χα παντως λυθηκε μολις το δουλεψα σε power mode...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #357 στις: Ιουλίου 14, 2016, 11:45 »
δεν μπορω να καταλαβω τι σχεση μπορει να εχουν οι διαρροες σε tc ή power mode.τες πα αφου εισαι οκ καλοατμιστος :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος alldaynews

  • ***
  • 629
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #358 στις: Ιουλίου 14, 2016, 13:01 »
Παρέλαβα και γω σήμερα χωρίς logo πάνω στον ατμοποιητή.Τα σπειρώματα φαίνονται μια χαρά θα πλυθεί καλά και θα δοκιμαστεί εκτενώς.

Αποσυνδεδεμένος djvolis

  • **
  • 263
  • Φύλο: Άντρας
    • vdental
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #359 στις: Ιουλίου 14, 2016, 13:12 »
δεν μπορω να καταλαβω τι σχεση μπορει να εχουν οι διαρροες σε tc ή power mode.τες πα αφου εισαι οκ καλοατμιστος :thumpup:
θα σου πω... εβαλα ενα SS της UD το οποιο δεν ειχα ακριβές tcr στο VS200, με αποτελεσμα η αποδοση να ναι καπως (εγω χρησιμοποιω την θερμοκρασια ως κοφτη για να καταλαβεις) μολις εβαλα power mode περαν του οτι βελτιωθηκε πολυ το ατμισμα σταματησαν και οι διαρροες

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1813 279238 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:08
από Xxristos
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207363 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64467 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173506 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311403 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13256 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124108 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93152 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3986 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1237 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15678 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14430 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias