vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

507 επισκέπτες, 4 χρήστες
Jorge, manoslykos, camber, Mimhsdr

Twitter

Joyetech evic vtc mini

Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5040 στις: Μαΐου 06, 2016, 19:41 »
καλησπερα παιδια, παρελαβα απο fasttech το vtc καΙ μια πρωτη ματια βλεπω οτι fire button κροταλιζει, δεν ειναι σταθερο.. Επεσα σε παρτιδα? υπαρχει καποιο προβλημα αν το αφησω ή φτιαχνεται?

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5041 στις: Μαΐου 06, 2016, 21:04 »
Αν σου ερχόταν ΧΩΡΙΣ να κροταλίζει θα έπρεπε να ανησυχείς...  :laugh1:
Ή μάλλον θα έπρεπε να το πουλήσεις ως συλλεκτικό κομμάτι.  :lotpot:
Όλα έτσι κάνουν, μην ανησυχείς.

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5042 στις: Μαΐου 06, 2016, 21:09 »
με μια θηκουλα θα γλυτωσεις τα κροταλισματα και τις φθορες 

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5043 στις: Μαΐου 07, 2016, 00:23 »
 :confused1: :confused1: :confused1:

Έχω από δαύτα και δεν κροταλίζει τίποτα.

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5044 στις: Μαΐου 07, 2016, 00:27 »
Δεν το κουνάς καλά για αυτό... ;D

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5045 στις: Μαΐου 07, 2016, 00:41 »
Και τί ακριβώς δεν κατάλαβες από αυτό:
μάλλον θα έπρεπε να το πουλήσεις ως συλλεκτικό κομμάτι.  :lotpot:

;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5046 στις: Μαΐου 07, 2016, 00:50 »
Με την θήκη είχα ξεχάσει ότι δεν ακούγεται τίποτα και σε εμένα  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος margo

  • **
  • 276
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5047 στις: Μαΐου 07, 2016, 02:48 »
Το μόνο πρόβλημα του 510 των vtc (των joyetech συσκευών γενικότερα θα έλεγα ) είναι ότι ο πόλος τους είναι "ρηχός". Δεν έχει το βάθος που έχουν τα περισσότερα μοντάκια δηλαδή με αποτέλεσμα αρκετοί ατμοποιητές με μακρύ 510 πόλο (πχ subtank ) να μην μπορούν να πατήσουν σωστά πάνω στο μοντ. Ίσως δεν έχει να κάνει τόσο με το βάθος του σπειρώματος τελικά αλλά με το τι απόσταση μπορεί να διανύσει ο αυτορυθμιζόμενος κονέκτορας που χρησιμοποιεί η joyetech, σε κάθε περίπτωση πάντως θα μπορούσαν να τον κάνουν να υποδέχεται κάθε τύπου ατμοποιητές. Εδώ το κατάφερε η eleaf.
Κατά τ'άλλα κανένα άλλο θέμα, άντε ίσως και το ότι διαβάζει ολίγον αλλού ντ'αλλού τις αντιστάσεις. Ποιο μοντ τις διαβάζει ακριβώς όπως είναι όμως..
Αυτό εννοούσα μάκη..
Επισης για να το αναλυσω κάπως..δεν ξέρουμε ποιον ατμοποιητή να διαλέξουμε ή δεν μπορούμε να έχουμε αυτόν που θέλουμε. Π.χ. ειχα τον eleaf gs air, κουμπωνε καλά αλλα επρεπε να τον σφίξω..παντα με φόβο μην κολλησει ο πόλος του κοννεκτορα κατω και παει υπερ πιστεως το μοντ..
Πήρα τον tron..χόρευε πανω στο evic..έκανα πατέντα ενα λαστιχάκι και το περνώ κατω απ τη βάση του ατμο και ειναι μια χαρά αλλα καταντάει κουραστικο καθε δυο και τρεις που ξεβιδώνω για να γεμίσω. Αν όμως δεν το είχα βάλει, μάλλον ο tron θα έπεφτε κατω πολύ γρήγορα και θα πήγαινε αυτος υπερ πίστεως..
Τωρα σκέφτομαι να παρω εναν εφεδρικό ατμοποιητή..και πώς να παραγγείλω..στην τύχη?
  Βεβαια καποιοι λενε οτι δεν εχει προβλημα ο κοννεκτορας και ο πόλος..δεν εχει αν ..απο τύχη πέσατε στον σωστό ατμοποιητή..
Και αλήθεια..ποσοι άραγε εχουν ενα vtc mini καθημερινά πιπίλα και έκλεισαν δυό χρόνια? Ένα χρόνο? Για μεγαλη χρήση λεμε..και με τι ατμό??
Πολυ θα ήθελα να ξέρουμε εμπειρίες..θα βοηθούσαν ολους εμας που κολλήσαμε με το κατα τα  άλλα πρακτικότατο αυτό μοντακι.
Και εαν ειναι δυνατον, ας μη λέμε αυτή τη φράση : "καθημερινή χρήση".. μια χαρά φράση ειναι δηλαδη αλλα πολύ αόριστη..καθημερινη χρήση ειναι και οι τριάντα τζούρες τη μέρα, καθημερινή χρήση ειναι και τα πεντακόσια πούφ και τα γεμίσματα καθε μισάωρο..
:)) φατσούλες δεν μου βαζει το πληκτρολόγιο...
Υ.Γ. γέλασα με τη ψυχη μου που εχω πλακέτα..joytech..!!! Και γω νόμιζα πλακετες ειναι μονο κατι yisi και dnx και καπως ετσι τελος παντων..!! :)))

Στάλθηκε από το X5pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5048 στις: Μαΐου 07, 2016, 03:14 »
Κανείς δεν έχει VTC δυο χρόνια, γιατί πριν δυο χρόνια δεν υπήρχε.

Και κανείς μάλλον δεν θα το έχει δυο χρόνια γιατί στην πορεία θα βγει κάτι άλλο καλύτερο/διαφορετικό/με το νέο trend/που θα είναι σύμφωνο με τη νομοθεσία.

Μην δένεσαι τόσο με τον εξοπλισμό σου.

Έχω 8 κλώνους ατμοποιητές και 2 VTC mini. Όλα δουλεύουν μια χαρά με όλα, προβλήματα με πόλους δεν είχα ως τώρα.

Αποσυνδεδεμένος margo

  • **
  • 276
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5049 στις: Μαΐου 07, 2016, 03:31 »
Ε ναι...συμφωνώ. .αν δενόμουν, δεν θα ψαχνόμουν..:))
Τώρα modivin άλλο trend, άλλο νομοθεσία, άλλο "παιρνω κατι δοκιμασμένο γιατί δεν μου περισσευουν για δοκιμές".. Ο καθένας με τον..πόνο του
Κι αφου σαν εμπειρος ατμιστής που εισαι, ξέρεις, διαβάζω οτι εισαι διαβασμενος(!ναι), οτι κατι που δεν δοκιμάστηκε για χρόνια και απο πολλούς, εγγυημένο δεν το λεμε.
Κι αναφέρομαι οχι σε σενα βεβαια αφου συμφωνουμε, αλλα στον φιλο- δεν θυμαμαι όνομα- που ελεγε οτι δεν άκουσε ποτέ να λένε κάτι για τον κοννέκτορα του vtc..ας περιμένουμε τον χρόνο να μας δείξει, μακάρι να γεράσουμε με το ιδιο μοντακι βρε παιδιά. :))). .

Στάλθηκε από το X5pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5050 στις: Μαΐου 07, 2016, 04:13 »
Μάλλον δεν με εννόησες.

Δεν θα γεράσεις με το ίδιο mod. Η τεχνολογία του η.τ. τρέχει πολύ γρήγορα, το νομικό πλαίσιο τώρα εδραιώνεται, όλα είναι ρευστά προς το παρόν.

Σε 3 μήνες άλλο θα είναι το "καλό και δοκιμασμένο" mod και πιθανότατα σε 6 μήνες θα έχεις εκείνο.

Ούτε σε εμένα, ούτε στους περισσότερους περισσεύουν αλλά αν τα βάλεις κάτω, το κόστος ενός mod της κλάσης του VTC είναι πολύ μικρό, και με ελληνικές τιμές και ακόμα περισσότερο αν αγοράζεις απ' έξω.

Αποσυνδεδεμένος Lorentzo

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5051 στις: Μαΐου 07, 2016, 08:01 »
Έχω το evic απο 15/1,λίγο διάστημα
αλλά με καθημερινό άτμισμα 15ml (μηδενική νικοτίνη),
με εναλλαγές ατμοποιητών kayfun lite,kayfun pawns,sat22,kraken,gt-t,kayfun v3
κανένα απολύτως πρόβλημα με σπειρώματα,πόλο.

Αποσυνδεδεμένος athkatla

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5052 στις: Μαΐου 07, 2016, 10:45 »
Εγώ έχω 2 και δεν κροταλίζουν τα κουμπιά τους! 1 μαύρο από 3fvape και 1 άσπρο από Fasttech. 

Ευτυχώς μέχρι τώρα δεν έχω ούτε κάποιο πρόβλημα με τα σπειρώματα/πόλους/βαφή.



Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5053 στις: Μαΐου 07, 2016, 11:23 »
To ίδιο κι εγώ. Αυτό φυσικά δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν και αρκετά που κροταλίζουν. Αλλά ακόμα και αυτά λειτουργούν συνήθως απροβλημάτιστα.

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5054 στις: Μαΐου 07, 2016, 11:36 »
:confused1: :confused1: :confused1:

Έχω από δαύτα και δεν κροταλίζει τίποτα.

+1 έχω κι εγώ..

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 142 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 137 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20570 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281059 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207872 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65563 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174039 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312654 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13897 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124718 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93482 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4164 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix