vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

534 επισκέπτες, 4 χρήστες
Jorge, camber, manoslykos, Tem

Twitter

Joyetech evic vtc mini

Αποσυνδεδεμένος akisgr1

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #4845 στις: Απριλίου 13, 2016, 20:14 »
παιδιά έχω σοβαρό πρόβλημα με το vtc μου....  έχω πάνω τον subtank έχω αλλάξει 3 αντίστασης καινούριες και μου βγάζει συνεχώς atomizer error μετά από 10 sec... και όταν ξεβιδώνω τον ατμοποιητη και το βιδώνω ξανά κάνει το ίδιο στα επόμενα 10sec τι να κάνω έχω τρελαθεί σήμερα με αυτό το πράγμα...!!!! 

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #4846 στις: Απριλίου 13, 2016, 20:20 »
Ο cleito δουλεύει σωστά;

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #4847 στις: Απριλίου 13, 2016, 20:25 »
Από το στόμα μου το πήρες..

Τι σε κάνει να πιστεύεις πως το πρόβλημα είναι με το vtc και όχι με τον subtank ή ακόμα πιο ευκολα με τις αντιστάσεις του subtank..??

Ξεκίνα καθαριζοντας τον πόλο του vtc με μια χαρτοπετσέτα, συνέχισε καθαρίζοντας τον εσωτερικό πόλο του subtank (εκει που πατάει η αντίσταση), ξαναδοκίμασε και πες μας..

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #4848 στις: Απριλίου 13, 2016, 22:57 »
αλλον ατμοποιητη δεν εχεις να δοκιμασεις?
οταν λες καινουριες αντιστασεις, εννοεις ετοιμες? δεν φτιαχνεις καμια με την rba να δεις τι θα σου κανει?

Αποσυνδεδεμένος Lobotomizer

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #4849 στις: Απριλίου 13, 2016, 23:12 »
παιδιά έχω σοβαρό πρόβλημα με το vtc μου....  έχω πάνω τον subtank έχω αλλάξει 3 αντίστασης καινούριες και μου βγάζει συνεχώς atomizer error μετά από 10 sec... και όταν ξεβιδώνω τον ατμοποιητη και το βιδώνω ξανά κάνει το ίδιο στα επόμενα 10sec τι να κάνω έχω τρελαθεί σήμερα με αυτό το πράγμα...!!!!

Atomizer not found , αυτο εννοεις φιλε? Εαν ναι,εμενα ο subtank μου χαλασε τον κονεκτορα επειδη εχει μεγαλυτερο πολο απο αλλους ατμοποιητες μου πατουσε τον πολο απ τον evic μεσα μεχρι που τον χαλασε επειδη ο πολος του evic ειναι αυτορυθμιζομενος,σε αλλα μοντακια που δεν ειναι αυτορυθμιζομενος,απλα δεν καθοταν καλα πανω,αφηνε κενο.

http://www.ecig.gr/pavblog/blog?id=24

Αποσυνδεδεμένος akisgr1

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #4850 στις: Απριλίου 13, 2016, 23:14 »
έχω κάνει όλα αυτά που μου αναφέρεται... η αντίστασης είναι η SSOCC 0,5 από τις καινούριες..  μετά από καθαρισμό του πόλου του subtank δεν έβγαζε το μήνυμα atomizer short αλλα εμφάνισε αλλo: atomizer low...  αφού έφτιαξε μετά ξαφνικά πάω να κάνω μερικές τζούρες και άρχισε να έρχεται καμένη γεύση... πραγματικά δεν ξέρω τι παίζει... μήπως η καινούριες εργοστασιακές αντίστασης τελικά είναι τόσο μούφα???
πραγματικά σήμερα με κούρασε πόλη αυτή η κατάσταση το σίγουρο είναι ότι καίγονται η αντίστασης για πλακα...  και αυτό που σκέφτηκα είναι μήπως το mod προκαλεί βραχυκύκλωμα και τις καίει... που γενικά το θεωρώ απίθανο..   :(

αύριο θα πάω να πάρω 1 εργοστασιακή αλλα και σύρμα για να δοκιμάσω την RΒΑ να δω αν θα έχει τα ίδια θεματάκια..

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Atomizer not found , αυτο εννοεις φιλε? Εαν ναι,εμενα ο subtank μου χαλασε τον κονεκτορα επειδη εχει μεγαλυτερο πολο απο αλλους ατμοποιητες μου πατουσε τον πολο απ τον evic μεσα μεχρι που τον χαλασε επειδη ο πολος του evic ειναι αυτορυθμιζομενος,σε αλλα μοντακια που δεν ειναι αυτορυθμιζομενος,απλα δεν καθοταν καλα πανω,αφηνε κενο.

http://www.ecig.gr/pavblog/blog?id=24

atomizer short και atomizer low  μου πετάει συνεχεια.. 


Αποσυνδεδεμένος Lobotomizer

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #4851 στις: Απριλίου 13, 2016, 23:18 »
Ενταξει αλλο επαθες εσυ,γραψε ακυρο σε αυτο που σου ειπα,αλλα εχε το στο νου σου. Εγω την RBA εχω και ολα ενταξει,αλλα εχω δει πολλα παραπονα για της εργοστασιακες,μην αγχωνεσαι,μαλλον αυτες ειναι χαλια :)

Αποσυνδεδεμένος evripidis

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing in life is to be feared.
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #4852 στις: Απριλίου 13, 2016, 23:22 »
Καλησπέρα παιδιά. Αγόρασα σήμερα έναν φαινόμενο με ένα Gus μηχανικό. Το VTC μου όμως αρνείται να τον δει!
Στημένη σωστά η βάση, χωρίς βραχυκύκλωμα, παρόλα αυτά το μοντάκι λέει atomizer not found. Όσες φορές κι αν βίδωσα ξεβίδωσα.
Σε αντίθεση, ένα istick 40 που έχω τον διαβάζει μια χαρά.
Όλους τους άλλους ατμοποιητές μου τους διαβάζει μια χαρά, τον φαινόμενο όμως όχι.
Τι να παίζει τώρα με αυτό;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #4853 στις: Απριλίου 13, 2016, 23:24 »
Δοκίμασε να ξεβιδώσεις λίγο τον πόλο στον Φαινόμενο μήπως δεν κάνει επαφή με τον πόλο του μοντ.

Αποσυνδεδεμένος evripidis

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing in life is to be feared.
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #4854 στις: Απριλίου 13, 2016, 23:34 »
Θα δω πως γίνεται και θα επιστρέψω όταν το κάνω... Ο πόλος του VTC όμως δεν έχει ελατήριο για να προσαρμόζεται;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #4855 στις: Απριλίου 13, 2016, 23:38 »
Έχει ελατήριο για να προσαρμόζεται προς τα κάτω. Μπορεί ο πόλος του Φαινόμενο να μην φτάνει να ακουμπήσει στον πόλο του μοντ οπότε ξεβιδώνοντας λίγο την βίδα του πόλου του Φαινόμενου θα πετύχεις την επαφή, αν αυτό είναι το πρόβλημα.

Αποσυνδεδεμένος evripidis

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing in life is to be feared.
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #4856 στις: Απριλίου 13, 2016, 23:54 »
Μάλλον κάτι τέτοιο θα παίζει...
Θα το κάνω το πρωί και θα λυθεί το πρόβλημα λογικά!
Σε ευχαριστώ πολύ φίλε!

Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #4857 στις: Απριλίου 14, 2016, 09:13 »
παιδια καλημερα.εχω το εξης θεμα.οταν αλλαζω αντισταση δεν μπορω να κανω reset για να μου διαβασει την αντισταση απο την αρχη.εχω το v3 firmware.αν μπορει καποιος να με βοηθησει...παταω το fire ενω εχω εξω τον ατμοποιητη αλλα τιποτα.μια φορα μονο καταφερα να μου δειξει new coil.εχω δοκιμασει τα παντα δεν γινεται τιποτα......επισης μερικες φορες ενω το εχω σε tc mode βαζω βγαζω τον ατμοποιητη και γυρναει μονο του σε power mode...

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #4858 στις: Απριλίου 14, 2016, 09:21 »
Το reset το κάνουμε αρχικά σε νέα αντίσταση πατώντας το φαιρ μποτών σου βγαίνει η  ένδειξη no-atomizer δεν έχει καμία σχέση με το νέα η παλιό κοίλ για να σου δειξει νεο η παλιό η πλακέτα πρεπει να διαβάσει  διαφορετικά ωμ από τα προηγούμενα η προς τα πανω η ακόμα και προς τα κάτω  αν όντος κανεις αλλαγή σε διαφορετικό ατμό με χαμηλότερα ωμ και δεν σου αλλάζει η δεν δείχνει ενδείξεις όπως λες ξανά περνά άλλοι μια την βερσιόν που θέλεις και ίσως λυθεί το πρόβλημα

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #4859 στις: Απριλίου 14, 2016, 09:39 »
όταν βάζεις χαμηλότερη αντίσταση πάει αυτόματα στην χαμηλότερη τιμή δεν σε ρωτάει
μήπως το έχεις ξεχάσει κλειδωμένο?
πρέπει να ξεκλειδώσεις την αντίσταση για να σε ρωτήσει αν η πιο μεγάλη αντίσταση που έχεις βάλει είναι νέα η παλιά
τώρα αυτό που σε πετάει σε power mode για πρόβλημα μου ακούγεται
δεν το γυρνάω ποτε σε power mode ούτε και με έχει γυρίσει ποτε μονο του

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 155 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 144 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20583 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281135 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207876 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65628 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174239 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312709 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14005 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124723 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93499 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4170 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix